Koľko nezastavených dosiek v 1 kocke?

Pri výpočte nákladov a množstva stavebných materiálov na výzdobu a rekonštrukciu štruktúry sa vyžaduje výpočet počtu nevyužitých dosiek v Kubometri dreva a rekonštrukcie štruktúry. Na výber konečnej šírky obriezky rovnakých dosiek bude potrebná aj počet nezafarbených kusov dreva.

Čo ovplyvňuje hlasitosť?

Pred začatím počítania venujte pozornosť nasledujúcim faktorom.

  • Vlhkosť dreva – v porovnaní s jej suchým mierne stlačeným kvôli opusteniu objemu významnej časti vody. Príkladom domácnosti je opuch drevených dverí a okien v kúpeli: krídlo, včera otvorene otvorené, dnes po použití kúpeľa (kvôli vysokej vlhkosti) a posunutím s ťažkosťami.
  • Priemer rezných kmeňov: S významnými výkyvmi v tejto veľkosti, pridelená doska počas bočnej obriezky poskytne značné množstvo odpadu.

Hmotnosť cubometra UNDTE dosky je sekundárnym faktorom, ktorý je pre dodávateľskú spoločnosť väčšia ako pre spotrebiteľa: veľká tonáž bude vyžadovať viac strojov a vysokých nákladov na palivo. Hmotnosť závisí od plemena dreva, vlhkosti sušených prázdnych miest, veľkosti dosky.

Obvyklé drevo môže prasknúť – vozidlo sa odporúča posypať najneskôr do roku odo dňa stromov.

Koľko na Kube rôznych nevyužitých dosiek?

Pred skutočným výpočtom by sa nepridelená doska nemala byť stohovaná chaotická. Aj keď predvalky ležia ploché strany a nie sú rovnobežné s ostatnými – nehodia sa, a môžu byť kolmé na, vzduchové medzery v stohu sú minimálne. Maximálny koeficient vzdušného priestoru v zneníbej doske by nemal presiahnuť 9%. Ak to prekročila túto úroveň, potom sa obrobok ukázal, že nie je celkom podobný. Nájdenie tohto rozdielu, manažéra alebo Zerkladomusu poskytne indikáciu nakladače na dvojité skontrolovanie zásobníka. Tí odstránia polotovary z neho, sa líšia od obmedzenia tolerancie vo veľkosti. Faktom je, že zákazníci platia za strom, a nie pre vzduch.

S obmedzeným množstvom priestoru udelené pre stoh priestoru – napríklad všetky rovnaké 1 m3, 6-metrové dosky by sa nemali líšiť v strednej šírke. Napríklad nie je možné umiestniť inštancie 4 a 6 m v dĺžke 4 a 6 m v jednom stohu vetrovky 4 a 6 m -, ako aj šírku 20-30 a 40-50 cm, as ako aj hrúbka 2,5 a 3 cm. Ten je prevzatý z tabuľky nominálnych hodnôt dostupných v katalógu skladu alebo lesnej základne, kde je zakúpený bezstarostný materiál.

Ako príklad – Uterené polotovary z 30x150x6000 a 50x150x6000. Často sú prítomné v katalógoch väčšiny ťažobných skladov. Jednoduchý výpočet zjednodušeného vzorca, bez toho, aby museli znovu merať každú inštanciu v zásobníku, je nasledovná:

  • Je logické predpokladať, že tolerancia šírky je 145-155 mm v oboch prípadoch. Objem dosky je 0,027 a 0,045 m3;
  • Počet celej predlovenej na kocku – 22 a 37 celých kusov;
  • Umiestnením ich stohovania – na meter Cubic – dostaneme do úvahy vzdušný priestor, nie uzavretý drevený, 20 a 33 ks. V najhoršom prípade (berúc do úvahy 9% korekcií vzduchu).

Tu sa odporúča kompaktovať svoju polohu na 21 a 34 dosiek – taká úloha pred nakladačom (alebo v načítaní pohonu) pracujúce na tomto prihlásení.

Ako vypočítať kísanie?

Pred začatím počítania poznajte nasledovné:

  • Pri rezaní kmeňa na kapsy uneddenej dosky podľa štatistík, na pilín a orezávanie listov do piatej časti vozidla;
  • Nákup sa vykonáva zohľadniť tieto 20%;
  • Získanie stravovacieho kubického metra, množstvo vynesených nastavení na 1,2 m3 obj.

Zohľadňujú sa tieto GOSTY:

  • 13-24-86 – reguluje metódy výpočtu objemu utedeného pásu stromov;
  • 65-64-84 – ťahy reziva (a ďalšie znaky ich rovnováhy vo výrobe).

Nedostalená doska – prvok získaný rezaním dreva čerstvo silného trupu pre dve z troch dimenzií. Tieto dva rozmery sú zásobník (dĺžka orezania) a prierez (v hrúbke). Šírka zostáva ľubovoľnou hodnotou.

Hrúbka je vypočítaná skladovaním podľa noriem vyššie uvedenej GOST. Pre merania s pomocou strmeňa, 166. GOST pracuje, pre merania s pomocou riadku – 427. Merania hrúbky sa vykonávajú bližšie ako 15 cm od umiestnenia priečneho strihu. Dĺžka sa vypočíta s presnosťou centimetra – s pomocou super dlhých (zo 6 m) rulytes alebo pomocou svoriek a vysoko presným laserovým diaľkomerom.

Na meranie šírky Ubedených dosiek je každý z nich vopred braný do úvahy najväčšiu a najmenšiu prirodzenú šírku, ktorých hodnoty boli tvorené časom stromu bol rezaný (a doručovanie jej valca z vetiev). Obe hodnoty sú zložité a rozdeliť výsledné množstvo na polovicu (Získajte priemerný aritmetický).

Ak bočné plochy majú výrazne odišlo z paralelo (strom sa rozrástol, sa používa na rezervoárom s výnimkou ozolu.

Napriek zdanlivej jednoduchosti, podľa GOST 13-24-26, vzorka počtu okrajových kópií dosiek v kubickom metrich, berúc do úvahy vlhkosť a plemeno dreva. S týmto účelom sa prijímajú nápravné multiplikátory, ktoré sa rovná 0,96 pre ihličnany a 0,95 – pre tvrdé drevo. Vlhkosť dreva v rovnakom čase nie menej ako 20% (hmotnostná stromu). Starostlivo vysušené drevo, množstvo vlhkosti, v ktorom nepresahuje 1/5 hmotnostné, nezohľadňuje tieto zmeny a doplnenia. Približné množstvo jamberovaných polotovarov v kubickom meradle možno vypočítať a bez presných meraní každého z nich (čo by trvalo veľa času).

Napríklad, S rozmermi stohu 2 * 2 x 3 m, v ktorom je borovica ležať, sušená až 12%, s hrúbkou 2,5 cm, klient vypočíta objem stohu rovný 7,92 m3. Vlastnenie rozptylu šírky dosiek 10-15 cm, dostaneme spoločné (približné) množstvo medzier, ktoré sa rovná 844 nevykonaných dosiek. Počet kubických výrobkov je približne 106 kusov. Získané čísla sú zaokrúhlené na celú jednotku – na menšiu stranu. Variabilná hodnota šírky by sa nemala líšiť o viac ako 10 cm. To neznamená, že na koncoch šírky brúseného polotovaru, napríklad od 20 do 35 cm.

Na tento účel vzhľadom na vlastnosti štruktúry skutočného živého stromu, príliš vysoké, napríklad borovice, rástli až 12 m, píl pozdĺžne dvakrát. Kmeň je umiestnený a narezaný na dve 6 metrových prázdnin: Potom sa nakladač rýchlo načítava (a na paneli – je ľahšie spracovať) kratšie rezy kmeňov. Variant je možný, keď 12 m rovnakých pílových píl na 3 4-metrových segmentoch. Rezané borovice – „prerastanie“ za 24 metrov ťažšie – je rozdelený na podobné segmenty, potom sú narezané pozdĺž. Je potrebné, aby proces výroby nevykonanej dosky zapadol do všetkých rovnakých tolerancií premennej šírky požadovaných predvalkov na spracovanie dreva.

Stonky, ktoré dostali významné rozdiely v priemere – viac ako 10 cm pre každých 4 alebo 6 m, odniesť a ísť na výrobu iných prázdnych miest iných ako doska, napríklad kocky, palice alebo rovnobežné. Alebo choďte na Shredder – povedzte, na výrobu borovicových čipov. Ospen, ktorý má významný rozdiel v špecifickej šírke fragmentov kmeňov, sa prepravuje napríklad v továrni na zápas.

Záver

Určite počet dosiek v kubickom meradlo unedávaného vozidla – úloha vyriešená a samotný klient. Správca firmy skontroluje av prípade potreby upraví tieto hodnoty pre vykonanie rýchleho objednávky.

O tom, ako vypočítať kocku stohu uterenej dosky, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár