Ako si vybrať žiariace a neónové tapety?

Každý deň, svetelné tapety sú stále populárnejšie v dizajne priestorov. Prednosť im dávajú tým, ktorí milujú neštandardnú v dizajne stien a ľudí, ktorí majú deti. Ak bol v poslednej dobe tento segment zriedkavý na konštrukcii, dnes neon tapety nájdete v najširšom rozsahu v takmer akéhokoľvek stavebného obchodu.

Avšak, nie vždy na výber, že ľudia robia pri nákupe tapiet v spálni, detská alebo obývacia izba je pozastavená a vedomá. Svetelné materiály sa môžu stať nielen interiérom, ale aj smiešnym dekorovým prvkom, pravidelne „rezanie očí“.

To, že sa to nestane, výber takýchto remesiel by sa mala priblížiť veľmi vážne.

Čo to je?

Svetelný tzv tapety, ktorý vo forme vzoru spôsobuje fosforovú farbu. Vlastnosti tejto kompozície sú, že deň pokrytý s nimi kusov dekorácie absorbujú slnečné svetlo a v noci veľmi mäkký a nenápadný žiara vyžarovať. Je to veľmi veľká pomoc pre rodiny s malými deťmi, pretože ak sa boja dieťa zaspí v úplnej tme, možnosť s žiariace tapety bude dobrým kompromisom.

Neon materiály na stavebnom trhu sú šité do dvoch kategórií:

 • Bežné dokončovacie materiály s tlačenými luminofórovými vzormi. Podľa výrobcov takých tapiet, farba neobsahuje fosfor a absolútne neškodné pre zdravie. Farba obrázkov emitovaných v noci – zelenej, modrej a žltej oranžovej. Tapeta z tejto kategórie možno nazvať relatívne lacné.

Predpokladá sa, že sa môžete pokúsiť urobiť ich doma. Aby ste to urobili, budete potrebovať šablónu so vzorom, ktorý by ste chceli vidieť na stene a luminofore.

 • Tam je ešte drahšie a absolútne neškodné pre ľudí – Dokončovacie materiály vyrobené podľa špeciálnej technológie, ktorá je známa iba výrobcom. Jediná vec, ktorú možno povedať o spôsobe vytvorenia takých tapiet – účinok žiarenia sa dosiahne v dôsledku kombinácie farby Phloorefore s fluorescenčným. Spočiatku je materiál pokrytý na pravých miestach fluorescenčnej farby, a potom, čo je všetko posypané najjemnejšou vrstvou fosforového prášku.

Ukazuje sa veľmi neobvyklý efekt; Počas dňa, tapety majú pohľad na priestorový obraz a malá a veľmi mäkká žiara sa pridáva s obrázkami v noci;

 • Špeciálne LEDové povlaky sa objavili v predajniach relatívne nedávno, takže málo ľudí dnes je dobre overení v tomto type neónových tapety. Vyzerajú veľmi kreatívne a vhodné pre interiér v futuristickom štýle. Avšak, okamžite vyplýva z nich, aby odmietli tých, ktorí hľadajú stien kryt alebo strop v spálni, štúdiu alebo obývacej izbe.
Prečítajte si viac  Všetko o drôte pre rámy včelí

Bez ohľadu na kategóriu týchto povrchových materiálov, ktoré si vyberiete, v každom prípade, profesionáli poraďte používanie špeciálnych drevných svietidiel (sú tiež nazývané BLB lampy alebo čierne lampy). Nedávajú viditeľné svetlo, ale keď lúč z takejto lampy padá na farbu, žiara sa stáva jasnejšou a zaujímavou.

Takéto zdroje sú spravidla pripojené okolo obvodu obrazu, ale môže byť vykonané a bod, na niektorých špeciálnych miestach, ku ktorým chcete pritiahnuť pozornosť.

S bodom podsvietenia, ktorú dávate obrázok na tapetu nejaké objem a hĺbku. Odporúča sa namontovať tieto svietidlá čím bližšie ako 1 m od predmetu osvetlenia. Ak je neónová kompozícia umiestnená na strop, tieto časti sú umiestnené za stropným plutkom.

Typy svetelných tapety

Existujú tieto odrody svetelných remesiel:

 • Tapety na plochu sú určené pre zón. Extrémne zriedka sa používa na dokončenie celej miestnosti. Spravidla, s pomocou 1-2 rolí takéhoto povlaku, môžete vizuálne oddeliť od zvyšku miestnosti do zóny spánku. Je to obzvlášť vhodné pre to v detskej izbe, keď jedna miestnosť je zároveň obe miesta pre hry a pracovný priestor pre domáce úlohy a posedenie. Ak je potrebné viac kategoricky oddeliť jednu časť miestnosti od iného, ​​môžete držať bagetu okolo neónových povrchov.

 • Žáner tapety – skutočná práca umenia. Nie sú predávané v roliach, ale vo forme remesiel, ktoré, ako napríklad mozaika, idú buď v plnom obraze so špecifickým sprisahaním, buď v abstraktnom motíve alebo ornamente. Je to na tejto možnosti, že je lepšie zastaviť svoju voľbu, ak tiež predpokladáte úlohu vizuálnej expanzie priestoru s pomocou dokončovacích materiálov. Často sa používajú na dokončenie stropu, pretože to môže byť romantické, než ležať pri posteli v noci a obdivovať hviezdnu neskúchajňu záhadne v tme.

 • Panoramatické tapety vhodné dobre, spravidla, v priestranných interiéroch, a izby s malou stanicou metra, ktoré sú nepravdepodobné, že sa zmestia. Tu sú veľmi často grafové vzory, ako aj prirodzené abstrakcie, ako sú morské hladké alebo kozmické hĺbky. Treba poznamenať, že je to tento druh žiariacej tapety, ktorá patrí do segmentu premium na trhu stavebných materiálov, takže sa musia považovať za čo najviac vážiť.

Najmä sa domnievate, že panoramatické luminiscenčné tapety dáva oveľa intenzívnejšie svetlo, ako je valcované, takže je lepšie nelepiť ich na steny v spálni alebo detí – ľudia so zvýšenou citlivosťou budú v takejto miestnosti nepohodlné.

Charakteristika

Predpokladá sa, že je to trvanlivý a nenáročný povrchový materiál. Špeciálna starostlivosť nevyžaduje také tapety, podľahnú ľahkému vlhkému čisteniu (môžu byť pokojné s vlhkou handričkou alebo handričkou, ale bez detergentov). Okrem toho nebudú zmiznúť od staroby a nie sú deformované. Kvitnúce tie tapety, nemôžete premýšľať o prepracovaní 5 rokov.

Prečítajte si viac  Čo je to oploapol a kde sa uplatňuje?

Jediná vec, ktorú by sa malo zvážiť, je, že takéto tapety potrebujú prirodzené slnečné svetlo. Pre úplné „nabíjanie“ je kresba potrebná niekde okolo 10 hodín, v závislosti od intenzity slnečných lúčov. Tentokrát je tiež dosť energie.

Shove taká tapeta tiež. Väčšina moderných fotoluminiscenčných plátiek sú samolepiace, a tie, ktoré im nepatria, sú veľmi ľahko lepidlo na lepidlo s použitím najbežnejších tapety lepidla.

Hlavná vec nie je odkazovať na pochybných dodávateľov a vziať tovar len z osvedčených a dôveryhodných výrobcov. Phlizelinic tapety je spravidla prevzaté, pokryté svetelným vzorom, takže sa nebojí problém s opravou – v tomto prípade sa všetko robí, ako obvykle.

Kde je lepší lepený?

Samozrejme, voľba dekoratívnych priestorov závisí výlučne na to, kto robí opravy. Ale vytvoriť harmonický interiér, ktorý bude následne potešiť len oko, a nie spôsobiť nepohodlie, je lepšie počúvať radu dizajnérov.

Úspešné miesta na zdobenie so žiariacim tapetom sú zvažované:

 • Spálňa. ZNajčastejšie umiestnil neónový tapetový strop, ktorý vytvára ilúziu hviezdnej oblohy, alebo prideľujú malú zónu do hlavy lôžka alebo naproti;

 • Detí. Neon tapety požiadali o deti, pretože to môže byť úžasné ako miestnosť, v ktorej magické princezne alebo neuveriteľné kvety kvety sa zrazu vyskytujú pri odstavení svetla;

 • Koridor. Veľmi často môže byť fluorescenčný strop zvláštny vrchol miestnosti, ktorý sme veľmi zriedka venovali náležitú pozornosť;

 • Obývačka. Pomocou neon tapety môžete vytvoriť atmosféru, v ideálnom prípade pokračovať v poprednom riadku interiéru. Mestská krajina bude vyhovovať futuristickej obývacej izbe a miestnosť v orientálnom štýle bude elegantne doplnená jemným svetlom v tme pomocou monogramov a ozdoby.

Čo si môžete vybrať?

Pred výberom takýchto remesiel by sa malo premýšľať, ako rýchlo sa unavíte z vybraného motívu? Nebudete reživí a hostia svietiaci v tmavom meste alebo kytici kvetov?

Prečítajte si viac  Výber pások na brúsny stroj

Odpoveď je jednoduchá: Samozrejme, že nie, ak si vyberiete obrázok správne:

 • Psychológovia zabezpečujú, založené na trvalých výskumoch, že pokojník celej ľudskej psychiky reaguje Obrazy prírodných motívov. Je to hviezdy, vlny a vtáky oveľa pomalšie, aby sa ľudské oko, zatiaľ čo povedané, priemyselné krajiny, po niekoľkých mesiacoch, začnú trochu obťažovať. A určite sa neodporúča lepiť tapetu s obrazom ľudských postavičiek – v tme môžu vyzerať aj trochu naliehavé.

 • Ak pochybujete, koľko je vaša voľba, môžete vždy zaplatiť svoju pozornosť odnímateľným žiariacim panorámom. Takáto mobilná možnosť vám ponechá možnosť zmeniť dekor a obnovovanie dekorácie miestnosti.

 • Nesmieme zabúdať, že neónová tapeta nie je len prvkom dekorov, ale aj zdroj rozptýleného svetla. Pamätajte si toto, keď si vyberie farbu žiarenia. V opačnom prípade sa môže pripojiť k disonácii so štýlom spoločného izby. Napríklad obývacia izba, zvetraná v mäkkých a teplých farbách, ponorenie s odstavením svetla do modrastej žiarenia, spôsobí osobu u ľudí.

 • Tiež si pamätajte také pravidlo – tapety s intenzívnym žiarivkovým vzorom, ktorý zaberá veľkú plochu plátna a priťahuje veľa pozornosti, je lepšie lepidlo na izby s minimálnym počtom nábytku.

Ďalšie video o tom, ako si vybrať žiariace farby.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: