Manuálne vice: Pros, Nevýhody a odrody

Manuálne zverák sú spoločným nástrojom a sú široko používané v rôznych oblastiach výroby a každodenného života. Vďaka miniatúrnym veľkostiam a jednoduchým použitím je táto adaptácia populárny nielen v kruhu profesionálov, ale aj medzi domácimi remeselníkmi.

Popis

Manuálne zverák Nástroj s závesom a glóbom, ktorý nevyžaduje upevnenie na povrch a majú rýchlu fixáciu. Hlavná funkcia manuálneho vicepre Je spoľahlivá fixácia hotových častí alebo prázdnych miest na obrábanie.

Návrh nástroja je veľmi jednoduchý a externe pripomína kliešte. Upevnenie častí sa uskutočňuje medzi oboma špongiami, ktorých výroba sa vykonáva pomocou maticu s baránkom. Počas práce je vice držané jednou rukou, zatiaľ čo druhá ruka sa vykonáva spracovaním časti.

Rozsah manuálneho zverák je pomerne široký.

 • Aktívne používajú pri vykonávaní malého zvárania V automobilovej službe a priemyselnej výrobe.
 • Okrem zvárania, vicepre Namiesto kľúča a nastaviteľných kľúčov V prípade potreby podporte závitové spojenie a tiež s nimi Otočné orechy a skrutky S zrazenými hranami.

Príručky často používajú prehrávače lietadiel, klenotníkov a škrupcov, ako aj majster blankových puzdier, pomocou ich pre svorku kohútika pri rezaní vnútorného závitu.

Výhody a nevýhody

Popularita manuálneho zverák nielen vo výrobe, ale aj v každodennom živote kvôli nepopierateľným výhodám tohto jednoduchého nástroja.

 1. Manuálne odpaliská sa vyznačujú nedostatkom spätného odpadu, čo zvyšuje presnosť spracovania častí.
 2. Vďaka malej veľkosti a malej hmotnosti, manuálne návštevy nevyžadujú prítomnosť pracovného priestoru a ľahko sa prispôsobí vreckám vrecká alebo pracovná zástera. Nemusia byť pripojení k pracovnému stolu a vždy môžete s vami nosiť.
 3. Napriek ich malým veľkostiam má mini-vice vysokú pevnosť a sú plnohodnotný inštalačný nástroj. Na ich výrobu sa používa uhlíková oceľ – kov s vysokou pevnosťou a trvanlivosťou a má dlhú životnosť.
 4. Ruky moderných modelov sú pokryté sanoprene – materiál, ktorý poskytuje dobrú spojku dlaň a nástroje a požadované návštevy skĺznuť z ruky. Okrem toho, na rozdiel od kovového povrchu, sanoprénové rukoväte sú teplé, čo vám umožní vykonávať prácu v zime.
 5. S pomocou manuálneho vice, sa vykonáva veľká škála diel s malými detailmi, pretože môžu s dôverou pripísať univerzálnemu nástroju.
 6. V porovnaní so stacionárnymi vzorkami sa manuálne zverák rozlišuje nízkymi nákladmi, čo z nich robí ešte viac populárne, najmä medzi domácimi remeselníkmi. Okrem toho, manuálne modely sú jediným typom vice vhodného pre správnu prevádzku s kovovou dlaždicou a hliníkovým profilom.

Spolu so zdanlivými výhodami majú nedostatky manuálneho vicepre. Súvisiace s nimi Neschopnosť pracovať s veľkými a strednými časťami, ako aj prítomnosť niektorých modelov špeciálnych zubov na špongiách, ktoré môžu poškodiť diely z mäkkého materiálu.

Ďalšia nevýhoda manuálneho vice je nemožnosť pracovať v uhle, ktorá je niekedy mimoriadne nevyhnutná pri spracovaní zakrivených prvkov.

Ako sú usporiadané?

Najjednoduchšie príručky dve páky, na koncoch sú špongie, a Upevňovací mechanizmus, pozostávajúce z jazdy skrutky prechádzajúcej dizajnu a baránkovou maticami. Obrobok sa nachádza medzi špongiami a otočte lampa v smere hodinových ručičiek. Výsledkom je, že špongia je zatvorená a položka je spoľahlivo opravená medzi nimi.

Preskúmanie druhov

K dnešnému dňu sú všetky manuálne zveráky vyrobené v Ruskej federácii vydávané podľa GOST 28241-89. Klasifikácia prístroja sa vykonáva v dvoch kritériách: Konštrukcie a systém fixácie nástrojov.

Pokiaľ ide o návrh modelov, potom Štandard preberá prítomnosť troch typov svietidiel: Sklopné, jar a modely s kužeľovým montážou. Takže vzorky závesu pozostávajú Dvoch jarno-zaťažených bundy na závese a priečnom svorke, Navyše, pružinové modely hinge nahradil pružinu. Kužeľové učenia koncov sú brúsené do rotujúceho kužeľa.

Náklady na kaštieli Šperky manuál s priečnym alebo koncovým svorkou, ktoré môžu byť vyrobené nielen z kovu, ale aj z dreva a dokonca z nylonu. Ten majú špeciálny klin a externe pripomínajúce ľanové svorky.

V prípade potreby, tvrdšie upevnenie šperkov, napríklad počas gravírovania, používajú loptičku s otvormi na hornom povrchu špongií určených na inštaláciu kolíkov, poskytovanie fixácie zložitých tvarových predvalkov.

Ďalším kritériom pre klasifikáciu manuálneho vice je Systém fixácie. Na tomto základe sa rozlišujú dva modely: PEVERWARE A SPONY.

S pákami

Takéto modely sú veľmi podobný priechodu so západkou a pozostávajú z dvoch špongií a dvoch pák. Vzorky páky sú veľmi vhodné na použitie a sú vysoko populárne u domácich remeselníkov.

S špongiami

Takéto modely pozostávajú z oceľových špongií, rukoväte a prepojok so skrutkou. Podrobné fixácia sa vykonáva otáčaním rukoväte, zatiaľ čo kužeľ, ktorý sa nachádza na zadnej strane, pochádza z medziproduktov stopiek rúk a spôsobí, že ich stláča.

Oddelene uviesť Manuálne Tiscasters a Tisco-Clamps. V porovnaní s klasickými návštevami majú komplexnejší dizajn a vysoké náklady. Takže, ak je možné zakúpiť obyčajné manuálne vice pre 300-500 rubľov, potom Tick-Clay a vice-svorky budú stáť 800 až 3000 rubľov a vyššie. Takéto modely sú charakterizované dobrou fixáciou a širšími schopnosťami.

Bezpečnostné opatrenia pri používaní

Napriek miniatúrnym rozmerom s nepresnou manipuláciou môže manuálne zverávanie spôsobiť zranenie. Preto pred začatím používania prístroja sa odporúča zoznámiť sa s bezpečnostnými predpismi.

 1. Tak, väčšina Manuálne vzorky nie sú určené na upínacie rozdelené časti. Je to spôsobené skutočnosťou, že horúci kov mení fyzikálne parametre špongie, preto, že fixácia môže oslabiť a obrobok bude plynúť z vicepre. Treba to zohľadniť a v prípade potreby pracovať s rozdelenými medzerami – získavať modely vyrobené z zliatiny so špeciálnymi prísadami, ktoré zvyšujú tepelnú odolnosť materiálu.
 2. Okrem, Je potrebné koordinovať ich pohyby a snažte sa nechať pokožku rúk pri inštalácii miniatúrnych častí v pracovnej vzdialenosti. Ubytovať sa najmä malé predmety (napríklad v šperkoch) sa odporúča používať pinzety.
 3. Pri upevňovaní predvalkov z mäkkých a krehkých materiálov Nepoužívajte špongie, Pretože môže viesť k rozpadu častí a tvorby fragmentov.
 4. Nemali by ste použiť vice ako nastaviteľný kľúč na elektrických jednotkách pod napätím. Táto požiadavka je spôsobená absenciou väčšiny modelov izolačného pásu na rukoväti, ktorá pri práci s kovovými časťami elektrických inštalácií môže viesť k úrazu elektrickým prúdom. Na takéto účely použite špeciálne kliešte s dielektrickou rukoväťou.

Kritériá voľby

Pri výbere príručky, mali by ste venovať pozornosť viacerým dôležitým bodom.

 1. V prvom rade musíte rozhodnúť o rozmeroch, ktoré sú vybrané na základe ktorých sa plánuje spracovať podrobnosti. Najjednoduchšie sú modely s šírkou špongie 50-60 mm. Sú ideálne pre upevnenie nielen malé, ale aj stredné prázdne miesta, čo výrazne rozširuje rozsah ich používania.
 2. Mali by ste venovať pozornosť prítomnosti baclash. A hoci v manuálnom viceprezidentovi je prakticky neprítomné, skontrolovať nástroj pre možné manželstvo.
 3. Je potrebné pozrieť sa na pracovnú medzeru, z ktorých výber závisí od špecifík nadchádzajúcich prác a veľkosti obrobkov.
 4. Malo by sa tiež vyplatiť vnútornému povrchu špongie a ak sa plánuje pracovať s nízkou tvrdosťou kovových prázdnych miest, je lepšie kúpiť model s malou výškou zubov, pretože viac reliéfnych hubíkov opustí stopu mäkké detaily.
 5. Je dôležité pozrieť sa na výrobcu nástroja a nezískavať príliš lacné modely z pochybných firiem. Úspory páru stoviek rubľov sa teda môžu ďalej obrátiť na niektoré časti detailov, rýchlemu rozdeleniu Tiskova a zranenia. Medzi najobľúbenejšie modely patrí produkty taiwanskej spoločnosti Jonnesway a nemeckého značky Stavby, ktorých výroba sa nachádza v Číne.
 6. Ďalším dôležitým kritériom výberu je tepelná odolnosť nástroja. Takže, ak by sa mal viceprezident použiť na opravu rozdelených predvalkov, potom optimálnou možnosťou bude nadobudnutie modelov vyrobených z vysoko legovanej ocele s pridaním vanádu, chrómu a molybdénu.
 7. Ak je viceprezident zvolený pre šperky, bude to správne niekoľko nástrojov naraz, s ktorým bude možné nielen upnúť prázdne miesta z ušľachtilých kovov, ale tiež sa zapojiť do brúsenia a rezu drahých kameňov.

Prehľad manuálneho programu je prezentovaný v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár