Píly: Čo to je, druh a výber

Videl – jeden z najstarších ručných nástrojov, bez ktorého nie je možné si predstaviť rez drevo, ako aj mnoho ďalších moderných listových materiálov. Zároveň, dnes takéto zariadenie, vďaka výraznému zvýšeniu rozmanitosti materiálov dostupných na spracovateľské materiály, sa tak rozlišovalo, že nebudú vždy rozpoznať pílu v neznámej jednotke.

Píly: Čo to je, druh a výber

Píly: Čo to je, druh a výber

Píly: Čo to je, druh a výber

Čo to je?

Ručné nástroje, ktorého čepeľ bol pôvodne vyrobený z hliníka, sa prvýkrát objavil vo VII Millennium do našej éry. S vývojom kovových tavenia, možnosť ručnej píly, ktorá bola určite videná – nepotrebuje ho v pohľade. Dnes však existuje mnoho týchto nástrojov so špecifickou štruktúrou, a to len skutočnosť, že na rozdiel od noža a väčšiny ostatných rezacích zariadení, zvyčajne nie sú pevné ostrov, ale pozostávajú z mnohých zubov alebo rezačiek iného typu. Zvyčajne ich forma sa podobá predĺženej klasickej píle, ale rovnaký kruhový model preberá ich kruhové miesto na špeciálnom vymeniteľnom disku.

TRUE, existujú aj zzučené modely s použitím diamantového striekania na štandardnom okraji „noža“.

Okrem toho, v niektorých prípadoch abrazívna časť nie je vôbec pripojená k samotnému nástroju – piesok alebo korundový prášok môže byť použitý ako taký, rovnako ako železo alebo kovové gule.

Píly: Čo to je, druh a výber

Píly: Čo to je, druh a výber

Názory

Okrem všetkých známych tesárstva ručne-hacksaw môžete zvýrazniť veľa iných typov rezacích nástrojov, ktoré sa líšia vo vzhľade, princípe prevádzky a účelu a väčšina z nich je elektrická. Zvážte aspoň najzákladnejšie.

SABLV (Power Saw dnes je jedným z najobľúbenejších, pretože je to univerzálne, čo vám umožní vykonávať rôzne typy rezania. Jeho pracovná časť, ako je možné vidieť z mena, podobá sa obvyklým šabľa a elektromotor spôsobuje, že sa pohybuje tam a späť s významnou rýchlosťou. Tento typ nástroja je vhodný pre domáce použitie a pre prevádzku v priemyselných podmienkach.

Píly: Čo to je, druh a výber

Píly: Čo to je, druh a výber

Kruhové, alebo kruhové, píly pre rezanie dreva, ale existujú špeciálne modely s možnosťou rezania tenkého plechu, dlaždíc a niektorých iných materiálov. Rezanie vykonáva odnímateľnú okrúhlu dýzu vo forme disku, ktorý je vybraný v súlade s materiálom, ktorý vysadil rez. Rezací kotúč je pokrytý zubami zo všetkých strán cez rovnaké medzery, rezanie sa uskutočňuje v dôsledku rýchleho otáčania takýchto trysiek, v súvislosti s ktorým nástroj neznamená náklady na energiu počas inverzného trvania – ten nie je jednoducho nie.

Určitá nevýhodou kruhovej píly je, že to striktne rezané v priamke, avšak pre prácu, kde sa nevyžaduje kučeravé rezanie, toto je optimálne riešenie, vzhľadom k produktivite jednotky.

Píly: Čo to je, druh a výber

Píly: Čo to je, druh a výber

Píly: Čo to je, druh a výber

Reťazová píla môže byť napájaná elektromotorom, ktorý sa stále nachádza relatívne zriedka a z benzínového motora. Názov nástroja vysvetľuje princíp svojej práce – tu rezanie nevykonáva určité výstrojové plátno, ale kovový reťazec, ktorý sa otáča okolo predĺženého puzdra pri vysokej rýchlosti, niekoľko simulačných mechanických manuálnych píl. Je to táto možnosť, že jednotka je najvhodnejšia pre hrubé rezanie hrubého dreva, pretože s pomocou reťazových píly, stromy často trávia stromy. Ďalšou výhodou je, že tento nástroj v mnohých prípadoch funguje presne na benzín, to znamená nezávislé od výstupu, čo vám umožňuje používať v lese, ďaleko od civilizácie.

V rovnakej dobe, modely nízkeho výkonu sa intenzívne používajú v sekciách domácnosti.

Píly: Čo to je, druh a výber

Píly: Čo to je, druh a výber

Rámová píla – nástroj schopný nájsť aplikáciu okrem profesionálneho píl, ale bez neho takýto podnik nebude presný. Ako nasledovne z mena, takéto zariadenie vyžaduje rámec, zatiaľ čo sám rámec sa pripomína súbor Lobschka, len viac zvýšenie veľkosti. Takýto čepeľ je upevnený vo vertikálnej polohe a jeho rozmery vám umožňujú znížiť rad dreva takmer akúkoľvek hrúbku – zvyčajne sa používa na rezanie celých kmeňov a používať ho.

Píly: Čo to je, druh a výber

Píly: Čo to je, druh a výber

Sada radiálnej konzoly môže byť považovaná za typ kruhového, pretože pílový kruh sa používa aj ako vymeniteľná rezná dýza, ale je to oveľa viac multifunkčných. V skutočnosti to nie je ani nástroj, ale malý stroj, pretože jednotka je buď nainštalovaná na stole, alebo je to pôvodne dokončené, hoci v prípade potreby môže byť upevnený aj na stene. Kľúčovým prvkom prístroja je jeho schopnosť otáčať rezného kotúča, vďaka ktorým sa rezanie môže uskutočňovať v rôznych uhloch, čo poskytuje kombinovaný výsledok v procese rezacieho dreva.

Okrem iného môže byť dávkovač založený na reze na radiálnu konzolu vybavený ďalšími zariadeniami, ktoré otvárajú schopnosť vŕtať, mletie alebo brúsny materiál.

Píly: Čo to je, druh a výber

Píly: Čo to je, druh a výber

Vibračné píly v čistej forme dnes sa nenachádzajú – presnejšie, výrobcovia ich nevolajú, preferujú, že sa zameriavajú na multifunkčnosť posudzovaného nástroja. Podobná jednotka sa často nazýva elektrický sekáč, pretože môže vykonávať funkcie svojho ručného kolega, ale v dobrom výkone. Takýto agregát sa často používa ako súčasná alternatíva pre brúsky, brúsky a skladačky. Výhodou tohto nástroja je jeho všestrannosť, pretože on, čím vykonáva rôzne funkcie, jednoducho nemôže byť obmedzený na jeden materiál – je rezaný s drevom a kovom a kovom, včas nahradením dýz.

Píly: Čo to je, druh a výber

Píly: Čo to je, druh a výber

Fantázia píla s prekážkou sa často nazýva aj rezanie uhlia, čo do značnej miery vysvetľuje rozsah pôsobnosti tohto nástroja. Použitie jednotky je možné len pre celkom špecifické úlohy, pozostávajúce z narezania materiálu v prísne určenom uhle bez najmenších odchýlok. Vymeniteľné trysky robia výber materiálu na rezanie takmer neobmedzené – takéto zariadenie narúša drevo a plast, hliník a polyuretán, laminát a organizovanie. Funkcia tváre je jej schopnosť byť veľmi presná a elegantná rezaná, a preto sa používa aj na spracovanie veľmi tenkých častí, ako sú železnice alebo sokry.

Pre domáce použitie je takýto nástroj sotva užitočný, ale pre profesionál v opravách alebo výrobe nábytku bude nenahraditeľný.

Píly: Čo to je, druh a výber

Píly: Čo to je, druh a výber

Presná píla na sadu úloh vykonávaných veľmi podobá objektu opísanú vyššie, ale predpokladá mierne odlišnú schému úlohy. Presný uhol v tomto prípade sa zvyčajne nastavuje pomocou vstavaného hliníkového pásu. Jednotka umožňuje možnosť sklonu rezu ako vo vertikálnej a horizontálnej rovine. Ďalšia tuhosť potrebná pre stabilnú polohu pevného vozíka je zabezpečená spoľahlivou konštrukciou rámu vo forme rámu.

Píly: Čo to je, druh a výber

Kamenné píly sa zvyčajne prideľujú v samostatnej kategórii, Vzhľadom k tomu, že tento konkrétny rezný materiál je najviac tuhá, a preto nie je objem píly vhodný na riešenie takýchto úloh.

Zároveň má kamenný nástroj, ktorý zvyčajne má formu jednej z vyššie opísaných píl, ale znamená použitie špeciálnych trysiek a nikdy sa nepoužíva na spracovanie iných listových materiálov.

Píly: Čo to je, druh a výber

Píly: Čo to je, druh a výber

Výrobcovia

V mnohých prípadoch nováčikový spotrebiteľ, ktorý nemá špeciálne skúsenosti s pílami od rôznych výrobcov, uprednostňuje navigáciu na trhu na známych menách výrobcov. Keďže píly sa odhadujú výlučne svojou vlastnou produktivitou a kvalitou, bez toho, aby mali akékoľvek ďalšie charakteristiky, orientácia pre značky testovaných miliónmi dáva zmysel – profesionáli nemožno chybnúť v továrni, pre ktoré takýto nástroj.

Ak spotrebiteľ chápe, že pre dobrú kvalitu nie je potrebné ľutovať peniaze, potom sa venovať pozornosť predovšetkým na výrobky vyrobené v západnom svete – napríklad značky, ako je Bosch, Makita, Dewalt. Vo svojom prípade, náklady, ktoré sú skutočne, sú dosť vysoké, sú spôsobené kvalitným montážou a spoľahlivými materiálmi. Veľkí výrobcovia so svetovým menom pre desaťročia pracovali na vlastnej reputácii, pretože jednoducho si nemôžu dovoliť zničiť s nízkokvalitnými výrobkami.

Ak pre nejaký objektívny dôvod som stále vypadol z objednávky, rovnaké schopnosti veľkých spoločností im umožnia umiestniť autorizované servisné centrum niekde blízko klienta.

Píly: Čo to je, druh a výber

Píly: Čo to je, druh a výber

Píly: Čo to je, druh a výber

Podobné výhody z hľadiska intimity servisných centier majú domáce značky – napríklad „Bison“ alebo „Interskol“. Okrem toho, vzhľadom na relatívne nízky vývoz, výrobky domácich spoločností sú zamerané najmä na domáci spotrebiteľ, pretože servisné centrá sú oveľa bežnejšie. Vzhľadom na úzke umiestnenie výrobcu a relatívne nízkych platov na ruskej výrobe je takéto vybavenie zvyčajne lacnejšie, a môže byť tiež prispôsobený našim podmienkam – napríklad je ľahšie niesť silné mrazy. Zároveň nie je potrebné zabudnúť, že ruské píly, hoci sú celkom dobré, nikdy nedosiahnu úroveň produktov svetových značiek a v prípade malých známych spoločností môže byť zbytočné peniaze.

Pokiaľ ide o čínsku pílu, v posledných desaťročiach, svetový trh zaplavil, všetko je nejednoznačné. Naša spotrebiteľ sa používa na tento čínsky tovar zvyčajne nesvieti vysokú kvalitu, ale aj penny, čo robí kupujúci stále neprenáša.

Píly: Čo to je, druh a výber

Píly: Čo to je, druh a výber

Zároveň to nie je možné priznať Číňania v posledných rokoch sa naučili vyrábať dobré produkty, najmä preto, že výroba mnohých významných značiek sa stále nachádza v Číne. Problém je, že slávne píly, dokonca vyrobené v Číne, stoja ako západné a miestne značky sú často krátkodobé a nestarajú sa o uznanie svojej ochrannej známky, pretože je to lacné vybrať si, ale je ťažké si vybrať Dobrá píla.

Samostatne treba poznamenať, že špecifické priemyselné typy píl môžu vyrábať špeciálne spoločnosti, ktorých mená nebudú hovoriť jednoduchý mestský muž, vo všeobecnosti, nič. To sa deje z dôvodu, že tieto firmy nevytvárajú nič iné, ale kvôli malým objemom trhu, môžu byť takmer konkurenti.

V súlade s tým, výber drahých profesionálnych úzkych profilových zariadení, orient na propagované mená nebudú úplne správne.

Píly: Čo to je, druh a výber

Ako si vybrať?

Výber konkrétneho typu píly, ako je uvedené vyššie, závisí od toho, ktoré úlohy s jeho pomoc je potrebné vyriešiť, pretože rôzne kategórie takéhoto nástroja nie sú vždy zameniteľné. Z tohto dôvodu sa zameriavajú na niektoré ďalšie kritériá.

Výber elektrickej píly venujte pozornosť napájaniu. Okamžite tvrdí, že píly, ktoré nepoužívajú elektrickú energiu, sú dnes zriedkavé, a to je buď manuálny nástroj s nízkym výkonom, alebo o benzín – s vysokým výkonom, ale charakteristickým zápachom a ohlušujúcim rev. Pokiaľ ide o elektrické jednotky, zvyčajne jedia buď zo siete, alebo z batérie. Modely siete Desktop vždy vyrábajú vyššiu moc, v podmienkach každodennej práce v dielni budú v priorite. Nabíjateľné píly sú trochu obmedzené v sortimente, vyvíjajú sa s pohľadu na mobilitu, preto nemôžu byť veľké. Ich použitie je najvhodnejšie mimo dielne – priamo v zariadení.

Píly: Čo to je, druh a výber

Píly: Čo to je, druh a výber

Pri výbere modelu batérie Upozorňujeme, že batérie sú rôzne typy. Predtým sa aktívne používali, niklové kadmové batérie boli aktívne používané, ktoré boli odolné voči nízkym teplotám, ale dnes ich použitie išlo na pokles kvôli tomu, že sú ťažké a vyžadujú pravidelné plné vypúšťanie pred nabíjaním, bez ktorého rýchlo znižujú maximálnu výšku poplatok. Nickel-metal Hydridové batérie sú zlepšenou škálou nikel-kadmium, všetky nedostatky ich predchodcu sú trochu znížené, a napriek tomu sú všetky vyjadrené do jedného stupňa alebo iné, a náklady sa stali vyššie. Moderné lítium-iónové batérie môžu byť kedykoľvek účtované, sú relatívne pľúca a spôsobujú menšie poškodenie životného prostredia, ale problém je ich zvýšená hodnota, ako aj zrýchlený proces vypúšťania v chladu.

Vzhľadom na všetky vyššie uvedené sú mnohí výrobcovia vybavené ich nabíjateľnými pílmi naraz s dvoma batériami rôznych typov.

Ak sa batéria páči, že model, ktorý sa vám páči, bude len sám, vyberte ho na základe potenciálnych pracovných podmienok.

Píly: Čo to je, druh a výber

Píly: Čo to je, druh a výber

Prevádzkové tipy

Píla – Nástroj je potenciálne traumatický, pretože jeho prevádzka by sa mala vždy vykonávať v prísnom súlade s pokynmi. Posledný človek musí najprv prečítať a úplne úplne pred prístrojom. Osobitná pozornosť by sa mala venovať otázkam bezpečnosti – na vydané odporúčania by sa mali venovať všetkým pozorovateľom.

Aby ste predišli predčasnému rozpadu zariadenia, je potrebné zistiť, ako ho nastaviť.

By sa mal vykonať pre aké úlohy je tento nástroj vhodný, a pre niektoré – nie, a nikdy sa nepokúšajte ho používať podľa vymenovania.

Píly: Čo to je, druh a výber

Píly: Čo to je, druh a výber

Pre každý jednotlivý prípad musíte konkrétne nastaviť nastavenia, ak model zahŕňa multifunkčnosť. Nastavenie sa vždy vykonáva, keď je motor vypnutý, vykonajte akékoľvek zmeny pracovať priamo počas jeho vykonania, ktoré je prísne zakázané.

Väčšina výrobcov je kategoricky proti „amatérskemu“ opravu, a sú pravouhlý zásah môže poškodiť ešte viac. Aj keď viete, ako viete, nezabudnite, že nezávislé otvorenie veka vedie k strate záručnej záruky na jednotku.

Píly: Čo to je, druh a výber

Píly: Čo to je, druh a výber

Možné poruchy

Každá píla má svoje vlastné rysy práce, preto nemôžete vždy presne určiť, prečo nástroj z nej. Pri práci s takýmto agregátom však zvážte niekoľko základných problémov.

Mnohí majitelia zamieňajú, že nástroj je vyhrievaný pri práci. Je nemožné úplne vyhnúť tomu – od trenia je vyhrievaný primárne pracovný povrch a ak jednotka pracuje dlhú dobu, potom sa môže zahrievať na motor. V drahom nástrojoch je chladiaci systém, čiastočne kompenzujúci problém, lacné je len potrebné, aby sa pravidelne vypne, aby sa zabránilo prehriatiu ako normálny fenomén.

Ak je jednotka vyhrievaná oveľa rýchlejšia, než sa to stalo skôr, bol buď rozbitý chladiaci systém, alebo ste hodili príliš tvrdého palivového dreva alebo iný materiál, že tento motor v kombinácii s pílou jednoducho nebude mať.

Píly: Čo to je, druh a výber

Píly: Čo to je, druh a výber

Reťazové píly sú často chlórované, keď stlačí na plyn a nie harf, ale tento problém nie je tak jednoduchý – potenciálne príčiny môžu byť dosť veľa. V niektorých prípadoch je problém riešený jednoduchou náhradou benzínu pre lepšie – sa zvyčajne odporúča, aby začala diagnostika. Hodnota oleja (je žiaduce použiť to, čo výrobca odporučil, aby sa výrobca odporúčaný), okrem toho by sa oba tekutiny nemali byť uložené príliš dlho pred použitím.

Niekedy zmes pláva sviečku pri práci – skontrolujte, že je celkom jednoduché, a ak bolo podozrenie potvrdené, posledný, ktorý potrebujete vyschnúť v čerstvom vzduchu asi pol hodiny, predbežné odvodnenie nadbytku paliva. Ak to ani nepomohlo, potom dôvod môže mzdu v neprítomnosti iskry – potom buď sviečka sa netvorí drôt, alebo elektronická jednotka zapaľovania sa zlomila.

Píly: Čo to je, druh a výber

Píly: Čo to je, druh a výber

S rastúcou silou stánkov reťazovej píly v prípade, že sa trysky karburátora alebo palivového filtra boli upchaté – v oboch prípadoch, palivo sa jednoducho aplikuje dostatočne.

Rozdelenie môže pozostávať z upchávania vzduchom filtra, čo je dôvod, prečo sa zmes paliva a vzduchu nevytvára správne.

V skutočnosti je problém tak globálny, že teoreticky môže byť jeho príčinou zlyhaním úplne detailov motora. Početné recenzie ukazujú, že nešikovné pokusy o rozoberanie motora a opravy bez vhodných vedomostí, aby to bolo len horšie, pretože ak je to možné, obráťte sa na servisné stredisko a neopravujte jednotku sami.

Prehľad jedného z modelov píly nájdete v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár