Opis a spôsoby použitia polyetylénu

K dnešnému dňu je chemický priemysel jedným z najrýchlejšie rastúcich. Výskumníci pracujú najmä na vývoji najnovšieho vedeckého vývoja, najmä na vytvorenie rôznych inovačných materiálov. Jedným z najobľúbenejších medzi nimi je polyetylén. Zvážte vlastnosti, jedinečné vlastnosti polyetylénu, ako aj jeho rozsah.

Opis a spôsoby použitia polyetylénu

Opis a spôsoby použitia polyetylénu

Čo to je?

Po prvé, malo by sa vyriešiť, že je polyetylén. v skutočnosti, Tento materiál je termoplastický etylénový polymér. Môže byť pripisovaná kategórii polyolefínov. Stanovenie polyetylénu zahŕňa označenie skutočnosti, že z chemického hľadiska je tento materiál organická zlúčenina a jeho molekuly majú podstatnú dĺžku.

Opis a spôsoby použitia polyetylénu

Opis a spôsoby použitia polyetylénu

Ak hovoríme o vonkajších vlastnostiach materiálu, je najčastejšie reprezentované ako tenké listy, ktoré môžu byť bezfarebné alebo biele. Polyetylén pekná pevná látka. Je celkom bežné ako surovina a používa sa na rôzne účely.

Vedci, ktorí vymysleli polyetylén, netrvajú na tom, že materiál je ideálny. Podobne ako akékoľvek iné chemické zlúčeniny, má rad jedinečných vlastností, ktoré sú pozitívne aj negatívne.

Opis a spôsoby použitia polyetylénu

Zvážte ich údaje.

Výhody polyetylénu zahŕňajú nasledujúce vlastnosti:

 • vysoká úroveň sily (v tomto ohľade, to znamená, že materiál je schopný odolať mechanickému poškodeniu a iné negatívne vplyvy na životné prostredie);
 • elasticita;
 • vodeodolný;
 • Jednoduché použitie;
 • nízka tepelná vodivosť;
 • Bezpečnosť pre ľudí (polyetylén nevydáva látky, ktoré by mohli poškodiť ľudské zdravie);
 • priaznivá cena;
 • široký rozsah;
 • Rôznorodý dizajn a oveľa viac.

Opis a spôsoby použitia polyetylénu

Opis a spôsoby použitia polyetylénu

Ale aj napriek takému veľkému počtu pozitívnych vlastností je potrebné si uvedomiť existujúce nedostatky:

 • Zničenie pod vplyvom priameho slnečného svetla;
 • Relatívna stručnosť;
 • Znečistenie životného prostredia, ktoré je kľúčovou negatívnou charakteristikou materiálu.

Opis a spôsoby použitia polyetylénu

Ako a čo robí?

Zvláštnym záujmom pre výskumných pracovníkov je spôsob získania polyetylénovej produkcie. Takto diskutovaná chemická zlúčenina sa získa z etylénu. Surový zdrojový materiál sa podrobí povinnému polymerizačnému procesu.

Pôvodne sa polyetylén pozostáva z granúl, ktorých veľkosť sa líši v rozsahu od 2 do 5 milimetrov. Zlúčenina prijíma svoju konečnú kompozíciu prostredníctvom procesov tepelného spracovania, ktoré sa uskutočňujú s použitím špeciálne navrhnutých zariadení.

Zároveň, dnes, špecialisti v oblasti chémie identifikovať niekoľko typov polyetylénu, z ktorých každý je vyrobený individuálnou technológiou.

Opis a spôsoby použitia polyetylénu

Opis a spôsoby použitia polyetylénu

Vlastnosť

Aby ste sa zoznámili s materiálom podrobnejšie, mali by sa analyzovať jeho výrazné charakteristiky (vrátane fyzickej a chemickej látky). Koniec koncov, polyetylén má špeciálne vlastnosti, ktoré ju odlišujú od iných zlúčenín.

Takže hlavné znaky materiálu zahŕňajú:

 • Všeobecne platí, že polyetylén je priehľadný (to platí len pre čistú chemickú zlúčeninu, bez akýchkoľvek nečistôt), v procese farbenia môže materiál získať akékoľvek iné odtiene (čierne, biele, červené a mnohé ďalšie);
 • Podľa jej štruktúry je materiál tuhý;
 • Spôsob kryštalizácie materiálu sa uskutočňuje pri teplotách od -60 do -369 stupňov Celzia;
 • nedostatok vôňa;
 • Malé hmotnostné ukazovatele;
 • Hustota materiálu je nestále, závisí od toho, ako bol produkovaný polyetylén;
 • Chemické zlúčeniny majú vlastnosti tlmiča nárazov;
 • Nízka hladina adhézie;
 • Koeficient s nízkym trením;
 • vodeodolný;
 • Polyetylén sa podrobí zmäkčovaniu procesov pri teplote +80 až +120 stupňov Celzia;
 • Odolnosť voči nízkym teplotám;
 • flexibilita;
 • dielektrické charakteristiky;
 • parná a hydroizolacia;
 • Biologická inertnosť;
 • tepelná vodivosť;
 • Pri rozklade polyetylén nevyvoláva látky, ktoré poškodzujú človeka;
 • Odolnosť voči účinkom agresívnych chemických zlúčenín.

Polyetylénové vlastnosti z väčšej časti určujú oblasti jeho použitia.

Opis a spôsoby použitia polyetylénu

Opis a spôsoby použitia polyetylénu

Preskúmanie druhov na hustotu

K dnešnému dňu existuje veľký počet typov polyetylénu. Takže na trhu nájdete extrudovaný, nízku molekulovú hmotnosť, bublinku, valcovanú, vysokú pevnosť a vysoko modulový materiál. V súlade s tým, pri výbere polyetylénu sa musí venovať jej úzka pozornosť.

Pre užívateľské pohodlie výrobcovia prijali zloženú klasifikáciu niekoľkými kategóriami. Zvážte rozlišovacie vlastnosti a vlastnosti každého z nich.

Opis a spôsoby použitia polyetylénu

Opis a spôsoby použitia polyetylénu

Vysoký

Na výrobu polyetylénu s vysokou hustotou sa vyžaduje niekoľko povinných podmienok. Najmä teplota vzduchu musí byť v rozsahu od 200 do 260 stupňov Celzia, tlak by nemal prekročiť indikátor 300 MPa. Okrem toho prítomnosť katalyzátora, ktorej funkcia môže vykonávať kyslík alebo organický peroxid. Samotný postup sa vykonáva v autokláve alebo rúrkovej reaktore.

Čo sa týka priamych vlastností materiálu, polyetylén s vysokou hustotou je ľahká a elastická. Je neoddeliteľnou dielektrickou vlastnosťou. Funkciou materiálu je, že takýto polyetylén je pomerne ľahko dodaný.

Opis a spôsoby použitia polyetylénu

Nízky

Podmienky potrebné na získanie polyetylénu s nízkou hustotou musia byť nasledovné: \ t

 • Indikátory teploty – 120-150 stupňov Celzia;
 • Hladina tlaku – 0,1-2 MPa;
 • Prítomnosť katalyzátora, napríklad katalyzátory TSigler-Natta.

Výsledkom je, že polymerizačný proces je tvorený materiálom, ktorý umožňuje chladenie na -80 stupňov Celzia.

Okrem toho sa získa polyetylén s nízkou hustotou veľmi ľahký a elastický a jeho povrch má charakteristický lesk.

Opis a spôsoby použitia polyetylénu

Stredný

Polyetylén strednej hustoty sa vyrába pri teplote 100-120 stupňov Celzia. Tlak by mal byť na úrovni 3-4 MPa a reakčný katalyzátor sa odporúča použiť zmesi TICL4 a ALR3. Treba mať na pamäti, že konečné pripojenie bude vytvorené vo forme vločiek.

Opis a spôsoby použitia polyetylénu

Existujúce odrody polyetylénu sa teda líšia v ich vlastnostiach a vlastnostiach a podľa spôsobov získania.

Populárne výrobcovia

Vzhľadom k tomu, že polyetylén je materiál, ktorý je rozšírený, je populárny a dopyt medzi spotrebiteľmi, veľký počet ochranných známok sa zaoberá jeho výrobou. Zvážte hlavné.

„Kazanorgsintez“

Na území Ruskej federácie je táto spoločnosť jedným z najväčších výrobcov polyetylénu (a výrobok obsahuje materiál tak nízku a vysokú hustotu). Napriek tomu, že táto značka sa objavila na trhu v roku 1950, prvá dávka produktu sa objavila až po 13 rokoch. Je tiež dôležité poznamenať, že rozsah značky zahŕňa nielen polyetylén, ale tiež množstvo ďalších chemických zlúčenín. Ako môžete uhádnuť titul, spoločnosť sa nachádza v G. Kazaň.

Opis a spôsoby použitia polyetylénu

Nizhnekamsknetekhim

Výrobná kapacita zariadenia, ako aj produkty z NizhnekamskomNekhim, spĺňajú všetky moderné technologické požiadavky. Zamestnanci spoločnosti sú zamerané na zavedenie inovačných technológií a vedeckého výskumu. Zároveň sa tu praktizuje použitie iba vysokokvalitných surovín. Pokiaľ ide o rozlišovacie vlastnosti polyetylénu z tejto spoločnosti, treba poznamenať takéto vlastnosti ako vysokú úroveň adhézie, hladký a transparentný povrch, dodržiavanie medzinárodných noriem a mnoho ďalších pozitívnych vlastností.

Opis a spôsoby použitia polyetylénu

„STAPPOEN“

Táto spoločnosť sa zaoberá výrobou rôznych petrochemických výrobkov. Prvýkrát spoločnosť „Strollene“ produkoval polyetylén vo forme prášku. Výrobky spoločnosti spĺňajú svetovú úroveň a majú širokú škálu spotrebiteľov. Zamestnanci spoločnosti na získanie chemického materiálu používajú polymerizačnú metódu v plynnom stave.

Opis a spôsoby použitia polyetylénu

Tomskneftekhim

Tomskneftekhim vyrába polyetylénu na polymerizačnú technológiu, pri ktorej sa charakterizuje vysoký tlak v reaktore. Stojí to za zmienku Produkty, ktoré vyrába táto značka, berú popularitu nielen na domácom trhu, ale aj vyvážané do zahraničia. Ak chcete vytvoriť základňu surovín, ktorý je originál pri výrobe polyetylénu, Tomskneftekhim sa zaoberá spracovaním uhľovodíkových surovín (konkrétne: skvapalnené plyny a benzín).

Opis a spôsoby použitia polyetylénu

„Angarsk rastlina polymérov“

Rastlina sa zaoberá výrobou vysokotlakovej polyetylénovej značky 10803-020 V / S. Pokiaľ ide o objemy výroby, na 1 rok vyrába spoločnosť asi 300 ton materiálu. Polyetylén tejto značky sa vyznačuje vysokou kvalitou, má vhodné certifikáty. Chemické zlúčeniny tejto spoločnosti sú rozdelené do 3 kategórií: najvyššia, prvá a druhá trieda. Podľa indikátorov hustoty je tento materiál na úrovni 0,90 g / cm3. Rozšírenie medzery je 550%. Polyetylén „Angarsk rastlina polymérov“ sa používajú na výrobu technických výrobkov, hračiek, balení, poľnohospodárskych výrobkov a druhého.

Opis a spôsoby použitia polyetylénu

„Ufaorgsintez (Bashneft)“

Táto spoločnosť je jedným z najstarších odvetví polyetylénu na území nášho štátu. Výroba chemickej zlúčeniny polyetylénu v Ufaorgsintez (Bashneft) pochádza z roku 1967. Spoločnosť vyrába niekoľko rôznych typov materiálov, ktoré uspokojujú potreby trhu. Z polyetylénu tejto značky, technického tovaru, balenia pre potraviny a lieky, detské hračky a iné výrobky.

Opis a spôsoby použitia polyetylénu

„Polymír“

Spoločnosť Dana sa nachádza na území Bieloruska. Produkty spoločnosti sú však distribuované a populárne ďaleko nad rámec tejto krajiny. Jeho konkurencieschopnosť polyetylénu z polymir sa zachová vďaka vysokej výrobnej výrobnej procese, širokej škály a vysoko kvalitných surovín. Hovoriť o rôznych materiáloch, malo by sa povedať, že spoločnosť vyrába pečiatka 10204-003, 10803020, 15803-020 a mnoho ďalších. Zároveň sa každá z týchto značiek používa na výrobu rôznych kategórií výrobkov (napríklad rúry, filmy, papier, farbivá).

Opis a spôsoby použitia polyetylénu

Gazprom Nefkekhim Salavat

Výroba polyetylénu sa vykonáva v niekoľkých obchodoch rastliny. Zároveň, predaj nízkej a vysokej hustoty. Výrobné miesto – g. Salavat, Bashkorská republika. Ako východiskový materiál sa používajú etylén, butén, vodík a hexán.

Opis a spôsoby použitia polyetylénu

Teda, Na území Ruskej federácie sú obrovské množstvo tovární a tovární, ktoré sú profesionálne zaoberajúce sa výrobou polyetylénu. Táto skutočnosť dokazuje, že materiál je rozšírený, populárny a je nevyhnutný v mnohých oblastiach ľudskej činnosti. Zároveň je domáci materiál charakterizovaný vysokou kvalitou.

Žiadosť

Ako je uvedené vyššie, polyetylén je jedným z najbežnejších a požadovaných materiálov, aplikuje sa vo veľkom počte regiónov a na výrobu rôznych výrobkov.

Použitie polyetylénu:

 • Výroba hustých potravín a technického filmu v roliach;

Opis a spôsoby použitia polyetylénu

Opis a spôsoby použitia polyetylénu

 • výroba kontajnerov a obalových výrobkov (napríklad polyetylénové balíky);

Opis a spôsoby použitia polyetylénu

Opis a spôsoby použitia polyetylénu

 • Výroba kanalizačných potrubí, ako aj rúrok na zásobovanie vodou;

Opis a spôsoby použitia polyetylénu

Opis a spôsoby použitia polyetylénu

 • Výroba pásu pre izoláciu (napríklad elektrická izolácia);

Opis a spôsoby použitia polyetylénu

 • Tvorba termoklause;

Opis a spôsoby použitia polyetylénu

 • Výroba tepelných izolátorov.

Opis a spôsoby použitia polyetylénu

Toto, samozrejme, nie je kompletný zoznam.

Treba však pripomenúť, že všadeprítomné používanie polyetylénu môže negatívne ovplyvniť environmentálny stav životného prostredia.

To je, že Tento materiál rozkladá pomerne dlhé obdobie (v niektorých prípadoch, materiál sa vôbec nerozkladá). To môže viesť k kontaminácii atmosféry, Svetového oceánu a planéty ako celku, ako aj na iné negatívne dôsledky (napríklad mnohé zvieratá zomrie v dôsledku jedenia polyetylénu).

Opis a spôsoby použitia polyetylénu

Dispozícia

Polyetylén môže byť primárny aj sekundárny. To tu znamenalo, že po pôvodne vyrábanom polyetylénovom produkte prichádza do disrepair, môže byť recyklovaný a znovu použiť. Na spracovanie polyetylénových zlúčenín, spôsobov, ako je vytláčanie, extrúzia s vyfukovaním, vstrekovaním a pneumatické formovanie.

Pokiaľ ide o okamžitý proces likvidácie, najčastejšie je metóda spaľovania. Súčasne, akonáhle sa polyetylén zahrieva (napríklad pod priamym solárnym žiarením), zvýrazňuje prchavé produkty. V súlade s tým, proces vytvárania látok s nízkou teplotou varu.

Spôsob spaľovania polyetylénu vo svojich vlastnostiach a vlastnostiach je teda komplexný chemický proces.

Opis a spôsoby použitia polyetylénu

Opis a spôsoby použitia polyetylénu

Vlastnosti rozkladu

Ako už bolo uvedené, polyetylén je materiál, ktorý rozkladá veľmi dlho, bude trvať mnoho rokov na dokončenie tohto procesu. Metódy biologického rozkladu tejto chemickej zlúčeniny sú súčasne stále populárnejšie.

Tak, Pre implementáciu biologických procesov rozkladu používajú špeciálne plesnivé huby Penicillium Simplicissimum. S ich pomocným polyetylénom môže byť čiastočne recyklovaný za 90 dní. Avšak, aby sa tento proces bol najefektívnejší, musí byť predbežný materiál liečený kyselinou dusičnou. Okrem typu baktérií sa tiež odporúča použitie nokardia asteroides mikroorganizmov. Treba mať na pamäti, že rozklad polyetylénu (aj s použitím špecifických baktérií) môže trvať niekoľko rokov (najmenej 8).

Polyetylén je populárny a požadovaný materiál, ktorý sa používa na rôzne účely. Vo svojich fyzikálnych a chemických vlastnostiach sa líši od mnohých iných materiálov, ktorých je rozšírená. V tomto prípade existuje niekoľko typov svojich odrôd, z ktorých každý má svoje vlastné jedinečné vlastnosti.

Opis a spôsoby použitia polyetylénu

O polyetyléne a produktoch z toho, pozrite sa na video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár