Ako odskrutkujte maticu na brúse?

V našom čase, takmer každý, kto miluje a vie, ako urobiť, je tu dom taký nástroj ako bulharský. Správny názov tohto nástroja je uhlový brúsny stroj (EMS). Bulharčina sa volá z dôvodu skutočnosti, že prvé mechanizmy tohto typu boli privedené do Sovietskeho zväzu z Bulharska.

Vo svojom klasickom variante je uhlový brúsny stroj manuálny náradie s brúsnym kruhom, aby sa spracovalo spojy rovinných povrchov z kovu. Ale s pomocou tohto jednoduchého mechanizmu, môžete tiež znížiť plech, výstuž, keramické dlaždice.

Čo robiť, ak matica jampla?

Častý problém v práci USM je zaseknutý maticu. Prvá vec, ktorá sa má vykonať v takejto situácii, je určiť smer otáčania disku. V rovnakom smere a odporúča sa odskrutkovať maticu. Existuje niekoľko z najúčinnejších spôsobov, ako tento problém vyriešiť.

  • Použite kľúč rohu a koncovú hlavu. Aby to urobilo, je potrebné piť na 4 milimetrovom povrchu Hornového kľúča, ktorý má 17 milimetrov. Na koncovom hlave 24 milimetrov na zosilnenie štyroch výčnelkov, ktoré sa monitorujú otvormi z maticu príruby. Potom je klaktor Horn umiestnený pod disk, a koncová hlava je umiestnená na matici uhlového brúsneho stroja. Potom by sa mal rohatka otočiť v smere otáčania disku.
  • Použiť plynový kľúč. S vedomím zákonov fyziky a pomocou plynového kľúča môžete zvýšiť moment sily, pretože dĺžka ramena sa zvýši.

Ale nemali by ste robiť príliš veľké úsilie, ako si môžete zapamätať prírubu a poškodiť zámok otáčania vretena.

  • Použite perforator. Ak nastavíte perforátor na režim bývania bez funkcie otáčania, bude fungovať na princípe šlapky. Šesť milimetrov Bumps na konci príruby a začnite pracovať. Po tom, čo matica ide ľahko odskrutkovať špeciálnym kľúčom pre brúsky.
  • Vykurovanie. Ak je matica tepelne tepelne sušič vlasov alebo plynový horák, potom sa kov stane dodávanejší. Zostaneme len na oddychovanie orete. Ale v procese zahrievania musíte zabezpečiť, aby nepoškodili plastové časti a prevodovku.
  • Deštrukcia disku je jednoduchý a rýchly spôsob, ako odskrutkovať zaseknutú maticu bez kľúča. Znamená to úplné vypúšťanie disku. Na tento účel stojí za to používať hacksaw alebo kliešte. Keď z brúsneho kruhu zostáva len vnútorný krúžok, uzdravte zbytočnú kovovú dosku v Vice (jeho hrúbka by nemala prekročiť hrúbku disku). Ďalej je potrebné začať ESM a hodiť abrazívne do pristávacieho rukávu. Nezabudnite používať ochranné okuliare a rukavice. Potom môžete maticu odskrutkovať len manuálne.
Prečítajte si viac  Vyberte si disk pre mŕtvicu

Ako varovať opakované svorky?

Pokračovať v spadá do podobnej situácie, Pozorne si prečítajte tieto odporúčania skúsených majstrov:

  • Keď je disková matica skrútená, nie je nutné vykonať nadmerné úsilie stlačením tlačidla, pretože matica bude oneskorená na požadovanej úrovni v čase otáčania;
  • Pred uvedením nového disku umiestnite lepenku alebo plastovú podložku pod maticou; Môže byť vyrezaný z nich akéhokoľvek rebuild materiálu;
  • Strana brúsneho disku so štítkom by sa mala týkať nosnej príruby a nie orechov; Ak je táto podmienka splnená, kovový krúžok kruhu ho chráni pred zasekom;
  • Zvárame na prírube Zvyčajná hexová matica, ktorá môže byť odskrutkovaná jednoduchým kľúčom.

Rezanie kameňov alebo diskov pre brúsky nemajú vždy dobrú kvalitu a presnú veľkosť. To môže viesť k situácii, keď matica poháre. Ale ak sa vám takýto prípad stal, nezúfajte. Užitočné poradenstvo skúsených majstrov a ich vlastné Seducker vás vždy odreží v ťažkom okamihu a vyzývajú to, čo robiť v tejto situácii.

O tom, ako bez veľkého úsilia odskrutkovať maticu na brúsku, pozrite sa na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: