8 najlacnejších a najspoľahlivejších skrutkovačov

*Najlepšie podľa názoru redakcie. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred nákupom je potrebné poradiť sa s odborníkom.

Akumulátorové skrutkovače sú spolu s vŕtačkami a brúskami jedným z najbežnejších elektrických nástrojov. Na malé opravy stačí bežný skrutkovač, ale pri stredne veľkých opravách sa počet samorezných skrutiek (napr. pri sadrokartónových prácach) zvyšuje na stovky. Trh je očakávane bohatý na najrôznejšie modely, ale dnešné hodnotenie Expertology sa zameriava na samostatný segment: Najlepšie skrutkovače medzi najlacnejšími.

Všetkých 8 uvedených modelov má vlastnosti bezpríklepovej vŕtačky s funkciou skrutkovača, rýchloupínacieho skľučovadla a vymeniteľnej batérie.

Hodnotenie najlacnejších skrutkovačov

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlacnejšie skrutkovače hodnotenie1MI
 • TARY CD10.8
 • 2 228€
  2Edon CF-12022 222€
  3Kladivo ACD1222 499€
  4ZUBR DSHL-1212 300€
  5VICHR DA-12-11 760€
  6ort BAB-10.8-P1 370€
  7Kolner KCD 10,8L1 290€
  8KALIBR DA-18/1770€

  MI
 • TARY CD10.8
 • Hodnotenie: 4.9

  MI<li></div><p>TARY CD10.8</p><li>“ src=“/wp-content/uploads/2023/11/79116666195951-588-.jpg“ title=“MI<li>TARY CD10.8<li>„><p>Začnime recenziu skrutkovačom značky MI</p><li>TARY. Tento nástroj je vyrobený v Číne, ktorá si získala dôveru a rešpekt používateľov v krajinách SNŠ pre slušnú kvalitu, pohodlie a spoľahlivosť za prijateľnú cenu.<p>Zariadenie je vyrobené vo veľmi výraznom dizajne v kvalitnom plastovom puzdre v žiarivo červenej farbe. Čistá hmotnosť – 1.1 kg. Priemer zásuvky – 10 mm.</p><p>Je to najvýkonnejší model v recenzii s maximálnymi voľnobežnými otáčkami 1350 ot. Maximálny krútiaci moment 25 Nm. Podporované sú dve rýchlosti a rýchlosť sa dá elektronicky nastaviť. Zabudovaná funkcia nútenej brzdy motora. Tlačidlo štart sa dá zaistiť pre pohodlnú nepretržitú prevádzku. Spotlight je užitočná príloha.</p><p>Pri používaní ako vŕtačky si všimnite obmedzenia priemeru vŕtania – 10 mm pre kov a 15 mm pre drevo.</p><p>Skrutkovač je napájaný lítium-iónovou batériou s kapacitou 1.5 A⋅h. Pracovné napätie – 10.8 . Čas potrebný na úplné nabitie – 3 hodiny. Na nabíjanie sa používa štandardná nabíjačka, ktorá je súčasťou dodávky.</p><p>Tento skrutkovač sa odporúča najmä na príležitostné použitie v domácnosti. Na seriózne opravy alebo každodenné používanie sa oplatí vyhľadať výkonnejší a robustnejší model.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Jednoduchá manipulácia (rukoväť, pogumovaná rukoväť);</li><li>presné centrovanie;</li><li>„Bonusové funkcie ako podsvietenie, brzda atď.;</li><li>príjemný dizajn.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Niekoľko poznámok o nedostatočnom výkone motora.</li></ul><h3>Edon CF-1202</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=Edon CF-1202

  Ďalší kvalitný výrobok od čínskej značky Edon. Nástroj je v mnohých ohľadoch podobný predchádzajúcemu modelu, ale sú tu dôležité rozdiely, ktoré popíšeme.

  Tento kľúč je o 200 gramov ľahší ako jeho predchodca – 0.9 kg. Pevné plastové telo s červenými a čiernymi farebnými odtieňmi pre lepšiu manipuláciu. Priemer skľučovadla 10 mm.

  Tento kľúč je takmer rovnako výkonný ako vyššie uvedený model: krútiaci moment až 30 Nm; voľnobežné otáčky až 1300 ot/min. Dve rýchlosti, elektronická regulácia frekvencie, spätný chod, podsvietenie, ochrana proti preťaženiu batérie. Tlačidlo štartu sa dá zablokovať pre nepretržitú prevádzku bez námahy.

  Veľkou výhodou tohto rázového uťahováka je, že je vybavený dvoma lítium-iónovými batériami s kapacitou 1.Po 5 A⋅h. V kombinácii s pulznou nabíjačkou skráti čas nabíjania na 1 hodinu. Pracovné napätie 12 V.

  Okrem voliteľnej batérie je súčasťou balenia aj kompaktné puzdro na jednoduchú prepravu.

  Výhody

  • Dve batérie a puzdro sú súčasťou balenia;
  • nízka hmotnosť;
  • robustná konštrukcia;
  • rýchle nabíjanie;
  • ergonómia.

  Chyby

  • občasné sťažnosti na hryzenie pri vŕtaní.

  Hammer ACD122

  Hodnotenie: 4.7

  Kladivo ACD122

  Treťou položkou v našom hodnotení je skrutkovač vyvinutý inžiniermi známej nemeckej spoločnosti Hammer Werkzeug GmbH. Tento model sa takmer vyrovná dvom vyššie uvedeným riešeniam, v niektorých ohľadoch ich prekonáva a má niektoré zaujímavé ďalšie funkcie.

  Tento model je ťažší ako predchádzajúce dva modely – 1.3 kg, najmä kvôli veľkosti a hmotnosti batérie. Pištoľ v rovnakom tvare pištole je vyhotovená v odolnom tmavozelenom plastovom puzdre so zaujímavým high-tech dizajnom. Priemer skľučovadla 10 mm.

  Podporuje dve rýchlosti s elektronickou reguláciou rýchlosti a jednoduchým reverzovaním. Limit voľnobežných otáčok 1200 ot/min. Krútiaci moment – do 15 N-m. Pri použití ako vrták je maximálny priemer vrtáka do kovu 5 mm, do dreva 15 mm.

  Akumulátorový skrutkovač funguje na dobíjaciu batériu NiCad s 1.2 A⋅h. Prevádzkové napätie 12 V. Na nabíjanie sa používa bežná (nie pulzná) nabíjačka batérií. Čas plného nabitia 3 hodiny.

  Užitočné pomôcky a doplnkové funkcie, ako je tlačidlo blokovania štartu, reflektor, držiak magnetu zabudovaný do úrovne krytu.

  Štandardná dodávka zahŕňa skrutkovač, dve batérie a puzdro.

  Výhody

  • V súprave sú dve batérie;
  • známa nemecká značka;
  • magnetický držiak a vodováha zabudované v puzdre;
  • ergonómia.

  Nevýhody

  • žiadne automatické vypnutie nabíjačky po úplnom nabití.

  ZUBR DSHL-121

  Hodnotenie: 4.6

  ZUBR DSHL-121

  Teraz v hodnotení najlepších lacných a spoľahlivých skrutkovačov podľa Expertology budeme venovať pozornosť príkladu domácej značky. Hoci sa náradie montuje v Číne, 5-ročná záruka a rozsiahla sieť servisných stredísk v Ruskej federácii sú vážnym doplnkom k zoznamu výhod tohto modelu.

  Rozmery samotného zariadenia – 292 × 196 × 70 mm, balenie – 293 × 195 × 75 mm, čistá hmotnosť – 1 kg.5 kg. Najobľúbenejší samopal s jasným, trochu agresívnym dizajnom. Priemer skľučovadla je k dispozícii vo veľkostiach od 0.8 až 10 mm.

  Voľnobežné otáčky nástroja sú do 1.3k. za minútu s limitom krútiaceho momentu 25 Nm (nie je to zlé pri nízkych otáčkach). Podporuje 2 rýchlosti s elektronickou reguláciou otáčok, jednoduchým reverzovaním a uzamykateľným vretenom.

  2-stupňová planetová prevodovka umožňuje nielen skrutkovanie s vysokým krútiacim momentom, ale aj efektívne vŕtanie vysokou rýchlosťou.

  Nútená brzda motora, elektronická ochrana proti preťaženiu, pulzná regulácia.

  Pri použití ako vrták je maximálny priemer pre kov 10 mm, pre drevo 21 mm. Medzi užitočné doplnky patrí bodové osvetlenie pracovného priestoru a integrovaný magnetický držiak bitov.

  Prevádzkové napätie rázového uťahováka je 12 V. Batéria je lítiovo-iónová, kapacita 1.3A⋅h. Impulzná nabíjačka umožňuje rýchle nabitie len za 1 hodinu.

  Balenie obsahuje okrem skrutkovača, batérie a nabíjačky aj 50 mm bity – PH, PZ.

  Výhody

  • rýchle nabíjanie;
  • dobrý zákaznícky servis;
  • Záruka 5 rokov;
  • pohodlie;
  • energie;
  • spoľahlivosť;
  • výrazný dizajn.

  Nevýhody

  • neboli zistené žiadne nedostatky.

  VICHR DA-12-1

  Hodnotenie: 4.6

  VICHR DA-12-1

  Naši odborníci zaradili do hodnotenia ďalší skrutkovač domácej značky. Výrobky Vihr prvýkrát vyšli z výrobných liniek továrne na motocykle v Samare (vtedy Kujbyšev) v roku 1974. Výroba je teraz v Číne.

  Tento model už výrazne a pomerne výrazne zaostáva za všetkými svojimi predchodcami, pokiaľ ide o výkon a účinnosť. To sa prejavuje najmä vo voľnobežných otáčkach 550 ot/min. Cena nástroja je však výrazne nižšia.

  Krútiaci moment do 16 Nm, jedna rýchlosť s elektronickou reguláciou otáčok (22 stupňov) a spätný chod. Priemer skľučovadla je variabilný – od 0.8 až 10 mm. Max. priemer otvoru 8 mm do kovu, 18 mm do dreva. Tlačidlo napájania má blokovací mechanizmus. Integrovaný magnetický držiak bitov.

  Náradie funguje na 1 x NiCad batériu.5 A⋅h s prevádzkovým napätím 12 V.

  Výhody

  • Dobre drží náboj;
  • používateľská prívetivosť;
  • spravodlivé špecifikácie;
  • spoľahlivosť.

  Nevýhody

  • nabíjacia základňa nie je úplne v poriadku.

  Bort BAB-10.8-P

  Hodnotenie: 4.5

  Bort BAB-10.8-P

  Hodnotenie dopĺňa ďalší „Nemec“ čínskej značky. Značka Bort patrí do renomovaného holdingu SBM Group. Výroba v Číne sa realizuje na základe zmluvy.

  Váži len 1 kg. Navrhnutý v rovnakom tvare pištole ako všetky predchádzajúce produkty. Batéria je úplne umiestnená v rukoväti, bez akýchkoľvek výstupkov pod ňou. kryt je vyrobený z robustného plastu prevažne v modrej farbe, štartovacie tlačidlo v oranžovej farbe.

  Podobne ako predchádzajúci model má tento model jednu rýchlosť s elektronicky riadenou rýchlosťou otáčania. Pri voľnobehu dosahuje 550 otáčok za minútu. Maximálny krútiaci moment 18 Nm. Spätný krútiaci moment a povinná brzda. Pri práci ako vŕtačka je maximálny priemer otvorov pre kov 8 mm, pre drevo 20 mm.

  Napájanie 1 lítium-iónovou dobíjateľnou batériou.3 A⋅h s prevádzkovým napätím 10.8 . Čas nabíjania je 3 hodiny (normálna nabíjačka, nie pulzná).

  Ďalšie funkcie – blokovanie štartovacieho tlačidla, podsvietenie pracovnej plochy.

  Výhody

  • Kompaktný a ľahký;
  • správnu rovnováhu;
  • udrží náboj po dlhú dobu;
  • Dostatočný výkon pre potreby domácnosti.

  Nevýhody

  • Problémy s nákupom ďalších batérií a bez náhradnej batérie.

  Kolner KCD 10,8L

  Hodnotenie: 4.4

  Kolner KCD 10,8L

  Ďalší model v našom sortimente výrobkov môže spájať svoje meno so značkami z Nemecka. Tento dojem je však klamlivý a značka KÖLNER je v skutočnosti ruská. Výroba elektrického náradia je, samozrejme, v Číne.

  Rozmery balenia – 21x6x19 cm. Čistá hmotnosť iehegjdthnf je podobná ako u predchádzajúceho modelu – len 1 kg. Trochu zaujímavejší dizajn, kontrastnejšia a výraznejšia farba – kombinácia žiarivo žltej a čiernej. materiál tela – vysokokvalitný plast. Priemer skľučovadla je variabilný od 0.8 až 10 mm.

  K dispozícii je jeden režim otáčok s elektronickou reguláciou otáčok do maximálnej hodnoty 550 otáčok za minútu. Krútiaci moment do 16 Nm. Spätný chod a povinná motorová brzda. V režime vŕtania sú maximálne otvory pre kov do 8 mm, pre drevo do 16 mm.

  Nástroj funguje na lítium-iónovú batériu s kapacitou 1.3A⋅h s prevádzkovým napätím 10.8 . Nabíjačka batérií – normálna, nie impulzná. Plne nabitý z nuly za 2 hodiny, ale mnohí používatelia tvrdia, že na nabitie stačí aj jedna hodina.

  Tlačidlo napájania je kvôli používateľskej prívetivosti a bezpečnosti vybavené zámkom. Integrované LED svetlo a magnetický držiak bitov.

  Výhody

  • ľahký a kompaktný – ľahko sa ovláda jednou rukou;
  • Plynulá regulácia otáčok;
  • Indikátor nabíjania;
  • si dlho udrží svoj náboj;
  • rýchle nabíjanie;
  • príjemný dizajn.

  Nevýhody

  • Nízky reálny výkon pre plnú vŕtačku.

  CALIBR DA-18/1

  Hodnotenie: 4.2

  CALIBR DA-18/1

  Hodnotenie dopĺňa ďalší skrutkovač domácej výroby a čínska montáž. Značka sa objavila na trhu v roku 2001 a rýchlo si získala uznanie spotrebiteľov vďaka nízkej cene a dobrému výkonu. V skutočnosti to bola vedomá politika výrobcu – minimalizovať možnosti pochybnej potreby v prospech zlacnenia. V našom prehľade je to cenovo najdostupnejší skrutkovač.

  Tu je zaujímavá vlastnosť – výrazne vyšší výkon v porovnaní s predchádzajúcimi tromi modelmi. Zvýšená kapacita batérie znamená vysoké voľnobežné otáčky 1150 ot/min s maximálnym krútiacim momentom 18 Nm. priemer skľučovadla 10 mm. K dispozícii je jeden rýchlostný režim. Existuje reverzný chod. V režime vŕtania je maximálna veľkosť otvorov do kovu 10 mm, do dreva 30 mm. Má zámok štartovacieho tlačidla.

  Skrutkovač má elegantný dizajn v tvare pištole. Výkonná a nadrozmerná batéria spolu s niektorými ďalšími časťami výrazne zvyšuje hmotnosť výrobku – čistá hmotnosť je 2.6 kg.

  Kapacita batérie (nikel-kadmium) je 1.2 A⋅h s prevádzkovým napätím 18 V. Uvádza sa 1 hodina plného nabitia s bežnou, nepulznou nabíjačkou.

  Skrutkovač sa dodáva s kompaktným puzdrom na prenášanie.

  Výhody

  • Rekordná cena;
  • spoľahlivosť;
  • krátky čas nabíjania;
  • kapacita batérie;
  • Sila a výkon;
  • priložené puzdro.

  Nevýhody

  • veľká hmotnosť.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: