Akú valčekovú farbu strop: Vyberte nástroj pre farbu na vode

Maľovanie strop je jedným zo základných krokov procesu opravy. Kvalita vykonanej práce závisí nielen na farbenie zloženia, ale aj z použitých nástrojov. Najčastejšie sa valce používajú na stropné spracovanie. S pomocou týchto nástrojov môžete hladko a správne distribuovať zloženie cez povrch, nechať rozvody a iné chyby.

Typy emulznej farby

Predtým, ako sa zoznámite so zvláštnosťou voľby valcov na farbenie, je potrebné pochopiť, čo je emulzné farby. Stojí za zmienku, že je z typu zloženia, že nástroj sa použije v procese farbenia.

K dnešnému dňu existujú štyri typy farieb emulzie. Rozdiel všetkých možností je prítomnosť polyméru.

  • Jeden z najobľúbenejších druhov je akrylové farby, ktoré sa používajú aj skúsení aj začiatočníci. Stojí za zmienku, že tieto kompozície sú vhodné pre rôzne typy povrchov, ktoré môžu byť pripisované ich hlavnej výhode. Hlavnou zložkou v týchto farbách je akrylová živica. Je to táto látka, ktorá poskytuje vysoký výkon kompozície.
  • Ďalší druh – Silikónové nábrežné farby. Toto je ideálna možnosť pre priestory, v ktorých je úroveň vlhkosti pomerne vysoká. Zloženie farieb prevláda takúto zložku ako silikónová živica. Stojí za zmienku, že tieto možnosti sú ideálne pre maskovanie malých defektov na stropoch.

  • Nie je menej univerzálny pohľad Silikátové farby. Sú založené na tekutom skle, doplnené rôznymi farebnými pigmentmi. Hlavnými rozlišovacími znakmi týchto farieb sú trvanlivosť a stabilita.
  • Posledný pohľad – Minerálne farby. V procese výroby v kompozíciách pridajte vlasový vápno. Často Výrobcovia nahradia túto možnosť cementu. Všestrannosť minerálnych farieb spočíva v tom, že sa používajú pre steny a na maliarske stropy. Najčastejšie sa používajú na maľovanie s betónovými a tehlovými povrchmi.

Typy Valikov

Po oboznámení s hlavnými typmi emulzných farieb je potrebné zistiť, ktorý valček bude najvhodnejší na spracovanie stropu. Stojí za zmienku, že mnohí ľudia nahradia tento nástroj štetcom alebo striekačkou. Je však potrebné pochopiť, že stropná farba bude príliš veľa času. Pokiaľ ide o práškovač, táto možnosť má pohodlie a praktickosť, ale samotná adaptácia je dosť drahá.

Ak hovoríme o valčekoch na nábrežnú farbu, potom dnes výrobcovia Uvoľnite nástroje z hromady a penovej gumy. Tiež v obchodoch nájdete úpravy z polyamidu a velúrne. Náklady na každú z možností nie sú príliš odlišné. Napriek tomu majú valce jednotlivé vlastnosti.

Pre aplikáciu laku a lepidla sa najčastejšie používajú penové prístroje. Ale odborníci odporúčajú ponáhľať s výberom takéhoto variantu pre zloženie vodnej generácie.

To takto: \ t

  • Materiál rýchlo absorbuje farbu;
  • Počas prevádzky kompozícia hojne prúdi z penovej gumy;
  • Roller sa nerozlišuje odolnosťou.

Okrem toho, v procese používania penovej gumy rýchlo stráca svoje počiatočné vlastnosti.

Nasledujúci zobrazenie sú nástroje z hromady. Ide o univerzálne možnosti, ktoré sa používajú pre akékoľvek typy stropov. Valce môžu mať inú dĺžku, ktorá je dosť vhodná pri práci s kompozíciami. Ak chcete pracovať s vodou odolnými farbami, je najlepšie vybrať nástroje so strednými štetinami. Takáto hromada, v porovnaní s krátkym, nebude absorbovať vlhkosť.

Velive Roller bude ideálny pre prácu s vodou emulznými kompozíciami. Nástroj môže byť použitý na rôznych povlakoch, materiál dokonale proti účinkom agresívnych zložiek. V porovnaní s predchádzajúcimi možnosťami, tieto valce nemajú vážne nedostatky. Ale ak máte v úmysle maľovať stropný nástroj, pripraviť sa na skutočnosť, že zariadenie bude potrebné často vynechať vo vode emulznej kompozícii, ako veelor ​​rýchlo absorbuje zmes.

Pokiaľ ide o polyamidové valce, textílie platí na ich vytvorenie. Počas výroby je materiál prešívaný závitmi. Väčšinou tieto nástroje aplikujú profesionálne maliari.

Vlastnosti výberu nástroja

Výber valčeka na farbenie stropu, stojí za to venovať pozornosť viacerým dôležitejším bodom. Vzhľadom na všetky vyššie uvedené vlastnosti každého typu, proces získavania vhodného zariadenia nebude trvať príliš veľa času. Avšak, tam sú niektoré malé nuansy.

V procese výberu valcov sa zaostrite na typ povrchu, s ktorým musíte pracovať. Ako už bolo uvedené vyššie, jeden z najlepších typov pre všetky povlaky sú valčeky z hromady. Upozorňujeme, že ak je strop vytvorený s hrubou textúrou, je najlepšie vybrať nástroje s dlhými štetinami. S týmto nástrojom môžete ľahko vyplniť všetky nezrovnalosti.

Ak stále uprednostňujete rozpočtový penový valček, stojí za to skontrolovať kvalitu materiálu aj počas výberu zariadenia. Ak chcete začať s, pevne stlačiť prácu v ruke. Dokonca aj za silného tlaku by sa penový podiel nemal deformovať.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať švu na materiáli. Prítomnosť explicitného spojenia môže ovplyvniť maľovanie.

Dôležitým bodom je výber správneho riadu na farbu. Odborníci odporúčajú zakúpiť vysoko kvalitné kontajnery špeciálne určené na opravu práce.

Základné pravidlá Maľovanie

Po zakúpení všetkých potrebných, môžete vykonať spracovanie stropu. Ak chcete začať, povrch musí byť starostlivo pripravený tak, že v budúcnosti je farba rovnomerne. Strop musí byť vyčistený, zbaviť sa starého cieľa. Musíte tiež zatvoriť trhliny, aby sa povrch stal dokonale hladký. Všimnite si, že pri príprave stropu ruší brúsny papier.

Ak sa rozhodnete zlomiť povrch, čo najlepšie využite základný náter. Po príprave povrchu môžete začať maľovať.

Na začiatok sa kompozícia zriedi, aby sa získala vhodná konzistencia, zaostrenie na pokyny špecifikované výrobcom. Najčastejšie sa k vode-emulzným zmesi pridá až 10% vody. Niekedy sa kompozícia mieša pomocou dýz na vŕtačke bez pridania kvapaliny.

Začnite maľbu potrebu ťažko na dosiahnutie miest. Zahrnuté sú tu rohové súčasti a hranice. Osobitná pozornosť by sa mala venovať hardvotrestným miestam v kategóriách viacúrovňových štruktúr. V týchto prípadoch by mala byť aplikovaná farba na vyčnievajúcich prvkach. Ak to valček nefunguje, je najlepšie použiť kefu.

Po spracovaní všetkých prvkov stropu musíte maľovať valčekom. Venujte pozornosť tomu, že pracuje s vodovskou make-up, nástroj musí byť kaprov, a nie ponoriť do kontajnera. Vďaka tomu sa farba nevypúšťa z valca a bude rovnomerne distribuovať počas aplikácie.

Všetky práce sa musia vykonávať v rýchlom tempe. Kompozícia musí byť aplikovaná rovnomerne tak, že proces nie je oneskorený, čiary sú rozdelené rovnomerne k sebe navzájom. Každý ďalší pás musí pokryť predchádzajúcu. Kompozícia sa dôkladne odtiene cez povrch, aby sa zabránilo rýchlemu sušeniu na okraji.

Užitočné odporúčania

Ak ste sa ešte nerozhodli o výbere vhodného nástroja, mali by ste venovať pozornosť niekoľkým významným funkciám.

Najprv to musíte povedať Na spracovanie veľkej plochy je vždy najlepšie používať presne valček. Pomocou týchto nástrojov môžete rýchlo a efektívne rýchlo maľovať strop, zatiaľ čo neopúšťajú rozvody. Práca s kefou, budete neustále tvárou s kvapkami, okrem toho, proces bude trvať veľa času a úsilia.

Prítomnosť predĺženej rukoväte výrazne zjednodušuje farbenie. Môžete urobiť bez veľkého úsilia zvládnuť zloženie stropu bez pomoci rebríka. S pomocou iných nástrojov, aby to bolo takmer nemožné.

Výber valčeka s hromadu, uistite sa, že venovať pozornosť tomu, že pri práci mäkké štetiny môžu zostať na strope. Preto okamžite kúpiť vysoko kvalitný nástroj, s ktorým nebudú takéto problémy.

Pri práci s valčekom sa pravidelne odkloní od spracovanej oblasti. Zobraziť strop v rôznych uhloch pomôže odhadnúť kvalitu farbenia, a tiež nenechať chybné chyby. Ak ste na konci práce si všimli zle spracované oblasti, elastický papier s veľkým počtom pomôže opraviť problém.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať nielen na nástroj, ale aj farbu. Celý proces sa musí vykonať pomocou zloženia jednej značky. V opačnom prípade vás konečný výsledok nebude môcť prekvapiť. Pri výbere farby by sa mala zamerať aj na typ povrchu.

O tom, čo valček maľuje strop, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: