Slinke dlaždice pod kameňom: Pros a nevýhody

Clinker Stone – Univerzálny a veľmi pohodlný materiál. Používa sa v stavebníctve a počas konštrukcie vonkajšej dekorácie a umelý kameň nie je menej trvanlivý a trvanlivý ako prirodzený analóg.

V súlade s tým je populárny slinkový dlaždice pod kameňom kvôli jeho spoľahlivosti a dekoratívnych kvalitách. Avšak, podobne ako akýkoľvek produkt, clinker má tiež pozitívne a negatívne charakteristiky.

Výrobná technológia

Na získanie kvalitných výrobkov si výrobcovia zvolia plastovú hlinku s obsahom požadovanej minerálnej kompozície.

Íl vstupujúci do výroby kariéry vyčistený od nečistôt a mieša sa. Prostredníctvom použitia rôznych typov hliny môžete dosiahnuť požadovaný odtieň materiálu a získať potrebný stupeň pevnosti, tepelnej vodivosti a absorpcii vody.

Shamot Pridať do ílu, je zodpovedný za tepelnú odolnosť. Je to s jeho pomoc pri výrobe slinku s ohňovzdornými vlastnosťami. Používa sa pri obložení krbov a kachlí. Z slinku nielenže čelia dlaždice, ale aj tehlové, kormidlice, blokovanie.

Najobľúbenejšie dnes sú považované za: „Torn“ kameň, bridlica, produkt „pod tehál“ a dolomit.

Dlaždice to sami

Okrem nákupu dlaždíc v obchode je príležitosť, aby sa to s vlastným rukami a inkarnovali niektorý z vášho dizajnéra myšlienky.

Najprv musíte vytvoriť formu, potom rozpustiť roztok a nalejte ho do nádoby. V poslednej fáze, zostáva ťahať dlaždice. Keď ste urobili požadované množstvo produktov, môžete spustiť povrch alebo dať vyrobený výrobok na skladovanie.

Clink dlaždice, ktoré vyrábajú špecializované podniky, sa vyznačuje vysokou pevnosťou z dôvodu, že sa spracuje pri veľmi vysokej teplote.

Svetlé a organicky vyzerajú budovy postavené pomocou prírodného kameňa. Má veľa výhod – nádherný vzhľad, odolnosť voči vonkajším faktorom, dlhá životnosť presahujúca desaťročie. Existuje len jeden podstatný mínus – vysoká cena.

Niektorí majitelia domov sú preto vyriešené, aby sa dlaždice s vlastnými rukami, pretože znížia náklady. A ak pozorujete všetku technológiu a nezaujímate sa na materiály, potom by to nemalo byť horšie ako to, čo sa vyrába v továrni.

Materiál

Vzhľad domu má pre svojho majiteľa veľký význam. Nie je však potrebné investovať veľké fondy do fasády. Moderné materiály vám umožňujú urobiť presnú kópiu prírodného produktu, ale náklady budú nižšie a kvalita tvárí netrpí.

Existujú rôzne možnosti pre materiály. Zahŕňajú umelé a prírodné komponenty. Najdrahšia dlaždica „pod kameňom“, v ktorej sú prítomné prírodné zložky. To sa tiež nazýva „divoký“ kameň. Prírodné minerály sú stlačené a potom spálené.

Strana tváre výrobku je hladká alebo lesklá. Ale nedávno je takýto módny trend populárny ako tvar povrchu.

Dlaždice „pod kameňom“ je takmer nemožné odlíšiť od tváre tehly, ale náklady na umelý materiál je oveľa nižší. Takéto dlaždice sú vyrobené z betónu. Kvôli svojej nízkej hmotnosti uľahčuje pokládku. Moderné technológie vám umožňujú dať takúto dlaždicu akéhokoľvek tieňa.

„Kamenný“ dlaždice vyrobené z určitých druhov hliny, má tiež veľmi prijateľnú cenu a má neobmedzené možnosti.

Ako si vybrať

Najdôležitejšie nuansy, ktorým stojí za to navigácia pri výbere obkladu, sú odolnosť voči vonkajším faktorom a expanzným koeficientom. Tieto ukazovatele nám umožňujú dospieť k záveru, ako dobre bude dlaždica pripevnená na povrchu.

Okrem toho je potrebné vypočítať celkovú plochu stien, ktoré budete čeliť, a porovnať výsledok s veľkosťou dlaždíc. Tento postup bude mať určitý čas, ale zmierni vás od nákupu nadmerného materiálu a dodatočného plytvania finančných prostriedkov.

Pri výbere konkrétneho typu čelia, berte do úvahy jeho život, vonkajšie kvality, jednoduchosť starostlivosti, kvality parametrov, cena.

Obľúbené značky

Vedúce pozície na európskom trhu pokrýva produkty spoločnosti Cerrad. S jeho výrobou sa aplikuje spôsob sušenia. Spotrebitelia sú vždy ponúknuté veľké množstvo odtieňov, textúr a veľkostí.

Niekoľko odrôd dekoratívnych náterov tejto spoločnosti sa líšia:

  • obkladový materiál pre základňu;

  • Dlaždice odolné voči mrazu;

  • Fasádny kameň.

Nemenej dobre dlaždice „Canyon“. Ekologický a vysoko kvalitný materiál sľubuje dlhodobú prevádzku tohto produktu. Takýto typ obkladu je oddelený suterénmi a fasádami budov. Špeciálne konzoly dostupné v dizajne uľahčujú inštaláciu a ušetrite čas.

Existujú niektoré ďalšie populárne spoločnosti, ktorých kvalita môže bezpečne dôverovať. Medzi ne patrí nemecké firmy Argetón, Moeding A talianska továreň Sannini.

Kladenie povlaku

Fasáda zdobená slinkovým dlaždicem, vyzerá veľmi podobne. Túto dekoráciu možno nájsť nielen vonku, vo vnútorných interiéri sa tento dlaždice úspešne používa.

Možné mínusy môžu byť pripísané Nie je to veľmi proces kladenia svetla. Ale ak sa dostanete so všetkými potrebnými nástrojmi a materiálmi, správne vyberte lepidlo a čítať dobre s pokynmi, potom celý proces prejde bez komplikácií. A váš dom sa pre teba stane skutočnou pýchou, ak si to olizujete osobne.

Najčastejšie hrúbka fasádnej dlaždice nie je viac ako 14 milimetrov, takže sa dá ľahko prilepiť na stenu.

Predtým je požadovaná plocha spracovaná tenkou vrstvou lepidla a potom je obklad ľahko upevnený. Hlavnou vecou je, že povrch je hladký a čistý.

Základňa môže byť poter, tehál alebo betón. Skôr ako potrebujete použiť primér na jeho povrchu, aby ste zlepšili priľnavosť so stenou. Ak na základe existujú stopy starého cieľa, existujú praskliny, nezrovnalosti, potom je potrebné starostlivo odstrániť. Až po tomto postupe by sa mal začať s hlavnou prácou.

Ak pracujete s fasádou, potom ho budete chcieť izolovať. Preto musíte najprv lepiť špeciálny panel. Len potom, čo by ste mali položiť dlaždice. Existuje ďalšia možnosť. Po konštrukcii budovy je špeciálna omietka aplikovaná izolácia a potom je dekoratívny povlak naskladaný.

Pripravte všetky potrebné materiály vopred a označte. Lepidlo spracovávať malé štvorce, aby sa zabránilo jeho predčasnému mrazu.

Spojka bude nádherná, ak ovládate pár riadkov pri blikaní lepidla s kefou. Na časti dlaždíc tiež aplikujte lepiacu základňu s tenkou vrstvou.

Rovnako ako pri lepení obyčajných dlaždíc v izbách je potrebné začať z druhého riadku od dna po upevnení špeciálnej koľajnice. Po dokončení celej práce bude dolná časť konečne zarámovaná. Byť pripravení na skutočnosť, že v prípade potreby bude musieť byť krátke.

V nasledujúcom videu môžete podrobnejšie považovať inštaláciu obkladačiek slinku na fasádach.

Interiérová dekorácia

Dlaždice slinku je taká dobrá v prevádzke a origináli v dizajne, že je čoraz uprednostňuje sa používať vo vnútornom dizajne priestorov. S týmto povlakom môžete implementovať najodvážnejšie riešenia v usporiadaní izieb, výzdobu schodov a krbov.

Vďaka špeciálnym charakteristikám slinku sa môže použiť v miestnostiach s vysokou vlhkosťou. Tento typ povrchovej úpravy sa dokonale pozerá do kúpeľne alebo v kuchyni. Balkóny a lodžia sa zlepšia len z takéhoto zaujímavého dizajnu. Môžete dokončiť poschodia a špeciálne oblasti v priestoroch.

Inštalácia tohto povlaku je možná nielen na betóne a tehál, ale aj na sadrokartónovej doske a kovu, čo výrazne rozširuje sféry dlaždice.

Môžete vyzdvihnúť cinker dlaždice, založené na všeobecnom dizajne domu, pretože okrem rôznych farebných schém má stále inú štruktúru, môže byť hladká alebo drsná.

Všimnite si, že lepidlo potrebuje kúpiť presne ten, ktorý odporúča výrobca tejto dlaždice. Sú tiež uvedené a podrobné pokyny, ktoré musia byť dodržané pri pokládke materiálu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: