Rotband sadra: Návod na použitie

Stavebné materiály nemeckého výrobcu Knauf na ruskom trhu vedúcich v zozname predaja už nie je prvým rokom. Jedna z najvyhľadávanejších produktov zostáva „Rotband“ omietka. Pokyny na používanie tohto materiálu je jednoduchý a zrozumiteľný dokonca nováčik, technické vlastnosti omietky vo výške a nemecká kvalita hovorí sám.

Zvláštnosť

Omietky Knauf „Rotband“ zaslúžené uznanie špecialistov v oblasti opravy a začiatočníkov z mnohých dôvodov. Je pozoruhodné, že prístup k výberu surovín na výrobu svojich výrobkov na zakladateľov spoločnosti je čisto profesionálny. Brothers Knauf – Mountain Stavitelia podľa profesie. Po mnoho rokov sa snažili vybrať taký materiál, ktorý by bol vysokokvalitný, ekonomický a ľahko pracovať, a zastavil sa na omietku.

Veľké množstvo tohto minerálu v zložení omietky poskytuje všetky svoje jedinečné vlastnosti a výhody:

 • Omietajúca zmes „Rotband“ sa vyznačuje starostlivo premysleným. Jej základom je jemný prášok z kariérnej omietky. Pridáva sa k zložkám prírodného pôvodu, ktorý zvyšuje elasticitu, schopnosť riešenia dlhšie udržiavať vlhkosť, adhéziu s pracovnou plochou a silou.
 • Vodotesné komponenty v kompozícii chránia vrstvu pred nanesením na stenu alebo strop.
 • Polyfunkčný materiál v opravách. To sa zvláda s mnohými výzvami a umožňuje zatvoriť hlboké ciele, úroveň steny so zakrivením klesá až 5 cm pre jednu recepciu, zabrániť tepelným stratám, zlepšiť izoláciu v miestnosti, pripravte povrch stien a strop na dekoratívne obloženie , Vykonajte samotnú dekoratívne dekorácie a dokonca aj obnovovaciu prácu.

 • Pokyny na použitie je presné a zrozumiteľné, takže Knauf „Rotband“ je vhodný na použitie na profesionálne účely a opravy vlastných rúk. Početné hodnotenia Potvrdzujú, že opravu s materiálom linky rotband nie je úplne ťažké.
 • Omietok mix univerzálny. Najlepšie je spadnúť na relatívne hladký betón, cement alebo orezaný povrchom cementovej omietky, ale je vhodný pre prácu na iných dôvodoch. Najmä tehlové steny a porézne materiály, ktoré sa vyznačujú veľkou absorbovateľnosťou vlhkosti, sadrokartónu, CSP a OSB Platne. Dokonale sa zvládne so zarovnaním a dekoráciou stien v starých miestnostiach a na pozemkoch, ktoré opakovane zažili opravy.

 • Vďaka práci obáv výroby na medzinárodnej úrovni výrobky sú v súlade s európskymi normami kvality uznaných v ktorejkoľvek krajine a prispôsobené klimatickým podmienkam rôznych krajín vrátane komplexnej ruskej klímy.
 • Omietky je tuhé a trvanlivé v suchých a vlhkých miestnostiach. Je vhodný na dokončenie kúpeľní, kúpeľní a kuchýň, ak na ochranu omietky sa používajú špeciálne kompozície.
 • Zmes je schopná „nie konfliktu“ v tandeme s konečnými materiálmi iných výrobcov a účinne kombinuje s výrobkami vo vlastnej línii.

 • Kvapalné riešenie je veľmi plastové, ale neprevádza cez povrch. Je vhodné použiť ho pri dokončovaní problémových oblastí.
 • Nie je potrebné používať SHP môže po aplikácii „Rotband“ omietky.
 • Gypsum je veľmi ekonomický pri dokončovaní stien a stropov, nepotrebuje toľko ako cementové pieskové zmesi. Šetrí a financie a čas na opravu práce.

 • Jedna hrúbka vrstvy – plus-mínus 50 milimetrov. Zvyčajne stačí na to, aby ste zladili stenu v jednom prístupe.
 • Mrazené omietky odolné voči ohňu.
 • Sadrová omietka umožňuje stenu „dýchať“, čo znamená, že pod povrchovým materiálom nebude žiadny kondenzát.
 • Gypsum – Minerálny prírodný materiál. Nespôsobuje alergické reakcie a nepridelí toxíny.

Nevýhody stojí aj pozornosť. Až zaznamenal mnoho špecialistov, riešenie môže dať malé zmršťovanie. Je to dôležité zvážiť pri výpočte spotreby látky a chovu vody.

Tiež sa môžu vyskytnúť problémy pri pokuse použiť druhú päť-meantimeter vrstvu na prvom mieste bez zloženia primérov medzi nimi. Uchopenie v tomto prípade nie je vo výške.

Novinky, spotreba materiálu môže výrazne prekročiť údaje určené výrobcom. Zmes sa zmrazí pri kontakte so vzduchom za menej ako hodinu. Je potrebné pracovať veľmi rýchlo.

V porovnaní s podobným tovarom iných výrobcov, cenový segment omietky Knauf „Rotband“ označuje skôr prémiovú triedu než ekonomické.

technické údaje

Zaslúžia si samostatnú pozornosť, pretože určujú kvalitu a životnosť materiálu.

Okrem už uvedenej kompozície sa takéto charakteristiky zohľadňujú ako balenie, skladovanie, hrúbku vrstvy, pevnosť a hustota, farba a veľkosť frakcie, dočasné vlastnosti.

Uvoľnite formulár „Rotband“ omietky – balené tašky 5, 10, 25 a 30 kg. Päť kilogramov sú vyrobené z polyetylénu a papiera, ťažšie – len papier. Takéto obaly nielen pomáha udržiavať zmesi suchého sadry vhodné na použitie, ale aj informácie užitočné pre kupujúceho. Na všetkých balíkoch je firemná rozlišovacia značka – nemecká norma. Overená kvalita „. Okrem toho označené časom balenia tovaru vo formáte: rok, mesiac, hodina, sekundy. Na vonkajšej vrstve obalu je reliéfne – pruhy.

Tieto jednoduché znamenia pomáhajú rozlišovať firemné produkty od falošnej kvality.

Papier alebo polyetylénová nádoba sa skladuje v suchom a vetranom mieste pri teplote, ktorá nie je nižšia ako 0 stupňov a nie vyššieho 25. Odporúča sa zabrániť ohrevu zmesi a zadať balenie slnečného žiarenia.

Vonku na obale sa nachádza informačná tabuľka, v ktorej sú uvedené hlavné charakteristiky. Podľa týchto údajov nesmie veľkosť frakcie prekročiť 1,2 mm. Tento ukazovateľ je dôležitý pre „tekutosť“ riešenia. Čím menšia frakcia, tým silnejšie je „plaziť“ na stene. Čím väčšia, tým lepšie spočíva na stene a nad lepivosťou s upraveným povrchom.

Farba nie je špecifikovaná, ale výrobca tvrdí, že nemá vplyv na prevádzkové charakteristiky omietky. Nádych omietky závisí od pridania farbiva, ale z miesta, kde sa ťaží. Pripravené riešenie môže byť natreté v bielej, sivej alebo ružovej. Biela omietka vstúpi na trh z nemeckých a krasnodar rastlín, sivá – z Krasnogorsk, ružovo – z Kolpino.

Odporúčaná hrúbka vrstvy sa líši pre stropné čalúnenie a spracovanie steny. Pre horizontálne povrchy je minimum 5 milimetrov, a maximálne – 15. Pre vertikálne – od 5 do 50.

Dočasné ukazovatele sú prekrývajúce každý proces samostatne. Roztok „dozrieva“ po pridaní vody za 3-7 minút, zostáva tekutina a vhodná na prevádzku 25-35 minút, tenká vrstva vyschne viac ako 3-5 hodín a najviac tuku – len za 7 dní.

Indikátory hustoty a kontroly sily nezávisle nemožné.

Regulujú maximálne zaťaženie na omietkovú vrstvu a pre čiaru otáčania, výrobca nastaví takéto čísla:

 • Hustota – 950 kg / kubický meter;
 • Pevnosť kompresie – nie menej ako 2,5 MPa;
 • Sila pri ohýbaní – Žiadne menej jednotiek.

Ten, ale najdôležitejšia charakteristika – spotreba zmesi na meter štvorcový. Zaslúži si podrobnú pozornosť.

Spotreba na 1 m2

Stav pracovných plôch je iný a spotreba materiálu je uvedená v priemere – pre vrstvu v 1 cm. Zohráva úlohu a profesionalitu osoby, ktorá vykonáva opravu práce. Malýční špecialisti môžu presne čo najviac určiť potrebnú hrúbku vrstvy, ale často sa zdá, že milenci, že to bude vedieť lepšie. Tam, kde bolo možné čo robiť s dvoma centimetrami hrúbky, v dôsledku toho ukladajú maximum maximálnu spotrebu výrazne zvyšuje.

Napriek tomu, že výrobky Knauf „Rotband“ nie sú najviac rozpočtové možnosti, takýto odpad porazí na vrecku.

Aby ste predišli zbytočným dočasným a finančným nákladom, musíte správne vypočítať zmes sadrokartu na meter štvorcový.

Toto sa vykonáva ručne krok za krokom:

 • „Umývanie“ steny. Perfektne rovný povrch, skôr výnimka ako pravidlo, takže musíte porovnať výškové rozdiely aspoň v troch bodoch. Na tento účel je dĺžka steny rozdelená na tri identické segmenty, v strede každého segmentu 20 cm od stropu, necht je poháňaný, kábel s nosným káblom je zviazaný na nechty. Nižšie, v tomto bode, kde sa zarážky zarážky, je riadený iný necht a upevňuje špičku kábla. Rovnaký kábel môže byť natiahnutý horizontálnou čiarou. Táto metóda vám umožňuje presne určiť rozdiely v zakrivení stien.

 • Výpočet aritmetického priemeru. Tento indikátor sa rovná požadovanej hrúbke omietkovej vrstvy, takže stena sa hladká. Napríklad, ak je dĺžka steny 9 metrov, tri prístrešky boli umiestnené na ňom a odchýlky sa ukázali, že 1, 2 a 3 centimetre, musia byť zložené a rozdelené do počtu canopies. Celková suma v množstve zakrivenia poskytuje 6 centimetrov a vyrovnávacia vrstva musí byť 2 cm.
 • Výpočet materiálu pre 1 meter štvorcový. Balenie dostane minimálnu hrúbku vrstvy pre meter štvorcový. Z týchto údajov je ľahké získať maximálny aj priemerný indikátor. Napríklad, s hrúbkou vrstvy 2 cm, musíte znásobiť údaje z informačnej tabuľky do 2. Pre Stucco „Rotband“ spotreba na 1 kV. m pri 1 cm je 8,5 kg. Ukazuje sa, že pre 2 bude potrebovať 17 kg na meter.
 • Výpočet materiálu pre celú oblasť. 17 kg (iné ako výsledné číslo) sa musí vynásobiť do oblasti steny. Pre každý povrch sa výpočet vykonáva samostatne.

 • Výpočet počtu obalových omietok. Celková hmotnosť omietky musí byť rozdelená na 5, 10, 25 alebo 30 (kg v 1 balení). Čím väčší je objem, lacnejšia cena za kg, takže je lepšie navigovať si veľké obaly.
 • Omietka. Dokonca aj výpočet manuálne nedáva 100% presného výsledku. Počet tašiek omietky potrebný na opravu miestnosti je vždy zaokrúhlený do najväčších. O 10,5 – až 11, na 12,5 – až 13. Ak sa ukázalo, že sa ukázalo, že je dokonca, dodatočný vak je zakúpený v objeme 5-15% z celkovej hmotnosti.

Pre výpočtové stropy prebiehajú rovnakým spôsobom, ale berúc do úvahy skutočnosť, že maximálna povolená hrúbka vrstvy je len 15 mm.

Čas schnutia

Pre aplikáciu primérov a dekoratívnych povrchov, po dobe debnenia potrebujete absolútne suchý a najnižší povrch.

Najhoršia vrstva 5 cm suché 7 dní. Na základe toho môžete vytvoriť približný výpočet času na vyschnutie 1 cm vrstvy – od 24 do 34 hodín. Presná hodnota závisí od hrúbky vrstvy (1 cm suché rýchlejšie ako 3) a typ povrchu. Na poréznych a dobre absorbujúcich stenách (bloky z prevráteného betónu, tehly), omietka stráca svoju vlhkosť rýchlejšie a bude rýchlejší, na materiáloch priemernej absorpcie (podľa typu sadrokartónu) a priemerných ukazovateľov a maximálnu čakaciu dobu Husté betónové základne.

Ako použiť?

Aplikačná technika „Rotband“ je k dispozícii každému, kto chce. Pred spracovaním sa vykonáva v etapách – z prípravných prác.

Prípravné práce

Maliarska práca bez predchádzajúceho tréningu – peniaze a čas na vietor. Opravné priestory je potrebné uvoľniť z odpadu, ak je, aby sa vykonali suché čistenie (odstráňte stavebný prach) a mokré. Čisté steny alebo strop nevyhnutne musia byť vystužené typom povrchu s kompozíciou dvoch vrstiev cez interval niekoľkých hodín.

Optimálna možnosť – Knauf Primer.

Na ochranu polyetylén hustého filmu sa odporúča vonkajší povlak, upevnenie s maľovaním. Ušetrí sa od potreby odstrániť biele sadrové rozvody a zmrazené kvapky riešenia.

Ak sa príprava nevyrába, problémy, ako napríklad krakovacie omietky, peeling, vzhľad nezrovnalostí.

Príprava nástrojov

Na maľovanie funguje, bude existovať niekoľko kapacít pod vodou (naleje sa do zmesi sadry, umývanie náradia) a riešenie, stepladder, maľovanie zvlnených na stuhou odlievajú riešenie na liečenie hlbokých medzier, kelma, polovičnej kože, kočka, špachitých a Špeciálny nástroj s názvom Pravidlo.

Pre miešanie riešenia potrebujete stavebný mixér. Suiter a vŕtačka s miešacou tryskou.

Tiež stojí zalievať pracovné oblečenie, pohodlné topánky, rukavice. Pri poschodí stropu – respirátor, okuliare a čelenky alebo vreckovku na ochranu vlasov.

Hlinené riešenie

Keď druhá vrstva priméru schne (asi 24 hodín), je čas začať priamo do povrchovej úpravy. Staré murivo, porézne materiály a drevo s dobrou absorpciou, môžu byť potiahnuté v troch vrstvách, ale tenké.

Nasadenie Riešenie je vyrobené v plastových nádobách. Použité čisté teploty vody a mixéra alebo vŕtačka. Je potrebné striktne dodržiavať odporúčania výrobcu o teplote a množstve kvapaliny a premiešajte samovú hmotu, aby sa dôkladne premiešla až do jednotnosti.

Trvá na riešenie až 10 minút, potom pokračujte. Ak chcete zatvoriť hlboké medzery a tvorba pláží-pyramídy na stene, sa pripravuje v malom množstve samostatne tak, že zvyšok hmotnosti nie je zmrazený.

Existuje niekoľko spôsobov, ako aplikovať „Rotband“ omietky: v 1 recepcii, v 3 recepcii av majákoch.

Pre aplikáciu na jednu, stena by mala byť pomerne hladká a nie problematická. V tomto prípade je hotový roztok napísaný na bunke a aplikuje sa na stenu zdola nahor, ustupuje vzdialenosť rovnajúcu sa hrúbke vrstvy. Tak pokrytú celú oblasť.

Voľba vrstvovej vrstvy je určená pre náročné povrchy, ktoré potrebujú dodatočne posilniť.

Aplikuje sa tri vrstvy:

 • „Sprej“ – kvapalný roztok minimálnej hrúbky;
 • „Pôda“ – hlavná vrstva, ktorej hrúbka je 3-4 cm. Ak je to potrebné, maľba sieťoviny pre výstuž „vzlietne“;
 • „Zakrytie“ – tenká povrchová vrstva, ktorá hladuje povrch steny a mriežky.

Ďalej je možné niekoľko možností. Ak je stena už hladká, potom spracoval priečku s tmelou pred dekoratívnou úpravou; Ak majú chyby stále, pripútané cez priečok a aplikujte omietku re-s jednou vrstvou požadovanej hrúbky.

Dať

Začína sa, keď sa omietka už „schmatla“, ale nevyžadovala. Na stenu sa aplikuje maľba a začnite spracovať kruhové pohyby zľava doprava.

Push by mal byť malý, aby nepoškodil čerstvú omietku.

Tipy a odporúčania

Vykonajte prácu kvalitatívne pomocou štuku „Rotband“, Tipy pre profesionálov pre začiatočníkov pomáhajú:

 • Vždy stojí za získanie materiálu s maržou;
 • Nenechajte rozpustiť veľa roztoku naraz;
 • pridajte vodu do suchej zmesi a nie naopak, a nie okamžite nalejte celý odpor;
 • Práca v suchom miestnosti, pozorovanie teplotného rozsahu od +5 do +25;

 • Vopred zvážiť, či sa omietka vykoná dekoratívnu funkciu a aplikuje úľavu v procese omietky;
 • Použite dve vrstvy vysoko kvalitného základného náteru;
 • Pred použitím sadry Odstráňte všetky kovové prvky zo steny alebo farby v 2 vrstvách bieleho smaltu;
 • Nesnažte sa urýchliť proces sušenia s tepelnými ventilátormi a ohrievačmi – vlhkosť sa odparí príliš rýchlo a povrch môže prasknúť.

O tom, ako vyrovnať strop a steny s vlastnými rukami, môžete sa naučiť z nižšie uvedeného videa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár