Podporuje podadolový konektor: Charakteristiky a výber

Jack – užitočný a potrebný nástroj v Amateur vodiča Arsenal alebo profesionálne auto mechanik. S tým môžete auto zdvihnúť, vymeňte koleso alebo vyrábať iné manipulácie. Avšak, ak používate valcovací konektor bez špeciálnych gumových obložení, potom môžete poškodiť spodné alebo auto karosérie. Takéto obloženie je možné zakúpiť v špecializovaných predajniach alebo ich robiť s vlastnými rukami.

Účel

Dizajn akéhokoľvek podložného konektora obsahuje kovový pohár – to je detail nástroja, odpočíva v tele stroja, keď je zvýšený. Väčšina typov takýchto pohárov má niekoľko výčnelkov, sumarizovaných pod osobitne navrhnutým miestom na vozidle (nie na všetkých značkách). Pri zdvíhaní stroja je kovový pohár v kontakte s telom, čo je dôvod, prečo sa na ňom ukladá veľké zaťaženie. To často vedie k tomu, že škrabance alebo hlboké denty sú vytvorené na zemi.

Kvôli takýmito defektom je ochranná vrstva poškodená, ako výsledok, ktorý s kovovým kontaktom s vlhkosťou začne hrdzu hrdze. Aby ste tomu zabránili, je povinné používať gumovú podporu pre valcovaný konektor. Tesnenie medzi kovovou miskou a karosériou výrazne znižuje riziká tvorby dents, škrabancov a iných defektov vytvorených po použití zdvíhacieho nástroja.

Do niektorých modelov Jacka sú takéto gumy zahrnuté v súprave. Ak takýto príslušenstvo nie je uvedený v konfigurácii, môže byť zakúpený alebo objednaný samostatne.

Voľba

Podšívka pre zdviháky sú malé produkty zaoblenej formy určenej na inštaláciu na vrchnú podporu podrezaného nástroja. Bez ohľadu na typy trysiek, všetci vykonávajú jednu funkciu. Leží v spoľahlivej ochrane automobilov pred mechanickým poškodením. Ak si chcete vybrať optimálny typ podpory, musíte počúvať niekoľko odporúčaní.

 1. Príslušenstvo by sa malo zvoliť podľa typu jacka, inak je produkt jednoducho zbytočný. Aj keď je umývačka univerzálna, musíte venovať pozornosť veľkosti kovovej misky.
 2. Materiál, z ktorého je spacer vyrobený, by mal byť trvanlivý, ale v rovnakom čase elastický. Príliš rigidný produkt sa rýchlo dostane do disrepair – pri prvom zaťažení môže prasknúť alebo rozpadnúť sa.
 3. Podložka by nemala byť tenká. Minimálna výška produktu – 3,5 cm. S nižšími hodnotami rizík „gumy“ gumy na kov pod vplyvom zaťaženia.

Materiál, z ktorého je podpora vyrobená, by nemala robiť ostré nepríjemné pachy. Takéto bude povedané o použití výrobcu s nízkou kvalitou.

Trh predstavuje obloženie domácej a zahraničnej produkcie. Dávame niekoľko spoločností, ktoré sa podarilo získať dôveru spotrebiteľov kvôli uvoľneniu vysokokvalitných a spoľahlivých, ale zároveň lacným príslušenstvom. Patrí medzi ne nasledovní výrobcovia: OMBRA, MATRIX, ERMAK, KRAFT, „ZUB“. Obloženie týchto značiek sa vyznačuje odolnosťou voči vysokým a nízkym teplotám, teplotným kvapkám, rôznym negatívnym ovplyvnením atmosférického hľadiska. Rýchlo obnovujú predchádzajúci formulár po odstránení zaťaženia a minimálne menia svoju geometriu po dlhej kompresii. Takéto príslušenstvo bude slúžiť na dlhú dobu a nebude pustiť v zodpovednom momente.

Ako to urobiť sami?

Urobte gumovú podporu pre jack osobne nepohodlný. Na to musíte vykonať niekoľko akcií. Výučba krok za krokom:

 • Merajú sa vonkajšie a vnútorné priemery kovovej misky nástroja (je vhodné vykonávať s kalibrom);
 • Hĺbka misky horných zubov je odhalená;
 • Dopravný pás sa odoberie s hrúbkou najmenej 14 mm – sa bude vyžadovať aj príjmy (vŕtačka, nôž a pár koruny pre sadry rôznych priemerov, bude tiež potrebné);
 • Koruna s menším priemerom je nainštalovaná na vŕtači, vybranie sa uskutočňuje asi 8 mm;
 • Korunka sa mení, je vyrobená úplná hrana, získa sa vyrezávaný kruh;
 • S pomocou markera na päte sa zaznamenáva najvyšší bod konektora zdviháka a značiek;
 • Pod vyplnenými ochrannými známkami sú rezy vyrobené konštrukčným nožom pre 8 mm až na koniec vnútorného kruhu, zuby sú rezané (pre pohodlnejšie orezávanie, odporúča sa používať prehľad;
 • Ak je na miske zdviháka výčnelku, mali by ste rezať kruh tohto priemeru na výsledný gumový vankúš.

Ak nie sú žiadne vybavenie a materiály na výrobu gumových obložení, môžu byť objednané v online obchode. Vzhľadom k veľkej škále rôznych podperov si každý môže vybrať vhodné riešenie pre svoj model Jacka.

O tom, ako vykonať podporu pre konektoru, pozrite sa ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár