Ako vypočítať požadované množstvo dlaždice?

Správny výpočet množstva keramických obkladačiek dokončí opravu včas a s optimálnymi nákladmi. Koľko prvkov je vložených na miestnej oblasti, napríklad v blízkosti umývadla, je ľahké určiť bez výpočtu. Nesprávna osada pre veľké plochy čelia je plná dvoch extrémov: zastavenie práce v dôsledku neschopnosti zakúpiť špecifické materiály alebo neprimerané náklady.

Funkcie procesu

Aby sa minimalizácia chýb zohľadňovali:

 • Parametre materiálov. Veľkosti dlaždíc, počet farieb závisí od návrhu a návrhov na trhu. Vyberajte požadované vzorky v obchode, prejdite na výpočty.
 • Možnosť. Pre priestory s prevládajúcim priamym uhlom je umiestnenie série vhodné paralelne so stenami. Orezávanie bude menšie a výpočet je jednoduchší. Diagonálne ubytovanie zlepší vizuálne vnímanie nepravidelného tvaru podlahy a stropu, ale komplikuje výpočet.
 • Obrázok. Komplexný ornament si bude vyžadovať nákup ďalších 5% na vypočítané množstvo dokončovacieho materiálu.

 • Dostupnosť dekoratívnych vložiek. Pre každý typ takýchto prvkov si vyžaduje samostatný počet.
 • Hrúbka kroku medzi dlažbami. Význam parametra sa zvyšuje, pretože veľkosť dlaždice znižuje: švy sú väčšie a 4 milimetre švu po 5 dlaždice sa stanú 2 centimetrami. Veľkosti švov sa pohybujú od 2 do 10 milimetrov.
 • Sklad pre boj a orezávanie. Štandard je zásoba 10% vypočítaného množstva dlaždíc, diagonálnych a iných neštandardných typov pokládky sa zvyšuje o 5-10%.

Komplexnosť výpočtov určuje špecifickú stavebnú situáciu. Rôzne metódy výpočtu majú svoje výhody a nevýhody.

Jemnosť procesu

Výpočet pomocou špecializovaných programov poskytuje presnejší výsledok. Virtuálny trojdimenzionálny model umožňuje usporiadanie všetkých povrchov, zmeňte typy dlaždíc a dekoratívnych prvkov, vypočítajte hlavnú spotrebu a orezávanie, počet dokončovacích prvkov a lepidla. Takéto príležitosti majú len drahé komerčné produkty, kúpiť ich na jednorazovú aplikáciu neexpliálne.

Voľné aplikácie a online kalkulačky sú vhodné pre štandardné keramické výrobky a izby s jednoduchou geometriou. Výpočty s ich pomocou sa nelíšia presnosť, pretože neberú do úvahy rozmanitosť špecifických parametrov opravy.

Existujú tri metódy na výpočet potreby dlaždice nezávisle: VYPRAVUJÚCEJ, VO VEĽKOSTI. Každá metóda samostatne alebo kombinácia umožní požadovanú presnosť výpočtu.

Pre štandard

Štandardný hovor obdĺžnikové a štvorcové dlaždice. Obchodné podniky ho implementujú s veľkosťou jedného produktu. Požadované číslo sa považuje za štvorcových metrov alebo kusov.

Prvá etapa v oboch možnostiach – výpočet oblasti pod úpravou:

 • Zmerajte rozmery miestnosti, dvere, okná, kúpele. Výška miestnosti berie do úvahy úroveň tváre.
 • Vypočítajte samostatné oblasti steny, podlahy, strop, zástera (ak je k dispozícii).
 • Pre každý povrch je potrebné vylúčiť grafy, na ktorých nebude žiadny štýl: dvere, okenné otvory. Ak sa rozhodne urobiť bez toho, aby sme smerovali k povrchu kúpeľne – odpočítať.
 • Sumarizujte všetky hodnoty.

Pri dokončovaní jedným typom dlaždice všetkých povrchov je suma zaokrúhlená na celú na celú stranu – to bude požadovaná hodnota v metroch štvorcových. Ak vonkajšie aj stropné obklady majú inú veľkosť – výpočty sú vyrobené pre každý povrch samostatne.

Je dôležité vedieť, že keď diagonálne znášanie, výpočet je len v metroch štvorcových.

Klcové počítanie má menšiu chybu. A pre priestory s komplexnou geometriou, to je ten, kto dáva najlepší výsledok. Počet kusov sa získava v dôsledku rozdelenia celkovej povrchovej plochy do oblasti jednotky. Je zaokrúhlený v najväčšom a pridajte 10% na montáž.

Vypočítať oblasť obdĺžnika je jednoduchá. Je potrebné zvýšiť šírku a dĺžku dlaždice na hrúbke švu a množste sa. Ale dizajn dlaždíc vám umožňuje používať mnoho ďalších foriem s iným počtom rohov: od troch do ôsmich. V tomto prípade nie je vždy možné vypočítať oblasť, pretože požadované rozmery nemusia byť špecifikované na obale. V takýchto prípadoch sa vyžaduje ďalší prístup k výpočtu.

Pre neštandardnú formu

Geometrické formy sú ťažké vypočítať nielen uvedené polyhedrické, ale aj tie postavy, pre ktoré neexistuje žiadny konkrétny názov: majú mnoho rôznych uhlov a hladkých línií. Vyzerá to ako povrch s takýmto povlakom efektívne, ale prvýkrát nie je vždy možné pochopiť, ako vypočítať ich oblasť a číslo.

Predávajte dlaždice metrov štvorcových, a ak vám rozpočet umožňuje počítať dlaždice v metroch, na základe štvorcových štvorcov. V tomto prípade bude výpočet rovnaký ako pre štandardné dlaždice, ale percento orezávania sa zvýši na 30. Presnejší výsledok poskytne magický výpočet.

Pre neštandardné výrobky výrobcovia neindikujú veľkosť, ale počet kusov U jedného metra štvorcového. To pomôže s dielom počítaním, ale bez vytvorenia kresby nebude robiť bez. Trvalé papierové miesta na povrchové rozmery na stupnici.

Tile vzor je vyrezaný z hrubého papiera, ktorý sa získava v obchode pri výbere vzoriek. S tým robia „kladenie“ pozdĺž dvoch susedných stien. Striedanie získaných hodnôt, nájsť hlavnú spotrebu v kusoch. Kladenie lepenky „dlaždice“ na výkresoch v miestach nepravidelného tvaru (prehlbovanie, výčnelky), môžete si presnejšie vypočítať a orezať.

Ak návrh vyžaduje použitie niekoľkých farieb jedného typu dlaždice, musia maľovať v rôznych farbách na výkrese. Vypočítajte počet ďalších fotografických výrobkov v jednom riadku. Získané hodnoty sa vynásobia počet riadkov. Takýto prístup sa používa pre všetky farby.

Zrkadlové dlaždice Dokončujú všetky povrchy. Vyrábať vzorky s fazetovým a bez neho, s ostrými uhlovými hranami. Pri výpočte počtu rozdielov medzi jedálom a zrkadlom nie je. Ale kvôli nestabilite, musíte sa zvýšiť o 5% zásoby.

Ťažkosti s inými druhmi sa vyskytujú, ak potrebujete položiť výkres z vlhkých prvkov.

Počet rôznych vzoriek

Pri použití dvoch veľkostí, spôsob výpočtu závisí od ich vzájomného umiestnenia. Ak stojace znášanie (švy sú zabudované do jedného riadku), je možné vypočítať v metroch a na kusoch.

Populárna možnosť – striedanie horizontálnych riadkov obdĺžnikových dlaždíc rôznych výšok, Umožňuje vypočítať potrebu metrov štvorcových:

 • Na zvislej strane steny sú segmenty rovnajúce sa súčtu oboch výšok so švami.
 • Počet riadkov sa množia na celkovej ploche dvoch vzoriek.
 • Kvadratúra obkladu, mínus otvorov, rozdeliť výsledok.
 • Oblasť dlaždice každého druhu je rozdelená na dve.

Tento spôsob je možné aplikovať na iné možnosti so základným usporiadaním, ak sú šírky väčšej a menšej dlaždice viacnásobné: 45 a 15, 30 a 10. Použitie viacerých rámcov Frieze zníži počet hlavných dlaždíc: ich celková plocha sa konvenčne považuje za nepodliehajúcu dekorácii a odpočítaniu.

Keramika s obrázkom robí jeho úpravy výpočtu. Ornament sa viaže niekoľko obkladových prvkov do jednej kompozície, môže byť vo forme hranicu, ktorá sa nachádza v strede, zakryte povrch úplne alebo mozaikovým spôsobom.

V tomto prípade sa výpočet vykonáva kombinovanou metódou – metro. Pre-rozvíjať obvodový okruh pre každý povrch. Práca na výkrese začína od centrálnych prvkov alebo panelov.

Po výpočte počtu kusov s ornamentom ich nájdu celkovú oblasť. Potom ju odčítajte pred povrchom. Spotreba hlavnej dlaždice sa považuje za v metroch.

V niektorých prípadoch môže byť jedna kompozícia umiestnená na dvoch obdĺžnikoch alebo štyroch štvorcoch pokrývajúcich celý povrch. Táto skutočnosť nie je komplikujúca výpočet: časti sa považujú za jeden prvok a vytvoria štandardný výpočet.

Metódy rozloženia iných ako základné vyžadujú individuálny prístup.

V závislosti od typu muriva

Počet jedného typu dlaždice v štvorcovom metre s rôznymi možnosťami o pokládke sa bude líšiť. Môžete vypočítať iba schému výpočtu. Po značke veľkosti povrchu na papieri v bunke (milimeter) začnú kresliť dlaždice v závislosti od typu muriva.

 • „Vianočný stromček“ Rozloženie volania, keď sú úzke obdĺžnikové prúžky umiestnené v pravých uhloch. Ak chcete začať, strávia čiaru cez stred miestnosti a začínajú kresliť jednotlivé prvky pozdĺž celej dĺžky, potom šírka. Posuňte získané čísla. Nebude možné presne vypočítať orezávanie, takže 15% pridajte do výsledného počtu kusov.
 • V uskutočnení „Falls s príchodom“ V diagrame Nakreslite ďalšie dlaždice menších veľkostí. Sú považované za manuálne.

 • Pre murivo vo forme koberca Použite veľké množstvo dlaždíc rôznych tvarov a farieb. Pred ich usporiadaním cez centrá protiľahlých strán, riadkov. Z hľadiska ich križovatky začína tvoriť vzor koberca. Najprv vypočítajte počet dlaždíc pre vnútornú rovinu, potom – obvodom.
 • Rozdelenie Má niekoľko variácií. „Brick“ vyžaduje, aby začiatok každej dlaždice zhodoval s uprostred susedného, ​​“paluba“ – tretí posun. Úspešný výber pre tento typ muriva – volumetrická dlaždica Cabochnaya. Jeho zvláštnosť sa skladá z skosenia v uhle 45 ° hrán – fazety.

 • Diagonálny – komplex na výpočet typu pokládky s množstvom odpadu z 15%.

Diagram sa vypracuje takto:

 1. Z rohov miestnosti sú diagonálne;
 2. Na jednom páre lúčov sirujú štvorce dlaždice požadovanej veľkosti;
 3. položte zvyšok a zvážte celé dlaždice;
 4. Počet polovice okolo obvodu.

Je dôležité správne osláviť prvú diagonálnu. Pre úzke priestory môže prejsť cez stred krátkeho boku. Pre chybnú posteľ formulár – vedľa jednej z stenách, aby sa uhly dlaždice dotkli. V tomto prípade môžete použiť na polčasu a znížiť spotrebu.

Po skončení kladenia dlaždíc sú švy sledované zúrivým činidlom. Spotreba fugy na 1 meter štvorcový dlaždice sa vypočíta dĺžkou švu (v M2) a koeficient rýchlosti odtoku v gramoch.

Dĺžka švu sa vypočíta vzorcom: DSH = (SH + D) X (1 / (SWC)), kde w je šírka dlaždice, d – dĺžka.

Spotreba koeficient CR = hĺbka švu x šírka švu x 1.päť.

Tipy a odporúčania

 • Pri nákupe dlaždice musíte požiadať o nákup niekoľko kusov. Nie všetci predajcovia sú pripravení ponúknuť.
 • Dlaždice sa predáva balíkom s uvedením počtu štvorcových metrov v každom. Pri výpočte požadovaného počtu balení, súkromné ​​z delenia, potreby KAFEL pre štvorec jedného obalu je vždy zaokrúhlené na celé na najsvätejšiu stranu.
 • Prítomnosť dlaždíc za kúpeľňou a pod ním nie je povinná. Často sú tieto povrchy skrytá zástera. Ale aj v tomto prípade bude hydroizolácia oslabená, ktorá povedie k vzniku formy vo väčšine mokrej a susednej miestnosti.
 • Nie je možné položiť dlaždice blízko nerovnomernej steny. Najprv strávite riadok vo vzdialenosti a práca začína od neho. Pre nerovné miesta sa používajú časti rôznych veľkostí – mali by sa tiež vypočítať.

 • Ak nie je zručnosť výpočtu koberca alebo diagonálneho okruhu, je lepšie dôverovať s profesionálom: V niektorých obchodoch je možné inštalovať špeciálny počítačový program.
 • V prípade prípadov dokončovacieho nákladného povlaku, Nádherný výpočet môže byť presnejší, ak zvážite nuansy:
 1. Otvory dverí a okien zriedka sa riadia „položiť“ s celým počtom dlaždíc: Počas obvodu diery je potrebné orezať. Výmena celkovej plochy dverí alebo okna na ten, ktorý zaberá len celé prvky, vykonajte výpočet presnejšie. Tým sa zníži o 5% počet náhradných dlaždíc.
 2. Ak má posledná dlaždica nakrájaný kus viac ako polovicu, potom môže byť použitý pre ďalší riadok. Výsledkom je, že množstvo celých dlaždíc sa výrazne zníži.

Koľko presného výpočtu potreby keramiky na vykonávanie – rozhoduje o rozpočte. Zvyšok v tucke dlaždice nemožno považovať za chybu, môže byť použitý pri opravách rovnakého povrchu.

Ako dať dlaždice na podlahe s vlastnými rukami, môžete sa naučiť z videa nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: