Kovové vlečky pod log: materiálové funkcie

Kovová vlečka pod log je veľmi obľúbená medzi spotrebiteľmi, odchádzajú o takýchto materiáloch rôzne pozitívne spätnú väzbu. Dnes mnohí si vybrať také kryty, pretože externe sú veľmi podobné prírodnému drevu, zatiaľ čo vlečné panely majú svoje vlastné dôležité výhody. Tento článok sa zaoberá funkciami, nuansy používania takéhoto materiálu, Užitočné odporúčania špecialistov:

Zvláštnosť

Sidding panely sú vytvorené z plechov. Produkty požadovaného formátu sú vyrobené metódou produktov valcovaných za tepla. Potom sa materiál priméru aplikuje na každý panel, ktorý chráni povrch pred koróziou, robí to odolnejšie.

Takéto výrobky sú vyrobené z pozinkovanej ocele. Materiál je dosť tenký (zvyčajne jeho hrúbka nie je viac ako 0,7 milimetrov). Produkty sa odlišujú od seba: Existujú možnosti od 0,5 do 6 m. Špeciálne polymérne povlaky sa aplikujú na kovové obklady, ktoré zabezpečujú spoľahlivú ochranu povrchov.

Obsah

Stredové kovové materiály sú obzvlášť často používané pri výstavbe verejných a priemyselných budov. Pre súkromné ​​domy boli spotrebitelia kovov vždy zvolené zriedka, pretože neposkytujú priaznivé podnebie v priestoroch a nie sú spojené s komfortom, domácim teplom (naopak, napríklad z originálneho dreva). Ale výrobná technológia sa teraz aktívne zlepšuje a moderné spoločnosti ponúkajú kovové materiály, ktoré sú plne vhodné na dokončenie súkromných obytných budov.

Výhody a nevýhody

Kovová vlečka pod log – materiál, ktorý sa vyznačuje pomerne vysokou pevnosťou. Je odolný voči chemikáliám, slnečnému žiareniu, nosiť. Môžete alokovať iné Dôležité kvalitné spotrebitelia Takéto nátery:

 • Odolnosť voči ohňu. To je dôvod, prečo sa takéto zúžené panely často získavajú pre budovy, kde dôjde k pomerne vysokému riziku požiaru. Treba mať na pamäti, že keď sú vystavené plameňu, môže obklopiť a deformovať farbu alebo polymérny povlak.
 • Odolnosť voči významným rozdielom teploty. Takéto materiály sú vhodné pre rôzne poveternostné podmienky pre rôzne klimatické zóny.

 • Odolnosť voči korózii. Táto pozitívna kvalita poskytuje špeciálny polymérový povlak, ako aj primérový materiál. Nemali by sme zabúdať, že pri vykonávaní inštalačných prác sa niektoré výrobky strihajú, šokujú. Zároveň je poškodený ochranný povlak a vzniká korózia. Nemali by ste tiež kombinovať zliatiny hliníka a kovové výrobky.
 • Vykurovanie, kovové rozširuje, že nie je toľko ako vinylová vlečka. Z tohto dôvodu nie je potrebné ustanoviť medzeru pri vykonávaní dokončovacích prác a obávať sa skutočnosti, že výrobky môžu byť z veľkej časti deformované s časom.

 • Kov sa vyznačuje dlhou životnosťou. Musíte starostlivo spracovať hliníkové panely: takéto výrobky sú menej odolné voči mechanickým účinkom ako iné kovové povlaky. By sa nemali podrobiť nárazom.
 • Dekoratívnosť. Farba takýchto povlakov sa rozlišuje nasýtením, sú veľmi dobre napodobňujúce zaoblené guľatiny.

Kovové vlečky pod log sú niektoré mínusy:

 • Nedostatok schopnosti obnoviť deformované panely. Presný geometrický tvar výrobkov nebude fungovať.
 • Neschopnosť zabezpečiť tepelnú izoláciu. Za minimalizované straty sa budete musieť starať o ďalšiu izoláciu.
 • Veľmi významná hmotnosť. Kovová vlečka výrazne načíta základ, základňu. Je možné, že ich budú musieť posilniť.

V tepech kovu sa môže stať dosť horúcim. Z tohto dôvodu sa teplota v priestoroch výrazne zvýši. Tento problém je najdôležitejší v prípadoch, keď neexistuje ventilačná medzera a samotný povlak je tmavý.

Doprava a skladovanie

Aby boli všetky vlastnosti a vlastnosti a vlastnosti obkladov z kovu z kovu rovnaké, je potrebné vytvoriť optimálne podmienky skladovania pre takéto materiály. Stojí za zmienku, že toto odporúčanie nie je také dôležité ako v prípadoch s drevenými výrobkami: v tomto pláne s kovovými vlečkami je oveľa pohodlnejšie.

Uistite sa, že v miestnosti, kde sa povlaky uložia, teplota vzduchu bola relatívne nízka. Venujte pozornosť vlhkosti: Nemali by sa zvýšiť. Ak budú podmienky v mieste skladovania nepriaznivé, životnosť výrobkov sa môže znížiť.

Podmienky na dodávku obkladov z kovu sú dôležitejšie:

 • Nevkladajte niečo iné na paneli. Hoci sa vyznačujú zvýšenou pevnosťou, ale pod vplyvom významnej hmotnosti môže byť úplne poškodená.
 • Chystáte sa prepravovať vlečku v tele stroja, opatrne upevnite materiál.
 • Aby ste sa vyhli mechanickému poškodeniu, mali by ste kvalitatívne obalové nátery.

Pamätajte, že so silným vystavením panelu možno deformovať. By ich mali vziať pri preprave. Ak je prídavná ochranná vrstva na materiáli poškodená, je veľmi pravdepodobné, že v budúcnosti budete musieť čeliť takémuto problému ako korózii.

Vzhľadom k tomu, blokový dom – ako inak sa nazýva vložkové panely v rámci log – polkruhového, riziko poškodenia sa výrazne zvyšuje. Na takýchto povrchoch sa vyskytujú chyby viac. Takže pri preprave takýchto materiálov zostali holistické a trvanlivé, je lepšie ich dať do niekoľkých vrstiev (nemal by sa voľne pohybovať v balení počas cesty).

Montážna práca

Inštalácia obkladových panelov z kovu – práca, ktorá nie je veľmi zložitá, ale keď musí brať do úvahy rôzne dôležité nuansy. Dokončenie sa vykonáva v niekoľkých etapách.

Pamätajte, že budete potrebovať prednastavenie všetkých meraní. Rezanie je nevyhnutné s maximálnou presnosťou. V opačnom prípade strávite veľa času na opravu chýb a bude s nimi veľmi ťažké riešiť.

Ako pripraviť povrch?

Ak chcete, aby cieľ dostal vysokú kvalitu, bude to najprv potrebovať starostlivo pripraviť povrch. Takže sa môžete v budúcnosti vyhnúť vážnym problémom. Je potrebné vziať do úvahy niektoré odporúčania:

 • Preskúmať základ, steny a hodnotiť, v akom stave. V prípade, že si nie ste istí, že základ sa vyrovnáva s významným zaťažením (alebo existujú vážne chyby), bude musieť posilniť. Ak to chcete urobiť, vyplňte dodatočnú podporu pre základ a posilňuje základňu mriežky.

 • V prípade potreby zvážte starý náterový náter, jeho kusy. Odstráňte všetky zbytočné z povrchu.
 • Trhliny a trhliny budú musieť cítiť.
 • Aplikovať antiseptický povlak na báze. Ak sú horľavé materiály používané na vytváranie stien, použitie aj plamene.
 • Premýšľajte o tom, ako bude možné obísť oblasti komunikácie, ktoré zasahujú do dokončovacie práce. Ak je to možné, odstráňte ich.

Otepľovanie a doomle

Vzhľadom k tomu, kovové vlečné panely musia byť inštalované z maximálneho dôvodu, budete sa musieť postarať o vytvorenie prepravky. Je potrebné vytvoriť ho pomocou odporúčaní špecialistov.

 • Aplikujte antipyénu a antiseptiká na drevom tyči, pripevnite ho na dno. Aby bol dizajn hladký, položte substrát. Pomocou úrovne, nastavte regály v prírastkoch 0,5-0,6 m. Zamknite ich hmoždinkami a skrutkami. Ak je fasáda vetraná, budete musieť predviesť protipohľad. Upevnite izoláciu na ňu a natiahnite hlavné regály zhora.

 • Môžete urobiť prepravku na pozastavení. Na to sa používajú pozinkované profily v tvare písmena U. Na základe toho bude potrebné naplánovať riadky: na nich budete na to upevniť zátvorky pomocou skrutiek a hmoždiniek. Odrežte regály požadovanej veľkosti a zaistite ich na suspenzii pomocou úrovne. Pre ďalšiu stuhnutosť sa používajú prepojky.

Bez ohľadu na to, ako cvičíte prepravku, budete tiež musieť dodatočne vyblednúť dvere a okenné otvory. Zvonku po celom obvode swap ich pomocou regálov. Tieto položky by mali byť pripojené k spoločnému rámcu. Ak sa strom bol použitý zo stromu, musíte dať do buniek izolácie.

Ak bola mreža vytvorená z kovového profilu, treba poznamenať, že tepelný izolačný materiál by nemal zasahovať do implementácie výmeny pary. Dosky poskytujúce tepelnú izoláciu, musíte upevniť na suspenzii (konzoly) pre rámové regály. Pomocou špeciálnych plastových hmoždiniek by sa mala poskytnúť dodatočná fixácia.

Príslušenstvo

Príslušenstvo je nastavené v konkrétnom poradí.

 • Nainštalujte štartovací panel. Pripojte profil k rohom, potom budete potrebovať svoje hranice. Pre panely určte referenčný bod (dno). Zo zemi sa umiestni na vzdialenosť 0,4-0,5 cm.
 • Zamerajte sa na východiskový pás, vykonajte inštaláciu uhlových prvkov. Rohy musia byť nainštalované 1 cm nižšie. Tieto položky by sa mali fixovať pomocou nesebeckého. Ak chcete kontrolovať proces, použite úroveň.

 • Dajte H-profilový štýl, pripojte dosky. Ak plánujete dokončiť širokú stenu alebo kombinovať odtiene, nainštalujte spojovacie dosky medzi rohmi. Ak chcete tieto prvky vyrovnať, použite úroveň. Je potrebné ich upevniť so samolepiacimi skrutkami.

V prípade, keď sú viazacie panely vytvorené na objednávku, a máte malé skúsenosti s implementáciou takýchto dokončovacích prác, mali by ste pred vykonaním presných meraní vytvoriť všetky potrebné prvky. Takže si môžete vyhnúť nezrovnalostiam.

Panely

Začnite nastavenie vlečky bude potrebné postaviť s rohmi. Na upevnenie panelov použite skrutky. Poskytujú sa tiež špeciálne zámkové spojenia: s ich pomocou, všetky horné prvky sú viazané na dno.

Štandardné panely niekedy musia rezať, pretože ich rozmery neumožňujú vždy celý povrch. Aby ste to mohli urobiť, môžete použiť hacksaw pre kovové výrobky. Red-Eyed Disk Bulharian môže pokaziť ochranný povlak.

Nainštalujte všetky položky, kým sa nedostanete na vrchol. Potom urobte inštaláciu povrchových dosiek. Na vrchole ich bude musieť byť pripojený pomocou samoobslužných skrutiek, pretože majú látky pripojenia len nižšie.

Uistite sa, že neexistovali žiadne odchýlky. S každým novým prvkom sa zvýši. Nezabudnite na použitie úrovne výstavby: Po inštalácii každého dvojice prvkov by sa mala používať.

Starostlivosť

Pre takéto nátery, musíte starostlivo starať o: v tomto prípade, že budú dlhodobo udržiavať estetiku vzhľadu. Steny lemované kovovými vlečnými panelmi, bude potrebné čistiť čas od času. Ak to chcete urobiť, môžete použiť prostriedky na umývanie okien a kefy s nie veľmi tvrdými štetinami. Pravidelne preskúmať fasádu: nemalo by to byť žetóny a škrabance. Všimol si chyby, eliminujú ich primerom: Ochranný polymérny povlak musí byť holistický.

O iných funkciách kovovej vlečky pod log, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: