Fibro-cementové panely pre vonkajšiu povrchovú úpravu

Dnešný stavebný trh ponúka pomerne niekoľko možností pre fasádne materiály. Jedným z nich je fibro-cementové panely, ktoré robia slušný vzhľad budovy. Okrem atraktívneho vzhľadu a schopnosti napodobňovať drevené alebo kamenné povrchy, sú vlákno cementové panely charakterizované impozantnými výkonovými charakteristikami.

Čo to je?

Fibro cementové panely sú kompozitný materiál pre vonkajšiu budovu. Ich bázou je fibrotent – zmes cementu (80% kompozície), ako aj výstužných vlákien, piesku a vody (20%). Vďaka takýmto zložením a zvláštnosti technologického procesu má panel s páchom vysokú pevnosť a charakterizuje sa trvanlivosťou. Iné meno – Fibrobeton panely.

Fibrocement sa objavil na konci XIX-Corn XX storočia a prišiel nahradiť drevené budovy. Sila, materiál požiarnej odolnosti viedol k jeho okamžitej popularite. Zistilo sa však, že azbest prichádzajúci výrobok negatívne ovplyvňuje ľudské zdravie. Potom začal hľadať bezpečnejšie formuláciu, ktorá bola korunovaná s úspechom. V súčasnosti je vlečka na základe spúšťania šetrná k životnému prostrediu, spoľahlivá, a navyše, masívna možnosť konečnej úpravy.

Prišiel nahradiť omietku, ktorá predtým, ako to čelí doma a iné budovy. Na rozdiel od omiestených povrchov sú fasády lemované fibrickým cementom charakterizované vyššou pevnosťou a odolnosťou voči atmosférickým javom, lepšej tepelnej izolácii, jednoduchosti inštalácie a rôznorodosti dostupných návrhov.

Prvýkrát v priemyselnom spôsobe sa materiál urobil v Japonsku, takže to nie je prekvapujúce, že dnes je táto krajina vedúcim vodcom v problematike fibotentových profilov. Kvalita výrobku závisí predovšetkým na súlade s formulovaním a technologickými vlastnosťami výroby. Surovina pozostáva z cementu, purifikovanej celulózy, piesku, špeciálnych komponentov. V prvom rade sa suché zložky dôkladne premiešajú a po tom sa pridáva voda. Ďalej sa suroviny privádzajú do strojov, kde je špeciálny hriadeľ pripojený k textúre budúceho produktu.

Po tom, stlačené suroviny pod vysokým tlakom na získanie plochého produktu. Ďalším krokom je tepelné spracovanie, v spôsobe, ktorého je vytvorený hydrosilátkový vápnik, ktorej prítomnosť je spôsobená pevnosťou a odolnosťou proti opotrebeniu panelov. Nakoniec sú hotové panely pokryté kompozíciami, ktoré zabezpečujú ich odolnosť voči vlhkosti, odolnosť proti mrazu. Ak ide o napodobňovanie konkrétneho povrchu, je to v tomto štádiu, že existuje farbenie a iné typy zdobenie panelov.

Charakteristika

Fasádne fibro-cementové panely od rôznych výrobcov sa môžu trochu líšiť s ich vlastnosťami, ale vo všeobecnosti sú rovnaké. Jedna z najjasnejších funkcií panelov je ohňovzdorná. Cement nie je palivo, takže čelia fasád zaručuje plnú ochranu pred ohňom alebo tavením.

Panely sa líšia odolnosťou voči vlhkosti (absorpcia vlhkosti do 7-20%), A prítomnosť špeciálneho povlaku odstráni materiál z vzhľadu na jeho povrchu stôp korózie. Firbacement sa vyznačuje odolnosťou proti mrazu, bez straty vlastností odoláva až 100 mrazov cyklov (približne tento počet cyklov sa vypočíta na 40-50 rokov). Zároveň poskytuje vysokú účinnosť tepla. Použitie dosiek na báze vlákien môže významne znížiť spotrebu izolácie, a teda náklady, ktoré sú dôležité pri obložení súkromného domu.

Vlastnosti kompozície a prítomnosť celulózového vlákna v nej, okrem vysokej tepelnej izolácie, zaručiť dobrú zvukovú izoláciu. Odolnosť proti nárazu a mechanickému poškodeniu umožňuje panely nielen súkromné ​​domy, ale aj verejné inštitúcie, používať ako suterén.

Tieto vlastnosti zabezpečujú trvanlivosť materiálu – jeho životnosť je 20 rokov. Zároveň, a to aj po niekoľkých rokoch prevádzky, materiál si zachováva vonkajšie odvolanie. Je to spôsobené rezistentnými panelmi účinkom ultrafialových lúčov, ako aj schopnosti samočistiaceho.

Pokiaľ ide o dizajn, je to rôznorodé. Vyberte farebné panely, ako aj možnosti, napodobňovanie kameňa, kovových, tehlových a drevených povrchov. Súčasne je imitácia tak vysoko kvalitná, textúra a odtiene napodobneného povrchu opakuje tak presne, takže je možné rozlíšiť „falšovanie“ len zo vzdialenosti polmeru.

Na rozdiel od plastových alebo kovových panelov majú fibro-cementové analógy väčšiu váhu. V priemere je to 10-14 kg / m2, a pre hrubšie a husté panely 15-24 kg / m2 (na porovnanie – Vinyl Siding má hmotnosť 3-5 kg ​​/ m2). To spôsobuje zložitosť inštalácie v tom zmysle, že nie je možné vyrovnať sa s inštaláciou. Okrem toho veľká hmotnosť panelov znamená zvýšenú zaťaženie na ložiskových prvkoch budovy, čo znamená, že len pre trvanlivé základy.

Rovnako ako všetky panely, tieto výrobky sú pripojené k prepravke, čo umožňuje znížiť požiadavky stien.

Stojí za zmienku široký rozsah pôsobnosti materiálu. Okrem dokončovania fasády sa používa ako vetruvzdorný a tepelne izolačný materiál pre hlavné steny. Používa sa pre prevádzkovú úpravu rámcov a prefabrikovaných štruktúr, na zlepšenie fasád vetraného typu.

Dizajn

Fibro-cementové povrchy môžu napodobniť rôzne textúry. Najobľúbenejšie sú výrobky pod stromom, pod kameňom a pod tehlou. Okrem toho existujú farebné možnosti. Tieto sú zvyčajne reprezentované hlbokými pastelovými odtieňmi.

Mimiké tehly a kamenné panely sa zvyčajne vykonávajú v červenej, terakotovej, béžovej, sivej a žltej odtiene.

Osobitná pozornosť si zaslúžená panely, vonkajšia časť je pokrytá kamennou strúhankou. Nielenže majú vynikajúci vzhľad, ale tiež umožňujú zvýšiť indikátory produktu s pevnosťou a mrazom. Takéto panely sú 3-vrstvové koláče, ktorých základ je fibotentová základňa, zadná strana je reprezentovaná hydrofóbnym povlakom, verným – kompozícia založená na polyesterových živice a kamenných omrvinkách.

Gabarits

Jedno štandard, ktorý reguluje veľkosť fibro-cementových panelov neexistuje. Každý výrobca stanovuje vlastné normy pre veľkosť materiálu. Všeobecne platí, že ich hrúbka sa líši v rozsahu 6-35 mm. Ak porovnáte veľkosti japonských a ruských značiek, najprv má menšiu dĺžku, ale niekedy sú 2 krát širšie.

Pre japonské dosky sú štandardné rozmery 455 × 1818, 455 × 3030 a 910 × 3030 mm. Pre domáce – 3600 × 1500, 3000 × 1500, 1200 × 2400 a 1200 × 1500 mm. Európske modely majú zvyčajne aj širšiu veľkosť veľkosti – od 1200 × 770 do 3600 × 1500 mm.

Vzhľadom k tomu, že každý výrobca uvoľní panel vo svojej veľkosti, odporúča sa získať celú dávku jednej značky. To sa vyhne nezrovnalostiam.

Preskúmať výrobcov

Ako už bolo spomenuté, medzi najlepšími fibro-cementovými panelmi – japonské značkové produkty. Sú reprezentované 2 poprednými spoločnosťami – Kmew a Nichiha, zahrnuté v skupine Panasonic. Kvalita pôvodných produktov týchto značiek nespôsobuje pochybnosti, široká modelová linka vám umožňuje nájsť panely požadovaného dizajnu. Nevýhodou je len vysoké náklady na výrobky.

Produkty Nichiha Poskytuje vysoko kvalitnú izoláciu, má viacvrstvový povlak a takmer nezmizne. Rohové prekrytia a kovové rohy, podobne ako iné komponenty, výrazne zjednodušujú proces inštalácie.

Platne Kmew Pozostávajú tiež z niekoľkých vrstiev. Horná – nevyhnutne farba, ako aj keramické striekanie. Úlohou tejto úlohe je poskytnúť vysoko kvalitnú ochranu materiálu z vplyvu UV žiarenia.

Upozornenie si zaslúži belgickú ochrannú známku Eternit. Externe dostupné panely sú podobné maľované dosky. Výrobca sa tiež uchyľuje k viacvrstvovým povlakom. Horná vrstva je farebná dekoratívna (v katalógoch 32 hlavných odtieňov materiálu sú znázornené), vzadu povlaku, zabraňujú prenikaniu vlhkosti do hrúbky panelu.

Dôvera zákazníka si vychutnávala výrobky ruskej produkcie „ROSPAN“, ktorý sa zaoberá približne 20 rokov na výrobu fibrotentných panelov. Materiál sa vyznačuje zvýšenou pevnosťou a odporom počasia v dôsledku trojvrstvového povlaku. Predná strana je pokrytá prvou prednou farbou na akrylovej báze a potom transparentnú silikónovú kompozíciu. Úspešný je imitácia kameňa a dreveného povrchu, ktorý sa dosiahne 3-4 mm hĺbka reliéfneho vzoru. Kvôli tomu je možné dosiahnuť intimitu s textúrou prírodného kameňa alebo dreva.

Vzhľadom k tomu, výrobca je zameraný na kupujúcich krajan, ROSPAN Dosky sú optimálne na použitie v kontexte ruskej klímy vrátane severských regiónov.

Ďalšia domáca značka – LTM, urobila dôkladnú diferenciáciu svojich výrobkov, takže nájdenie vhodných panelov nebude ťažké. Takže, pre fasády v oblastiach s vysokou vlhkosťou, sú poskytnuté panely série AQUA. V prípade potreby zakúpiť panel s vysokou spoľahlivosťou a odolnosťou proti opotrebeniu na hodnú možnosť bude model od zbierok „Cemstone“, „Cemboard HD“, „Natura“.

Vetravé dosky sú charakterizované priemernými indikátormi hustoty a optimálnym pre obloženie výškových budov, ako aj v prímorských oblastiach. Nízka hustota Rôzne produkty odolné voči tepelne odolné na dokončenie budov charakterizovaných zvýšenými požiadavkami na požiarnu bezpečnosť. Okrem toho majú dosky LTM široký celkový rozsah. Pre fasády veľkej plochy sa používajú väčšie panely. Životnosť niektorých z nich dosahuje 100 rokov.

Funkcia spoločnosti „Craspan“ (Rusko) je jedinečné prvky subsystémov potrebných na inštaláciu panelov. Zdieľanie subsystémov a panelov vám umožňuje dosiahnuť dokonalú geometriu fasády, skryť chyby a nezrovnalosti, urýchliť a zjednodušiť prípravné práce. Zber výrobcu má dostatočne jasné odtiene panelov, hoci prevažujú tiché pastely.

Ďalšia relatívne mladá domáca značka – Latonit, tiež dostane veľa pozitívnej spätnej väzby zákazníkov.

V ich pravítke nájdete tieto typy panelov:

  • Lisované kachle natreté (vhodné pre vnútornú a vonkajšiu prácu);
  • Produkty lisované neinfarované (určené len na vonkajšie obklady, vyžadujú ďalšie farbenie);

  • Panely rozvinuli neinfared (používa sa na interiérový dizajn, následnú aplikáciu farieb a lakov);
  • Fibro-cementové vlečky (známe sidingové profily založené na fibrotéri).

V zbierky nájdete mnoho jasných farebných panelov a sú prítomné pastelové odtiene. Okrem toho môže kupujúci objednať farbenie vhodných panelov vo vybranom tieni na RAL-katalógu.

V nasledujúcom videu uvidíte prehľad o fasádnych doskách Fibro-cementovej fasády o obchodovaní.

Ako si vybrať?

Pri výbere panelov dávajte prednosť balíku, ktorý zahŕňa výzvy a príslušenstvo. Bude drahšie stáť takéto súpravy, ale nemôžete pochybovať, že komponenty a príslušenstvo budú kompatibilné. Je dôležité presne vypočítať požadované množstvo plošného materiálu a nezabudnite na malé zásoby pre manželstvo a orezávanie. Rovnako ako pravidlo pre budovy jednoduchého dizajnu, stačí pridať 7-10% na rezerve, pre štruktúry komplexnej konfigurácie – 15%.

Hmotnosť fibro-cementových panelov je pomerne hmatateľná, takže potrebujete spoľahlivý a vysoko kvalitný osud. Mnohí výrobcovia produkujú profily pre montážne prepravky, ktoré sú navrhnuté v paneli špecifických panelov tej istej značky.

Mnohí používatelia sú považované za optimálne, keď sa súbor panelov, okrem fibro-cementových dosiek, zahŕňa výzvy a príslušenstvo, profily na vytváranie prepraviek, akrylové farby na rezanie sekcií, ako aj návod na montáž. Hinged fibrotentný materiál nevyhnutne obsahuje dekoratívne panely a kovové profily.

Skôr už bolo povedané, že fibro-cementové panely sa niekedy nazývajú fibrobeton. Podobná dualita názvu by nemala zmiasť kupujúceho, toto je rovnaký materiál. Len niektorí výrobcovia dávajú prednosť zavolaniu dosky fibrocement.

Japonské panely majú často sklenenú keramickú vrstvu, ktoré poskytujú lepšiu ochranu pred poveternostnými podmienkami. V tomto ohľade majú výrobky z Japonska vyššiu cenu. Okrem toho sú náklady na dopravu uvedené v cene. Nezabudnite na to pri nákupe – kvalitný produkt nemôže stáť lacné.

V priemere je hodnota materiálu od 500 do 2000 rubľov na m2. Náklady závisia od veľkosti a hrúbky panelov, vlastností zdobenie prednej strany, prevádzkové indikátory, značky.

Odporúčania pre prácu s materiálom

Montážna technológia fibrotentných panelov je jednoduchá, ale musí byť v súlade s radom špecifických odporúčaní. Po prvé, mali by ste sa rozhodnúť o type inštalácie: priamo na steny na skrutke alebo prepravke. V každom prípade sa budú vyžadovať podvodníci, cez ktoré sú skrutky priskrutkované. Kleimers slúžia na zlepšenie fixácie panela, rovnako ako skryť horizontálne švy medzi nimi.

Vo väčšine prípadov sa používa doome, vďaka ktorej môže byť vzduchová vrstva udržiavaná medzi stenou a panelom, na použitie izolácie a nepokúšajte sa pre ideálne zarovnanie steny. Pre prepravky používali drevené bar alebo kovové panely. Ten nepožaduje špeciálne školenie, na rozdiel od dreveného náprotivku.

Rodné svetlo je inštalácia rámu, v ktorom sú kovové rámy upevnené na prepravke. Panely priskrutkované do svojich drážok.

Niekedy sú panely upevnené bez výberu základnej oblasti z kabíny do rímsy. Rám pre všetky panely. V prípade potreby vyberte základňu alebo zaspávajte medzi ním a kachle, izoláciu, rám v tejto časti niekoľkých plní v porovnaní s prímeravou zvyšku fasády.

Ako ohrievač sa používa grainzit inej frakcie, ktorý sa vyznačuje nielen vysokou tepelnoizolačnými indikátormi, ale tiež umožňuje chrániť štruktúru od hlodavcov.

Inštalácia fibro-cementových panelov sa nelíši od montáže vlečky. Tento proces zjednodušuje prítomnosť špeciálnych drážok a hradných mechanizmov.

V prípade potreby strihnite panel, aby ste zvládli akrylové farby. Zvyčajne je súčasťou a predáva sa spolu s materiálom. Podobné spracovanie rezu poskytne rovnaké odtiene na paneli a rezy, ako aj chrániť materiál pred prenikaním vlhkosti a ďalšieho zničenia.

Krytky medzi panelmi by sa mali liečiť silikónovým tesniacim prostriedkom. Ak potrebujete DYE panely, uistite sa, že povrch je hladký a čistý. V prípade potreby brúste povlak a potom odstráňte prach a kontamináciu vzduchovým fúkaním.

Krásne príklady v exteriéri

Fibro-cementové panely úspešne napodobňujú rôzne druhy dreva.

Úspešne imtujú kovové šumy, odlišné, s vyšším prevádzkovým výkonom.

Nakoniec, materiál posudzovaný môže „otočiť“ na farebné panely pripomínajúce vinylové alebo akrylové vlečky neobvyklých farieb.

Ak chcete vytvoriť nádherné úchytné exteriéry, odporúča sa používať panely napodobňovanie kameňa alebo muriva.

Zaujímalo by ma kombináciu panelov rôznych textúr. Harmonicky kombinovať drevo a kameň, kameň a tehlové, tehlové a kovové prvky.

Pri výbere textúry a tieňa fasády je dôležité, aby sa harmonicky pozreli do exteriéru v kombinácii s farebným rozhodnutím vstupnej skupiny, budov pre domácnosť. Najjednoduchší spôsob, ako zvýrazniť dom alebo inú budovu, okrem iného si vybrať jasné panely na jeho povrch. V tomto prípade sa veľkosti fasády budú vizuálne zvýšiť.

Ak sú v dome zaujímavé architektonické prvky, odporúča sa ich zvýrazniť s farbou. Budovy zdobené panely svetlých odtieňov s tmavšími vežičmi, stĺpmi, výčnelkami a inými prvkami. Kontrast môže byť dosiahnutý použitím rôznych textúr, napríklad hlavná časť fasády je lemovaná dreveným materiálom, architektonickými prvkami – pod kameňom.

Ak dom obklopuje záhradu alebo park, dizajnéri radia, aby si vybrali svetlé pastelové odtiene pre konečnú úpravu. Pre budovy v meste si môžete vyzdvihnúť jasné farby alebo drahé textúry.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: