Dowel-Butterfly pre sadrokartón: Funkcie voľby

Gypsum Carton je populárny materiál z dokončovacích remeselníkov, ktoré môžu byť použité pre rôzne priestory a rôzne potreby. Používa sa na vyrovnanie stien, vytváranie rôznych návrhov a mnoho ďalších účelov. Steny z sadrokartónu sú veľmi odlišné od betónu alebo tehlových stenách. Preto pre takéto duté štruktúry boli vynájdené špeciálne hmoždinky, schopné odolať hmotnosti ťažkých predmetov. Najčastejšie, tzv.

Zvláštnosť

Butterfly hmoždinka je pohľad na konštrukčný zips, určený pre spoľahlivé upevnenie na sadrokartónovej stene takýchto interiérových a životných objektov, ako sú police, maľby, lustre a lampy, televízory, rôzne typy inštalatérov. Má široký obojsmerný dizajn a pozostáva z dištančných a statických častí. Dištančná vložka sa umiestni do otvoru vykonaného v štruktúre sadrokartónu, v čase skrutkovania závitového uzáveru, jeho expanzia nastane, vďaka ktorej sa spojenie stane odolným. Na hmožvere je rez, čo neumožňuje spadnúť do hlbín dizajnu sadrokartónu.

Dowel-Butterfly pre sadrokartónové sa môže pochváliť pôsobivým množstvom výhod oproti ostatným typom spojovacích materiálov:

 • Často prichádza na predaj kompletný s vlastnou skrutkou vhodnou pre parametre;
 • pohodlie a jednoduchosť inštalačnej práce;
 • Môže byť použitý pre upevňovacie prvky jedného alebo viacerých listov sadrokartónu;
 • spoľahlivo upevnené v sadrokartóne v dôsledku rebrovaného povrchu;

 • Jednotná distribúcia zaťaženia, ktorá má predmet pripojený k hárku sadrokartónu;
 • Carving aplikovaný na vzdialenú hlavu pomáha spoľahlivé vyvrcholenie a špeciálne labky umiestnené vo vnútri poskytujú dobrú pevnosť celého dizajnu, vylúčiť zapnutie stavu plne skrutkovania hmoždinky;
 • Môže sa používať opakovane, zatiaľ čo nie je absolútne ovplyvnený na kvalitu práce;
 • dlhá životnosť;
 • Univerzálnosť, ktorá umožňuje použitie na drevotrieskovú dosku (drevo-čip), preglejky a mnoho ďalších stavebných materiálov.

Názory

DOWEL môže byť rozdelená na poddruhy.

 1. Zaneprázdnený. Používajú sa na zabezpečenie na strope. Sú ideálne pre inštaláciu masívnych lustrov alebo športových potrieb.
 2. Škrabanie. Používa sa na zavesenie predmetov domácnosti a interiéru nie sú ťažšie ako 15 kg.

Dowel motýle sú vyrobené z rôznych materiálov. Najmä môžu byť plastové, kovové a nylonové.

Plastové motýle dostali najväčšiu distribúciu. Sú povinní predložiť vynález Arthur Fisher v roku 1958. Plastové hmoždinky-motýle majú nízke náklady, z ktorých sa stali populárnymi so spotrebiteľmi. Na druhej strane, plastové a nylonové hmoždinky nie sú ovplyvnené hrdzou. Ich mínus je, že ťažké predmety na nich zavesiť nežiaduce.

Kovová motýľová hmoždinkaZa cenu výrazne prevyšujú svoje plastové analógy, ale tiež odoláva im oveľa viac zaťaženia: až niekoľko stoviek kg. Schopnosť držať vysokú hmotnosť zvýšenie, s výhradou použitia dvojitého sadrokartónu. Niektorí výrobcovia ich pokrývajú špeciálnym zložením „proti ruským“, ktorý predlžuje životnosť upevňovača. Kovový motýľ sa nazýva aj hmoždinka „Molly“. Majú tieto charakteristiky: samonosné upevňovacie prvky, dizajn s tvare tvaru m, krúžkové hmoždinky, výčnelky vo forme háčika.

Môže sa použiť aj na prácu so sadrokartónom kotvová skrutka. Najlepšie pre tento materiál je vhodný pre kotvový klin, ktorý má bočné klesajúce. Zvláštnosť jej štruktúry je tiež v skutočnosti, že je vyrobená z kovových čapov s potrubím pod klinom a zahusťovaním na konci. Po montáži kotviaceho klinu nie je možné demontovať.

Na montážnu prácu, ktorej účelom je fixácia kovových výrobkov, lustre, police pre sadrokartón, je veľmi často používaný hmoždinka. Takéto upevňovacie prvky môžu mať rôzne veľkosti. Pre sadrokartónu používajú hlavne veľkosť hmoždinky 6×40 mm.

Ako nainštalovať

Sadrokartón je známy ako povrchový materiál s najvyššou silou. Počas práce môže prasknúť, prestávka a rozpadať sa. Keďže sa však ľahko namontuje, stavitelia milujú používať v ich práci. Aby sme nemali byť sadrokartónou stenou s mechanickým deštrukciou a bola vytvorená hmoždinka na motýľ. S tým môžu nielen špecialisti so skúsenosťami vyrábať montáž do sadrokartónu, ale aj nováčikov.

Najčastejšie sa tento upevňovač používa, keď je potrebné zavesiť poličku alebo ťažký obrázok na stene sadrokartónu. Pevne upevnenie v stene môže motýľová hmoždinka odolať dizajnu s hmotnosťou do 10 kg. Za predpokladu, že stena je vyrobená z dvoch vrstiev GLC, môžete záves na 25 kg.

Zaskrutkujte motýľ hmoždinky v sadrokarbre veľmi jednoduché. Je to spravidla, za pár minút. Kde Ak chcete vykonať kvalitnú prácu, musíte dodržiavať niektoré pravidlá:

 • Najprv musíte určiť umiestnenie prílohy, vyhodnotiť zložitosť práce a vyberte požadovaný pohľad na motýľ hmoždinky. By nemali byť prekvapení, že samolepiace skrutky alebo skrutky v súprave nemusia byť – budú musieť zakúpiť samostatne.

 • Zvyčajne hmoždinky kúpiť s miernym okrajom. Všestrannosť je, že je možné namontovať motýľ hmoždinku nielen na sadrokartón, ale aj pre mnoho ďalších materiálov.
 • Označenie, na ktorom potom bude inštalácia hmoždiniek, najlepšie s úrovňou pomoci. To pomôže vyhnúť sa chybám v práci.
 • Vŕtanie Hypotocarton musí byť vyvŕtané. Pre perforáciu môžete použiť vŕtanie stromu. Bude pohodlnejšie na vŕtanie s skrutkovačom.
 • Pred spustením vŕtania sa musíte uistiť, že skrutkovač pracuje s režou s nárazom.

 • Veľkosť diery by mala byť taká plastová hmoždinka. Zvyčajne sa to robí na 4 mm viac ako oni, pretože musí expandovať trochu, keď to sebestačnosť zadá.
 • Upevňovací prvok, na ktorom je potrebná položka následne umiestnená na vlastné čítanie.
 • Hmoždinka štipka prsty a cítil sa v diere vopred vopred, na upevňovacie klobúky. Potom utiahnite skrutku.
 • Self-capping skrutky na točenie na tvrdý zámok. Len tak komponenty hmoždinky sa rozširujú na maximum a sú bezpečne upevnené na stenu na omietku. Zároveň sa používanie skrutkovača v zostave výrazne znižuje pravdepodobnosť porušenia závitov v plastoch.
 • Potom s malým úsilím, musíte vytiahnuť pre vonkajšie upevňovacie prvky. Môžete teda skontrolovať silu konsolidácie.

Tipy

Výber upevňovacích prvkov pre sadrokartónu by mal vyskytnúť s prihliadnutím na nepretržité zaťaženie, ktoré je schopné odolať. Okrem toho nie je možné zabudnúť, že niektoré typy spojovacích materiálov nemôžu byť odskrutkované bez zničenia existujúceho dizajnu, takže je potrebné jasne a presne urobiť značku.

Stojí za zmienku, že motýľová hmoždinka je vyrobená z rôznych veľkostí, ale 9×13 mm a 10×50 mm sú najobľúbenejšie. Treba pripomenúť, že pre úplné zverejnenie hmoždinky-motýľ musíte urobiť samoobslužnú dĺžku skrutiek najviac 55 mm. Okrem toho, majstri radia, aby zohľadnili vzdialenosť medzi sadrokartónou a stenou.

Hrúbka produktu je upevnená s motýľom je obmedzená. Spravidla je možné pripojiť sa k stene upevňovacieho prvku s hrúbkou nie viac ako 5 mm, na ktorom bude predmet interiéru držať.

Niekedy sa stáva, že dĺžka motýľovej hmoždinky a samo-lisovanie je väčšia ako priestor za sadrokartónovým doskou. V tomto prípade je vŕtačka vŕtaná v stene, ktorá vám umožňuje úplne inštalovať upevňovacie prvky.

Pri vŕtaní na strope sa odporúča používať jednorazové sklo, ktoré sa nosí na vrtáku. Tento malý trik vám umožní vyhnúť sa čisteniu miestnosti od odpadu, ktorá bude v priebehu pracovného procesu.

Špecialisti odporúčajú materiál, z ktorého sú hmoždinky vyrábať, kontrolovať elasticitu. Upevňovacie prvky príliš tvrdého plastu viac ako iné sú náchylné na poruchy, takže sa môže okamžite zlomiť pri pripojení.

Na zvláštnosti výberu hmoždinky-motýľ pre sadrokartónové, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: