Inštalácia základnej vlečky: funkcie inštalácie

Konečná etapa v konštrukcii budov je ich vonkajšia povrchová úprava, počas ktorej by mal byť každý prvok dizajnu opísať nielen, ale aj na ochranu pred negatívnym dopadom média. Zároveň by sa mala venovať osobitná pozornosť obkladu základne, je hlavnou časťou štruktúry a je umiestnená v blízkosti samotnej zeme, preto maximálna expozícia mechanickým zaťaženiam a vplyvom poveternostných podmienok. Dnes je vlečka považovaná za najobľúbenejší materiál na dokončenie základne, pretože je lacná a má veľa pozitívnych vlastností.

Čo to je?

Základná vlečka je moderný pohľad na obkladový materiál, ktorý spoľahlivo chráni architektonickú budovu z plesňovej plaky, vysokej vlhkosti a rôznych druhov poškodenia. Okrem toho je takáto úprava pôvodnou výzdobou vonkajšej časti štruktúry. Vidlica je vyrábaná vo forme lisovaných alebo odlievaných panelov, ktoré navonok majú podobnosti s prírodnými materiálmi. Na výrobu výrobku, rôzne suroviny a jedinečné technológie, vďaka tomu, dekoratívne panely sa vyznačujú vynikajúcou kvalitou a poskytujú suterénnu životnosť.

Sériovo vydanie sériovo, takže jeho rozmery závisia od rozsahu modelu každého výrobcu. Jedna séria sa spravidla skladá z niekoľkých typov panelov, ktoré majú rovnakú textúru, ale rôzne farby gamut. Preto s pomocou tohto materiálu môže byť akýkoľvek dizajnérsky nápad implementovaný v skutočnosti a je zaujímavé umiestniť štruktúru, čo mu dáva individuálny štýl. Panely môžu byť udelené súkromné ​​domy aj iné typy budov. Inštalácia produktu sa jednoducho vykonáva, takže aj nováčik sa s ním môže vyrovnať.

Charakteristika

Obrovský dopyt po vlečke je vysvetlený jeho prevádzkových charakteristík. Materiál sa úspešne dokázal na trhu, pretože má mnoho pozitívnych vlastností. Panely sú vyrobené z rôznych surovín, takže každý z ich vzhľadu v závislosti od zložiek má svoje vlastné vlastnosti. Najobľúbenejšie v dekorácii je kovová verzia vlečky, vyrába sa z pozinkovanej ocele, ktorá je pokrytá špeciálnym ochranným filmom. Kovové panely nie je podrobený hnilobe a hrdzave, dobre odoláva mechanickým zaťaženiam, ale ich hrúbka robí materiál ťažký a komplikuje proces dopravy a inštalácie.

Nie je nižšia v jeho kvalite a akrylová vlečka, Je vyrobený z moderných polymérov, takže výrobok je dokonale s teplotou rozdielov a vlhkosti. Jedinou nevýhodou materiálu je zložitosť inštalácie, pretože najmenšia nepresnosť v inštalácii môže spôsobiť posun panelov a na ich povrchu sa objavia čipy. Okrem toho je táto vlečka odolná voči chemickým riešeniam, a preto stojí drahé. Alternatívna možnosť Akrylová vlečka je považovaná za vinyl. Je vyrobený vo forme horizontálnych a vertikálnych panelov, materiál je k dispozícii v cene, trvanlivej, ale nestabilnej na mechanické poškodenie a vyžaduje špeciálnu inštalačnú technológiu.

Krásny vzhľad v modernom dizajne Fibroclemental Seding, Jeho panely sú vyrobené v širokom výbere farieb a textúr. Panely môžu napodobňovať tehál a prírodný kameň. Vyrobil výrobok z cementových výstužných vlákien a minerálnych plnív, ktoré sa v procese výroby stlačí do monolitického panelu. Takáto vlečka je odolná, má pružnú štruktúru a odolnosť voči zapaľovaniu. Napriek pozitívnym výhodám sú však fibro-cementové panely pomerne krehké a ľahko vystavené tvorbe trhlín alebo čipov.

Aby bola budova po ukončení získanej nezvyčajná pohľad, návrhári na navrhovanie základne sú vybrané Drevená vlečka. Panely sú vyrábané z vysoko kvalitných polymérov a stlačeného stromu, takže externe produkt je ťažké odlíšiť od prírodného materiálu. Na rozdiel od predchádzajúcich typov vlečného dreva slúži oveľa dlhšie a nepodliehajú žetónom. Panely sa vyrábajú v rôznych veľkostiach a hrúbke, majú bohatý výber odtieňov, takže dokonale zapadá do akéhokoľvek štýlu architektonickej štruktúry. Hlavný mínus materiál sa považuje za jeho vysokú cenu, ale ak si kúpite vlečku z umelých surovín, bude to stáť lacno.

Populárne výrobcovia

Fasádne panely sú nepostrádateľným materiálom na obloženie. Od každého roka rastie dopyt po nich, potom sa výrobcovia snažia neustále dopĺňať trh s novými. K dnešnému dňu je obrovská škála panelov reprezentovaná nielen domácami, ale aj zahraničnými ochrannými známkami. Hodnotenie slávnych výrobcov smeruje niekoľko spoločností:

 • Docke. Toto je spoločné holding Nemecko – Rusko. Výrobky spoločnosti sú charakterizované vysokou pevnosťou a krásnou textúrou, vďaka ktorej materiál dokonale napodobňuje dekoratívny kameň, tehlové a pieskovec. Špeciálna výrobná technológia robí výrobok spoľahlivý v prevádzke, takýto povrch môže trvať až 50 rokov, udržiavať jeho počiatočné vlastnosti.
 • „Profil Alta“. Toto je ruská ochranná známka, ktorá vyplnila trh vynikajúcou zbierkou vlečky. Samostatná pozornosť si zaslúži panely zdobené na témy určené na Altai, Kaukaz, Alpy a Tibet. Materiál tiež produkuje tehlové imitácie a viac ako päť odrôd kameňov.

 • Kanada Ridge. Pod touto značkou, dekoratívne vysoko kvalitné panely, ktoré majú textúru malého a veľkého kameňa, tehlu, bridlice a skalnatých fragmentov. Neobvyklé odtiene vlečky vám umožňujú rozšíriť návrhárské nápady a štýlovo vydať akúkoľvek budovu. Okrem toho, takáto čelná spoľahlivo chráni základňu z vonkajšieho vplyvu prírody.
 • Nordside. Produkty tejto spoločnosti sa úspešne osvedčili na celom svete, pretože sa vyznačuje pozitívnymi operačnými vlastnosťami a vydáva sa v rôznych farbách. Existujú panely na predaj ako s pripojenými a nie pripojenými švami. Vzhľadom na vysokú kvalitu panelov bude základňa schopná spoľahlivo počúvať 50 rokov. Osobitná pozornosť v zbierkach spoločnosti si zaslúži vlečku s imitáciou prírodného kameňa a tehlového muriva.
 • Exteria. Americký výrobca prezentoval svoj tovar nielen vo forme tradičnej vlečky, ale tiež vydala jedinečné panely s textúrou prívestu kameňa a prírodného cédru. Tehlové imitácie panely majú hrubý povrch a vyzerajú jedinečné. Vďaka špeciálnej maliarskej technológii je kresba ťažké odlíšiť od tohto materiálu.

Výpočet počtu materiálu

Pred inštaláciou základnej línie, musíte správne vypočítať požadovaný počet panelov. Na tento účel sa meria obvod separovaného povrchu a určuje sa typ dokončovacieho materiálu, pretože môže mať rôzne veľkosti. Nadácia môže byť videná vinylová vlečka, ktorej dĺžka panelov je od 2.5 až 4.0 m a šírka 20-30 cm. Tam bude dobrá verzia kovu: jeho dĺžka sa pohybuje od 50 cm do 6 m a šírka závisí od výšky profilu a nepresahuje 3 cm. Pokiaľ ide o fibro-cementové panely, sú štandardne vyrobené v dĺžke od 3 do 3.6 m a majú maximálnu šírku 30 cm.

Na výpočet materiálu je výsledný obvodový povrch rozdelený do strednej dĺžky panelov (0.deväť). V dôsledku toho sa určuje počet prvkov pre jeden riadok. Potom je potrebné vypočítať počet samotných riadkov, vzhľadom na šírku panelov a výšku nadácie. V prípade, že sa povrch bude vykonávať v dvoch radoch, počet častí sa množia do dvoch a celková spotreba materiálu sa získa. Je tiež dôležité určiť požadovaný počet štartovacích koľajníc, na to musí byť počet častí v jednom riadku rozdelený na dve.

Počas obloženia základne sa namontuje. Vzhľadom k tomu, ich dĺžka je v priemere 2 metre, obvod konštrukcie je podmienene rozdelený na dve. Konečným výsledkom je počet detailov, ale stojí za to zvážiť, že pri inštalácii ich užitočnej dĺžky bude 1.95 M.

Výcvik

Dokončenie základne vlečky, ako akýkoľvek iný typ stavebných prác, začína prípravou nadácie. Hlavným rozdielom tohto shutovania je však skutočnosť, že povrch je voliteľný na vyrovnanie a omietku. Preto je cieľ ideálny pre dizajn starých domov z Dranca alebo Samana. V tomto prípade bude stačí skontrolovať stav základne, a ak vyčnievajú výčnelky na jeho pokrytie, mali by sa odstrániť. Potom musíte vypočítať všetky komponenty a vytvoriť prepravku alebo rámec, ktorý sa má pripojiť k panelu.

Prepravu je žiaduce vykonať z kovových profilov, sú oveľa silnejšie ako drevené tyče, a nemusia byť pokryté špeciálnou impregnáciou. Prvý profil je pripojený vo vzdialenosti od Zeme 5-10 cm, ak sa nachádzajú betónové raňajky v okolí konštrukcie, potom môžu byť profily inštalované priamo z neho. Pokiaľ ide o rozsah rámu zo steny, to môže byť odlišné, pretože závisí od typu inštalácie, ak existuje položenie tepelnej izolácie medzi základňou a vlečkou, je dôležité zvážiť hrúbku izolácie. Pre jednoduchú inštaláciu bez izolácie je prepravka jednoducho fixovaná vo forme mriežky, umiestnenie profily kolmého a paralelného. Zvyčajne sú štvorce debny vyrobené s rozmermi 50×50 cm.

Montáž

Siding má špeciálny dizajn, takže ho môžete pripojiť len vertikálne. Horizontálne panely nie sú nainštalované, a ak má základ výčnelky pre rovinu fasády, potom upevnené. Šijacia základňa s dekoratívnymi panelmi je jednoduchá, takže každá ochotná môže urobiť s vlastnými rukami. Spustení Masters Vykonávať technické rámy pomôžu jednoduché pokyny:

 • Inštalácia vlečky sa vykonáva na drevenom alebo profilovom ráme so samolepkovými skrutkami. Drevený rám pred dekoráciou budovy je liečený hydrofóbnou kompozíciou a antiseptikou, takže je najlepšie používať profily z ocele na obložení. Po prvé, prvý riadok panelov je pripevnený k prepravke, sú namontované v špeciálnej drážke východiskovej dosky. Práca je potrebné vykonať zľava doprava. Horné rady sú upevnené na dno so samosvornými zámkami.

 • Potom musíte vytvoriť rohy. Aby ste to urobili, extrémne panely sú rezané, zanechávajúcu malú medzeru a upevnite rohy. Zároveň by sa spojovacie prvky nemali vstúpiť do rámu viac ako 1.1 cm. Vlečka by mala byť presne fixovaná, skúste panel príliš dotiahnutý.
 • Na konci okraja čelia, zavriem povrchovú dosku. V prípade, že fasáda a základňa sú umiestnené v rovnakej rovine, potom sa doska dokončená súčasne stane štartovacou fasádou.

Odporúčania

Stavebná základňa sa považuje za jeden z hlavných prvkov dizajnu, takže otázka jeho cieľa by sa mala zaobchádzať zodpovedne, vybrať si vysoko kvalitný materiál a držať sa na všetky technológie. V poslednej dobe, mnohí majstri uprednostňujú kryt základnej vlečky, pretože je to najlepšia voľba pre externú prácu: je to lacné a má pozitívnu spätnú väzbu. Aby sa kryt základne uskutočnil kvalitatívne, musíte venovať pozornosť niektorým nuancom:

 • Pri nákupe materiálu je dôležité skontrolovať jeho kvalitu. Ak má výrobok rovnaký odtieň z vnútornej aj vonkajšej, môže byť zakúpený. Často sú lacné možnosti produktu, ktorej zadná strana je ľahšia, musíte odmietnuť. Týka sa a kontroluje hrúbku panelov, musí to byť rovnaké všade. V prípade, že materiál nezodpovedá ukazovateľom uvedeným výrobcom, má výrazné chyby, nie je vhodné na inštaláciu.

 • Aby bol kryt suterénu harmonicky v kombinácii so spoločným výhľadom na budovu, stojí za to zvoliť farbu a textúru vlečky. Nedávno, v móde, klasické možnosti dizajnu, keď je fasáda vyrobená svetlo a strecha a tma. Okrem toho musí byť vlečka krásne kombinovaná so štruktúrou štruktúry. Môžete tiež ozdobiť základňu, strechu a fasádu v jednej farbe, ale s rôznymi odtieňmi. Je žiaduce, aby sa na dizajn výberu teplých tónov, takže budova bude vyzerať monoliticky a štýlový.
 • Inštalácia panelov musí byť vykonaná podľa technológií, ktoré sú obsiahnuté v oblasti. Keďže najmenšia nepresnosť môže pokaziť povrch a povlak bude trvať dlho.
 • Mnohé typy vlečiek sú nestabilné na mechanické poškodenie, takže keď sú nainštalované, stojí za to zohľadniť a vykonávať úhľadne.

O funkciách inštalácie suterénu vlečky nájdete v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár