Smalt KO-8101: Špecifikácie a normy kvality

Výber dokončovacích materiálov pre interiér je veľmi dôležitý krok. To platí aj pre maľby. Je dôležité venovať pozornosť tomu, čo má charakteristiky, ako s ním pracovať a ako dlho to bude trvať.

Najobľúbenejšie so spotrebiteľmi smaltovaným KO-8101 smalt. Aké kvality vytvárajú materiál v dopyte, učí sa z článku.

Vlastnosti a kvalita

SMEAMEL KO-8101 – Ide o moderný materiál vyrobený najnovšími technológiami. Farba má vysokú odolnosť a môže byť aplikovaný aj na maľovanie strechy.

Smalt KO-8101: Špecifikácie a normy kvality

Nižšie je uvedený zoznam vlastností a charakteristík:

  • ochrana povrchu pred hrdzou;
  • nevymazal a nezmizne;
  • má vodoodpudivé vlastnosti;
  • Materiál šetrný k životnému prostrediu;
  • žiaruvzdorný;
  • odoláva teplotu od -60 do +605 stupňov.

Smalt KO-8101: Špecifikácie a normy kvality

Oblasti použitia

Smaru tejto triedy má pomerne rozsiahlu oblasť použitia. Môžete ho použiť nielen v interiéri, ale aj pre externú prácu. Vďaka svojej odolnosti voči vlhkosti a schopnosti odolať vysokým teplotám sa materiál používa na aktualizáciu nosenia a spálenej strechy. Farba je ľahké ísť do postele, takže povrch dokonale hladký. Takýto materiál môže byť tiež pokrytý tehlovým alebo betónovým povrchom.

Vrstva v tomto prípade bude musieť byť hrubšia a vzhľadom na hrubý povrch sa spotreba materiálu zvýši.

Smalt KO-8101: Špecifikácie a normy kvality

Smalt KO-8101: Špecifikácie a normy kvality

ENALAMEL KO-8101 je široko používaný v automobilovej výrobe. Tu je hlavná úloha zohráva skutočnosť, že farba vytvára ochrannú vrstvu na detailoch a nie je korózia. Časti motora, výfukové potrubia a dokonca aj kolesá na kolesách si ponechávajú svoj pôvodný pohľad na dlhú dobu. Stojí tiež za zmienku, že najbežnejšie farby, ako je čierna a striebro. Dodáva detaily prezentácie.

Smalt KO-8101: Špecifikácie a normy kvality

Veľmi často sa farba používa vo výrobe (rastliny, jadrá, továrne) a v interiéri s vysokou dennou permeabilitou (kaviarne, galérie, športové haly, kluby) ako konečný materiál. SMEAMEL má zvýšenú odolnosť proti opotrebeniu, resp. Farba nie je ovplyvnená olejmi, ropnými produktmi a chemickými riešeniami.

Smalt KO-8101: Špecifikácie a normy kvality

Smalt KO-8101: Špecifikácie a normy kvality

Aplikovanie smaltu na povrchu

Keď sa dostanete maľovať, musíte požiadať predávajúceho osvedčenie o zhode a kvalitný pas. To bude slúžiť ako záruka, ktorú ste si kúpili dobrý materiál, ktorý bude trvať dlho. Maľovanie akéhokoľvek povrchu vyžaduje prípravu a vykonávanie v niekoľkých fázach.

Fáza 1: Príprava povrchu

Pred pokračovaním s maľovaním stojí za to starať sa o čistotu povrchu. Nemalo by to byť prach, vlhkosť a iné kvapaliny. Ak sa to vyžaduje, je potrebné materiál odmasťovať pomocou konvenčného rozpúšťadla. Aby ste to urobili, aplikujte malé množstvo na handričke a dôkladne utrite povrch.

Smalt KO-8101: Špecifikácie a normy kvality

Neodporúča sa aplikovať smalt na už maľovaný výrobok. Ak však pred tým, určitý materiál bol už aplikovaný, je lepšie sa zbaviť maxima. To zaručí, že farba vypadne presne a nakoniec nezačne.

Fáza 2: Aplikácia smaltovania

Smalt, musí starostlivo pretrepať do homogénneho stavu, potom otvorte veko a skontrolujte viskozitu materiálu. V prípade potreby sa môže zriediť rozpúšťadlom. SMEAMEL sa musí aplikovať na povrch v dvoch vrstvách, čím sa preruší medzi aplikáciou približne dve hodiny. Ak sa betón, tehlová alebo omietka javí ako povrch, potom počet vrstiev by mal byť najmenej tri.

Smalt KO-8101: Špecifikácie a normy kvality

Smalt KO-8101: Špecifikácie a normy kvality

Fáza 3: Spracovanie tepla

Tepelné spracovanie farby sa vyskytuje v priebehu 15-20 minút pri teplotách nad 200 stupňami. Je potrebné chrániť povrch pred vplyvom látok, ako je benzín, petrolej, maslo. Tieto agresívne riešenia môžu výrazne znížiť život filmu.

So správnym používaním materiálu bude prietok 1 m2 od 55 do 175 gramov. Skladujte farbu potrebnú v tmavej miestnosti, mimo dosahu priameho slnečného žiarenia pri teplote nie viac ako 15 stupňov.

Smalt KO-8101: Špecifikácie a normy kvality

Prečítajte si viac o procese aplikácie smaltovania sa dozviete z nasledujúceho videa.

technické údaje

Nižšie uvedená tabuľka zobrazuje všetky technické charakteristiky skloviny KO-8101:

Názov indikátora

Norma

Po vysušení

Hladká vrstva bez cudzích inklúzií

Farebné spektrum

Vždy zodpovedá norme odchýlok, ktoré sú prezentované vo vzorkách. Prípustná brilancia

Viskozita podľa viskozimeru

25

Čas schnutia do stupňa 3

2 hodiny pri 20-25 stupňoch

30 minút pri 150-155 stupňoch

Podiel neprchavých látok,%

40

Denajte tepelnú odolnosť pri 600 stupňoch

3 hodiny

V prípade potreby percentuálny podiel riedenia

30-80%

Konštrukčná sila

40 cm

Soľná hmla

96 hodín

Priľnavosť

1 bod

Odolnosť poťahovania pri 20-25 stupňoch

Štatistický vplyv – 100 hodín

Voda – 48 hodín

Benzínové a olejové roztoky – 48 hodín

Vzhľadom na všetky tieto vlastnosti, charakteristiky a kvalitné smaltiny, môže byť bezpečne argumentovať, že farba sa vyrovná s akoukoľvek úlohou. Dokonca aj komplexné a nehomogénne povrchy získajú svetlý a krásny povrch kvôli takémuto povlaku.

Smalt KO-8101: Špecifikácie a normy kvality

Výrobca zaručuje, že farba je absolútne bezpečná pri použití. Všetky ukazovatele zodpovedajú GOST. Suroviny na výrobu sa používajú len prirodzené bez iného druhu vôní a chemických kompozícií.

Ak je vaša úloha vyriešiť problém kvalitnej a environmentálnej priateľstvo, potom bude dokonalým riešením smaltového 8101. Krásne pre vás a krásne opravy!

Smalt KO-8101: Špecifikácie a normy kvality

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár