Všetko, čo potrebujete vedieť o Vice

Počas mechanického spracovania častí sa ich fixácia vyžaduje v pevnej polohe, v tomto prípade, použite viceprezident. Tento nástroj je ponúkaný v širokom rozsahu, vďaka ktorým je možné vyrobiť prácu rôznych stupňov zložitosti.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Vice

Všetko, čo potrebujete vedieť o Vice

Všetko, čo potrebujete vedieť o Vice

Všetko, čo potrebujete vedieť o Vice

Všetko, čo potrebujete vedieť o Vice

Všetko, čo potrebujete vedieť o Vice

Čo to je?

Veci – toto je nástroj, ktorého základným vymenovaním je opraviť polotovary v statickej polohe pri hobľovaní, rezaní, ako aj vŕtanie a iných typoch spracovania. Nástroj obsahuje niekoľko častí.

 • Základňa – Telo s podpornými dlaždicami, druhý je potrebný na inštaláciu vice na pracovné stoličky, stroj alebo tabuľku. V niektorých prípadoch môže byť vybavená AcTIM. Typ upevňovacieho prostriedku je zvyčajne vákuum (na prísady), magnetické alebo priskrutkované.
 • Špongia – Tam je pohyb a statické. Ten vykonávať prvok základu, v tomto prípade sa svorka časti urobí v dôsledku propagácie jednej špongie smerom k inému. Každá špongia poskytuje odnímateľnú podšívku – nazývajú sa „tváre“. Ich vnútorný povrch môže byť hladký alebo vlnitý. Produkty prvého typu sú určené na upnutie mäkkého, druhého – pre pevnú látku. V tomto prípade môžu mať bunky vlnitého vzoru pyramídovej formy alebo pozostávajú z horizontálnych a vertikálnych drážok rezaných po celej dĺžke.
 • Skrutková svorka – Špeciálny mechanizmus zodpovedný priamo na presun špongie má rotačnú rukoväť. Prechádza samotným poddajným rukovätim, vám umožňuje otáčať bez použitia kľúča a podobných nástrojov.

Niektoré odrody Vice môžu mať vlastné štrukturálne prvky. Napríklad v niektorých modeloch namiesto mechanických skrutiek sú poskytnuté hydrauliky. Existuje niekoľko párov špongov v iných, sú umiestnené na sebe. Každý typ odrody má svoj rozsah.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Vice

Všetko, čo potrebujete vedieť o Vice

Všetko, čo potrebujete vedieť o Vice

Preskúmanie druhov

Veci sú prezentované vo veľkom množstve modelov, ktoré sa líšia v ich štruktúre a funkčnosti. Návštevy sú domáce, self-centrovanie, multifunkčné, vonkajšie, prenosné, poháňané a bez. Maximálna distribúcia získala mechanické zariadenia, v nich sa svorka uskutočňuje v dôsledku aplikácie fyzického úsilia. Podobné modely sú podmienečne rozdelené do niekoľkých skupín.

 • Skrutka – Dizajn poskytuje ručnú pušku, ktorá hladko prechádza po celej dĺžke vicepre. Zvyčajne sa vykonáva s lichobežníkovým závitom.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Vice

Všetko, čo potrebujete vedieť o Vice

 • Rýchlosť – skrutka podvozku sa pohybuje detailmi vybavenými pružinou. Líšili mobilitou v priečnej rovine. V čase stlačenia skrutky vychádza z jeho spojky, takže sa môže voľne pohybovať bez vykonávania rotácie.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Vice

 • Rýchle odpojenie – takéto modely otvorené a zatvorené bez použitia skrutky. Dizajn obsahuje špeciálny mechanizmus s pákou alebo curcken, je zodpovedný za rýchle nastavenie pozície špongie.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Vice

 • Excentrický – v prípade potreby použili rýchlo Sue detaily. Počas práce nástroja sa špongia voľne pohybuje až do deje.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Vice

Zvýšenie rýchlosti spracovania používajte iné typy zverák.

 • Pneumatický – Tu je zabezpečená konvergencia a divergencia špongie v dôsledku špeciálneho mechanizmu s kamerami a zabudovanými membránami. Konštrukcia takejto náradia obsahuje pneumatický drôt pripojený k kompresoru typu vzduchu. Toto zariadenie vám umožní vykonávať svorku predvalky za pár sekúnd bez aplikácie.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Vice

 • Hydraulický – Nástroje typu skrutky so vstavaným hydraurom. Do tej istej kategórie zahŕňajú modely, princíp fungovania sa podobá konektoru s plug-in hydraulickým čerpadlom.

V závislosti od konštrukčných prvkov sú nástroje rozdelené na inštalatérske, tesárstvo, ako aj manuálne a stroj.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Vice

Inštalatérstvo

Mumnating Zariadenia sú vyrobené z kovu, všetky prvky v nej sú pevné a husté. Mäkké prvky v dizajne nie sú poskytnuté. Vice upevnite na stôl, pracovný stôl alebo obyčajný stojan. Takéto zariadenie môže byť upevnené inpasticky alebo otáčať, v závislosti na tom, môžete spracovať časť pod akýmkoľvek rohom. Šírka špongov pre takéto výrobky sa líši v chodbe od 50 do 200 mm. Tvoria medzeru na držanie spracovaných prvkov s hrúbkou až 150 mm. Merchant Vice sa líšia kompaktnou arilou, je to dopyt po pohybe kladivo.

Tiscas zahŕňajú mierny odpor, vyplývajúci z pohybu špongií. Nie je to kritické, pretože takéto nástroje sa používajú hlavne na vykonávanie hrubých diel. Výhody týchto nástrojov zahŕňajú spoľahlivosť dizajnu a fixačnej pevnosti. Rozlišujú sa relatívne kompaktnými rozmermi, zatiaľ čo puzdro je vyrobené z liatiny alebo ocele, pretože takéto disky sa rozlišujú odolnosťou voči akýmkoľvek mechanickým účinkom.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Vice

Zo mínusov zámočníkov je možné zvýrazniť prítomnosť spätného chladenia, zatiaľ čo v priebehu používania vice, začne sa zvyšovať. Uznáva sa najzraniteľnejšie miesto tohto návrhu Zadržané podložky. Ako prax ukazuje, sú rýchlo náhle a vyžadujú konštantnú náhradu. Preto je nepohodlné vykonávať fixáciu dlhých predvalkov s malou šírkou s hubicami. Ak je obrobok ťažké, potom jeden koncový detail môže spadnúť.

Takže to sa nestane, počas práce čas od času musíte stlačiť skrutku. Ak boli špongie viac, potom s rovnakým úsilím, zabezpečili by maximálne spoľahlivé upevnenie v dôsledku zvýšenej trecej sily. Avšak medzi inštalatérske výrobky nie sú takéto vice.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Vice

Stroj

Ďalšia populárna škála stroja sú obrábacie stroje. Ide o úpravy zvýšenej presnosti, neexistuje žiadna skrutka. Rotácia sa vykonáva určitou oblasťou v jednej osi s ďalšími upevňovacími prvkami, takže špongie neposkytujú chrbát. Podobné zariadenia sú relevantné na priemyselnej výrobe. Zvyčajne sú pripojené k pracovným stolcom, zatiaľ čo stojan môže mať niekoľko nastavovacích osí – kvôli tomu, obrobok môže byť nasadený pod akýmikoľvek svahom vo vertikálnom aj horizontálnom smere.

Strojové žily sa vyznačujú vysokotlakovým práškom. Dizajn poskytuje široké špongie, umožňujú vám komprimovať a držať najrozsiahlejšie a ťažké prázdne miesta. Ich bývanie sa vykonáva zo silnejších materiálov ako inštalatérske modely. Takéto zariadenia však majú svoje chyby. Vytlačia položku príliš veľa.

Ak utiahnite skrutku s úsilím, na obrobku sa vytlačia stopy špongôt. Samozrejme, nemôže byť nazývaný vážny mínus, ale pri práci s podobnými návštevami je dôležité dodržiavať presnosť.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Vice

Plus takéhoto zverák je spoľahlivosť dizajnu. Môžu byť ľahko rozobraté, ak je to potrebné, mazanie a čisté. Sú takmer žiadne nádeje a rukoväť je pokrytá santoprénom alebo kožou. To je eliminované posunutím a zmrazovaním rúk v zime. Nevýhody modelu zahŕňajú malú veľkosť, ktorá znemožňuje spracovanie veľkých častí.

Niektoré zverák poskytujú špeciálne funkcie.

 • Naklonený – výrobky, v ktorých je k dispozícii sklopné pripojenie. Umožnite zmeniť uhol umiestnenia vertikálnej osi.
 • Globus – dvojosové vice, v ktorom je možné zmeniť svah umiestnenia obrobku otáčaním v horizontálnych a rôznych smeroch.
 • Závesný – Základom štruktúry je misa, stlačená v klipe. To vám umožní v prípade potreby otáčať zariadenie pod akýmikoľvek uhlami v rôznych smeroch.
 • Súradnica – V takýchto diskoch sa zber môže pohybovať horizontálne v dvoch smeroch.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Vice

Tesárstvo

TOWER TOPE TYPUJÚCEHO PRÍSTUPU. Ich charakteristický prvok pozostáva V širokých hubách, Čo umožňuje zvýšiť potrubnú plochu a zaisťuje absenciu výtlačkov na povrchu spracovaných obrobkov. Modely používané v tesárskom podniku sa zvyčajne vykonávajú zo stromu hustých odrôd – v ohromnej väčšine prípadov tento buk, dub alebo popol. Sú pripevnené k stolu cez skrutky.

Výhodou týchto modelov je možnosť manipulácie s mäkkými medzerami. Ale na upevnenie tvrdé, nehodia. Ak je v takomto zveráku spustiť kov, potom môžete poškodiť špongie.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Vice

Manuálny

Manuálne zariadenia sú potrebné na zabezpečenie pevnosti polotovarov malých veľkostí, čo je ťažké držať v dlaních. V tradičnom výkone sú takéto možnosti prezentované párom oceľových špongií viazaných jumper. Zo chrbta uprostred konštrukcie sa nachádza upínacia skrutka. Externe, sú viac ako milí. Ďalší spôsob realizácie – vice vo forme svorky. Sa podobajú zaistenými kliešťami s pákou „mŕtveho bodu“ a jednoduchým mechanizmom páky. Takéto výrobky sú dopytom pri modelovaní miniatúrnych kópií lietadiel, strojov alebo lodí. Sú tiež v dopyte v šperkovej sfére.

Tieto nástroje vyzerajú miniatúrne a môžu ľahko zapadnúť do vrecka pracovnej bundy. Týmto nástrojmi nie je za to zmätené s kompaktnými zámočníkmi. Ten v akejkoľvek situácii by sa mal upevniť na ľubovoľnom povrchu, zatiaľ čo manuál nevyžaduje to – jednoducho ich držia v bezplatnej dlani ako rukoväti, upnutie malú detail. Ďalšia ruka v rovnakom čase vyrába spracovanie so súborom, emery alebo iným nástrojom.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Vice

Obrábacie zariadenia sú univerzálne alebo navrhnuté špeciálne pre požiadavky špecifického typu stroja zariadenia.

 • Vŕtanie – používané na upínacie prvky v vŕtacom stroji.
 • Mletie – Uľahčiť mletie. Takéto podrobnosti môžu zmeniť uhol sklonu a otáčať.
 • Lekáreň – Pri dopyte po spracovaní výrobkov z vysoko zliatinových výrobkov sú vysoko presným nástrojom. V dopyte pri meraní, ako aj brúsení a leštiacich zariadení.
 • Sine – Povoliť spracovanie v rôznych uhloch.
 • Tokar – potreba montáže na otáčanie rastlín.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Vice

Všetko, čo potrebujete vedieť o Vice

Materiál

V závislosti od materiálu vykonávania môže byť vice nasledovne.

 • Kovový – Zvyčajne tieto liatinové zariadenia, hliník, duramín, ako aj oceľ a oceľ.
 • Drevený – Používa sa výlučne s pracovným stohníkom, menej často vykonávajú nezávislý dizajn. Je potrebné konsolidovať v statickom stave drevených prázdnych miest. Všetky položky v nich, s výnimkou mechanizmu pretlaku, sú vyrobené z trvanlivých, ale mäkkých odrôd dreva, napríklad borovice.

Špongie nástrojov produkujú z neželezných kovov alebo dreva. Menej časté pneumatiky. Niektorí výrobcovia ponúkajú kaneni špongie z oceľových stupňov do 45 HRC. Plastové nástroje sú dostatočne vzácne, pretože sú nepraktické a krátkodobé.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Vice

Všetko, čo potrebujete vedieť o Vice

Veľkosti a hmotnosť

Berúc do úvahy obrovské množstvo odrôd vice, možno uviesť o impozantnom rozsahu ich rozmerov. Štandardný nástroj je dostupný v nasledujúcich veľkostiach. Malý:

 • Dĺžka – 280 mm;
 • Výška – 160 mm;
 • Výška sponge – 40 mm;
 • Zdvih špongie – 80 mm;
 • Hmotnosť – 10 kg.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Vice

Stredný:

 • Dĺžka – 380 mm;
 • Výška – 190 mm;
 • Výška špongie – 95 mm;
 • MOŽNOSTI MOŽNOSTI – 145 mm;
 • Hmotnosť – 15 kg.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Vice

Veľký:

 • Dĺžka – 460 mm;
 • Výška – 230 mm;
 • Výška špongií – 125 mm;
 • Hmotnosť – 30 kg;
 • Špongie – 170 mm.

Existujú aj špeciálne veľkosti, ktoré sú významne nadradené tým, ktoré sú uvedené vyššie. Classic T-250 VICES majú dĺžku 668 mm a vážia 60 kg. Šírka svojich špongií zodpovedá 240 mm, stúpajú o 125 mm.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Vice

Nasledujúce veľkosti sú typické pre výzvy:

 • Dĺžka – 380-400 mm;
 • Šírka – 190-210 mm;
 • Výška – 190-220 mm;
 • Sponge zdvih – 130-170 mm;
 • Výška špongií – 60-75 mm;
 • Hmotnosť – 13-20 kg.

Dĺžka manuálnych modelov sa pohybuje od 30 do 100 mm, šírku – od 6 do 5 mm, výška je 100-150 mm.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Vice

Populárne výrobcovia

Na trhu domácich a profesionálnych nástrojov, nemeckých a amerických modelov sú obzvlášť populárne a produkty domácich výrobcov nie sú zlá kvalita. Podľa opisu používateľov, poradie najlepších výrobcov zahŕňa dobre známe zahraničné spoločnosti:

 • Wilton;
 • Triant;
 • Thedex;
 • Bovidix;
 • Ombra;
 • Irwin;
 • Biber;
 • Neo;
 • Stanley;
 • Fit;
 • Ridgid;
 • Norgau;
 • Robíme;
 • Rekon.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Vice

Všetko, čo potrebujete vedieť o Vice

Všetko, čo potrebujete vedieť o Vice

Skúšky ruskej produkcie sú vysoko cenené:

 • „Cobalt“;
 • „Prípad technológie“;
 • „Kaliber“;
 • „Engor“;
 • „STANKOIMPORT“.

V predajniach nájdete výrobky vyrobené v Kórei alebo Číne, vyznačujú sa ich nízkou cenou. Avšak ako prax ukazuje, takýto nástroj je krátkodobý a rýchlo sa zmenil. Použitie takéhoto zveráka je preto zmysel len vtedy, ak plánujete vykonať svorku prvkov v rovnakom čase a nebudú robiť túto prácu.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Vice

Všetko, čo potrebujete vedieť o Vice

Všetko, čo potrebujete vedieť o Vice

Dieťa Nuances

Predtým, ako si vyberiete, musíte určiť, čo vás potrebujú – pre domácnosť alebo garáž, na spájkovanie, vŕtanie alebo vykonávanie presných prác. To do značnej miery definuje požiadavky na ne. Pri výbere vice je potrebné sústrediť sa na prítomnosť baclash. Ak sú k dispozícii na navrhovanom produkte – neberú to, čoskoro sa môže premeniť na pomerne vážny problém.

Zbieranie vhodného produktu, musíte z toho pokračovať, Aké položky budete svoriť. To vám umožní vybrať si materiál výroby zverák a optimálnych parametrov zachytávania.

Samostatne špecifikujte typ fixácie obloženia na špongii, sú upevnené na skrutky alebo nitmi. Vlnky dávajú silnejšiu fixáciu, ale v prípade potreby nebudete môcť rýchlo zmeniť podšívku.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Vice

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár