Možnosti a schéma DVP na podlahe

Drobná doska (alebo drevovláknitá doska) sa často používa v stavebníctve a opravy. Často trvá ako základ pre podlahu, a niekedy dokonca naskladané ako hotové podlahy. Charakteristickým znakom drevnej dosky je, že sa dá klásť na povrchu akéhokoľvek materiálu. A môžete to urobiť aj na starej podlahe.

Views Prehľad film pre Paul

Vlnité panely sú najčastejšie používané na vytvorenie úrovne podlahy, alebo jednoducho ako povrchové úpravy. Je to spôsobené ich lacnými nákladmi a jednoduchosťou použitia. Používanie DVP, môžete vysoko kvalitné a rýchlo zarovnať rôzne povrchy, vrátane podláh.

Štandardný DVP list má rozmery 2745 na 1700 milimetrov. Zároveň je jeho priemerná hrúbka 3,2 milimetrov. Predná strana je hladká a očistená – hrubá, niekedy s meshovým vzorom. Ten sa objaví pri výrobe panelov, keď sú umiestnené na sušenie na špeciálnej mriežke s malými bunkami. V stavebných obchodoch je celkom široko zastúpené.

Existuje mnoho typov vláknitých plechov a pochopiť, ktoré je lepšie použiť, stojí za to oboznámiť s každým z nich.

 • Mäkké listy sa vyznačujú nízkou hustotou (až 350 kg / m kubických metrov). Uvádzajú písmeno m. Vzhľadom k tomu, že existujú tri typy mäkkých platní, to znamená, že označenie M1, M2, M3. Podobné kŕče sa spravidla používajú na vytvorenie zadných stien v bytovom nábytku, ako aj pre spodnú časť boxov. Nevýhody stojí za zmienku nízkej zvukovej izolácie.
 • Polotuhé panely majú hustotu 850 kg / m kocky. Na označenie tohto typu sa používa skratka NT. Zvyčajne sa takéto listy používajú aj na nábytok. Vyznačujú sa však vyššou pevnosťou a menej flexibilitou.
 • Pevné DVP majú hustotu 1000 kg / m kocky. Ich hlavným rozdielom je, že sú nízke. Najčastejšie robia dvere a rôzne nábytkové predmety. Ako označenie takýchto listov s konvenčným povlakom, skratka t.

Stojí za zmienku, že tento druh má rôzne poddruhy.

  • T-S Je to dosky, ktoré majú drevené vlákna na vonkajšej strane;
  • T-p Rozlišuje sa skutočnosťou, že horná časť listov je maľovaná;
  • T-sp Kombinuje obe kvality predchádzajúcich poddruhov – z horných bočných drevných vlákien sa aplikujú a natreté;
  • T-b nie je maľované, ale na tom istom mieste.
 • Superhardové dosky sa vyznačujú zvýšenou hustotou 1000 kg / m. Všetky z nich nevyhnutne prechádzajú špeciálnym spracovaním látok, ktorý zvyšuje silu.

Spravidla to je z tohto druhu drevnej dosky, že robia oddiely, podlahy a stláčajú steny. Sú vhodné aj pre rôzne povrchové úpravy v konštrukcii a výrobe nábytku a dverí. Predná strana takýchto dosiek môže byť pokrytá vrstvou priméru, laku alebo na maľovanie. Označenie tohto druhu používajú označenie umenia. Tam sú tiež ST-C, v ktorom sa tvárová vrstva skladá z jemných dispergovaných drevných hmôt.

Spôsoby upevnenia

Basfen sa zameriava na základe rôznych spôsobov. A môžete sa mi páčiť tento materiál a lepidlo, aplikovať lepidlo alebo tmel. Tiež existuje možnosť položiť dosky na MAS. Sviečka na betónovej základni, drevovláknitá doska môže byť použitá OLHULO, HUDRON.

Na lepidlo sú veľmi jednoduché upevňovacie listy vlákien. Stačí aplikovať lepidlo na jednu vrstvu na jednej strane a nechať na sušenie po dobu 30-40 minút. V priebehu tejto doby by sa mala lepiaca látka aplikovať a na základnom povrchu. A je to predpravené, vrátane procesu priméru. Potom môžete aplikovať listy a stlačte čo najbližšie. V procese inštalácie plechov by sa mala použiť hladina na získanie hladkého povrchu. A všetky opravy sú dôležité pre vykonávanie čo najrýchlejšie, kým sa lepidlo nezačne držať. Na dosiahnutie trvanlivého povlaku by mal byť šokujúci šokujúci pri pokládke na strane asi 50 centimetrov voči sebe navzájom.

Pri použití tohto spôsobu inštalácie dosiek je dôležité, aby sa zaťaženia vo všetkých šekoch a kĺboch. Pri sušení lepidla bude varovať.

Na tiachových plechov zubov, je najlepšie lepidlo na betón. Zároveň je základňa najprv pokrytá pôdou a potom suché. Takáto predbežná príprava poskytne dobrý výsledok. Na pripravenej báze musí byť tmel aplikovaný s vrstvou s hrúbkou 0,5-0,6 milimetrov. Zároveň sa vrstva tmelu musí aplikovať priamo na fibrust fólie a pridajte trochu. Potom sú listy umiestnené na povrchu a stlačte. V prípade, že tmel sa berie horúcim, malo by sa uplatniť okamžite pred položením platní. Nemusíte odolať vzduchu takýto tmel.

Klinec alebo skrutka, Nespokojnosť, Veľmi jednoduché. Zároveň však môže byť metóda získaná nezrovnalosti na týchto miestach, kde sa montáž vykonáva. Je možné sa tomu vyhnúť, ak sú nechty alebo skrutky predpedu pred upevnením na klobúky. Po položení platní sa všetky jamy ľahko odstránia odložením.

Montáž pomocou nechtov je obvyklé začať s prípravou základne, na ktorom budú doštičky položené. Výhodne najprv rozloží listy na podlahe, aby sa vytvorili ich fit a rezanie, podľa veľkosti miestnosti.

Prestaňte štart Z dlhého rohu miestnosti sa postupne presúva na výstup. Na upevnenie je zvyčajné, že sa nechal nechty, ktorých priemer sa líši od 1 do 1,6 milimetrov a dĺžka je od 2 do 2,5 centimetrov. Je potrebné zabezpečiť, aby uzávery nevyčistili nad povrchom panelov. Ak sa vôľa obrátila pozdĺž múrov, môže byť skrytá pomocou soknu.

Na MAS Inštalácia je o niečo zložitejšia. Lagas sa nazýva Brus z dreva, ktoré sú naskladané na vrchole drsnej základne. Priamo na nich je plechy z upevňovacích vlákien.

Je dôležité, aby boli oneskorenia vyrobené z pravého materiálu, potom bude podlaha spoľahlivá. Hlavnou výhodou tejto metódy je teplejšie a hladké podlahy.

Nástroje a materiály

Pokládka drevovláknovej dosky bude ľahko a rýchlo, ak pripravíte všetky potrebné nástroje a materiály vopred. Najdôležitejšou vecou je priamo plechy DVP, je žiaduce, aby ich hrúbka bola od 6 milimetrov. Stojí to za zmienku Pre aklimatizáciu bude užitočné navlhčiť jednu zo strán dosiek s teplou vodou s kefou a odolať im niekoľko dní v interiéri.

V závislosti od typu upevnenia, tmelu, lepidla, nechtov, samoobslužných skrutiek môže potrebovať, lagows. Stojí tiež za vopred pripraviť kladivo, skrutkovač, kefu alebo valček na aplikáciu adhezívnych kompozícií. Na predbežné spracovanie je vhodné zakúpiť antiseptikum.

Pre optimálne umiestnenie plechov potrebujú ich rezanie za určitých veľkostí. To je obzvlášť dôležité, pokiaľ ide o najviac extrémne rady dosiek na podlahe. Samozrejme, môžete sa uchýliť k rezaniu v stavebnom supermarkete, ale pre to musíte zistiť presné rozmery vopred. Je potrebné objasniť, že keď je orezávanie lepšie, takže listy sa ukážu trochu kratšie. Koniec koncov, nedostatky sa ľahšie skrývajú sokolu, než znížiť prebytok počas položenia.

Vytlačiťnajlepšie v špeciálnom stroji k okraju listu, ktorý má byť dokonca aj s dobrým okrajom. Môžete tiež vykonať rezanie elektrického bicykla, diskovú pílu (najlepšie s laserovým sprievodcom), brúskou, hacksaw alebo manuálnou pílou. Hlavnou vecou je urobiť značku vopred pomocou markera alebo ceruzky a metra.

Pri inštalácii plechov často tvorili otvory v nich, napríklad pod rúrkami. Môžete to urobiť len konvenčný nôž, len predtým, než je ostrý.

Technológia

Podlahy z vláknitých plechov sa často používa pri opravách podláh. Hlavnou výhodou tohto materiálu je, že môže byť okamžite položený na starú podlahu. V tomto prípade sa materiál vyznačuje prijateľnou cenou. Sklolaminátové listy môžu byť zarovnané s podlahou pod linoleum, pod parketou alebo pod laminátom, ako aj ich použitie na obklady. Dosky sú charakterizované dobrou silou a skutočnosťou, že sú veľmi ľahké.

Výcvik

Najdôležitejšou vecou je predbežne pripraviť hrubú základňu. Môžu byť poterením alebo podlahou stromu. Je žiaduce, ak je ľahké zakrivenie, kvapky podlahy, výrazný svah alebo akékoľvek nezrovnalosti na ich odstránenie. To môže byť vykonané napríklad s tmelom.

Substrát na drevenej podlahe zahŕňa odstraňuje všetky vrzové dosky, pretože aj nové podlahy z drevnej dosky nezmení nepríjemné zvuky. Niekedy existuje toľko vad, že podstatná časť predchádzajúceho podlahy musí byť nahradená.

V prípade, že staré návrhy sú dobre konzervované, ich povrch je možné jednoducho aktualizovať. Je potrebné vykonať brúsenie starej bázy, čistenia a aplikácie priméru a musí suché nad 8 a lepšie 12 hodín.

Je dôležité vykonať dôkladnú kontrolu návrhu návrhu na formy alebo stopy húb. Ak sa takéto miesta zistia, musia sa liečiť antiseptikom.

MONTAGE MAS

Oneskorenie je vhodné urobiť len z baru, ktorý uspeje dobre. Neužívajte ho oveľa skôr ako termín a ponechajte uložené v miestach, kde je pozorovaná vlhkosť (garáž, suterén). Je tiež dôležité vykonávať spracovanie dreveného antiseptiky. Tým sa chránil huby, hnilobu, formy na jeho povrchu. Nemali by byť žiadne praskliny a uzly na dobrých MAS.

Najlepšie zastaviť výber Na hladké ihličnaté drevo s prierezom od 4 do 7 centimetrov. Zapínanie oneskorenia sa vykonáva na predbežnom procese. Pre ich zlúčeninu môžete použiť zámkové matice s krúžkom z nylonu, ktorý nedovoľuje, aby bol dizajn príliš oddelený.

Keď sú horné orechy dotiahnuté, trochu prenikajú do drevnej štruktúry. To môže viesť k tomu, že hladina povrchu nemusí byť pôvodne očakávaná. Preto pri utiahnutí horných protokolov je potrebné sledovať hranicu úrovne, pričom zohľadní možné chyby. Stojí to za zmienku Špecialisti majú dve úrovne, z ktorých ďalšie – pre uzamknutie orechov.

Ležiaci základňu s hrúbkou 40-50 milimetrov je najlepšie v čoraz 50 cm. Plubi sú výhodne horizontálne. Zarovnanie sa vykonáva pomocou úrovne budovy alebo dlhej čiary. Fixácia Bruzova sa vykonáva na vrchole starého povlaku. Ak nie sú na základe niektorých miest žiadne drevené dosky, potom pod MAS môžete dať segment dreva alebo dreva.

Čerstvé dosky

Teplé listy sú pripojené k MAS, takže ich hrany a kĺby sa zhodujú s rebrami barov. Sito sledujú nechty, zatiaľ čo krok by mal byť približne 10 centimetrov. Môžete tiež použiť stavebnú zošívačku. Stojí za to zvážiť Listy musia spadať za stenu vo vzdialenosti najmenej 5 milimetrov (teplotný šev).

Single Slabs, ktoré potrebujete, aby boli čo najlepšie, môžete sa navzájom ukotviť. Mali by sa získať medzi listu, ktoré nepresahujú 2 milimetre. Pri pokládke nasledujúceho radu dosiek na stromovými vláknami je prebiehajúci posun obuvi 300 – 400 milimetrov vzhľadom na hotový riadok. To vám umožní zvýšiť pevnosť podlahy a rovnomerne distribuovať zaťaženie.

Dokončiť prácu

Po skončení práce je potrebné dôkladnú kontrolu všetkých švov. Mali by ste odstrániť vyčnievajúce zvyšky lepidla alebo spojovacích materiálov. Ak panely odhalili medzery, v ktorých môže podložka plaziť, potom kĺby by mali byť utesnené tmelom. Tiež na kĺboch ​​môžete plakať listy výstužnej pásky tak, že zlúčeniny sa líšia vysokou pevnosťou.

Ak si želáte, môžete vykonávať brúsny a primérový štítok.

Avšak, toto nie je potrebné, ak by sa mali posilniť listy vo forme linolea alebo parkiet na vrchole listov. Rovnako ako pravidlo, na maľovanie dosiek na stromové vlákna je lepšie použiť špeciálne mastné kompozície alebo alkyd smalt.

Krásne príklady

Úkryt podlahy drevnými vláknami je úplne jednoduchý. Zároveň dnes dizajnéri predstavili veľa zaujímavých možností, ako to urobiť aj a krásne.

 • Napríklad zaujímavá verzia podlahy, Keď sú viditeľné zvlnené pruhy rôzneho odtieňa. Táto možnosť vyzerá veľmi efektívne.

 • Ešte viac pôvodnejšie podlahy podláh s výkresom. A môžu byť akýmkoľvek predmetom, vrátane morských, detí alebo akýchkoľvek vzorov.

V ďalšom videu sa hovorí o inštalácii drevovláknovej dosky na podlahe.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár