Ako urobiť tabuľku pre sledovanie píly s vlastnými rukami?

Nástroj určený na rezanie všetkých druhov typov materiálov a povrchov v určitom uhle sa nazýva permeatorová píla. Používa sa pri spracovaní dreva, dlaždíc, plastov, ako aj kovov a mnohých iných stavebných výrobkov.

Pri práci s takýmto ťažkým nástrojom je možné výrazne zmierniť výkon stavebných úloh, ak používate špeciálnu tabuľku pre koncovú pílu. Vo výrobe bez toho, aby to jednoducho nemôže urobiť, ale doma, napríklad v garáži alebo dielni, môžete urobiť taký stôl s vlastnými rukami, ak používate kresby. Tento nástroj bude slúžiť ako základ pre umiestnenie píly a uľahčuje spracovateľské a rezacie materiály.

Popis vyrábaného produktu

Trasovací stôl je horizontálna báza, na povrchu je umiestnená a rezný prvok je upevnený. Tento dizajn je zvyčajne vyrobený z kovového profilu, odolného plastu a silných drevených dosiek. Spoločne tieto materiály poskytujú silnú, stabilnú polohu pre rezný prvok a jednoduchosť použitia píly, najmä pri spracovaní dlhých materiálov.

Na základe dĺžky rúrok alebo dosiek, ktoré plánujete znížiť, tabuľka musí byť vyrobená z určitej veľkosti. Preto je pre pohodlný strih, takýto nástroj sa často robí posuvným, ale môžete sa zastaviť na trvalom modeli.

Stôl môže byť stacionárny buď pri inštalácii ďalších kolies, prenosných, ale v každom prípade by mal byť povrch pevne stojaci na podlahe a nepohybujte sa počas spracovania produktu.

Príprava na výrobu tabuľky

Všetky druhy typov takýchto tabuliek možno nájsť v stavebných predajniach, od najlacnejších až po veľkých profesionáli, avšak existujú situácie, kedy na nákup tohto produktu nie je možné. V takýchto prípadoch by sa mal vykonať domáci pracovný stôl pre takýto nástroj.

Prečítajte si viac  Provence tapety v interiéri

Po prvé, v procese výroby tabuľky musíte zohľadniť niekoľko dôležitých položiek:

  • Výber pohodlného voľného miesta pre nastavenie tabuľky;
  • Povinné montážne upevnenie pre umiestnenie stacionárneho nástroja;
  • Rozmery spracovaných materiálov pre úspešné umiestnenie;
  • Typ a rozmery najkrajšej píly, ktorá bude inštalovaná na stole.

Ďalším krokom bude analýza a vykonanie vyššie uvedených položiek, pretože úspešná výroba tabuľky priamo závisí od. Po štúdiu pokynov na montáž tabuľky, príprava výkresov, ako aj potrebné stavebné materiály, môžete bezpečne začať hlavnú časť všetkých prác.

Zbierame stôl s vlastnými rukami

Montáž prístroja môže byť podmienečne rozdelená do práce s niekoľkými časťami. Jeho hlavné komponenty zahŕňajú rám, bočné rozšírenia, bočné zastávky, upínacie dosky a základná plošina pre píly.

Zvážte každú časť v poradí dôležitosti.

Rámec

Rámec výrobku je najlepšie vyrobený z kovového profilu (hliník alebo oceľ) a jeho prierez je zvyčajne vybraný z existujúceho rozsahu v obchode. Veľkosti rámca, ako je zásadné pre stôl, sú spôsobené voľným priestorom okolo, rozmery rezného prvku a rôznorodosti produktov (nepohybuje sa alebo mobil).

V súlade s rozmermi posudzovanej píly, v rámci rámca, úroveň spodného línia potenciálneho kŕmenia a schopnosť meniť polohu píly na posteli.

Bočné rozšírenia

V priebehu interakcie s obzvlášť celkovými materiálmi v tabuľke zahŕňa montáž bočných expanzií kovu, trvanlivú dosku z plastu alebo dreva. Po ukončení spracovania, vďaka jeho konštrukcii, sú spustené na stranách zariadenia.

Môžete urobiť model nie so zatiahnuteľným, ale zatiahnuteľné rozšírenia, napríklad na polici vnútri tabuľky.

Bočné zastávky

Na uľahčenie procesu mletia na domácom stole sú paralelné bočné zastávky pevné.

Často sa vykonávajú z dosiek a plastov, ale odporúčame používať kovové rohy s upínacími prvkami ako zastavenia.

S ich pomocou, pripevnenie rohov na pracovnom koncovom stole.

Upínacie dosky

Ako tlaková doska na stole je kovový profil zvolený a vybavený zariadením na pevnú fixáciu s povrchom. Inštalácia dosiek je nasledovná: Jeden prvok je umiestnený pod pracovnou plochou a druhá – nad ním. Ďalej je skrutkový kĺb dotiahnutý, pevne stláčajte materiály medzi sebou.

Prečítajte si viac  Dekoratívny štukovým "pieskom": efekty a možnosti zloženia

Inštalácia píl

Po montáži kovového rámu a zostavy rozšírení, zastavenia a upínacích dosiek môžete prejsť do konečnej fázy. Inštalácia koncovej píly leží pri umiestnení na základňovej plošine a upevňovacích častí skrutiek.

Skontrolujte spoľahlivosť

Konečným štádiom je skontrolovať integritu a celkovú spoľahlivosť koncového stola.

Uistite sa, že posteľ je fixovaný, valčekový stojan, ak je, a akýkoľvek iný mechanizmus otáčania funguje správne, a píly, keď zapnete sieť, nevyskytuje sa v rozpisi.

Celková spoľahlivosť tabuľky sa odhaduje pomocou skúšobného výkonu.

Ďalšie bezpečnostné vybavenie

Všimnite si nasledujúce body.

  • Pri výrobe stola s vlastnými rukami vyberte iba kvalitné materiály.
  • Obsah v poradí na pracovisku a priestoru okolo Vás znižuje možnosť získania zranení rôznych druhov.
  • Periodická kontrola tabuľky pre nevyvážené a jeho eliminácie. Pred začatím práce je tiež dôležité skontrolovať fixáciu píly.
  • Počas spracovania výrobkov neklaďte ruky.
  • Noste ochranné okuliare, aby ste sa vyhli žetónom.

Tlačiaci stôl vyzerá ako ľahký a kompaktný dizajn – podpora z kovového profilu určeného na spracovanie drevených výrobkov, dreva, panelov a rúrok. Takýto výrobok je základom v priebehu interakcie s obchodníkom, ako vo výrobe, ako aj doma.

Tento nástroj môžete ľahko vyrábať aj v krajine alebo v dielni, podľa pokynov a pomocou výkresov.

Video o tom, ako urobiť tabuľku pre sledovanie píly s vlastnými rukami, pozri nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: