22 najlepších výrobcov tehál

Tehly sú jedným z najobľúbenejších stavebných materiálov. Používa sa na stavbu stien a priečok, fasádnych obkladov a inštaláciu komínov, stavbu plotov a základov. Na trhu je veľké množstvo tehál s rôznym účelom, funkčnosťou, veľkosťou, cenou atď. . Ale aj jeden typ výrobku vyrábaný v rôznych továrňach sa môže od seba výrazne líšiť. Spolu s odborníkmi z tímu Expertology sa dozvieme technické detaily výberu stavebných tehál.

Ako si vybrať tehlu

Rozmanitosť. V závislosti od použitých materiálov a technológií sa rozlišujú tieto typy tehál.

 1. Keramické alebo červené tehly sa považujú za predchodcu tohto typu stavebného materiálu. Podobne ako v minulosti sa vyrába z hliny spekaním v peciach pri teplote približne 1000 °C. Tento materiál je ideálny na základy, steny, priečky a obklady fasád. Tento materiál dokonale spája cenovú dostupnosť a šetrnosť k životnému prostrediu.
 2. Silikagél predbehol v obľúbenosti všetkých ostatných výrobcov. Zakladá sa najmä na nízkej cene a presných geometrických rozmeroch. Materiál sa vyrába zo zmesi vápna s kremičitým pieskom a rôznymi prísadami. Použitie: výstavba stien, priečok a plotov.
 3. Šamotové tehly sa používajú na stavbu komínov, sporákov a krbov. Jeho hlavnou vlastnosťou je odolnosť voči vysokým teplotám (až do 1700 °C). Vyrába sa tiež z hliny, takže je to materiál šetrný k životnému prostrediu.
 4. slinok sa vyznačuje pevnosťou a mrazuvzdornosťou. Dosahuje to vďaka použitiu žiaruvzdorného ílu. vhodné na úpravu fasád alebo dláždenie príjazdových ciest v záhrade.
 5. Hyperlisovaná tehla je najmodernejšia a najsofistikovanejšia. Vyrába sa z mramoru, škrupiny, vápenca alebo dolomitu. Po pridaní spojiva sa malta lisuje a taví. Táto technológia umožňuje získať vysokopevnostné a geometricky veľmi presné tehly. drahší materiál sa používa najmä na dekoratívne fasády alebo krby.
 6. Obklad s dokonalou geometriou a estetickým vzhľadom. Oblasť použitia je obmedzená na vnútorné a vonkajšie fasády. Do tejto skupiny patria všetky tehly okrem žiaruvzdorných šamotových.

Veľkosť.Rozmer je dôležitým parametrom pri výbere tehál.

 1. Jedna tehla sa považuje za štandardnú a má dĺžku 250 mm, šírku 120 mm a výšku 65 mm. Vyznačujú sa flexibilitou použitia.
 2. Jeden a pol tehly (250x120x88 mm) používané na pevnú konštrukciu.
 3. Dvojité tehly (250x120x138 mm) umožňujú skrátiť čas potrebný na murovanie.
 4. Na dekoratívne účely je možné zakúpiť úzke tehly (250x60x65 mm).
 5. Výrobok s najmenšou šírkou (250x22x65 mm) je obkladová dlažba.

Charakter náplne.Podľa výplne sa rozlišujú tri typy tehál.

 1. Plné tehlové výrobky nemajú komory ani otvory. Sú veľmi pevné, ale majú nízku schopnosť zadržiavať teplo a vysokú hmotnosť.
 2. Duté tehly majú komory alebo otvory rôznych tvarov a veľkostí. Vďaka dutinám je materiál ľahší a lacnejší, čo zlepšuje jeho tepelné a zvukovoizolačné vlastnosti. V tomto prípade sa však stávajú krehkými.
 3. Pórovité tehly sa vyrábajú špeciálnou technológiou. Hlina sa zmieša s pilinami, vytvaruje a vypáli. Drevo horí a vytvára póry, ktoré zlepšujú izolačné vlastnosti tehál. Nevýhodou je nepohodlie pri práci a vysoká cena.

V tomto prehľade sme vybrali 22 najlepších výrobcov tehál. Výrobky týchto spoločností sa predávajú na domácom trhu. Hodnotenie je založené na spätnej väzbe odborníkov a spotrebiteľov.

Desať najväčších výrobcov tehál

Nomináciamiestonázov výrobkuhodnotenie
Najlepší výrobcovia vápenno-pieskových tehál1Lipecký silikátový závod5.0
2Yaroslavl Silikátové tehly Plant4.9
3Voronežský integrovaný závod na výrobu stavebných materiálov4.8
4Michajlovský závod na výrobu silikátových tehál4.7
5Továreň na výrobu vápenno-pieskových tehál v Čerepovci4.6
6Tverský závod na výrobu stavebných materiálov č. 24.5
Najlepší výrobcovia červených (keramických) tehál1Keramický závod Golitsino5.0
2LSR. Materiály stien4.9
3Novokubanský závod na výrobu keramických stenových materiálov4.8
4Slovanská tehla4.7
5Riazanská tehelňa4.6
6Vladimírsky závod na výrobu tehál4.5
Najlepší výrobcovia lícových tehál1Železnohorský závod na výrobu tehál5.0
2Kirovo-Čepetský závod na výrobu tehál4.9
3Kirovsk Brick Plant4.8
Najlepší výrobcovia šamotových tehál1Sucholožský žiaruvzdorný závod5.0
2Novomoskovskogneupor Brick Plant4.9
3Závod na výrobu žiaruvzdorných materiálov Borovichi4.8
Najlepší výrobcovia slinkových tehál1Ekologický slinok5.0
Najlepší výrobcovia hyperlisovaných tehál1Hyperlisované tehly5.0
2RiK4.9
3BARRUM4.8

Najlepší výrobcovia vápenno-pieskových tehál

Silikátové tehly sa v stavebníctve používajú už viac ako sto rokov. Jeho popularita sa v súčasnosti udržiava vďaka prijateľnej cene, presným geometrickým rozmerom, odolnosti voči plesniam a hubám, dobrej zvukovej izolácii. Odborníci vyzdvihli niekoľko domácich výrobcov vápennopieskových tehál.

Lipecký silikátový závod

Hodnotenie: 5.0

Lipecký silikátový závod

Najväčším Slovenskám výrobcom vápennopieskových tehál je Lipecká továreň na vápennopieskové tehly s.r.o. Spoločnosť efektívne funguje od roku 1938 a odvtedy prešla mnohými modernizáciami. V roku 2015 sa uskutočnila posledná rekonštrukcia strojového parku a do výrobnej haly pribudlo výkonné nemecké zariadenie. Dokáže vyrobiť až 130 miliónov štandardných tehál ročne. Odborníci ocenili také výrobky, ako sú plnohodnotné, duté a farebné vápennopieskové tehly. Výrobca sa stáva víťazom v našom rebríčku.

Domáci spotrebitelia sú spokojní s odolnosťou, všestrannosťou a primeranou cenou. Presnosť tehly sa líši v závislosti od šarže.

Výhody

 • moderná výroba;
 • cenová dostupnosť;
 • Široký modelový rad;
 • vysoká pevnosť.

Nevýhody

 • presnosť sa líši od dávky k dávke.

Yaroslavl Silikátové tehly Plant

Hodnotenie: 4.9

Yaroslavl Silikátové tehly Plant

Závod na výrobu silikátových tehál v Jaroslavli je v prevádzke od roku 1931. Táto najstaršia spoločnosť v krajine vyrába viac ako 40 druhov stavebných materiálov. Po modernizácii dosahuje ročná produkcia vápennopieskových tehál 100 miliónov kusov. kusy. Spoločnosť má vlastné laboratórium, ktoré monitoruje kvalitu surovín a hotových výrobkov. V roku 2017 sa spoločnosť YaZSK spojila so závodom ECO, ktorý sa špecializuje na výrobu plynosilikátových a železobetónových konštrukcií. Výsledkom je široký sortiment výrobkov pre stavebníctvo.

Jej výrobky zanechávajú v používateľoch príjemné dojmy. spája cenovú dostupnosť, pevnosť a odolnosť. Otázna je len geometrická presnosť.

Výhody

 • široký sortiment stavebných materiálov;
 • interné laboratórium;
 • trvanlivosť;
 • primeraná cena.

Nevýhody

 • nepresné geometrické rozmery.

Voronežský kombinát stavebných materiálov

Hodnotenie: 4.8

Voronežský kombinát stavebných materiálov

Voronežský závod na výrobu stavebných materiálov má viac ako 60 rokov. Spoločnosť prešla viac ako jednou rekonštrukciou, výrobné zariadenia boli modernizované. Spoločnosť má voľné pozemky na ďalší rozvoj. Hoci po poslednej modernizácii dosiahla kapacita 144 mil. Výroba tehál za rok. Všetky výrobky sú certifikované na kvalitu. Odborníci vyzdvihli najmä implementovanú technológiu objemového farbenia, ktorá poskytuje široké možnosti zdobenia a farbenia tehál.

Továreň VKSM Pridonsky sa umiestnila na treťom mieste za dobrú kvalitu, rozumné ceny a slušný sortiment výrobkov. Ale nie všetok materiál má pravé uhly, možno nájsť odštiepené hrany.

Výhody

 • vysoká výrobná kapacita;
 • prísna kontrola kvality;
 • objemové maľovanie;
 • prijateľné ceny.

Nevýhody

 • sú prítomné čipy;
 • drsné rohy.

Michajlovský závod na výrobu silikátových tehál

Hodnotenie: 4.7

Továreň na silikátové tehly v meste St. Michael

Michalovská tehelňa vyvinula širokú škálu stavebných výrobkov. Spoločnosť ponúka domácim spotrebiteľom plné a duté tehly, sekané a hladké výrobky, klasické biele a moderné farebné tehly. Výrobná kapacita umožňuje vyrobiť ročne až 120 mil. kúsky bežnej tehly. Odborníci ocenili trvanlivosť nemeckého pigmentu LANXESS Deutschland GmbH; nevybledne viac ako 25 rokov. Kvalita je prioritou spoločnosti od jej založenia (1978). Preto sa vo všetkých fázach výroby vykonávajú prísne kontroly.

Používatelia sú spokojní s kvalitou, trvanlivosťou a farebnou škálou výrobku Mikhailovsky. Medzi nevýhody patrí vysoká cena.

Výhody

 • bohatý sortiment;
 • trvanlivosť pigmentu;
 • prísna kontrola kvality;
 • trvanlivosť.

Nevýhody

 • vysoká cena.

Závod na výrobu vápenno-pieskových tehál v Čerepovci

Hodnotenie: 4.6

Závod na výrobu vápenno-pieskových tehál v Čerepovci

Závod na výrobu vápenno-pieskových tehál v Čerepovci vyzerá v porovnaní so svojimi konkurentmi pomerne mlado. Do prevádzky bola uvedená v roku 1972. Spoločnosť je jedným z najväčších výrobcov tehál v severozápadnom regióne. Ročná výroba 100 miliónov vápennopieskových tehál. kusy. Sortiment zahŕňa duté a plné tehly, jednoduché a dvojité výrobky, lícové a bežné materiály. S cieľom rozšíriť modelový rad v roku 1998 závod spustil technológiu objemového lakovania. Značka získala pochvalu od odborníkov za svoje hrdzavé povrchy.

Používatelia oceňujú široký sortiment výrobkov, dostupnosť maľovaných tehál a priaznivé ceny. Existujú sťažnosti na presnosť rozmerov, ktoré ovplyvnili naše hodnotenie.

Výhody

 • široký výber modelov;
 • moderné technológie
 • Tehla s hrdzavým povrchom;
 • prijateľné ceny.

Nevýhody

 • nepresné rozmery.

Tverský závod stavebných materiálov č. 2

Hodnotenie: 4.5

Tverský závod stavebných materiálov č. 2

Tverský závod stavebných materiálov č. 2 bol postavený v roku 1951. Spoločnosť bola počas Sovietskeho zväzu viackrát víťazom socialistickej súťaže. Závod prešiel v 90. rokoch radikálnou rekonštrukciou, keď bolo zakúpené nemecké zariadenie. Už v roku 1996 získala spoločnosť TKSM na výstave vo Švajčiarsku ocenenie Platinum Star za vysokú kvalitu svojich tehál. Výrobca sa snaží udržať optimálny pomer ceny a kvality. Odborníci zaradili spoločnosť do nášho hodnotenia pre širokú škálu farebných tehál, ktoré sa vyrábajú vo veľkom.

Používatelia sú spokojní nielen s kvalitou a cenou vápennopieskových tehál, ale aj s nepretržitou dodávkou výrobkov. Mnohé sťažnosti sa však týkajú veľkého množstva prasknutého a odštiepeného materiálu.

Výhody

 • medzinárodné uznanie;
 • moderné vybavenie;
 • široký sortiment;
 • prijateľná cena.

Nevýhody

 • mnoho odmietnutých.

Najlepší výrobcovia červených (keramických) tehál

Keramické tehly sa považujú za ekologické. Je vyrobený z hliny, vďaka čomu je výrobok bezpečný pre ľudí. Červené tehly dobre udržiavajú teplo, ľahko sa kladú a používajú a majú rôzne tvary a farby. Špecialisti sa zameriavajú na produkty viacerých spoločností.

Keramická továreň Golitsynski

Hodnotenie: 5.0

Keramický závod Golitsyn

Hlboké historické korene má Golicynský keramický závod. Spoločnosť bola založená už v roku 1882 a za ten čas nazbierala bohaté skúsenosti. Už 30 rokov sa značka špecializuje na prémiové výrobky. Ročná produkcia 120 miliónov ton stenových materiálov LSR. keramické tehly. Spoločnosť je víťazom nášho rebríčka za najbohatší sortiment červených tehál. Výrobca má vedúce postavenie v Rusku vďaka dovážanému vybaveniu, vysokej kvalite, exkluzívnym modelom.

Používatelia sú spokojní s presnosťou rozmerov, spoľahlivým balením, minimálnym odlamovaním. Hlavnými nevýhodami spoločnosti sú ťažkosti pri obstarávaní keramických tehál z keramického závodu Golitsino.

Výhody

 • bohaté skúsenosti
 • moderné vybavenie;
 • Vysokokvalitné tehly;
 • bohatý sortiment.

Nevýhody

 • Ťažkosti s nákupom v závode.

LSR. Materiály stien

Hodnotenie: 4.9

LSR. Materiály stien

Nezaostáva za lídrom rebríčka v bohatosti sortimentu keramických výrobkov značky LSR. Materiály stien. Spotrebitelia si môžu vybrať zo štandardných tehál (plné a duté tehly), obkladových výrobkov a veľkoformátovej keramiky. Odborníci si všimli inovatívny prístup spoločnosti; je to jediná spoločnosť v našej krajine, ktorá vyrába slinok vo veľkom rozsahu. Výrobky továrne majú rovnakú kvalitu ako ich zahraničné náprotivky, pričom sú lacnejšie. Štyri továrne v skupine majú celkovú kapacitu 450 miliónov. podmienená tehla.

Zákazníci nemajú žiadne nároky na kvalitu materiálov LSR. Organizácia rezervácií a dodávok platených produktov je veľmi žiaduca.

Výhody

 • bohatý sortiment;
 • pokročilé technológie;
 • veľký objem výroby
 • vysoká kvalita.

nevýhody

 • slabá organizácia predaja v závodoch združenia.

Novokubanský závod na výrobu keramických stenových materiálov

Hodnotenie: 4.8

Novokubanský závod na výrobu keramických stenových materiálov

Novokubanský závod na výrobu keramických stenových materiálov sa môže pochváliť vlastnou surovinovou základňou. Vďaka tomu sa kontrola kvality začína extrakciou ílu a pokračuje v celom reťazci procesu. Výstupom je tehla, ktorá spĺňa všetky požiadavky medzinárodných noriem. Rozsah a ročná produkcia spoločnosti (70 mil. ton ročne) sú v porovnaní s vedúcimi spoločnosťami rebríčka skromnejšie. kusy). Odborníci majú radi automatizované linky, ktoré znižujú vplyv ľudského faktora na kvalitu výrobku.

Ruskí stavitelia nazývajú tehlu Novokubansky stredne veľkým produktom. Má dobrú pevnosť a mrazuvzdornosť a je za rozumnú cenu. Používatelia však majú kritické pripomienky z hľadiska estetiky.

Výhody

 • vlastnú surovinovú základňu;
 • prísna kontrola v každej fáze výroby;
 • dobrá kvalita;
 • prijateľné ceny.

Nevýhody

 • skromný vzhľad.

Slovanská tehla

Hodnotenie: 4.7

Slovanská tehla

Slavyansky Brick má vlastný lom. Vyrába vysokokvalitnú hlinu, ktorú dodávajú moderné továrne s 20-ročnými skúsenosťami. Spoločnosť pozostáva z dvoch závodov, ktoré dokážu vyrobiť až 140 miliónov ton keramických obkladačiek ročne. kusy bežných tehál. Podľa odborníkov je továreň na výrobu tehál v Slavjansku nad Kubáňou jednou z najmodernejších keramických tovární v Rusku a Európe. Hans sa podieľal na jeho návrhu

 • ngl od Germany. Značka sa dostáva do nášho rebríčka pre svoj bohatý sortiment keramických výrobkov.

  Spotrebitelia často uprednostňujú slovanské tehly pre ich krásne farby a dobrú kvalitu. Existujú sťažnosti, že materiál sa časom rozpadá a kazí vzhľad fasády.

  Výhody

  • Vlastné hlinisko;
  • moderné vybavenie;
  • pokročilé technológie;
  • bohatý sortiment.

  nevýhody

  • Existujú prípady zničenia povrchovej vrstvy.

  Riazanská tehelňa

  Hodnotenie: 4.6

  Riazanská tehelňa

  Riazanská tehelňa je na stavebnom trhu od roku 1929. Jeho kapacita je až 70 miliónov kubických metrov ročne. keramických tehál za rok. Odborníci zaradili značku do nášho hodnotenia za hĺbkovú modernizáciu podniku, zavedenie inovatívnych technológií. Továreň zaujme Slovenskách spotrebiteľov širokou ponukou keramických tehál (20 druhov). Katalóg ponúka jednoduché a zhrubnuté modely, duté a plné tehly, hladké tehly a lícové tehly. Na vrchole stavebnej sezóny je nedostatok výrobkov spoločnosti, čo vedie k nedostatku tehál a malty.

  Používatelia komentujú rýchle načítanie a doručenie objednávky. Existujú však sťažnosti na balenie, medzi vrstvami nie sú žiadne izolátory, čo spôsobuje, že predná časť sa poškriabe. Presnosť rozmerov je tiež predmetom kritiky.

  Výhody

  • rýchle naloženie a dodanie;
  • moderné vybavenie;
  • inovatívne technológie;
  • rôzne modely.

  Nevýhody

  • nespoľahlivé balenie;
  • nepresné rozmery.

  Vladimirská továreň na tehly

  Hodnotenie: 4.6

  Vzhľadom na obrovské náleziská hliny v regióne bolo rozhodnuté postaviť továreň na výrobu tehál Vladimir. Prvá výroba bola spustená v roku 1991 a do roku 2004 spoločnosť dosiahla ročnú produkciu 95 miliónov eur. kusy. Dnes je továreň známa pod značkou MSTERA. Odborníci vyzdvihujú vysokú kvalitu výrobku a širokú škálu farieb (56 odtieňov). Udržiavať vysokú úroveň výrobných automatických liniek, ktoré pracujú na dvoch technologických procesoch.

  Značka sa dostáva do nášho rebríčka pre svoju demokratickú cenu, trvanlivosť a dobrú kvalitu. Nevýhodou je nesplnenie zaplatených objednávok (rezervované tehly sa predávajú iným kupujúcim); tiež vady na paletách.

  Výhody

  • Vlastné zásoby surovín;
  • automatické linky;
  • rôzne farby;
  • prijateľná cena.

  Nevýhody

  • neplní svoje zmluvné záväzky;
  • sú možné chyby.

  Najlepší výrobcovia lícových tehál

  lícové tehly sú pri stavbe domov stále veľmi žiadané. Vďaka estetickému vzhľadu, širokej farebnej škále, odolnosti voči poveternostným vplyvom a trvanlivosti si tento výrobok získal pozornosť Rusov. Vysokokvalitné výrobky vyrábajú tieto spoločnosti.

  Železnohorská tehelňa

  Hodnotenie: 5.0

  Železnohorská tehelňa

  V roku 1994 bola postavená Železnohorská tehelňa. Spoločnosť sa špecializuje na lícové tehly. S cieľom trvalo vyrábať vysokokvalitné výrobky získala spoločnosť najmodernejšie európske linky. Odborníci si všímajú dokonalú presnosť, estetiku a vysokú odolnosť výrobkov. Dôkazom kvality sú certifikáty zhody, ako aj mnohé prestížne diplomy. Závod je zaradený medzi 100 najlepších spoločností v stavebníctve. Každý rok opustí továreň približne 40 miliónov tehál. keramické tehly a lícové tehly. Značka je víťazom nášho rebríčka.

  Domácim spotrebiteľom lichotí kvalita, prijateľná cena a rýchle dodanie. Výhodou je aj slušná farebná škála a spoľahlivé balenie.

  Výhody

  • vysoká kvalita;
  • estetický vzhľad;
  • spoľahlivé balenie;
  • rýchle dodanie.

  Nevýhody

  • nenájdené.

  Kirovo-Čepecká tehelňa

  Hodnotenie: 4.9

  Tehelňa Kirovo-Čepeck

  Kirovo-Čepecká tehelňa je mladý a veľmi moderný podnik v stavebníctve. História závodu siaha do roku 2007, keď sa realizoval nemecký projekt. Pri maximálnej kapacite môže závod vyrobiť viac ako 40 miliónov. počet tehál za rok. Najnovšie európske linky zabezpečujúce vysokú kvalitu výroby. Vďaka širokému sortimentu lícových tehál sa závodu podarilo rýchlo získať vedúce postavenie v regióne. Výrobky sa dodávajú do maloobchodnej siete pod značkou KS-Ceramic.

  Domáci stavitelia si obľúbili výrobky z tehliarskeho závodu v Kirovo-Čepecku pre ich krásny vzhľad, rýchlu výstavbu muriva, presné geometrické rozmery. Nevýhodou je prítomnosť výkvetov.

  Výhody

  • široký sortiment výrobkov;
  • presné geometrické rozmery;
  • nízka tepelná vodivosť;
  • prijateľná cena.

  Nevýhody

  • soľ v priebehu času.

  Tehelňa Kirovo-Čepeck

  Hodnotenie: 4.8

  Kirovská tehelňa

  Významným hráčom v regionálnom meradle je Kirovská tehelňa. Jeho výrobná kapacita je obmedzená na 100 mil. kusov za rok. Veľkú časť sortimentu tvoria vápenno-pieskové tehly. Farebné výrobky, lícové a dekoratívne tehly majú vysoké estetické vlastnosti. Odborníci upozorňujú na počítačovú logistiku zavedenú v spoločnosti, moderné technologické zariadenia a energeticky efektívnu výrobu. Značka sa v našom hodnotení umiestnila na čestnom treťom mieste.

  Používatelia vo svojej spätnej väzbe poukazujú na cenovú dostupnosť, dobrú kvalitu, pevnosť a odolnosť výrobkov. Len sortiment obkladových výrobkov vyzerá skromnejšie ako u lídrov.

  Výhody

  • vysoká výrobná kapacita;
  • počítačová logistika;
  • energeticky efektívna výroba;
  • dobrá kvalita.

  Nevýhody

  • Skromný sortiment lícových tehál.

  Najlepší výrobcovia šamotových tehál

  Pri stavbe komínov a krbov sa nezaobíde bez ohňovzdorných materiálov. Jednou z najobľúbenejších zostáva šamotová tehla. V Rusku je niekoľko závodov, ktoré vyrábajú vysokokvalitné žiaruvzdorné výrobky.

  Sucholožský žiaruvzdorný závod

  Hodnotenie: 5.0

  Sucholožský žiaruvzdorný závod

  Narodeniny Sucholožského žiaruvzdorného závodu sú 27. marca 1932. Spoločnosť má bohaté skúsenosti, ktoré sa odovzdávajú z generácie na generáciu. Výroba bola opakovane modernizovaná, čo umožnilo závodu udržať si vedúce postavenie na Slovenskom trhu. Dnes sa spoločnosť špecializuje na výrobu žiaruvzdorných výrobkov. Okrem šamotových tehál si zákazníci môžu kúpiť aj ľahké tehly, tepelné izolanty a suché žiaruvzdorné betónové zmesi. Počet spotrebiteľov presahuje 2000 a partnermi sú nielen domáce, ale aj zahraničné spoločnosti.

  Odborníci udelili značke vavríny víťaza za široký sortiment a vysokú kvalitu výrobkov. Súhlasia s nimi aj spotrebitelia, ktorí si všímajú správnu veľkosť a prijateľnú cenu.

  Výhody

  • široký sortiment žiaruvzdorných výrobkov
  • vysoká kvalita výrobkov;
  • presné rozmery;
  • prijateľná cena.

  Nevýhody

  • nenájdené.

  Novomoskovskogneupor Brick Plant

  Hodnotenie: 4.9

  Novomoskovská továreň na žiaruvzdorné tehly

  Dôstojným konkurentom víťaza rebríčka od čias Sovietskeho zväzu je tehelňa Novomoskovskogneupor. Závod bol postavený s cieľom dodávať žiaruvzdorné výrobky pre vysoké pece v Kuznecku a Magnitogorsku. Vďaka úsiliu ochotných zamestnancov sa v roku 1940 podarilo prekročiť kapacitu plánovanú vládou (50 tisíc ton ročne). ton), ktorá vyrába 70 000 ton žiaruvzdorných tehál ročne. ton žiaruvzdorného materiálu. V súčasnosti si Novomoskovský žiaruvzdorný závod udržiava vedúce postavenie na trhu so šamotovými tehlami. Odborníci to pripisujú zavedeniu inovatívnych technológií, rozšírenej ponuke výrobkov a vysokej úrovni kvality.

  Na druhej strane kupujúci upozorňujú na nízku kultúru výroby, najmä v oblasti nakladania.

  Výhody

  • inovatívne technológie;
  • skvelé skúsenosti;
  • Bohatý sortiment;
  • rozumné ceny.

  Nevýhody

  • blato v areáli.

  Závod na výrobu žiaruvzdorných materiálov Borovichi

  Hodnotenie: 4.8

  Závod na výrobu žiaruvzdorných materiálov Borovichi

  V roku 2019 oslavuje závod na výrobu žiaruvzdorných materiálov v Boroviči 162. výročie svojho založenia. Najstaršia spoločnosť sa môže pochváliť nielen bohatou históriou, ale aj vysokokvalifikovaným personálom a moderným vedecko-technickým zázemím. Odborníci boli ohromení zoznamom zákazníkov spoločnosti, ktorý zahŕňal také veľké podniky ako Magnitogorské železiarne a oceliarne, Rusal, MMC Norilsk Nickel a PAO Severstal. Sortiment žiaruvzdorných výrobkov je tiež ohromujúci – v ponuke je viac ako 43 názvov výrobkov.

  Domáci používatelia si všímajú dobrú kvalitu výrobkov, široký sortiment žiaruvzdorných materiálov, rozumné ceny. V našom rebríčku neprijateľných pracovných podmienok sa však mlyn umiestnil až na treťom mieste.

  Výhody

  • slávnu tradíciu;
  • veľký počet partnerov;
  • široký sortiment;
  • rozumné ceny.

  nevýhody

  • Zlé pracovné podmienky pre pracovníkov.

  Najlepší výrobcovia slinkových tehál

  Klinkerové tehly majú veľa výhod. Vyznačuje sa trvanlivosťou, vysokou pevnosťou, nízkou nasiakavosťou, odolnosťou voči nízkym a vysokým teplotám, širokou škálou aplikácií. Vysoká cena však odrádza potenciálnych kupujúcich. Odborníci vyzdvihli slinkové tehly jednej spoločnosti.

  Ekologický slinok

  Hodnotenie: 5.0

  Ekologický slinok

  Továreň na výrobu klinkerových tehál v Ekoklinkeri bola postavená nedávno (2014). Novočeboksarsk. Odborníci venovali pozornosť mladej spoločnosti vďaka programu nahrádzania dovozu. Slovenská výrobca zaviedol výrobu vysokokvalitných slinkových tehál, ktoré sa predtým dodávali zo zahraničia. Výhodou výrobkov spoločnosti Ekoklinkier je prijateľná cena, ako aj veľká ponuka žiaruvzdorných ílov v regióne. Spoločnosť neustále rozširuje svoj sortiment slinku, čo jej umožňuje zaujať popredné miesto v krajine. Katalóg obsahuje dlažbu a obkladové slinuté tehly, schody a dlaždice. Značka sa stáva víťazom nášho rebríčka.

  Používatelia dávajú prednosť výrobkom Ekoklinker vďaka ich dobrej cene, mrazuvzdornosti, šetrnosti k životnému prostrediu a vysokej pevnosti.

  Výhody

  • vysoká kvalita;
  • prijateľná cena;
  • vlastnú surovinovú základňu;
  • bohatý sortiment.

  Nevýhody

  • nenájdené.

  Najlepší výrobcovia lisovaných tehál

  Na výrobu hyperlisovaných tehál sa používajú inovatívne technológie. Materiál má presné rozmery, vysokú pevnosť, dokonale hladký povrch a odolnosť voči poveternostným vplyvom. Odborníci si obľúbili výrobky týchto výrobcov.

  Hyperlisované tehly

  Hodnotenie: 5.0

  Hyperlisované tehly

  Prvým výrobcom tohto jedinečného stavebného materiálu v Rusku bola spoločnosť Hyperpressed Brick Company so sídlom v Bratislave. Luhovce. Využitím najnovších pokrokov vo výrobe tehál sa spoločnosti podarilo získať výrobky so zvýšenou pevnosťou. Odborníci vyzdvihli výnimočnú rozmerovú presnosť a hladký lesklý povrch. Vďaka rýchlemu plneniu objednávok, širokému sortimentu hyperlisovaných tehál a prijateľnej cene sa jej podarilo vyhrať náš rebríček.

  Ruskí výrobcovia nemajú žiadne osobitné nároky na kvalitu výrobkov a geometrickú presnosť rozmerov. Pokiaľ zvýšená pevnosť nespôsobuje staviteľom určité nepríjemnosti pri kladení.

  Výhody

  • moderná výroba;
  • zvýšená sila;
  • presné rozmery;
  • hladký povrch.

  Nevýhody

  • nenájdené.

  RIK

  Hodnotenie: 4.9

  RIC

  Výrobu moderných hyperlisovaných tehál zvládla spoločnosť RIK. Nachádza sa v meste Dobrovodsk v Slovinsku. Voskresensk. Výrobca ponúka dva typy výrobkov: so zaoblenými a ostrými rohmi. Farebná paleta je k dispozícii v 7 farbách; rozsah sa rozširuje postupným odstupňovaním sýtosti. Odborníci chvália dokonalú presnosť rozmerov, hladkosť všetkých strán, robustnosť a mrazuvzdornosť výrobkov. Značka sa v našom rebríčku umiestnila na druhom mieste.

  Ruskí spotrebitelia sa už museli vysporiadať s hyperstlačenými tehlami RIK. Spätná väzba je mimoriadne pozitívna, výrobky dokonale kombinujú prijateľnú cenu a dobrú kvalitu. Medzi nevýhody patrí málo informatívna webová stránka, na ktorej používatelia len ťažko nájdu informácie o produktoch.

  Výhody

  • široká škála farieb;
  • presné rozmery;
  • vysoká pevnosť;
  • rozumné ceny.

  Nevýhody

  • neinformatívna webová stránka.

  BARRUM

  Hodnotenie: 4.8

  BARRUM

  Jedným z prvých výrobcov hyperlisovaných tehál v Rusku je voronežská tehelňa „Barrum“. V súčasnosti spoločnosť dosiahla priemyselný rozsah výroby a trvale dodáva na stavebný trh trvanlivé výrobky. Sortiment vysokopevnostných tehál so 6 textúrami a 10 farebnými variantmi. Spotrebiteľ si môže vybrať buď celotelový, tvarovaný alebo dutý. Odborníci zaradili túto značku do nášho hodnotenia pre presné geometrické rozmery, odolnosť voči nízkym teplotám a výnimočnú trvanlivosť.

  Spotrebitelia si pochvaľujú výrobky Barrum pre ich estetický vzhľad a konkurencieschopné ceny. Lákadlom je aj dodávka stavebného materiálu vlastnou dopravou výrobcu. Častým problémom je praskanie tehál po vyschnutí malty.

  Výhody

  • široký sortiment;
  • prijateľné ceny;
  • presné rozmery;
  • estetický vzhľad.

  Nevýhody

  • trhliny sa objavia po zaschnutí malty.
 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: