6 najlepších poterov na podlahu

Vo všetkých moderných súkromných domoch a budovách sa na vyrovnanie podlahy používa poter. Je to zmes cementu a piesku s rôznymi prísadami. Pomocou tohto materiálu možno nielen pripraviť podklad na konečnú úpravu, ale aj vytvoriť vrstvu tepelnej a zvukovej izolácie. V Rusku existuje široká škála zmesí od rôznych výrobcov. Pri výbere materiálu odborníci odporúčajú venovať pozornosť niekoľkým vlastnostiam poteru.

Ako si vybrať poter na podlahu

 1. Oblasť použitia. Cementovo-piesčité kompozície sú odolné voči rôznym negatívnym vplyvom. Preto sa väčšina z nich dá použiť na prácu v budovách aj mimo nich. Mrazuvzdornosť je však často obmedzená na -30…-35 °C, čo obmedzuje ich použitie v severných oblastiach. Niektoré zmesi sa vyznačujú vodeodolnými vlastnosťami, takéto výrobky sú ideálne do kúpeľní a na toalety. Na dokončenie spální a detských izieb sa odporúča kúpiť poter, ktorý je najšetrnejší k životnému prostrediu.
 2. Hrúbka vrstvy. Každý výrobca udáva optimálnu hrúbku jednej vrstvy poteru. Ak chcete len vyrovnať dosku, môžete použiť tenkovrstvové zmesi (10-100 mm). A keď je potrebné skryť v potere potrubia alebo teplú podlahu, je potrebné zloženie s maximálnou hrúbkou krytia do 250-300 mm.
 3. Čas sušenia. V niektorých priestoroch nie je ľahké rýchlo vyrovnať podlahu. Musí okamžite vyschnúť, aby sa po ňom dalo chodiť. Jedným z týchto priestorov je kúpeľňa. V takýchto prípadoch je lepšie zvoliť zloženie s časom schnutia 3 – 4 hodiny. Vo fáze výstavby domu sa môže tolerovať niekoľko dní. Na druhej strane, úplné vytvrdnutie poteru trvá dlhšie a zvyčajne ho možno dokončiť až po 3 až 28 dňoch.
 4. Hmotnosť poteru.Niektoré nosné konštrukcie nie sú schopné odolať dodatočnému zaťaženiu betónovým náterom. V tomto prípade zvážte ultraľahké prípravky, v ktorých je úlohou plniva penové sklo.
 5. Zvuková a tepelná izolácia. Niektorí výrobcovia pridávajú do poteru plnivá, ktoré dodávajú povlaku zvukovo a tepelne izolačné vlastnosti. Napriek vyšším nákladom na materiál môže byť nákup ekonomicky výhodnejší.
 6. Životaschopnosť mínometu. Ak je potrebné vyplniť veľké plochy hotovou maltou, je dôležitá životaschopnosť poteru. V malých miestnostiach to zvládnete za 30-40 minút, v produkčných lokalitách sa tento čas predĺži na niekoľko hodín.
 7. Výdavky na mix. Ak sa sústredíte na náklady na poter, mali by ste vedieť aj o spotrebe materiálu. Nezriedka sa lacné výrobky vyhodia vo veľkom množstve a neskôr sa dokonca zmenšia. Nákup drahšieho materiálu preto môže byť z dlhodobého hľadiska hospodárnejší.

Do nášho prehľadu sme zaradili 6 najlepších podlahových poterov. Všetky kompozície sú široko zastúpené v stavebných obchodoch v Rusku, sú vysoko hodnotené odborníkmi a domácimi užívateľmi.

Čo je lepšie poter alebo samonivelizačná podlaha

Typ poteru

Výhody

Nevýhody

Poter

+ dobrá cena

+ vyrovnáva veľké rozdiely (od 300 mm)

+ univerzálnosť použitia

+ vysoká pevnosť a odolnosť

– vyrovnávanie sa vykonáva pomocou ďalšieho príslušenstva

– kvalita povrchu je nízka

– Hrúbka vrstvy (min. 10 mm)

Prvotriedny výkričník

+ jednoduché vyrovnávanie

+ ktoré možno vykonať vlastnými rukami

+ vysoká kvalita povrchu

– vysoká cena

– Povlak sa nedá obnoviť

– vyrovnávanie malých rozdielov

Hodnotenie najlepších podlahových poterov

Nomináciaumiestnenienázov výrobkucena
Hodnotenie najlepších podlahových poterov1Weber Vetonit 6000, 25 kg439€
2Rýchlotvrdnúci poter Bolars, 25 kg231€
3Perfekta Fibrolayer, 25 kg195€
4Axton, 25 kg175 €
5Tepelnoizolačný poter Paladium Palafloor-307, 12 kg523€
6Betónová zmes M-300 RUSEAN, 40 kg140€

Weber Vetonit 6000, 25 kg

Hodnotenie: 4.9

Weber Vetonit 6000, 25 kg

Poter Weber Vetonit 6000 na všeobecné vyrovnávanie podláh. Výrobca odporúča hrúbku vrstvy v rozmedzí 10-250 mm. Zloženie sa považuje za univerzálne a môže sa použiť v obytných budovách alebo verejných zariadeniach. Pomocou zmesi cementu a piesku je možné vytvoriť „teplú podlahu“. Vďaka rýchlemu schnutiu (3 h) je poter optimálne vhodný pre najfrekventovanejšie miestnosti. Pokládka podlahovej krytiny je povolená po 15 hodinách. Odborníci chválili vyrovnávacie schopnosti ruskej kompozície a udelili jej vavríny víťaza nášho hodnotenia.

Používatelia si obľúbili rýchle schnutie a získanie pevnosti, nízke zmrštenie, absenciu trhlín a delaminácie.

Výhody

 • univerzálnosť použitia;
 • široký rozsah hrúbok;
 • rýchle schnutie;
 • vysoká pevnosť.

Nevýhody

 • nie je zistiteľný.

Rýchlotvrdnúci poter Bolars, 25 kg

Hodnotenie: 4.8

Rýchlotvrdnúci poter Bolars, 25 kg

Rýchlotvrdnúci poter Bolars má vynikajúce technické vlastnosti. Obnovovacia vrstva schne dostatočne rýchlo; približne po 5 hodinách sa po potere môže chodiť. Je o niečo horší ako líder hodnotenia v hrúbke vrstvy (10-100 mm). Výrobca odporúča vytváranie monolitických náterov, poterov na separačnej vrstve, plávajúcich konštrukcií. Zmes možno použiť v miestnostiach s rôznou vlhkosťou, s teplotnými rozdielmi. Stavebné práce je potrebné vykonávať pri teplote +5..+30 °C, ale výrobok sa môže používať v rozsahu -40…+60°. Povrchovú úpravu je možné vykonať po 3-14 dňoch.

Používatelia sú spokojní s pevnosťou poteru, odolnosťou voči vlhkosti, teplotným rozdielom. Nie všetky podklady sa dajú vyrovnať len jednou vrstvou.

Výhody

 • odolnosť voči vlhkosti;
 • teplotná stabilita; – odolnosť voči teplotným zmenám;
 • vysoká odolnosť;
 • rýchle sušenie.

Nevýhody

 • krátka vrstva.

Vláknitá vrstva, 25 kg

Hodnotenie: 4.7

Perfekta Fibrolayer, 25 kg

Vystužený podkladový poter Perfekta Fibrolayer je určený na vyrovnávanie podkladov pod podlahy, zakrývanie potrubí, vytváranie plávajúcich konštrukcií. Výkon sa zachováva v širokom rozsahu teplôt (-50 °C); -50 °C…+70 °C), povlak má vynikajúci index mrazuvzdornosti (50 cyklov). Odporúčaná hrúbka jednej vrstvy je 10-120 mm, s pridaním sutiny sa môže zvýšiť až na 350 mm. Na rozdiel od lídrov hodnotenia zmes schne dlhšie, chôdza po nej je povolená až po 12 hodinách. Vďaka vysokej odolnosti je možné na poter položiť betónové a kamenné dlaždice.

Podľa odborníkov si poter zaslúži tretie miesto pre svoju trvanlivosť, možnosť polosuchej metódy. Používatelia sú nespokojní len s časom sušenia.

Výhody

 • Vystužené vláknami;
 • široký rozsah použitia;
 • odolnosť voči zmenám teploty;
 • odolnosť proti mrazu.

Nevýhody

 • dlho schne.

Axton, 25 kg

Hodnotenie: 4.6

Axton, 25 kg

Na vyrovnávanie podláh v miestnostiach s vysokou vlhkosťou je poter Axton najlepšou voľbou. Rýchlo získava pevnosť a povlak nepraská ani sa nezmenšuje. Pokiaľ ide o hrúbku jednej vrstvy, výrobca odporúča neprekročiť hranicu 10-80 mm. Malta je vhodná nielen pre kúpeľne a WC, ale aj pre vonkajšie konštrukcie. Prehráva s bežcami v rýchlosti schnutia, len jeden deň môžete chodiť na vyrovnanom povrchu. Odborníci upozorňujú na dobré zvukovoizolačné a tepelnoizolačné vlastnosti poteru.

Používatelia chvália zloženie pre ľahké vyrovnávanie, jemnú frakciu kameňov, dobrú odolnosť proti vlhkosti. Nevýhody: malá vrstva, možnosť inštalácie len pri teplote +5…+25°.

Výhody

 • odolnosť voči vlhkosti;
 • Dobrá zvuková a tepelná izolácia;
 • úsporná spotreba;
 • malá kamenná frakcia.

Nevýhody

 • dlho schne;
 • obmedzená teplota použitia.

Tepelnoizolačný poter Paladium Palafloor-307, 12 kg

Hodnotenie: 4.5

Paladium Palafloor-307 izolačný poter, 12 kg

Súčasné vyrovnanie podlahy a jej oteplenie je možné vykonať pomocou poteru Paladium Palafloor-307. Táto superľahká kompozícia na báze cementu a ľahčeného skla má vynikajúce zvukovo a tepelnoizolačné vlastnosti. Výrobok si získal pozornosť odborníkov pre svoju šetrnosť k životnému prostrediu, takže je vhodný do detských izieb, rekreačných zariadení, jedální a kuchýň. Hrúbka jednej vrstvy sa pohybuje v širokom rozmedzí 20-300 mm, ale vďaka malej hmotnosti je možné renovovať schátrané obydlia, usporiadať prekrytie domov.

Vyššie umiestnenie v našom hodnotení spôsobila vysoká cena, dlhý čas schnutia (48 h), ktorý neumožnil poteru. Domáci stavebníci sú spokojní s kvalitou poteru, jeho ľahkým vyrovnávaním a tepelnoizolačnými vlastnosťami.

Výhody

 • akustická a tepelná izolácia;
 • šetrnosť k životnému prostrediu;
 • nízka hmotnosť;
 • široký rozsah hrúbok.

Nevýhody

 • vysoké náklady;
 • dlhý čas sušenia.

zmes piesku M-300 RUSEAN

Hodnotenie: 4.4

Pieskový betón M-300 RUSEAN

Na veľké stavebné projekty je najlepšou voľbou domáci poter M-300 RUSEAN. Predáva sa za najatraktívnejšiu cenu, pričom odborníci upozorňujú na dobré technické parametre. Pomocou kompozície sa odporúča vyrovnávať výškové rozdiely do 150 mm; je vhodná na vytváranie systémov podlahového vykurovania. Zaslúži si pochvalu za trvanlivosť náteru, takže pieskový betón je vhodný na povrchovú úpravu kancelárií a verejných budov. Vyrovnávacia vrstva odoláva mrazu až do -35 °C.

Hrubá frakcia kameňa (5 mm) v zložení neumožnila súťažiacim prekonať konkurenciu, čo si bude vyžadovať dodatočné brúsenie po vysušení. Veľmi dlhý poter na získanie pevnosti (až 28 dní), hoci pokládka dokončovacieho obloženia je povolená po 10 dňoch.

Výhody

 • nízka cena;
 • široký rozsah použitia;
 • odolnosť voči mrazu;
 • vysoká hrúbka vrstvy.

Nevýhody

 • trvá dlho, kým sa vybuduje sila;
 • hrubá frakcia kameňov;
 • vysoký prietok.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: