Škrabky na odstránenie farby

Odstráňte farbu rôznymi spôsobmi. Mnohí stavitelia sú na tieto účely najvhodnejšie používať škrabky. Podobné nástroje vám umožňujú rýchlo a opatrne odstrániť staré nátery farby. V tomto článku sa dozvieme o vlastnostiach týchto zariadení.

Škrabky na odstránenie farby

Škrabky na odstránenie farby

Škrabky na odstránenie farby

Zvláštnosť

V mnohých prípadoch, pred položením nového konečného materiálu je potrebné odstrániť predchádzajúce povlaky. To môže byť nielen staré tapety, ale aj farby. Vo väčšine prípadov nie je možné vyhnúť sa odstráneniu predchádzajúcej farby z povrchu, pretože zarovnanie a iné formulácie nie je možné uchovávať. K tomu môžete použiť rôzne prostriedky a nástroje. Najčastejšie používajte pohodlné škrabky, ktoré sú dnes prezentované v obrovskom sortimente.

Pred odstránením bývalej farby dáva zmysel zistiť, aké vlastnosti má. Aby to urobilo, stačí zbaviť malú kúsok starého náteru farieb.

Ak sa zloženie vodnej emulzie predtým aplikovalo, sa narodí bez prílišného úsilia. Ak je povlak olej olej, potom jeho odstránenie škrabky bude oveľa ťažšie.

Škrabky na odstránenie farby

Škrabky na odstránenie farby

Trvanie a zložitosť práce na odstraňovaní starej farby škrabka bude vo veľkej miere závisieť od jeho zloženia, ako aj na základe základu, pre ktoré sa uplatňuje. Napríklad, ak bola piesočná omietka natretá, odstránenie predchádzajúcich náterov bude veľmi jednoduché a nebude vyžadovať značné časové náklady. Z betónových a kovových báz sa farba bude chodiť oveľa ťažšie.

Mechanický spôsob čistenia je považovaný za jeden z najjednoduchších a najdostupnejších. Veľa domácich majstrov. Existuje mnoho rôznych typov škrabkov. Vyzdvihnúť najvýhodnejší a praktický nástroj nie je ťažké.

Škrabky na odstránenie farby

Škrabky na odstránenie farby

Odrody

Škrabky, ktoré môžu byť účinne odstránené staré farby, sú odlišné. Má zmysel používať manuálne aj elektrické zariadenia. K množstvu manuálnych škrabiek na odstránenie farby zahŕňajú také:

 • Malýjšia špachtľa s čepeľou;
 • teleskopický škrabka;
 • sekáč;
 • sekáč.

Ak chcete odstrániť starý lak, môžete tiež použiť sekeru alebo kladivo. Samozrejme, že škrabka s ostrým čepeľom bude vhodnejšia ako tieto nástroje.

Škrabky na odstránenie farby

Škrabky na odstránenie farby

Škrabky na odstránenie farby

Elektrický nástroj môže byť použitý na odstránenie farby. Perfektne sa vyrovnať s takýmto prácou, tieto zariadenia:

 • elektrická vŕtačka;
 • Perforátor;
 • Špeciálne stavebné fédium;
 • Rohová brúska.

Škrabky na odstránenie farby

Škrabky na odstránenie farby

Ako si vybrať?

Zvážte, čo chcete venovať pozornosť, zdvihnite škrabku na odstránenie starej farby.

 • Po prvéJe dôležité vziať do úvahy základ, s ktorými bude predchádzajúci lak. Môže to byť len betónová stena. Maľovanie je potrebné odstrániť z okuliarov. Rôzne typy svietidiel sú vhodné pre rôzne základy.
 • Je dôležité uistiť sa, že vybratý nástroj je pomerne pohodlný a praktický. Rôzni ľudia pohodlne majú rôzne zariadenia. Napríklad mnohí kupujúci si vyberú škrabky s teleskopickou rukoväťou a niektoré pohodlnejšie sa zdajú byť bežné štandardné možnosti. Má zmysel zdvihnúť taký škrabkou, ktorý budete používať čo najpohodlnejšie.
 • Škrabka je absolútne akýkoľvek typ by mal mať silnú a spoľahlivú rukoväť, ktorá sa nezníži a vyskočí z ruky. V predajniach predajných takýchto nástrojov, ktoré majú pogumované, drevené alebo plastové rukoväte, ktoré sú najvhodnejšie pracovať.
 • Vysoko kvalitné a efektívne škrabky produkujú mnoho známych (a málo známych) výrobcov. Väčšina svietidiel tohto typu sú celkom lacné, aj keď je vyrobené vo veľkej značke. Odporúča sa získať presne firemný nástroj, pretože bude charakterizovaný najvyššou kvalitou, a bude tiež umožniť všetku prácu rýchlo a starostlivo.
 • Elektrické alebo mechanické typy škrabiek sa odporúčajú na nákup iba v špecializovaných predajniach. V takýchto predajných bodov je príležitosť nájsť vysoko kvalitné a spoľahlivé nástroje za rôzne ceny.

Škrabky na odstránenie farby

Škrabky na odstránenie farby

Škrabky na odstránenie farby

Pred zakúpením škrabky musí byť absolútne akýkoľvek typ prepadnutia na poškodenie a chyby. Chybný nástroj nebude schopný vyrovnať sa s jeho hlavné funkcie. Ak si všimnete, že škrabka má stopy porúch a poškodenia, nedáva to zmysel kúpiť.

Ako použiť?

Škrabka správne vyzdvihnúť – stále potrebujú používať správne. Samotný mechanický spôsob čistenia stien a iných dôvodov nespôsobuje osobitné ťažkosti. Vyrovnať sa s ním bude schopný každý master. Hlavnou vecou je pripraviť minimálny súbor nástrojov a kompetentne zaobchádzať s povrchom, s ktorým potrebujete odstrániť starý náter farby.

Zvážte, ako je potrebné konať správne, na príklade odstránenia maľovacích miest z okien.

 • Po prvé, bude potrebné liečiť tento graf, ktorý bol znečistený škvrnami. Na tieto účely je najlepšie odmasťovacia tekutina.
 • Ďalej budete musieť vziať kus tkaniny, a potom ho navlhčite v horúcej vode.
 • Prácna tkanina bude musieť byť upevnená na farbe, ktorá je naplánovaná na odstránenie z povrchu základne.
 • Bude potrebné čakať asi 10-15 minút. Počas tejto doby môže byť horúca tekutina dosť nasiaknutá.
 • V čase, keď bude škvrna farba nasiaknutá teplovou vodou, budete musieť pripraviť vhodnú škrabku. Vyzdvihnutie podobného nástroja je dôležité venovať pozornosť skutočnosti, že jeho rezná hrana bola dosť akútna. Ak je táto položka hlúpe, potom povrch pozdĺž odstránenia farby môže byť poškodený, poškriabať.
 • Ak chcete správne odstrániť škvrny z okna s vlastnými rukami, musíte najprv pripojiť špicatý okraj škrabky na podpera. Potom bude nástroj potrebný na stlačenie na povrch skla.
 • Stopy budú musieť odstrániť, robiť hladké pohyby.
 • Nesnažte sa odstrániť škvrny na maľovanie, takže jeden jediný ťah. Odporúča sa odstrániť maľované podložku alebo vrstvu sekaním malých kusov.
 • S touto technológiou na odstránenie na sklení budú stále zostať malé fragmenty farby. Najlepšie je, aby ich zvážiť RAG, pre-stret v SOAP riešení.

Ak urobíte všetko v takom inštrukcii, potom odstráňte škvrny škrabky farby rýchlo a jednoducho.

Škrabky na odstránenie farby

Škrabky na odstránenie farby

Škrabky na odstránenie farby

    Farba z dreva, kovu alebo iných základov môže byť odstránená elektrickými variáciami škrabiek. Hovoríme o perforátoroch a iných nástrojoch tohto typu. Práca s nimi je jednoduchšia, pretože staré nátery sú odstránené oveľa rýchlejšie a jednoduchšie. Zvážte zvláštne funkcie perforatora.

    • Podobný nástroj je do značnej miery lepší ako jednoduchý ručný škrabka, ak príde na odstránenie starej farby z akejkoľvek základne: steny, strop a t.D. Prostredníctvom perforátora je možné strieľať viac hustých farieb a lakov. Jediný mínus tu je skôr hlučná práca tohto nástroja.
    • Perforator má zmysel vybaviť špeciálnu čepeľ. To bude oveľa jednoduchšie odstrániť s ním.
    • Pracovný perforátor je potrebný ako starostlivo a jemne. V opačnom prípade vysoké riziko poškodenia steny.
    • Na základe výkonu posudzovaného zariadenia, ako aj stupňa znečistenia stránky, človek môže úspešne čistiť až jeden a pol štvorcový metrov povrchu za hodinu.

    Škrabky na odstránenie farby

    Škrabky na odstránenie farby

    Hodnotiť článok
    ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
    Zdieľať s priateľmi
    Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
    Pridať komentár