Odrody a používanie preglejky pre podlahy

  Znalosť odrôd a poradie používania preglejky pre podlahu vám umožní vytvoriť aký druh materiálu je lepšie vybrať si. Je potrebné sa zaoberať hrúbkou listov a špecifických typov, so zvláštnymi a inými typmi preglejky proti vlhkosti. Nie je to menej dôležité zistiť, ako to držať. V tomto článku zvážte odrody a používanie preglejky pre podlahu.

  Klady a zápory

  Bezpodmienečná dôstojnosť preglejkového pohlavia je jej prijateľná cena. Je však dôležité dôkladne skontrolovať, či je podlaha parkety preglejky (ak je zvolená takáto voľba). Mnohé vzorky sa dodávajú nedokončených, je potrebné dodatočne oddeliť podlahovú krytinu. Ak je práca dokončená, produkt bude prístupnejší ako najlacnejšie listnaté dosky. Je ľahké aplikovať namiesto tradičného laminátu.

  Inštalácia zložiek preglejky na podlahe trvá veľmi málo času. Všetky práce s minimálnym úsilím sa vykonávajú v priebehu niekoľkých hodín. Najkomplexnej manipulácie je brúsenie, položenie, lepenie (možnosť – s nechtami), farbenie (iné povrchové úpravy). Ak je podlaha dosť veľká, a konfigurácia je veľmi zložitá, bude musieť pracovať niekedy 2 alebo 3 dni.

  Problém je však len v tvrdosti, ale nie v ťažkostiach.

  Preglejky, čo je dôležité, Vyznačuje sa flexibilitou. Môže byť maľovaný rôznymi farbami. A je možné vzdať obvyklých dosiek a použiť štvorce alebo ešte viac zložitého tvaru. A aj keď som sa vám nepáčil, môžete vždy dať novú možnosť povlaku. Maximálna zjednodušenie práce je tiež možná – polotovary preglejky sa jednoducho objednajú v hotovom formulári a požiadali o ich presne vo veľkosti.

  Predám Phaneur takmer všade, v akomkoľvek ekonomickom obchode – nie je potrebné ísť do hlavného nákupného centra alebo hypermarketu stavebného tovaru. Rozmanitosť jeho možností je spôsobená hrúbkou a rozmanitosťou dyhy. V dôsledku toho nie je tak ťažké vybrať si náter na podlahe s ideálnymi charakteristikami. Viacvrstvové zariadenie samo osebe bude výhodou materiálu. Vďaka tejto vlastnosti je to pomerne silné a na dlhú dobu.

  Vysoko kvalitné preglejky je v takmer akýchkoľvek podmienkach pomerne stabilné. Môže sa aplikovať bez ohľadu na klímu v konkrétnej lokalite. Je tiež bezpečný v environmentálnom a hygienickom vzťahu (okrem individuálnych škodlivých impregnácií). Je však potrebné to pochopiť Dokonca aj najlepšie preglejky je relatívne slabé. Častá a dlhá chôdza, pokles v rôznych predmetoch, inštalácii a permutácii ťažkých skriniek nie je o nej.

  Tradičné dosky a bambus sú oveľa silnejšie.

  Názory

  Ale aj nedostatky aj dôstojnosť preglejky na podlahu musia byť prerokované konkrétnejšie, pretože je to z rôznych typov a výkonov. Najdôležitejšia gradácia je uvedená v GOST 1996. Nasledujúce hlavné kategórie z preglejky sú uvedené:

  • E je špeciálna skupina, ktorá nemá žiadne deformácie;
  • I – Produkty s trhlinami a inými poruchami nie dlhšie ako 20 mm;
  • II – Už krakovanie až 20 cm dlhé, malé drevené vložky;
  • III – Typový štítok predstavoval maximálne 9 defektov (prierez až do 6 mm), 1 m² môže mať maximálne 10 červov;
  • IV – najmenší vysokokvalitný materiál, plechy môžu obsahovať priemeru do priemeru 45 mm, defekty na okraji hĺbky 4-5 mm (nadbytok sa nechá úplne povoliť povrch kontroverznej suky).

  Teoreticky voľba medzi týmito odrodami nie je obmedzená. Ale odborníci tomu veria Pre návrhu poschodí je lepšie použiť produktový produkt 2-4 (takže bude uložený). Ale podlaha tváre je správnejšia robiť z preglejky úrovne I alebo dokonca e. Dôležitou úlohou, samozrejme, zohráva aj technický výkon.

  Tak, že povrchové povlak odolné voči podlahe môže byť použitý v kuchyni, v menšej miere v kúpeľni a WC, pri žiadaní o prístupy bazéna.

  Samostatná pozornosť si zaslúži rozmanitosť materiálu. V procese výrobných surovín sa stlačí v horúcom stave. To vám umožní poskytnúť relatívne vysokú pevnosť a schopnosť preniesť významné zaťaženie. Izolácia hluku a tepelná izolácia sa tiež zlepšujú, ak porovnáme s konvenčnými možnosťami. Hlavné výhody sú nasledovné:

  • Jednoduchá kolekcia a demontáž podlahy;
  • presné spojenie s hradom podľa typu „Paz-hrebeň“;
  • Schopnosť čiastočne vzlietnuť podlahy a nahradenie materiálu, ktorým sa stanovuje nová komunikácia bez porušenia spoločnej integrity;
  • Nie je potrebné používať komplexné zariadenia a špeciálne nástroje.

  Ale preglejka s drážkami nie je jedinou možnou možnosťou. Docela rozšírená vrstva. Je to vždy viacvrstvové výrobky, vďaka pridaniu plastu, nebudú absorbovať vodu vôbec. Preto sa hniloba, opuch, tvorba formy – aspoň tak dlho, ako je ochranná vrstva úplne vylúčená. PVC vrstva, ktorá je dôležitá, tiež zvyšuje estetické vlastnosti podlahovej krytiny.

  Môže byť maľovaný bez problémov v najkomplikovanom spôsobom.

  Je veľmi ľahké napodobňovať aj elitné drevo bez zbytočných výdavkov. Treba mať na pamäti, že niektoré typy laminovaných preglejky nie sú pokryté plastom, ale papierový plášť. Neexistuje žiadny zvláštny rozdiel v estetike. Vďaka impregnácii vonkajšej vrstvy, špeciálne vybrané živice zabezpečuje dobrú odolnosť voči hydratačnej a účinnej supresii bakteriálnych kolónií.

  Skutočná klasika už môže byť považovaná za lisovaný Phaneer. Prísne povedané, prideliť ho v osobitnom vzhľade by nemal byť, pretože tlakové ošetrenie sa vykonáva v akomkoľvek produkcii preglejky. Malo by sa zamieňať s nasledujúcimi materiálmi:

  • Vlákna;
  • Drevotrieskové dosky;
  • OSP;
  • Dstop.

  Značky

  Fba

  Tento typ preglejky sa vykonáva pri meraní dyhy so špeciálnou zmesou albuminokaseínu. Z ekologického hľadiska FBA – bezchybný produkt, ale je možné ho aplikovať všade. Maximálne rozširovanie používania takéhoto preglejky narúša jeho nedostatočnú odolnosť voči vlhkosti.

  Tento materiál môžete splniť len v suchých izbách.

  Fsf

  Takáto značka znamená herné živicové zloženie na fenol formaldehyd. Takéto spracovanie zaručuje vynikajúce vlastnosti výkonu. Materiál bude mechanicky silný a prakticky nie je opotrebovaný. Odolnosť voči hydratácii je dosť veľká. FSF nájde v stavebníctve, priemyslu, často zakúpené pre strešné práce.

  Avšak, intenzívne pridelenie formaldehydu je mimoriadne nebezpečné pre zdravie, takže je potrebné uplatňovať FSF len v nebytových budovách.

  Fóra

  Táto možnosť znamená zlúčeninu dyhy s použitím karbamidovej kompozície. Táto technológia je oveľa vhodnejšia pre rôzne vnútorné izby. Preglejka na karbamidové lepidlo je veľmi trvanlivé. Úroveň bezpečnosti je dostatočná na použitie v nábytku, takže podlaha tiež zmestí.

  Je však potrebné zohľadniť nebezpečenstvo nadmernej vlhkosti.

  Fb

  V tomto prípade je dyha nasýtená bakalárskym lakom. Toto riešenie dramaticky zvyšuje príjem vody. Doska FB môže byť bezpečne používaná aj v tropických a subtropických oblastiach. Hrúbka obrobku je zvyčajne malá, pretože izolácia nie je poskytnutá. FB je vhodný na pohlavie v laboratóriách, v kuchyniach, na workshopoch a iných miestach, kde pravdepodobne vplyv agresívnych látok.

  Bs

  V tomto prípade tiež používame spracovanie kompozície založenej na Bakelite, ale nie lak, ale lepidlo. Táto dyha sa niekedy označuje ako letectvo, pretože sa používa na výrobu lietadiel a rieky, lodí. Tento materiál je veľmi odolný a dokonale prenáša kontakt s vlhkosťou. Nestane sa škodlivými hubami.

  Bend dyheer Bs náhodne nezáleží.

  Bv

  Takáto značka preglejky sa zaoberá rozpustnou vo vode bakelitským roztokom. Platne získané takým spôsobom nie sú dostatočne odolné voči vode. Ale sila z nich je na slušnej úrovni. Bakelite preglejky akéhokoľvek typu by mal zodpovedať GOST 11539-2014. Neexistujú žiadne špecifické obmedzenia veľkosti, takže je potrebné rozsvietiť túto tému.

  Rozmery

  Optimálna hrúbka preglejky by mala byť vybraná individuálne. Pri umiestnení hrubého podlahy nie je použitie materiálu tenšie ako 12 mm. Povrchová úprava môže byť úspešne vykonaná a 10 mm. Ležiace v dvoch vrstvách je povolené, ale je potrebné jasne pochopiť, či je takýto krok potrebný. Pre workshopy, továrenské workshopy, nákupné centrá a kiná, iné miesta s vysokým zaťažením na podlahe sú vhodnejšie ako hrubé preglejky (až 25 mm).

  Najmenší počet vrstiev v podlahe Pilher – 3 vrstvy. 12 mm hrubé plechy sú vyrobené z 9 vrstiev. 16 mm produkty sa skladajú z 11 natiahnutých vrstiev. Pretrepte Paul Phaneur s hrúbkou menšou ako 3 mm, neodporúča sa. Pod podlahou by sa mala použiť hrúbka 16 mm s vrstvou 1 cm, pre zahusťované (od 17 do 20 mm), je potrebné ležať 1,2 cm a listy nemusia nepožadujú nič na 1,5 cm .

  Zaostávajúci displej znamená použitie ešte hrubšieho preglejky – najmenej 18 mm. V praxi domácich výrobcov sú 2 typy dosiek rozšírené: štandardný a zväčšený formát. Typická verzia – toto je list štvorcového tvaru s fazetou 1525 mm. Obdĺžnikové produkty majú veľkosť 2440×1525 mm.

  Veľké formátovacie dosky niekedy dosahujú dĺžku 3660 mm. Typické veľkosti FC (centimetre):

  • 152,5×152,5;
  • 127×152,5;
  • 122×152.5.

  FSF je najčastejšie lemovaný na doskách a listoch:

  • 150×300;
  • 122×244;
  • 125.2×305;
  • 125×250 cm.

  Ako si vybrať?

  Ak chcete zistiť, čo je preglejka lepšie pre dom, musíte venovať pozornosť nasledujúcim bodom:

  • Typ povlaku a vlastnosti miestnosti;
  • Bezpečnostné požiadavky (najbezpečnejší materiál je vybraný v škôlke);
  • Študijné certifikáty od výrobcov;
  • Kúpiť v miestnosti trvalého pobytu produktu fc odrody;
  • navigovať obsah vlhkosti (vo vysoko kvalitnej dyh nie viac ako 15%);
  • vyzdvihnúť úroveň sily v súlade s vašimi potrebami;
  • Pamätajte, že veľké formátovacie dosky sú ťažšie;
  • Všetky inštancie pri pokládke.

  Ak je podlahová krytina trochu deformovaná, môžete urobiť materiál s hrúbkou 6 mm. Týmto spôsobom sa môžete vyrovnať s diferenciálmi, ale úľava bude stále príde. Vysoko kvalitné zarovnanie sa dosahuje hrúbkou preglejky od 9 do hrúbky 15 mm. Ak sú oneskorenia už zverejnené, budete musieť zohľadniť ich šírku.

  A samozrejme pod skrinkou alebo pohovkou dal najhrubnejší a silný tajomstvo.

  Ako prúdiť?

  Ak chcete správne použiť podlahovú lanu, je rozložená a starostlivo prispôsobená. Nie je možné zabudnúť na medzery oddeľovanie rôznych častí. Dajte listy na vrchol poteru sa snaží nejakú zmenu. Veľmi zlé, ak budú všetky štyri stehy na jednom mieste. Pripravte sa a očíslovali dosky, musíte začať pracovať okamžite.

  Je celkom možné dať preglejku na návrhu podlahy pod linoleum. Samotný materiál sa odporúča spracovať antiseptikum. Hrubá základňa sa čistí a vysuší. Všetky oblasti handled sú vyčistené a vymenené. S významnou zmenou geometrie v porovnaní s normou je potrebné zmeniť celý návrh.

  Odporúča sa vybrať takéto listy tak, aby filtrovali všetok priestor čo najviac. Úzke segmenty sú vhodné len pre počiatočné segmenty v rade nachádzajúcom sa v blízkosti hradieb sami a prechádzajú malými zaťaženiami. Pred rezaním je vhodné zostaviť schému. DÔLEŽITÉ: Rovnaký prístup by mal byť pri pokládke preglejky pod parketovým doskou.

  Slapové prázdne miesta sú starostlivo skontrolované tak, že nie sú žiadne žetóny.

  Krásne príklady

  Takto vyzerá jedna z možností pre vysoko kvalitnú preglejkovú podlahu. Viacfarebné „pekári“ s pôvodným vzorom vyzerajú veľmi dobre.

  A tento preglejkový parket. Kombinácia tmavo hnedých štvorcov a ľahké drevené rámovanie je vnímané nádherne.

  Ale parkety preglejky môže vyzerať takto.

  O tom, ako správne dať Phaneru na lepidlo s vlastnými rukami, môžete zistiť nižšie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: