Čo je to pneumatický nitér a ako si vybrať?

Na pripojenie rôznych hustých tkanív, syntetických materiálov, ako aj kovových a drevných listov, použite špeciálny nástroj. Ide o nitér, ktorý znižuje náklady na prácu používateľa a vykonáva svoju prácu efektívne.

Popis a princíp prevádzky

Pneumatický nitér je špeciálnym nástrojom, ktorej funkcia je inštalácia výfukových plynov a nitov. Nástroj je charakterizovaný vysokou pevnosťou a odolnosťou voči vibráciám. Výsledok jeho práce možno porovnať s bodovým zváraním. Je široko používaný v odborných činnostiach av každodennom živote. Pre prácu sa tento nástroj musí aplikovať na seba, upevňovacie materiály a vŕtať na pravej strane cez otvor.

Najprv si vyberieme objímku pre nitter požadovanej veľkosti, takže zodpovedá kruhu nitovej tyče, potom ju vložíme do nástroja a upevnime kľúč. Nitovanie s tyčou inštaláciou v blízkosti povrchu tak, aby hrot úplne zadala otvor. Skontrolujeme, že hlava vyzerá aspoň 1 cm na druhej strane. Pomaly stlačil nitér na plný kontakt s hlavou a niekoľkokrát vyberte páku pred tvorbou nohy.

V tej chvíli, keď ste cítili nedostatok odporu, odstránime nástroj.

Klady a zápory

Pneumatický nitér má veľa pozitívnych charakteristík. S malú hmotnosť a veľkosť má veľa ťahania. Dokonca aj model s hmotnosťou do 2 kg majú trakčnú silu 15000-20000 h a vyššie. Vďaka týmto indikátorom je možné inštalovať oceľové nity s priemerom 6,4 až 6,8 mm. Použite ich je veľmi jednoduchý, vysoký výkon.

Počas hodiny môžete nainštalovať viac ako sto nitov, bez toho, aby ste užívali používateľa fyzickej námahe. V týchto zariadeniach nie sú žiadne batérie, a to je výrazne uložené. Výsledkom práce je vysokokvalitné spojenie s trvanlivými a spoľahlivými ukazovateľmi.

Vďaka tomuto nástroju môžete pracovať so zodpovednými detailmi.

Samozrejme, Niektoré mínusy môžete nájsť v používaní tohto zariadenia. Pre prácu je potrebné použiť špeciálne vzduchové hadice, ktorých dĺžky môžu byť niekedy dosť. Tieto hadice sú pripojené k kompresoru, takže pneumatické náradie sa používajú len v stacionárnych podmienkach. Ak je porucha nastavená alebo je potrebná inštalácia pneumatických zariadení, potom musí byť oprava vykonávaná len skúseným špecialistom, čo bude znamenať veľké finančné náklady.

Aby sa predišlo predčasným poruchám, nástroj musí byť pravidelne servisný: mazacie časti, pre tesnosť dotiahnutie zlúčeniny. Napriek tomu sú pneumatické pištole populárne v automobilovom priemysle a montážnych linkách. Veľmi často sa používajú pri výrobe kovových konštrukcií v stavebníctve.

Používa sa aj na montáž a opravu lodí, poľnohospodárskych strojov a iných štruktúr.

Preskúmanie druhov

Pneumatické nity prichádzajú v rôznych typoch. Napríklad, Pneumohydraulické alebo len hydraulické aplikované na veľké nity závitov v priemysle. Podobné možnosti sa vykonávajú upevňovacie časti s veľkou upínacou silou. Používa sa hlavne v strojárstve.

Hydraulické lietadlá na pneumon Navrhnuté na prácu s hliníkovými nitmi a nehrdzavejúcou oceľou. Vykonávať profesionálne nity v procese nepretržitej prevádzky. Dizajn je vybavený dvojitým príjmom vzduchu, ktorý vám umožní pracovať ako vpravo a ľavú ruku. K dispozícii je špeciálny rám s RIM na ochranu oka užívateľa a udržiavať čisté pracovisko. Tento dizajn je vytvorený na minimalizáciu únavy rúk.

Tlmič je zabezpečený a aby sa zabránilo nitom, bol vytvorený špeciálny dizajn tip. Tam je tiež diera na dopĺňanie cien ropy. Ak chcete pracovať, je potrebné použiť vzduchovú hadicu s priemerom 8-10 mm. Počas kopírovania je prietok vzduchu 0,7 litra na jednotku. Power je 220 hm. Dĺžka zdvihu – 14 mm.

Pneumatické nity sa môžu líšiť na ich účel a produktivitu, aplikujte na inštaláciu výfukových plynov, závitových alebo preklenutí. Model pneumunhydraulického nástroja na ťahanie nitov Taurus-1 má nízku hmotnosť (1,3 kg), spotreba vzduchu je 1 liter na nitoch s pracovným priebehom 15 mm. Riviet drží v ľubovoľnej polohe vďaka špeciálnemu odpojenému saciemu systému. Na inštaláciu a emisie odtrhávacích tyčiniek sa v prijímači používa stlačený vzduch.

Poskytuje sa aj tlakový výbojový ventil. Počas prevádzky existuje minimálna úroveň vibrácií a hluku, distribúcia hmotnosti je optimálna. Existuje odstránený držiak pozastavenia. Model je vybavený rukoväťou s gumovou vložkou. Výfukový rolík vykonáva prácu na inštalácii nitov výfukových plynov. Hlavnou výhodou tohto typu je nízka cena spotrebného materiálu. Nity tohto druhu dobre pokryli dieru.

Nástroj má jednoduchý dizajn a je považovaný za najbežnejšie.

Verzia so závitom funguje mierne na inom princípe, je určený na závitové nity. Tento typ je spoločná trubica, na jednom konci je vnútorný závit a druhá strana oblženého, ​​podľa typu hluchú maticu. Stiltte naskrutkovaný do nite. Ťahanie na seba, tenký kov medzi rezbármi a krehkými, čo má za následok pevne komprimuje pripojiteľné časti. Tieto zlúčeniny sa vyznačujú vysokou pevnosťou, ale náklady na takéto nity sú oveľa vyššie ako predchádzajúca verzia.

Existujú aj univerzálne pneumatické vybavenie, ktoré pracujú s nitmi typu výfukových plynov a závitov. V nastavenej k nim choďte posuvné hlavy a pokyny. Zosilnený pneumatický JTC Riveter má nasledujúce rozmery: Dĺžka – 260 mm, šírka – 90 mm, výška – 325 mm, hmotnosť – 2 kg. Veľkosť lietadla – 1/4 pt. Nástroj je navrhnutý tak, aby pracoval s hliníkmi a nerezovými nitmi.

Svetlá a jednoduchá práca zaručuje dvojzložkovú rukoväť. Pracovná časť je vyrobená z ocele Chromovadium, vďaka ktorej má nástroj dlhú životnosť. Ak chcete zvýšiť produktivitu, môžete pracovať s dvoma rukami. Tento model sa vzťahuje na profesionálnu a priemyselnú triedu. Kvalita výrobku potvrdená medzinárodným certifikátom.

Colet Grip zaručuje presnú a spoľahlivú prevádzku zatiahnuteľného mechanizmu.

Ako si vybrať?

Ak si chcete vybrať pneumatický nitér, je potrebné najprv odhadnúť rozsah práce a potrebné úsilie. Nástroj musí poskytnúť tichú prácu a tiež sa líši v malej hmotnosti. V závislosti od práce môžete vybrať náradie pre nitov výfukových plynov alebo závitov. Vyberte produkt je potrebný na základe priemeru prvkov. Ak bude pneumopista vybraný pre menšie veľkosti, nebude dobre fungovať dobre. Pri výbere modelu musíte zvážiť dĺžku obrobku.

Veľmi dôležitým indikátorom tohto nástroja je napájanie, takže si musíte vybrať model s maximálnym parametrom. Je možné pracovať s veľkými nitmi z pevných materiálov.

Pokiaľ ide o prietok vzduchu lietadla, tento indikátor by mal byť o 20% nižší ako podobné charakteristiky kompresora. Polopracovné modely sú vyrobené z dlhodobejšieho kovu, ktoré sú schopné pracovať na dlhú dobu a robiť upevňovacie prvky. Veľmi často majú takéto modely otočnú hlavu, ktorá prispieva k jednoduchej prevádzke v ťažkostných miestach. Aj výrobky môžu mať predĺžené ramená pák, vďaka ktorému užívateľ robí menej úsilia a práca je rýchlejšia.

Táto možnosť bude najdrahšia.

Prevádzkové tipy

Ak chcete správne pracovať s nástrojom nárazu, mali by ste vždy používať iba dobré a vysoko kvalitné nity. Preto sú najdrahšie. Lacné možnosti sa nelíšia dobré vlastnosti, a pri utiahnutí rukávov sa ich tyč môže prerušiť dopredu. V dôsledku takejto práce je nýt priľahlý k otvoru voľne a materiál plátna je zle pripojený. Počas používania nástroja, musíte odstrániť padlé nitové tyče, pretože sú veľmi ostré na reznom mieste a môžu byť absorbované do mäkkého povrchu.

Nity vybavené špeciálnymi chvostami možno zbierať pomocou magnetu.

CRAFTOOL INDUSTRIE-PNEVMO 31185 Z01 PNEUMATICKÉ RATERETER PREHĽAD IN VIDEOU.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: