Ako si vybrať dubové dosky?

Prírodné drevo sa teší vo veľkom dopyte v oblasti výstavby a výroby nábytku. DAKové dosky sú spoločným materiálom, ktorý má veľa pozitívnych vlastností a rad výhod. Existuje niekoľko typov stavebných materiálov so širokým výberom veľkostí na trhu. Môžete zavolať niekoľko oblastí, v ktorých bude relevantné používanie dubových dosiek. Pred nákupom materiálu je dôležité zoznámiť sa s odporúčaniami špecialistov na nákup vysoko kvalitných výrobkov.

Zvláštnosť

Dubová doska je prirodzeným stavebným materiálom, ktorý získal čestné miesto na trhu kvôli jeho výhodám a jedinečným vlastnostiam. Prítomnosť bohatej prírodnej textúry vám umožňuje vyrábať výrobky, ktoré si kúpia ušľachtilý vzhľad, takže sú schopní zapadnúť do akéhokoľvek interiéru. Napríklad podlahy z dubovej dosky vyzerajú štýlové a esteticky, to isté platí pre návrhy nábytku. Je dôležité si uvedomiť stabilitu materiálu na zaťaženie. Nie je to možné poškriabať, defekty sa nezobrazujú na povrchu kvôli mechanickému poškodeniu.

Dub je považovaný za jeden z najodolnejších hornín, ktoré lákajú stavitelia a výrobcovia nábytkových konštrukcií. Dokonca aj nepriaznivé atmosférické podmienky neovplyvnia vlastnosti materiálu, ktorý je dôkladná liečba prostriedkami, takže jeho fyzikálne funkcie sa konzervujú v priebehu rokov.

Veľký plus materiálu je jeho vlhkosť odpor, doska nebude absorbovať vodu, takže štruktúra nebude chybná, a to je mimoriadne dôležité, ak hovoríme o vonkajších a uločných štruktúrach. Dlhá životnosť je tiež veľkou výhodou tohto stavebného materiálu. Stojí za zmienku, že dubová doska je šetrná k životnému prostrediu, takže si môžete urobiť detský nábytok z neho a vytvoriť akékoľvek výrobky bez poškodenia zdravia a životného prostredia. Práca s materiálom je jednoduchá a jednoduchá, je ľahko rezaná a rezaná, napriek hustote štruktúry a vysokej tvrdosti plemena. Mnohí priťahuje schopnosť robiť umelé starnutie, čo dáva ohromujúci účinok dreva.

Pokiaľ ide o farbu, neexistujú žiadne problémy s tým, pretože drevo môže byť prelakované z tmy do ľahkého tieňa, výber akéhokoľvek rozhodnutia.

Názory

Na trhu stavebných materiálov je ponúkaná široká škála dubových dosiek, každá klasifikácia má svoje vlastné vlastnosti a výhody, s ktorými je užitočné oboznámiť sa.

Prečítajte si viac  Vlastnosti a výber protokolov pre kov

Hodnotné dosky sa čistia z kôry a rôznych fena v štádiu spracovania. Koniec a široké časti sú mechanicky vyčistené a veľmi starostlivo. Výsledkom je, že výrobok z tohto materiálu je trvanlivý a má veľkolepý vzhľad. Rozsah takejto rady je veľa – podlahová krytina, dokončovacie práce, nábytkársky priemysel, výstavba schodíkových štruktúr a t. D.

Zistite sa tiež, ktorá je spracovaná na oboch stranách. Toto je hrubý materiál, ktorý sa najlepšie používa v tesárstve, stavebníctve a nábytku. Z dosky, trvanlivé rámy, ploty, stoličky a strešné krytiny.

Suchá doska označuje najbežnejšie typy reziva. Odovzdáva proces sušenia v komorách niekoľko týždňov v závislosti od hrúbky produktu. Toto je cenná priemyselná surovina, ktorá sa používa na vytváranie sexuálnych náterov, oddielov a výroby nábytku. Je dôležité si uvedomiť, že výrobky z takéhoto materiálu sú menej ovplyvnené hubami a plesňou, takže nemusia byť spracované navyše.

Sušenie by však malo byť zapojení len odborníkmi, pretože doma na dosiahnutie náležitého účinku nebude fungovať.

Univerzálny rezivo je hobľovaná suchá doska, ktorá je vystavená vysoko kvalitnému spracovaniu nielen z koncovej strany, ale aj zo všetkých ostatných, takže sa nazýva leštené. Hlavné vlastnosti výrobku sú hladké povrchy, správna geometria a odolnosť proti opotrebeniu. S takýmitom, môžete urobiť štýlové a odolné fasádne obklady, vybudovať plot a altánok, uvoľnite falošný bar, dekoratívne lúče a t. D.

Plánovaná kalibrovaná doska má krásny, estetický vzhľad, ale jeho hlavnou výhodou je funkčnosť. Materiál je hlboko liečený na profesionálnom vybavení, takže vhodnosť je zaručená.

Vďaka tomu bude rámec takejto rady najspoľahlivejší, ako je to možné, čo je dôležité.

Rozmery

V závislosti od typu dubovej dosky sú parametre ponúkané v rôznych verziách. Ak hovoríme o okrajovom materiáli, hrúbka bude 30 alebo 50 mm, priechod sučiek je povolený s priemerom do 20 mm. Unedená doska je ponúkaná v rovnakej výške, ak je materiál potrebný na obklad, môžete si vybrať 10 mm dosku. Dĺžka rebrovaného reziva sa môže tiež líšiť, takže rozsah začína s 500 mm (až 3000 mm). Hmotnosť dubovej dosky závisí od rozmerov, ako aj percentuálneho podielu vlhkosti dreva. Napríklad, ak je prítomnosť vlhkosti v plemene 30%, podiel kubického metra dosiahne 760 kg, pri 25% – 740 kg, 15% – 700 kg. Na trhu môžete nájsť materiál s rôznymi ukazovateľmi: 30x150x3000, 50x100x2000 a t. D.

Prečítajte si viac  Tapeta Factory "Palette": Funkcie voľby a prehľad rozsahu

Pôsobnosť

Oakové plemeno sa používa na výrobu nielen štýlového, ale aj odolného, ​​spoľahlivého nábytku, ktorý bude trvať mnoho rokov, bez straty počiatočných charakteristík a prezentovateľnosti. Drevená doska je dobre ohýbať, takže môžete vytvoriť zložité návrhy akejkoľvek zložitosti. Materiál z bieleho dubu sa často používa na usporiadanie podláh, okrem existuje široký výber všetkých odtieňov, ktoré môžu byť vybrané pre jeden alebo iný interiérový dizajn.

Ako je uvedené vyššie, dubové dosky môžu byť použité nielen vo vnútri, ale aj vonku, takže navrhujú terasy, robia čelia fasády, altány a oveľa viac.

Tipy na výber

Akvizícia dubovej rady môže trvať veľa času, pretože je potrebné zvážiť rôzne parametre a vyzdvihnúť spoľahlivý výrobca. Ak chcete začať, je dôležité určiť, aký druh materiálu bude prevádzkovaný: na výstavbu schodov, vytvorenie nábytku, regálov, stropov, stolových úprav, stolový vrch alebo rám. Ak chcete získať výrazný vzor textúry, potom venovať pozornosť typu výberu rustikálnej, čo je veľký dopyt. Ako vonkajší materiál je lepšie zvoliť dosky s hrúbkou 15-20 mm a šírka môže byť povolená na 200 mm.

Je dôležité vziať do úvahy spôsob ukončenia materiálu, pretože výrobcovia môžu používať laku, olejové alebo tonizujúce formulácie na vyjadrenie textúry. Je potrebné vziať do úvahy, či existuje korešpondencia geometrie tabuliek, inak bude o porušení technických podmienok spracovania. Ak sú konce materiálu spálené, je lepšie hľadať iného výrobcu. Doska musí byť zabalená do hustého polyetylénu, ktorá ju ušetrí pred vlhkosťou a mechanickým poškodením počas prepravy. Uistite sa, že strom nemá žiadne chyby, nie je poškodené hmyzom a povrch je hladký a esteticky atraktívny.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: