8 najlepších lepidiel na linoleum

Pri inštalácii linolea na podlahu vydrží materiál dlhšie, ak je prilepený k podkladu. Tým sa zabráni tomu, aby sa poťah pri chôdzi po nábytku posúval, a na povrchu sa v dôsledku pohybu nábytku nevytvárajú vlny. Dekoratívna podlahová krytina sa časom nezmršťuje vysychaním a švy sa neoddeľujú. Na upevnenie linolea sa používajú rôzne zmesi v závislosti od materiálu podkladu. Na základe preskúmania výkonnosti desiatok produktov a spätnej väzby od zákazníkov sme vyhodnotili najlepšie lepidlá na linoleum. Informácie pre výber dobrého lepidla na linoleum podľa ceny a vlastností.

Ako si vybrať lepidlo na linoleum

Skôr ako sa pustíme do hodnotenia najlepších lepidiel, pripomeňme si v krátkosti kritériá výberu produktov, aby sme pochopili výhody uvedených nominalistov. Pri kúpe stavebného výrobku venujte pozornosť nasledujúcim parametrom:

 1. Lepiaca základňa. Lepidlo môže byť na báze vody a akrylu, kyseliny celulózovej, latexu a kaučuku. Výrobky v tomto balení sú vhodnejšie do suchých, vykurovaných miestností. Polyuretánovo-epoxidové lepidlá sú určené na nízke teploty a vysokú vlhkosť, ale sú drahšie.
 2. Čas sušenia. Rozsah od 10 do 60 minút. Ovplyvňuje celkový čas potrebný na položenie linolea a uvedenie povrchu do prevádzky.
 3. Spotreba na kilogram. Dôležitý faktor, ktorý rozhoduje o nákladoch na inštaláciu podlahovej krytiny. Môže mať rozlohu od 2 do 5 m².
 4. Balenie.Predáva sa v nádobách od 100 ml do 20 l. Malé kontajnery sú praktické na pokládku linolea na ploche 1-2 m², aby sa zabránilo zanechaniu veľkého množstva prebytočného materiálu, a väčšie kontajnery sú užitočné na inštaláciu vo veľkých miestnostiach.
 5. spôsob aplikácie. Lepidlo sa dodáva cez vlastnú trysku v tube alebo pomocou špachtle, ktorá ho naberá z nádoby. To určuje jednoduchosť procesu a čas inštalácie.
 6. Kompatibilita s linoleovým podkladom. Lepidlo musí byť kompatibilné s podkladom linolea, čo je vždy uvedené na obale. Pružný valcovaný materiál môže obsahovať plstený podklad, látkový podklad, penový podklad, podklad s vlasom, ako aj podklad bez chrbta. Homogénny a heterogénny podlahový materiál.
 7. Dôležitým faktorom pri výbere lepidla na linoleum je samotný materiál podkladu. Môže sa aplikovať na veľmi savé alebo málo savé povrchy. Takto sa určuje naše poradie.

Poradie lepidiel na linoleum

Nomináciaumiestnenienázov výrobkucena
Najlepšie lepidlo na linoleum na betónovú podlahu1TYTAN Professional2 056€
2NORME COLOR PROFI2 134€
3Homakoll 208224€
4KC „Optimist K503“149€
Najlepšie lepidlo na linoleum na drevenú podlahu1Forbo 522 Eurosafe Star Tack2 977€
2Polynom 101530€
3Budova TEX KS219€
4SINTEX H-44220€

Najlepšie lepidlo na linoleum na betónové podlahy

V bytových domoch, administratívnych budovách a súkromných stavbách sa ako podklad používajú betónové dosky alebo poter. Tento materiál je obzvlášť náchylný na vlhkosť, preto sa pri upevňovaní linolea na podlahu používajú špeciálne lepidlá.

TYTAN Professional

Hodnotenie: 4.9

Profesionálne lepidlo na linoleum TYTAN

Na prvé miesto v zozname sa dostal výrobok od poľského výrobcu. Lepidlo je vyrobené na báze vodnej disperzie a má konzistenciu pasty. Výrobok sa môže nanášať špachtľou. Na dobrú priľnavosť stačí 1 mm vrstva. Dodáva sa v praktických baleniach po 1, 2, 4, 7 a 14 kg. Všetky nádoby majú rukoväť, ktorá sa ľahko prenáša. Zákazníci tvrdia, že výrobok nezapácha a príjemne sa s ním pracuje. Slepé polotovary sú ľahko viditeľné vďaka svetlej farbe pasty. Ale keď sa linoleum pripevní na povrch, nemôžete po ňom 30 minút chodiť.

Naši odborníci udeľujú produktu najvyššie hodnotenie vďaka jeho všestrannosti. Okrem bežného linolea je vhodné na homogénne a heterogénne podklady. Zabezpečuje hrubší materiál so skleneným rúnom vo vnútri, takže sa pri každodennej chôdzi neposúva. Lepidlo je tiež určené na výrazné zvýšenie teploty betónového podkladu a je vhodné na pokládku linolea na káblový alebo rúrkový systém podlahového vykurovania.

Výhody

 • Výhodné balenie od 1 do 14 litrov;
 • bez zápachu;
 • ľahko sa nanáša špachtľou;
 • béžová farba pomáha spozorovať vynechané miesta na podlahe.

Výhody

 • vysoké náklady;
 • Lieči 20-30 minút;
 • Spotreba 1 kg až 3.3 ².

NORME COLOUR PROFI

Hodnotenie: 4.8

NORME COLOR PROFI

Na druhom mieste v rebríčku sa umiestnil výrobok od ruskej spoločnosti. Lepidlo sa mierne vstrebáva do betónového podkladu a zostáva dostatočne vlhké na spojenie vrchného podlahového materiálu. Zabraňuje možnému posúvaniu alebo odlupovaniu po zaschnutí výrobku, čo uvádzajú aj remeselníci vo svojich recenziách. Lepidlo sa nanáša stierkou so špeciálnymi zubami a rovnomerne sa rozotrie po povrchu. Zvláštnosťou výrobku je, že si zachováva svoje fixačné vlastnosti aj napriek zníženiu teploty okolia až na -25 stupňov. To umožňuje použitie v nevykurovaných budovách bez poškodenia linolea. Výrobok je k dispozícii len vo veľkom objeme 14 litrov, pretože je určený pre profesionálov a je určený pre veľké plochy (35 m² a viac).

Výrobok si podľa nášho názoru zaslúži prvé miesto vďaka vysokej priľnavosti k podkladu. Vďaka tomu je vhodný na upevňovanie komerčného linolea (budovy s vysokou návštevnosťou, chodby, kaviarne, kancelárie, hotelové izby). Vrstva lepidla nedovolí, aby sa na podlahovom materiáli vytvorili vlny alebo trhliny v miestach spojov.

Výhody

 • žiadne prchavé rozpúšťadlá;
 • Odolnosť proti mrazu umožňuje použitie v nevykurovaných miestnostiach;
 • predlžuje životnosť linolea o 40 %;
 • znižuje riziko poškodenia povrchu pri prestavovaní nábytku.

Nevýhody

 • vysoké náklady;
 • 1 kg sa môže použiť na maximálne 3 m²;
 • Iba jeden plniaci objem 14 l.

Homakoll 208

Hodnotenie: 4.7

Homakoll 208

Na treťom mieste hodnotenia je ďalší výrobok od ruského výrobcu Homakoll. Lepidlo 208 sa skladá z vody, disperzie a pridaných živíc. látka bez rozpúšťadiel a úplne bez zápachu. Má vysokú priľnavosť nielen k vodorovným, ale aj k zvislým a stropným povrchom, takže zvyšok výrobku možno použiť na výzdobu miestnosti s kúskami laminátu, aby sa pena nemusela kupovať samostatne. Predáva sa v nádobách s objemom 1, 4 a 14 litrov. Ak je oprava plánovaná na jar, môžete výrobok uložiť do nevykurovanej garáže alebo inej miestnosti – lepidlo vydrží až 5 zmrazovacích cyklov, za ktoré ho predajcovia chvália v recenziách.

Jednozložkový výrobok sme zaradili do rebríčka z dôvodu jeho zrýchleného schnutia. Na rozdiel od konkurencie tuhne po 10 minútach od aplikácie, čo zlepšuje výkon a umožňuje okamžitú chôdzu po podlahe. To sa dosahuje vďaka nízkemu obsahu kvapaliny, ktorá sa rýchlo odparuje. Lepidlo je vhodné na penové, textilné a všívané linoleové podlahy. Tento výrobok odporúčame na použitie v byte alebo dome.

Výhody

 • počas vytvrdzovania nedochádza k žiadnemu zmršťovaniu;
 • jednoduchá aplikácia;
 • nízky obsah vody;
 • nepodporuje plamene v prípade požiaru
 • žiadne prchavé rozpúšťadlá.

Nevýhody

 • Spotreba na betón je do 2 m² na kg;
 • Nie je vhodný pre heterogénne typy náterov;
 • vysoká cena.

KS „Optimist K503

Hodnotenie: 4.6

KS

Štvrté miesto v hodnotení lepidiel na linoleum na betónovú podlahu získal ďalší domáci výrobok. Optimist K503 je určený na upevňovanie plstených, tkaných alebo jutových podlahových krytín. Obsahuje tekuté sklo, priemyselný olej a plnivá. To vám umožní lepiť aj mozaiku a keramické obklady. Remeselníci si tento výrobok pochvaľujú pre jeho vhodnosť na použitie pri teplotách do +5 °C, čo znamená, že ho môžete používať na renovačné práce po väčšinu roka, a to aj v nevykurovaných miestnostiach.

Naši odborníci ohodnotili lepidlo vďaka jeho vysokej tepelnej odolnosti. Odoláva nielen teplu z podlahového vykurovania, ale aj teplotám do 400 stupňov. Je praktické ošetriť podlahu aj stenu okolo krbu jedným lepidlom, aby sa znížili náklady a nemuselo sa zvlášť kupovať lepidlo na obklady. Druhou výhodou výrobku je jeho cena, ktorá je štyrikrát nižšia ako u konkurencie.

Výhody

 • Netoxický a bez zápachu;
 • možno použiť pri teplotách vzduchu od +5 stupňov Celzia;
 • okamžite pripravené na použitie;
 • najdostupnejšia cena v hodnotenej kategórii;
 • Žiadne praskanie po vytvrdnutí.

Nevýhody

 • Úplne vyschne do 24 hodín;
 • Maximálna pevnosť sa dosiahne po 72 hodinách;
 • Spotreba až 500-700 ml na meter štvorcový;
 • a je k dispozícii len v 18-litrových nádobách.

Najlepšie lepidlo na linoleum na drevené podlahy

V prípade drevených podláh je lákavé pripevniť linoleum malými klinčekmi, ako sa to robilo po starom. Takáto inštalácia však kazí estetiku a nechráni pred deformáciami povlaku. Používajte radšej najlepšie lepidlá z nášho sortimentu, ktoré boli špeciálne vyvinuté pre materiály na báze dreva.

Forbo 522 Eurosafe Star Tack

Hodnotenie: 4.9

Forbo 522 Eurosafe Star Tack

Najlepší výrobok v rebríčku: Forbo. jednozložková disperzia je k dispozícii vo veľkých nádobách s objemom 13 a 20 litrov. Lepidlo je vhodné na všetky druhy linolea, ako aj na izolačné materiály. Môže byť aplikovaný na čistý drevený podklad a predtým natretý, čo sa používateľom páči v recenziách. Lepidlo by mali oceniť začiatočníci, ktorí robia opravy rukami po prvýkrát. Vytvrdzuje v priebehu 30-60 minút, takže segmenty linolea možno dlhodobo premiestňovať, aby sa dosiahlo správne umiestnenie. Potom však musíte podlahový materiál stlačiť valčekom a hodinu po ňom nechodiť.

Podľa nášho názoru si lepidlo zaslúži miesto v rebríčku vďaka vysokej priľnavosti, ktorá umožňuje upevniť linoleum, na ktorom sa bude následne kotúľať nábytok na kolieskach (kancelárske stoličky, nočné stolíky, stoly). Upevnenie je natoľko pevné, že zabraňuje tomu, aby sa podklad, ktorý je vystavený takému špecifickému namáhaniu, vydúval alebo vlnil.

Výhody

 • Vysoká priľnavosť a ľahké odstránenie prebytočných zvyškov lepidla vodou;
 • vysoká priľnavosť k drevenej podlahe;
 • je možné dlhodobo opravovať rezané pásy;
 • Vhodné pre všetky typy linolea.

Nevýhody

 • vysoká cena;
 • Len dve lepiace balenia s objemom 13 a 20 litrov;
 • Zaschne do 30-60 minút;
 • V prípade hrubých podlahových dosiek sa odporúča predbežné brúsenie.

Polynom 101

Hodnotenie: 4.8

Polynom 101

Druhé miesto v hodnotení získalo lepidlo „101“ od spoločnosti Polynom. Tento výrobok je určený pre ťažké a hrubé podlahové materiály. Obsahuje akrylovú disperziu a plnivá, ako aj modifikátory kolofónie. Zabezpečuje dobrú priľnavosť a priľnavosť penového podkladu linolea k drevenej podlahe. Prípravok sa nanáša špachtľou, má hustú bielu hmotu, ktorá umožňuje ľahko skontrolovať, kde je povrch neošetrený. Tento výrobok získal v roku 2002 v prestížnej súťaži v Rusku ocenenie „Zlatá pečať kvality“.

Polyakrylové lepidlo na linoleum sme vyhodnotili ako jeden z najlepších produktov vďaka jeho pružnosti po vytvrdnutí. Podlahovú krytinu udrží na drevenej podlahe aj v prípade, že je podklad vystavený mechanickému namáhaniu. Výrobok stojí za zváženie pre ľudí, ktorých podlahové dosky majú malú oporu a pri chôdzi sa prehýbajú. Pevnosť v ťahu je 8 kgf/cm².

Výhody

 • protipožiarne;
 • takmer bez zápachu;
 • Vhodné pre všetky typy linolea;
 • Veľmi silné lepidlo na drevo.

Nevýhody

 • Zaschne po 30 minútach;
 • Spotreba 500 gramov na m²;
 • K dispozícii len vo veľkých 18 kg nádobách.

TEX KS Stroitelny

Hodnotenie: 4.7

BUDOVA TEX KS

Na treťom mieste hodnotenia sa umiestnil Slovenská výrobok od spoločnosti Teks. Je to univerzálna pasta vhodná na upevnenie linolea na drevených podlahách s akoukoľvek kvalitou brúsenia. Podklad môže byť z drevotrieskových alebo drevovláknitých dosiek. Aj pri nanášaní hladidlom trvá určitý čas, kým lepidlo zaschne, takže ho môžete použiť na odstránenie nedostatkov pri kladení dlažby. S roztokom je možné pracovať pri teplote od 0 stupňov, ale je dôležité obsah nádoby dôkladne premiešať. Lepidlo veľmi dobre priľne k drevenému podkladu napriek vlhkosti až 80. Zákazníci si pochvaľujú jeho úspornú spotrebu – možno ním pokryť až 4 m² podlahovej plochy. Tovar vydrží v uzavretej nádobe 12 mesiacov.

Produkt pridávame do nášho zoznamu bestsellerov vďaka jeho vysokej hustote 1.6 kg/l. To umožňuje vyplniť praskliny v drevenej podlahe a vyplniť medzery pred okamžitým lepením linolea rovnakou zmesou.

Výhody

 • Jedným litrom lepidla je možné pokryť až 4 m²;
 • Priľne na všetky druhy dreva a kameňa;
 • Odoláva vysokým teplotám až do 400 stupňov Celzia;
 • kompatibilný s linoleom na textilnom, všívanom alebo jutovom podklade.

Nevýhody

 • K dispozícii len vo veľkostiach 900 ml a 3 litre;
 • schne 3 hodiny;
 • Povrch sa môže zaťažovať nábytkom a často prechádzať až po 3 dňoch.

SINTEX H-44

Hodnotenie: 4.6

SINTEX H-44

Náš rebríček uzatvára španielsky výrobok značky Sintex. Výrobok je určený na zváranie za studena pre spoje linolea. Dodáva sa v tubách s objemom 100 ml, ktoré sú vybavené vlastnou výlevkou na jednoduché podávanie. Výrobok je bezfarebný, takže sa hodí k akémukoľvek dizajnu podlahy, čo sa zákazníkom páči v recenziách. Po aplikácii je možné vykonávať opravy počas ďalšej polhodiny. Po vytvrdnutí je zmes nepriepustná pre vlhkosť, čo je dôležité v kúpeľniach a kuchyniach, kde môže byť podlaha ovplyvnená vodou. Lepiaca bariéra zabráni prenikaniu pod linoleum na drevený podklad. Na aplikáciu výrobku je však potrebné dôkladne očistiť povrch od prachu a nečistôt.

Tento výrobok sa dostal do hodnotenia vďaka svojej plniacej kapacite. Lepidlo je vhodné na upevnenie koncov linolea, vyplnenie náhodných prierazov alebo rezov. Stojí za to kúpiť pre začiatočníkov, pretože počas prvej inštalácie sú chyby veľkosti nevyhnutné a široké medzery budú musieť byť vyplnené niečím.

Výhody

 • vytvára vodotesnú bariéru, ktorá zabraňuje stekaniu vody pod linoleum;
 • Zvyšuje dekoratívnu hodnotu okrajov rolky;
 • vypĺňa medzery do šírky 4 mm;
 • Jedna tuba stačí na utesnenie plochy 50 m².

Nevýhody

 • Vhodnejšie pre linoleum s penovým podkladom;
 • Vytvrdzovanie po 2-3 hodinách;
 • vytvrdzovanie počas 2 dní;
 • optimálna teplota pre aplikáciu je +20 °C.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: