Montážna pena Makroflex: Pros a nevýhody

Stavebné práce často vedú k potrebe pripojenia určitých prvkov pozostávajúcich z rôznych materiálov, lezeckých štrbín a otvorov, upevňovacích panelov na povrchy. Na tieto účely sa vynájdená montážna pena, ktorá zaisťuje nielen rýchlu fixáciu materiálov, ale tiež znižuje náklady na stavebné postupy. Montážna pena MACROFLEX MACROFLEX, ktorá má vysoké technické vlastnosti.

Zvláštnosť

Viac ako 30 rokov odbornej činnosti, ako aj prepojenie spoločnosti s nemeckým záujmu spoločnosti Henkel, začala vybudovať výrobnú kapacitu spoločnosti. Dnes sa Makroflexova pena ukázala ako pozitívna strana v Európe a krajinách bývalého CIS.

Montážna páska Makroflex sa tiež nazýva polyuretánový tmel, vyrobené vo valci rôznych zväzkov. Pena MACROFLEX sa skladá z prepolyméru a hnacieho plynu (oscilujúci plyn). Pri odchode, interakcii s vzduchom, prepolymér zamrzne. Vďaka tomuto mrazeniu sa konajú medzery a diery.

Montážna pena Makroflex je určená pre:

 • Seba-meranie slotov, otvorov;
 • Vyplňte prázdnotu vzduchu v materiáloch;
 • Zlúčeniny špeciálnych materiálov;
 • Tepelné a zvukové izolačné povrchy v interiéri.

Pena pre domáce použitie má zariadenie vo forme plastovej trubice, ktorý spája balón. Uvoľňovanie penového materiálu nastáva cez neho. Profesionálna variácia predstavuje dizajn, ktorý sa špecializoval na pripojenie stavebnej pištole. Profesionálna verzia peny má oveľa väčšiu produkciu hotových výrobkov, na rozdiel od domácej peny, ale aj viac.

Klady a zápory

Výhody pri používaní peny Macroflex:

 • Pena je hotové výrobky. Pre prácu nevyžadujú predbežné prípravné práce.
 • Pena so spätnou prípravou môže byť použitá nielen pri pokládke materiálov, ale aj na ich lepenie a utesnenie švov a trhlín.
 • Jednoduché a jednoduché použitie.
 • Výrobky sa vyznačujú cenovo dostupnou cenou.

 • Vďaka svojej kompozícii pena poskytuje spoľahlivú ochranu pred vlhkosťou.
 • Tuhosť materiálu je rýchlejšie ako kalenie cementovej zmesi.
 • Pena Makroflex má schopnosť používať s rôznymi materiálmi: drevo, kameň, betón, kovové povlaky, PVC, drevotrieskové dosky.
 • Teplotný rozsah práce s špeciálnou montovanou zmesou sa líši od -5 do +35 stupňov.
 • Práca s montážnou penou eliminuje tvorbu prachu a rôznych kontaminantov, čo umožňuje skrátiť čas čistenia miestnosti po konštrukciách.

Chyby:

 • Pod vplyvom ultrafialových lúčov dochádza deštrukcia peny v priebehu času. Na ochranu materiálu, farebné maľby na báze vodnej emulzie, zloženie tesnenia špeciálneho materiálu, zmes cementu, sadry.
 • Inštalácia sa vykonáva len so špeciálnymi prostriedkami na ochranu. Montážna stuha ovplyvňuje dýchanie orgánov, kože, sliznice.

Názory

Výrobca MACROFLEX produkuje širokú škálu výrobkov nielen montážnym perom, ale aj rôznymi druhmi tmel a lepidiel.

Montážna pena MACROFLEX obsahuje nasledujúce odrody vo svojej výrobnej linke.

 • Macroflex Shaketec Celoročná sezóna.
 • MACROFLEX ZIMA– Ide o penu používanú v suchých a chladných podmienkach. Aplikované na teplotných režimoch od -10 do +25 stupňov so špeciálnym aplikátorom Tube. Takáto zmes môže vytvoriť vynikajúcu zvukovú izoláciu oddielov, naplňte prázdnotu v strešných systémoch, okná a dverách.

 • Premium Macroflex – profesionálna montážna pena z polyuretánu. Pri použití, zvýšenie objemu o 2 krát. Premium-stupeň peny aplikovaná s pištoľou. Vytvára sa vynikajúca spojka s drevenými materiálmi, kovom, betónom, kameňom. Je povolené používať penu s mokrými povlakmi. Hlasitosť MACROFLEX Premium Foam je 750 ml, keď sa výrobok vystupuje, vytvorí sa 25 až 50 litrov penového materiálu.
 • MACROFLEX Premium Mega predstavuje profesionálnu zimnú montážnu penu. Takáto zmes sa môže použiť pri teplote -15 stupňov, čím sa zabezpečí spoľahlivé a trvanlivé adhézie na stavebné materiály z dreva, betónu, kovu. Vzhľadom k tomu, že materiál je samočinný, presný dávkovanie zmesi pri výstupe.

 • Makroflex Pro Používa sa špeciálnym zariadením, výstup je asi 65 litrov hotových výrobkov. Má dobrú priľnavosť s mnohými stavebnými materiálmi. Zmes tejto odrody peny neobsahuje organické látky vo forme chlóru, fluóru a uhlíka. Kvôli tomu sa používa pri špecifikácii okien, dverí, plnív. Ako izolácia sa používa tesniaca hmota.
 • Montážna pena Makroflex whiteteq je výroba novej generácie. Biela polymérna pena je vyrobená podľa metódy Whiteteq, ktorá je založená na ideálnom čistení komponentov zahrnutých v zmesi. Výsledkom je, že kryštálový a snow-biely odtieň peny, mikroporéznej štvrtiny Quattro a odolnosť voči účinku ultrafialových lúčov. V priestoku sa nachádza špeciálna guľa, ktorá poskytuje jednotnosť prvkov pri zmiešaní. Nainštalovaný ventil vo valci zabezpečuje bezpečnosť kvality peny. Používa sa v mnohých stavebných prácach (izolácia, plniaca prázdnota, upevnenie materiálov).

 • Penový cement MACROFLEX. Produkty tejto odrody môžu nahradiť veľké množstvo ťažkých tašiek s cementom, pomocnými nástrojmi, ako aj vodu. S pomocou peny môžete bez veľkého úsilia a v pomerne krátkom čase lepidlo rôzne stavebné materiály a bloky. Tiež penový cement sa používa pri inštalácii panelov na steny, schodisko krokov, parapety. Je zakázané aplikovať roztok na povrchu penového betónu.

Mnohí spotrebitelia zastavia svoj výber na tento produkt z dôvodu, že zmes neobsahuje chlórfluórované zlúčeniny. S týmto produktom je možné vykonať prácu aj pri negatívnych teplotách (nie nižšie ako -5 stupňov).

MACROFLEX TESNENKA – samostatný typ výrobku, na ktorý patria tieto typy materiálov.

 • Makroflex TA145 – high-tech-rezistentná tmel, ktorá je určená na použitie v miestnostiach s veľkými teplotami alebo ostrými kvapkami teploty režimov (vetrové skrine, keramické kuchynské dlaždice panely). Stuhnutie roztoku sa vyskytuje v dôsledku vlhkosti vzduchu.

Zloženie lepidla neobsahuje rozpúšťadlové látky a nemá špecifický zápach. Doba otvárania lepidla na povlakoch je 15 minút. Čas schchania lepidla sa pohybuje od 24 do 48 hodín.

Porovnávacie preskúmania výskumu ukázali, že tmel stupeň Macroflex má veľkú výhodu cez bežné tesniace roztoky. Pri peniou, penovej popáleniny bez praskania, cez ktoré môžu prejsť dym a jedovaté látky. Čas použitia lepidla na povrchu je približne 15 minút. Odolať teplotám od -65 do +315 stupňov.

 • MACROFLEX AX104 – Silikónový tmel dohľadu určený na seba-meranie stavebných materiálov s internou aj vonkajšou prácou. Má dobrú priľnavosť k materiálom zo skla, keramiky, hliníka. Kompozícia obsahuje látky, ktoré bránia tvorbe plesní a húb, a má vysokú odolnosť voči letného svetla. Teplotný rozsah pre montáž je od +5 do +40 stupňov, ale je tiež potrebné, aby na povrchu nie sú žiadna vlhkosť a ľad. Čas použiteľnosti silikónového tmelu – asi 18 mesiacov.

 • MACROFLEX NX108 – Toto je ľahostajný silikónový tmel. Má dobrú priľnavosť s drevenými povlakmi, sklom, kovom, keramikou, plastmi, betónom. Tesniaci materiál je rezistentný na tvorbu hrdze na kovových povlakoch a účinkoch UV žiarenia. Hlavnou výhodou takejto tesniacej zmesi je, že sa môže aplikovať v miestnostiach s vysokou vlhkosťou (vaňa, kúpeľňa).
 • MACROFLEX FA131 – Je to superffektický polyakrylový tmel odolný voči mrazu. Tento typ tesniacej hmoty sa používa na zatvorenie švov a trhlín v interiéri aj vonku. K dôstojnosti tesniacej hmoty možno pripísať skutočnosti, že je vysoko odolná voči zmrazeniu a rozmrazeniu počas skladovania a prepravy. Je možné farbiť v tesniacich akrylových farbách. Neodporúča sa používať materiál v interiéri s vysokou vlhkosťou. Používa sa na švy švov a trhlín v povlakoch z betónu, tehly, dreva, dlaždice, sadry.

 • MACROFLEX SX101 – Sanitárny silikónový tmel určený na použitie v priestoroch s vysokou vlhkosťou (kúpeľňa, kúpeľňa). Vďaka zloženiu zmesi obsahujúcej fungicídy je rezistentné voči tvorbe plesní a húb. Tmel môže byť biely alebo bezfarebný. Neodporúča sa používať tmel na utesnenie akvária, pretože kompozícia obsahuje antiseptické látky. Pri interakcii s kamennými povrchmi sa môžu vytvoriť škvrny. Inštalácia sa vykonáva len pri teplote +5 až +40 stupňov.

 • Makroflex MF190 – najsilnejšie biele lepidlo, podľa ktorého je vodná disperzia polymérov. Používa sa na lepenie plastových a drevených materiálov vnútorných a vonkajších stavebných prác. Rýchlo a pevne legálne stavebné materiály z dreva, drevotrieskovej dosky, PVC, omietky, plastov, sadrokartónu.

Zloženie lepidla neobsahuje rozpúšťadlové látky a nemá špecifický zápach. Doba otvárania lepidla na povlakoch je 15 minút. Čas schchania lepidla sa pohybuje od 24 do 48 hodín.

Spotreba

MAKROFLEX Montážna spotreba peny závisí od veľkosti a tvaru švu. S obdĺžnikovým rezom sa spotreba vypočíta vzorcom: Mg x SH, kde M-hĺbka švu (mm), šírka W švu (mm). Napríklad, ak je šírka a hĺbka švu 5 ml, prietok sa vypočíta ako: 5 x 5 = 25 ml na 1 m. šv. V prípade trojuholníkového švu, výpočet vyzerá týmto spôsobom: ½ w x. Ak je šírka a hĺbka 10 ml, potom bude prietok: 5 x 10 = 50 ml na meračový šev.

Aby ste zabezpečili maximálny výnos penovej, musíte odrezať hrot kazety v uhle 45 stupňov.

Čas schnutia

Doba schnutia montážnej peny závisí od mnohých faktorov: vlhkosť vzduchu, teploty montážnej zmesi a životného prostredia, objem a typu aplikovaného materiálu. Pri teplote +20 stupňov sa pena vyschne počas 2-3 hodín, ale posledný mráz sa zobrazí len po 12 hodinách. Pri menšej teplote sa zmes vyschne do 24 hodín. Počas počiatočného vylievania zmesi (2-3 hodiny), môžete ho orezať, odložiť, farbiť. Čas mimozemskej peny možno urýchliť zvlhčovaním, ktorý tiež pôsobí na adhéziu na stavebné materiály.

Recenzie

Mnohí odborníci odporúčajú zastaviť ich výber na makrofleximálnej montážnej pene, pretože má početné Pozitívne spätné spätnej väzby, ktoré sú založené na výhodách zmesi:

 • Uľahčenie a praktickosť v používaní;
 • krátkodobé zmrazenie;
 • prijateľnú cenu;

 • Obrovská škála výrobkov makroflex;
 • spoľahlivosť a trvanlivosť;
 • Rozsiahla oblasť použitia.

Rovnako ako akýkoľvek stavebný materiál, montážna pena má negatívnu spätnú väzbu od spotrebiteľov. V podstate postupujú od tých, ktorí použili zmes, ktorá nie je podľa pokynov, bez toho, aby dodržiavali bezpečnostné predpisy pri použití peny.

Tipy

Odporúčania špecialistov na použitie montážnej peny Macroflex:

 • Pred použitím peny sa musíte zadržať pri izbovej teplote približne 12 hodín, je potrebné, aby sa celkové otepľovanie zmesi.
 • Montážne práce s výrobkami MACROFLEX sa môžu vykonávať len po sto percent tryskanie plechovky. Počas aplikácie musí byť baldachýn držať smerom nahor, bez ohľadu na to, ako sa vyskytne povlak penového povlaku (manuálna metóda alebo zbraň).
 • Pred aplikáciou montážneho roztoku na povrchu alebo povlaku musia byť vyčistené z prachu a rôznych kontaminantov. Kovové povlaky, ktoré majú znečistenie vo forme starého tmelu, sa ľahko čistia pomocou bieleho ducha. Tiež pre lepšiu priľnavosť sa odporúča vyčistiť povrch vodou pomocou špeciálneho postrekovača.

 • Ak existuje potreba rozbitia stavebných prác (viac ako 15 minút), pred obnovením použitia zmesi sa kanál a trubica musia vyčistiť od penovej zmesi.
 • Pena škvrny, ktoré nemali čas navrhnutia, môžu byť ľahko vyčistené špecializovanými čistiacimi prostriedkami. Zmrazená zmes je len mechanická expozícia (rezanie z povrchov).
 • Použite MACROFLEX sa odporúča pri plnení slotov a švov s rozmermi od 0,5 cm do 8 cm. V úzkych štrbinách nesmie zmes preniknúť do nevyhnutnej hĺbky, v dôsledku ktorej môže byť prázdnota tvoriť. Široké švy a trhliny nebudú schopné odolať ťažkej hmotnosti riešenia.

Bezpečnosť pri inštalačnej práci s MAKROFLEX FOAM:

 • Nemôžete dovoliť hotovú zmes do pokožky a orgánov videnie, môže sa vyskytnúť silné podráždenie. Ak sa to stalo, okamžite potrebujte zloženie z kože alebo opláchnuť oči teplou vodou.
 • V žiadnom prípade neodstraňujte balónik z pištole, ktorý nie je plne využitý. Prázdny balón môžete nahradiť iba.

  • Stavebné práce s montážnou penou sa vykonáva len v miestnostiach s dobrým vetraním. Pri striekaní zmesi vyjdú škodlivé látky, ktoré ovplyvňujú respiračné orgány. Odporúča sa používať ochranné prostriedky.
  • Je zakázané spôsobovať penový materiál na horúce povrchy a staré elektrické vedenie. Interakcia peny s horúcimi nátermi môže viesť k explózii. Nespoľahlivé zapojenie môže prispieť k náhlemu vzhľadu iskier, čo povedie k smutným dôsledkom. Tiež nemôže fajčiť blízko tesniacich roztokov.

  Informácie o výhodách a nevýhode montážnej peny Makroflex nájdete v nasledujúcom videu.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: