16 najlepších kotlov

Akumulačné kotly zaujali vedúce postavenie na trhu s ohrievačmi vody. Umožňujú obyvateľom bytov a domov mať kedykoľvek k dispozícii teplú vodu. Vyžaduje len stabilný prívod studenej vody a aspoň jeden zdroj stabilného napájania.

Hlavné kritériá výberu kotla

 1. Rozhodnite sa ozabudovaná kapacita nádržejednoducho. Na letnú chatu alebo domáce použitie stačí nádrž s objemom do 50 litrov. Na zabezpečenie teplej vody pre rodinu s 2-3 osobami môžu byť kotly s objemom 80-100 litrov. Ak vodu využíva veľký počet spotrebiteľov, je vhodné sa poobzerať po modeloch s objemom do 300 litrov.
 2. Typ ohrievačaprispôsobené dostupným zdrojom energie. Elektrické vykurovacie telesá sa ľahko ovládajú a ich výkon závisí od objemu nádrže a pohybuje sa od 2 do 6 kW. Vodu možno ohrievať spaľovaním plynu. Niektoré modely môžu byť poháňané aj kvapalným palivom. Viaceré spotrebiče dokážu využívať teplo z vykurovacieho systému, solárnej energie alebo podzemných zdrojov. vždy mať teplú vodu, kombinované kotly, v ktorých sa môže využívať niekoľko rôznych druhov energie.
 3. Životnosť ohrievača vodyveľmi závisí od materiálu, z ktorého je nádrž vyrobená. Nerezová oceľ je najviac odolná voči korózii. Dobrá ochrana ocele proti korózii je zabezpečená rôznymi nátermi v kombinácii s anodickou ochranou.
 4. Aby sa majiteľ nemusel obávať o bezpečnosť kotla počas svojej neprítomnosti, výrobcovia vybavujú spotrebiče modernýmis ochrannými prvkami. Bezpečnostný ventil zodpovedá za tlak v nádrži, termostat udržuje teplotu vody v nastavenom rozsahu, elektrické modely sú vybavené prúdovým chráničom. Užitočná je možnosť, ktorá zabraňuje zapnutiu spotrebiča, ak v nádrži nie je voda.

Náš prehľad ukazuje najlepšie kotly pre rôzne typy kotlov. Pri hodnotení boli zohľadnené technické parametre zariadení, názory odborníkov a spätná väzba používateľov.

Hodnotenie najlepších kotlov pre rodinný dom

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepšie elektrické kotly1Stiebel Eltron 100 LCD104 040€
2Ariston ABS VLS EVO PW 80 D13 080€
3Electrolux EWH 50 Formax DL11 190€
4Gorenje FTG 50 SM B611 070€
Najlepšie nepriame ohrievače vody1Dražice OKC 200 NTR29 540€
2Gorenje GV 20023 000€
3Hajdu STA200C30 970€
Najlepšie plynové kotly1axi SAG3 19040 050€
2Americký ohrievač vody PRO
 • G-61-40T40-3NV
 • 36 990€
  3Radford White M-I-504S6BN35 234€
  4Hajdu GB120.228 310€
  5Roda GasKessel GK 8028 379€
  Najlepší kombinovaný kotol1Stiebel Eltron SB 302 S127 160€
  2Gorenje GBK 150 OR RNB6/LNB621 600€
  3Dražice OKCV 20027 871€
  4ACV Smart EW 21079 000€

  Najlepšie elektrické kotly

  Jednou z najdostupnejších foriem energie je elektrina. Preto sú kotly s vykurovacími telesami veľmi žiadané. Sú cenovo dostupné, ľahko sa pripájajú a majú kompaktné rozmery. Hlavnou nevýhodou elektrických spotrebičov je vysoká spotreba energie.

  Stiebel Eltron 100 LCD

  Hodnotenie: 4.9

  Stiebel Eltron 100 LCD

  Model Stiebel Eltron SHZ 100 LCD je skutočným prelomom v oblasti elektrických ohrievačov vody. Odborníci zdôrazňujú, že jednou z výhod tohto modelu je možnosť pripojenia k domácej elektrickej sieti 220 V aj k elektrickej sieti 380 V. Veľkokapacitný kombinovaný kotol s výkonom 4 kW sa vyznačuje nízkou spotrebou energie (0,77 kWh). Prístroj poskytuje používateľovi možnosť dvojtarifnej prevádzky. Titánová anóda môže vydržať roky bez nutnosti výmeny.

  Kotol je užívateľsky veľmi prívetivý. Veľký objem vody (100 litrov) ohrieva až na 82 °C. LCD displej umožňuje vizuálnu kontrolu procesu ohrevu. Výrobca zabezpečil iba vertikálnu montáž na stenu. Mohol by sa nazývať najlepším modelom, ak by to nebolo pre vysokú cenu.

  Výhody

  • úsporná spotreba energie;
  • jednoduché používanie;
  • možnosť autodiagnostiky;
  • dve možnosti pripojenia.

  Nevýhody

  • vysoká cena.

  Ariston ABS VLS EVO PW 80 D

  Hodnotenie: 4.8

  Ariston ABS VLS EVO PW 80 D

  Kompaktný kotol Ariston ABS VLS EVO PW 80 D sa hodí do kúpeľne každého malého bytu. S 2 integrovanými zásobníkmi môžete ohrievať 80 litrov vody pomocou elektriny. Dve 2,5 kW vykurovacie telesá dosahujú maximálnu teplotu 80 °C. Zariadenie umožňuje organizovať viacero vývodov vody. Dostatočne široký rozsah vstupného tlaku (0,2…8 atm.).

  Kotol sa ľahko ovláda, elektronický displej zobrazuje teplotu vykurovania a zapnutie vykurovacieho telesa. Zariadenie je vybavené modernými bezpečnostnými systémami. Ochrana proti prehriatiu, vysoký tlak, nemožno zapnúť bez vody, prúdový chránič. Kotol je možné inštalovať na stenu vertikálne alebo horizontálne. Váži len 27 kg.

  Výhody

  • rýchly ohrev;
  • Úsporná spotreba energie;
  • štýlový vzhľad;
  • jednoduchosť používania.

  Výhody

  • neboli identifikované.

  Electrolux EWH 50 Formax DL

  Hodnotenie: 4.7

  Electrolux EWH 50 Formax DL

  Výrobky Electrolux sa vždy nachádzajú v hodnoteniach elektrických spotrebičov. Vykurovací zásobník série Formax v modernom obdĺžnikovom dizajne so zaoblenými rohmi. Spotrebič je univerzálny, možno ho inštalovať vertikálne aj horizontálne. Za 114 minút môžete ohriať až 50 litrov vody na teplotu 75 °C. Výkon dvoch vykurovacích telies je 2 kW. Prípustný tlak vstupnej vody v rozsahu 0,8-6 atm.

  Na zníženie tepelných strát výrobca použil ako izolant polyuretánovú penu. Smaltovaný povlak zabezpečuje dlhú životnosť kovovej nádrže. zariadenie má elektronické ovládanie, vďaka displeju môžete sledovať teplotu vody. Bezpečnostné prvky sú RCD, ochrana proti prehriatiu a vysokému tlaku.

  Výhody

  • účinná tepelná izolácia;
  • smaltovaný povlak;
  • kompaktnosť.

  nevýhody

  • kotva vrtáka 17.

  Gorenje FTG 50 SM B6

  Hodnotenie: 4.7

  Gorenje FTG 50 SM B6

  Zásobníkový ohrievač vody Gorenje FTG 50 SM B6 je atraktívny pre majiteľov domov aj bytov. Kompaktný model dokáže premeniť studenú vodu (50 litrov) na horúcu (75 °C) do 90 minút. Dve smaltované oceľové nádrže sú vybavené ohrievačmi s celkovým výkonom 2 kW. Funkcia EcoSmart je špeciálnou funkciou kotla. Po aktivácii zaznamená do pamäte prevádzkový režim spotrebiča na 7 dní. To umožňuje nastaviť ohrievač vody na optimálny prevádzkový režim, čím sa šetrí energia.

  spotrebič možno univerzálne namontovať na stenu so spodným prívodom vody. Elektronické ovládanie zjednodušuje nastavenie kotla, umožňuje kontrolovať jeho prevádzku.

  Výhody

  • Vonkajší povrch sa nezahrieva;
  • prítomnosť režimu výučby;
  • kompaktnosť;
  • jednoduché pripojenie.

  Nevýhody

  • nie sú identifikované.

  Najlepšie kotly na nepriame vykurovanie

  Nepriame ohrievače vody sú spravidla pripojené k ústrednému kúreniu. Ohrieva studenú vodu z výmenníka tepla pripojeného k vykurovacej sieti. Pozitívom týchto spotrebičov je ich hospodárnosť a negatívom ich sezónnosť.

  Dražice OKC 200 NTR

  Hodnotenie: 4.9

  Dražice OKC 200 NTR

  Vďaka optimálnej kombinácii ceny a kvality prekonali kotly Dražice OKC 200 NTR mnohých konkurentov. Zariadenie má objem 208 litrov; na ohrev vody s takýmto objemom je potrebný výkonný výmenník tepla s výkonom 32 kW. Spotrebitelia môžu po 10 minútach zaznamenať oteplenie vody a maximálna teplota je 90 °C.

  Výrobca zahrnul niekoľko bezpečnostných opatrení, ako je napríklad odľahčenie proti pretlaku a prevencia prehriatia. Horčíková anóda zohráva úlohu aktívnej ochrany proti korózii. Nádrž je zvnútra potiahnutá odolným smaltom a váži len 95 kg. Kotol nainštalovaný vo zvislej polohe s oporou o podlahu. Majiteľ vie, kedy je zapnutý, pomocou displeja.

  Výhody

  • veľký objem zabudovanej nádrže;
  • dostupnosť bezpečnostných systémov;
  • vysoká teplota ohrevu;
  • indikátor napájania.

  Nevýhody

  • nenájdené.

  Gorenje GV 200

  Hodnotenie: 4.8

  Gorenje GV 200

  Na zabezpečenie teplej vody v domácnosti nemusíte kupovať drahé ohrievače. Naši odborníci odporúčajú kotol Gorenje GV 200 zo Slovinska. Model nie je bohatý na možnosti, ale jeho spoľahlivosť je príjemne prekvapujúca. Nádrž s objemom 200 litrov je vybavená vykurovacím telesom z nehrdzavejúcej ocele. Možnosť dosiahnuť teplotu vody až 75 °C. Jednoduché mechanické ovládanie nespôsobuje žiadne problémy s nastavením alebo údržbou.

  Kotly sa môžu používať v domoch a bytoch, ktoré potrebujú zásobovať teplou vodou viacero miestností. Napriek jednoduchému dizajnu je tento model vybavený moderným bezpečnostným systémom, ktorý zahŕňa spätný ventil, poistný ventil a obmedzovač ohrevu

  Výhody

  • jednoduchá a spoľahlivá konštrukcia;
  • veľký objem vody;
  • prijateľná cena a účinnosť.

  Nevýhody

  • minimum funkcií a možností.

  Hajdu STA200C

  Hodnotenie: 4.7

  Hajdu STA200C

  Maďarské kotly Hajdu STA200C sú široko používané. Na ohrev vody môžu využívať rôzne druhy energie. Môže to byť teplo z kotla alebo solárneho kolektora, môže byť pripojené k jednofázovému alebo trojfázovému napájaniu. Model STA200C má dole namontovaný výmenník tepla s recirkulačným hrdlom. Smaltovaný povlak sa používa ako ochrana proti korózii oceľovej nádoby, okrem toho úlohu aktívnej ochrany plní horčíková anóda. Vďaka tomuto výkonnému zariadeniu (30 kw) je možné ohrievať vodu takmer do stavu varu (95 °C).

  Výrobca zabezpečil iba vertikálnu inštaláciu na podlahu s bočným prívodom vody. Výrobok váži 86 kg, ale záručná doba je 7 rokov.

  Výhody

  • vysokokvalitné spracovanie;
  • veľké zásoby teplej vody;
  • jednoduchá obsluha;
  • široká škála možností výberu teplonosného média.

  Nevýhody

  • Netesnosť výmenníka tepla počas záručnej doby.

  Najlepšie plynové kotly

  Plynové kotly sú ideálne na výrobu teplej vody vo veľkom rozsahu. Sú inštalované v chatách, kanceláriách, obchodných priestoroch. Výhodou plynových ohrievačov je ich hospodárnosť a výkon. Nevýhodou týchto modelov je zložitosť inštalácie, potreba získať povolenia.

  Baxi SAG3 190

  Hodnotenie: 4.9

  Baxi SAG3 190

  Podlahový plynový kotol Baxi SAG3 190 zabezpečí veľké množstvo teplej vody pre veľkú rodinu alebo malú kanceláriu. Akumulačný typ spotrebiča je doplnený 190 l nádržou. Spotrebič využíva otvorenú spaľovaciu komoru, ktorá sa aktivuje pomocou piezoelektrického zapaľovania. Čas zahrievania na 70 °C je 30 min. Na ochranu vnútra nádrže pred koróziou sa používa špeciálny smaltovaný povlak. Spotrebič sa ovláda manuálne a je vybavený teplomerom a obmedzovačom teploty.

  Výrobca sa postaral o jednoduché bezpečnostné opatrenia. Spotrebič je vybavený bezpečnostným spínačom plynu, ktorý zabezpečuje bezstarostnú prevádzku. Bezpečnostný ventil zabezpečuje stabilitu vnútorného tlaku. Hmotnosť kotla je 78 kg.

  Výhody

  • rýchlo ohrieva vodu;
  • nezávisí od prevádzky vykurovacieho kotla;
  • poskytuje veľký objem teplej vody.

  Nevýhody

  • Kvalita zostavenia nie je ideálna.

  Americký ohrievač vody PRO
 • G-61-40T40-3NV
 • Hodnotenie: 4.8

  American Water Heater PRO<li></div><p>ne G-61-40T40-3NV “ src=“/wp-content/uploads/2023/10/99116666193961-6116.jpg“ title=“Americký ohrievač vody PRO</p><li>ne G-61-40T40-3NV“><p>Vysoká cena nezabránila tomu, aby bol americký ohrievač vody PRO vysoko účinným plynovým ohrievačom</p><li>G-61-40T40-3NV sa dostáva do nášho rebríčka. Pôsobivý objem 150 litrov v kombinácii s vysokým tepelným výkonom (10,2 kW) priťahuje pozornosť majiteľov domov. Kotol nastavený na ohrev vody do 70 °C. Výrobca použil sklokeramický povlak na ochranu oceľovej nádrže pred koróziou.<p>Kotol má dlhšiu životnosť ako konkurencia. Jedným z dôvodov tohto javu je jednoduchý dizajn. Výrobca zabezpečil bezpečnosť prevádzky inštaláciou bezpečnostných prvkov, ako je obmedzovač teploty ohrevu, bezpečnostný ventil a horčíková anóda. Hmotnosť výrobku je 55,4 kg, inštalácia je vertikálna, podlahová.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>vysoká spoľahlivosť;</li><li>jednoduchá údržba;</li><li>veľký objem vody.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>v technickom liste sú uvedené americké merné jednotky.</li></ul><h3>Adford White M-I-504S6BN</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=</div><p>adford White M-I-504S6BN “ src=“/wp-content/uploads/2023/10/9971666193961-216.jpg“ height=“471″ title=“<br />M-I-504S6BN“> adford White M-I-504S6BN</p><p>Akumulačný plynový kotol <br />Adford White M-I-504S6BN môže dodávať teplú vodu z viacerých zdrojov súčasne. Vďaka veľkému objemu nádrže (189 l) a výkonnému výmenníku tepla (14,7 kW) sa výrobcovi podarilo dosiahnuť vysoký výkon 193 l/h. Deflektor dymu prechádza spodnou časťou nádrže, čím sa zvyšuje tepelný výkon a znižuje spotreba plynu. Na ochranu proti prehriatiu je k dispozícii bezpečnostný termostat a pretlak sa vypúšťa cez poistný ventil.</p><p>Vysokoteplotná keramika použitá ako antikorózna vrstva na nádrži. Horčíková anóda navyše pomáha v boji proti hrdzi. Špeciálny systém studenej vody zabraňuje usadzovaniu vodného kameňa v nádrži.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>účinný odvod tepla;</li><li>vysoká účinnosť;</li><li>spoľahlivá ochrana nádrže pred koróziou.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>kondenzácia sa vytvára pri nízkych teplotách (do 60 °C).</li></ul><h3>Hajdu GB120.2</h3><p>Hodnotenie: 4.6</p><div style=Hajdu GB120.2Hajdu GB120.2

  Nástenný plynový kotol Hajdu GB120.2 navrhnuté ako nefajčiarska verzia. Dokáže dodávať horúcu vodu do viacerých odberných miest. 120 l vody v 120 l nádrži a 2 kW výmenník tepla. Spotrebič má uzavretú spaľovaciu komoru, ktorá je vybavená piezoelektrickým zapaľovačom. Zaujímavou vlastnosťou, ktorá tento ohrievač odlišuje od jeho konkurentov, je jeho schopnosť používať skvapalnený plyn.

  Mechanická riadiaca jednotka umožňuje nastavenie teploty v rozsahu 40-80 °C. Prijímajú sa osobitné bezpečnostné opatrenia. Je to plynový regulačný, bezpečnostný ventil s automatickým vypnutím pri tlaku nižšom ako 0,2 atm. Ohrievač váži 48 kg a možno ho namontovať vertikálne na stenu.

  Výhody

  • Úsporná spotreba plynu;
  • Vynikajúca tepelná izolácia;
  • Možnosť prevádzky s kvapalnými palivami.

  Výhody

  • žiadna ochrana proti zapnutiu bez vody.

  Roda GasKessel GK 80

  Hodnotenie: 4.5

  Roda GasKessel GK 80

  Plynový ohrievač vody Roda GasKessel GK 80 je vybavený komínom, ktorý odvádza spaliny. V deflektore je integrovaný špeciálny odvádzač prievanu, ktorý zabraňuje prenikaniu výparov do miestnosti. Vo vstavanej nádrži je k dispozícii 80 litrová rezerva teplej vody. Tepelný výkon ohrievača je 6 kW. maximálna teplota je obmedzená na 80 °C.

  Nádrž je vyrobená z robustnej ocele (2 mm) a je pokrytá sklotextilnou hlinou na ochranu proti korózii. Aktívna horčíková anóda poskytuje dodatočnú ochranu proti hrdzi na oceľovej konštrukcii. Výrobca znížil tepelné straty inštaláciou polyuretánovej izolácie medzi skriňu a nádrž.

  Výhody

  • kvalitná tepelná izolácia;
  • glazovaný hlinený povlak;
  • úsporná spotreba plynu.

  Nevýhody

  • žiadna ochrana proti zapnutiu bez vody.

  Najlepšie kombinované kotly

  Kombinované kotly Stiebel môžu zaručiť nepretržitú dodávku teplej vody. Používajú ohrievače s rôznymi druhmi energie. Najobľúbenejšou kombináciou je kombinácia nepriameho a elektrického. Nevýhodou kombinovaných jednotiek sú veľké rozmery a vysoká cena.

  Stiebel Eltron SB 302 S

  Hodnotenie: 4.9

  Stiebel Eltron SB 302 S

  Obnoviteľná energia je sľubnou možnosťou pre teplú vodu. Kombinovaný kotol Stiebel Eltron SB 302 S je schopný premieňať energiu z rôznych zdrojov. Inštalácia vykurovacích telies s výkonom do 6 kW umožňuje ohrievať 300 l vody pomocou elektrickej energie (220 alebo 380 V). Pomocou výmenníka tepla je možné využívať energiu zo slnka alebo podzemných zdrojov. Výrobca použil vysokoúčinnú tepelnú izoláciu na zníženie tepelných strát. Maximálna teplota vody je obmedzená na 82 °C.

  Kotol inštalujte vertikálne na podlahu. Bezpečnosť pri používaní vďaka funkciám, ako je ochrana proti prehriatiu a režim proti zamrznutiu.

  Výhody

  • účinná tepelná izolácia;
  • možnosť využívania obnoviteľnej energie;
  • veľká nádrž.

  Nevýhody

  • vysoká cena.

  Gorenje GBK 150 OR RNB6/LNB6

  Hodnotenie: 4.8

  Gorenje GBK 150 OR RNB6/LNB6

  Slovinský kombinovaný kotol Gorenje GBK 150 OR RNB6/LNB6 sa vyznačuje vysokou účinnosťou. Kombinuje dostupnú cenu, európsku kvalitu a bohatú funkčnosť. Objem nádoby 150 litrov, oceľová nádoba potiahnutá smaltovanou vrstvou, ktorá chráni nádobu pred koróziou. Ohrievač vody používa 2 suché vykurovacie telesá s výkonom 1 kW a výmenník tepla s plochou 0,9 m2. .

  Spotrebič s elektronickým ovládaním, výrobca poskytol možnosti, ako je ochrana proti mrazu a prehriatiu. Funkcia „antilegionella“ sa stáva charakteristickým znakom modelu. Ak spotrebič 2 týždne neohrieval vodu na teplotu vyššiu ako 65 °C, automaticky obnoví teplotu na úroveň, pri ktorej sa patogénne baktérie zničia.

  Výhody

  • účinný bezpečnostný systém;
  • dobrá tepelná izolácia;
  • elektronické ovládanie.

  Nevýhody

  • slabá konzola na inštaláciu.

  Dražice OKCV 200

  Hodnotenie: 4.7

  Dražice OKCV 200

  Vysoký objem (200 l) a relatívna cenová dostupnosť kombinovaného kotla Drazice OKCV 200. Je určený na horizontálne umiestnenie na stenu. Zariadenie je schopné dodávať teplú vodu do domácnosti alebo komerčnej nehnuteľnosti, ktorá je pripojená na elektrickú sieť alebo má systém diaľkového vykurovania. Suchý ohrievač má vykurovací výkon 2 kW a plocha výmenníka tepla je 0,75 m2. . generuje 18 kW tepelnej energie. Spotrebič je možné pripojiť k vykurovaciemu systému s teplotou do 110 °C a tlakom 0,4 MPa. Kotol je schopný udržiavať teplotu teplej vody 80 °C.

  Oceľová nádoba je spoľahlivo chránená proti korózii smaltovaným povlakom a horčíkovou anódou. Bezpečnostný ventil a ochrana proti prehriatiu. Jednotka váži 84 kg.

  Výhody

  • univerzálnosť použitia;
  • primeraná cena;
  • prívod cirkulácie.

  Nevýhody

  • jednoduchý dizajn.

  ACV Smart EW 210

  Hodnotenie: 4.5

  ACV Smart EW 210

  Kombinovaný kotol ACV Smart EW 210 sa skladá z dvoch zásobníkov, ktoré pracujú systémom „zásobník v zásobníku“. Je to jediný výrobca, ktorý používa tento typ úpravy vody. Jedna nádrž na vodu je umiestnená v druhej, ktorá obsahuje teplonosné médium. Na ohrev 203 litrov vody sa používajú vykurovacie telesá s výkonom 2,2 kW alebo výmenník tepla z nehrdzavejúcej ocele (53 kW) pripojený k vykurovaciemu systému. Voda dosahuje maximálnu teplotu 90 C.

  Vnútorná nádoba z nehrdzavejúcej ocele. Okrem toho možnosť tepelnej rozťažnosti zabraňuje tvorbe vodného kameňa. Nádrž nevyžaduje pravidelnú údržbu a pravidelné merania anódovej ochrany. Vonkajšia nádoba je chránená proti korózii plastovou vrstvou.

  Výhody

  • jedinečný systém nádrž v nádrži;
  • Nádrž z nehrdzavejúcej ocele;
  • žiadna údržba nádrže.

  Nevýhody

  • Únik z vonkajšej nádrže je bežný.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: