Smalt NTS-132: Vlastnosti a charakteristiky

Na ochranu a poskytovanie rôznych dekoratívnych charakteristík povrchu v stavebníctve a opravy sa používa veľký počet smaltov a farieb. Moderný vývoj vedie k veľkému výberu farieb a lakových materiálov s najviac rôznymi vlastnosťami. Enamel NTS-132 je na trhu známy dlho, ale nestráca popularitu. Odpoveď na otázku, prečo je stále v dopyte, je obsiahnutý v tomto článku.

Zvláštnosť

Enamel NTS-132 sa uvoľňuje od 70. rokov minulého storočia, a je ťažké uveriť, že v súčasnosti ešte nie sú vynájdené náterové kompozície, ktoré by ho prekročili v ich vlastnostiach. Na rozdiel od farieb, emaily tvoria hladkú homogénnu vrstvu po plnom rozsahu, chránia povrch z rôznych vplyvov.

Spočiatku bol hlavný rozdiel medzi smaltovaním a farbou typom riediacej tekutiny. Pre elalevy LKM sa na organickom základe použili prchavé kompozície. V prípade farby by to mohlo byť olfixy alebo obyčajná voda. Postupom času sa stala čoraz viac vodou disperzných smaltov a LCM na základe akrylu.

LC písmen označujú, že tento smalt sa vzťahuje na skupinu nitrocelulózovej, to znamená na základe nitrocelulózy LKM. Jedná sa o biele farebnú vláknitú štruktúru, uvoľnená, pripomínajúca konvenčnú celulózu a získaná z nej s použitím ošetrenia dusíka.

Zloženie NC -132 obsahuje prchavú a non-učebnú časť. Prvá skupina zahŕňa alkydové živice (NO188 podľa klasifikácie živíc), koloxylin-nitrocelulóza s obsahom dusíka 10,7 až 12,2%, plastifikačných aditív a pigmentových častíc. Neslavná skupina je odlišná od rôznych smaltov. Zahŕňa buď 40% toluén, butyl alebo etylalkohol, asi 15% aktívnych vysoko varovaných rozpúšťadiel a mierne menej nízko varu. V druhom prípade sa namiesto toluénu pridá xylén a rozpúšťadlá dosiahnu 30%. Aby sa zvýšili dekoratívne vlastnosti, hladká distribúcia na povrchu sa môže pridať prísada proti flotácii a prísadu na zvýšenie požiarnej odolnosti.

Motovacie kompozície s použitím špeciálnych pastov, ktoré sa hniezdia v upínacích prípravkoch na ich brúsenie.

Výrobcovia venujú pozornosť výhradnej stabilite smaltovania NC-132 na rôzne vplyvy.

Okrem toho, takéto pozitívne vlastnosti Poznámka:

 • Vysoká pevnosť a odolnosť proti opotrebeniu;
 • Elastická štruktúra je vhodná na použitie akýchkoľvek foriem a obrysov povrchov;
 • Odolnosť voči vode umožňuje použitie smaltu v štruktúrach s vysokou vlhkosťou a na ulici;
 • Jednoduchosť starostlivosti o povrchy pokryté LKM – môžete si umývať akékoľvek prostriedky na domácnosť;

 • Entamelová vrstva môže byť brúsenie a leštené, aby sa lesklil lesk, ktorý bude ďalej ovplyvniť dekoratívny typ výrobkov;
 • Povlak sa nezmizne na slnku a nemôže byť vystavený ultrafialovaniu;
 • Odoláva silné teplotné výkyvy;
 • Materiál je ekonomický a má nízku cenu;
 • Dlhá životnosť. Pri spracovaní smaltu povrchu v dvoch vrstvách v podmienkach miernych klimatických podmienok môže povlak udržať svoje dekoratívne a kvalitatívne funkcie do dvoch rokov.

Názory

Typy a technické parametre smaltu NC-132 reguluje GOST 6631-74.

Ťažké dva typy LKM:

 • NTS-132 „K“ Navrhnuté na prinášanie kefy a má určitú hustotu, ale môže byť rozpustená rozpúšťadlom na kvapalnú konzistenciu;
 • Nts-132 „p“ – Tvar kvapaliny vhodný na striekanie s práškovým prúdom.

Technické charakteristiky smaltu.

 • Teplota vzduchu vonkajšieho prostredia pre použitie LKM by mala byť v rozsahu od -12 do +60.
 • 120 minút po použití povrchu, spracovaného NC-132, môže získať lepiacu lepivosť. Plné využitie je možné za deň po farbení.
 • Filmová vrstva tvorená smaltou po mrazenej je charakterizovaná vynikajúcou hladkosťou, nedostatkom rozvodov, škvŕn, tuberkulín a vybraní.
 • Indikátor tvrdosti je aspoň 0,15 y. E. Je určený špeciálnym zariadením TML kyvadlom.
 • U-1 zariadenie vám umožňuje merať rázovú pevnosť vrstvy – aspoň 50 y. E.
 • Lesk zloženia je v rozsahu 40-55%.
 • Hmotnostná frakcia prchavých látok je ľahké určiť farbu tekutiny. Pre čierne smalty je to najnižšie (22-28%), v zostávajúcich odtieňoch viac ako 29% prchavých kompozícií.
 • Termín doby použiteľnosti v hermetickom balíku bez narušenia podmienok skladovania je stanovená za 1 rok.

NC-132 Enamels sa vyrábajú v rôznych vhodných formátoch v bankách, v rozsahu od 0,7 kg, 1 kg, 1,7 kg a na veľké sudy pre priemyselné predmety na 17, 25 kg a ďalšie.

Farby

Farba GAMMA je tiež regulovaná GOST. Výber odtieňov je dostatočne široká a umožňuje vybrať požadovanú farbu pre akýkoľvek typ povrchovej úpravy. Svetelné odtiene sú reprezentované štandardnými bielymi, dva typy svetlosivej a smotany, ľahká béžová.

Dark gama zahŕňa tmavo modro-zelený, tabak, tmavo sivá, sivá-modrá, sivá-zelená, ochranná, čierna farba. Ak potrebujete oddeliť povrch viac jasne, odtiene sú vhodné: červená, červenohnedá, oranžovo-hnedá, zlatá žltá.

Prírodné farby sú reprezentované pokojným svetlom zelenoch žltá, pistásky, svetlo šedá, bledo zelená, sivá-modrá. Ak potrebujete iný odtieň, je to možné a individuálna výroba v súlade s katalógom RAL.

Spotreba

Smalt NTS-132 Choďte na predaj už v kvapalnej forme ready-to-jesť. Po otvorení pohárov môžete okamžite začať dokončovacie práce s postrekovačom, kefami alebo valcami. Ak je to napriek tomu, že je potrebné zriediť produkt, to sa robí s rozpúšťadlami.

Pre typ EMAL NC-132K je potrebné použiť zloženie 649 a pre verziu NC-132P – 646 v súlade s GOST 18188. V každom prípade musí kompozícia len v otvorenej banke okamžite premiešať, aby bola homogénna konzistencia. Čas na dosiahnutie tvrdosti a suchosti – približne 2 hodiny pri teplote 20 s. Ak sa odčítava teplomer v miestnosti alebo na ulici líšia, potom sa konečný výsledok môže dosiahnuť iným časom.

Je zvyčajné aplikovať dve alebo viac vrstiev LKM na povrch, aby sa dosiahlo najlepšie pokrytie. Spotreba vyžarovania je určená vlastnosťami pokrytia výrobku. Tento indikátor označuje, koľko gramov zloženia sa musí aplikovať 1 m2. Väčšina všetkých prietokov je ovplyvnená. Tmavé odtiene: Čierna a tmavozelená zelená potreba 30 g / m2 smaltovania a svetlo – biela a smotana – 100g / m2.

Osobitná pozornosť na zníženie zloženia kompozície by sa mala vyplatiť na prípravu povrchu pred maľovaním. Kovové zásady sa musia vyčistiť oprotorózne prejavy, nečistoty, hrdzavé stopy.

Povrchy drevených materiálov sú lepšie starostlivo suché a lesklé pre lepšiu priľnavosť. Aby sa znížila absorpcia prírodného materiálu, je lepšie použiť primér alebo tenkú vrstvu silne zriedeného smaltu rovnakého druhu. Priméry sú vhodné AK-070, GF-021, FL-03K, VL-02.

V prípade prítomnosti tukových škvŕn na povrchu je potrebné ich spracovať so špeciálnymi kompozíciami. Ak bola základňa pokrytá olejom LKM, musia byť predtým odstránené bez stopy.

Pôsobnosť

Emale NTS-132, hoci patrí do toxických a ohňovzdorných materiálov, ale kvôli ich ochranným a elastickým vlastnostiam, získal rozšírené použitie. Drevené výrobky, zariadenia, ktoré sa nachádzajú v drsnom prostredí, vysoká vlhkosť dokonale si zachováva svoj pôvodný pohľad. Kovové povrchy a betónové základy budú spoľahlivo chránené pred koróziou. To platí aj v životných podmienkach a na spracovanie materiálov v priemyselnej výrobe.

V domácnosti, na úkor krásnych dekoratívnych vlastností LKM, môžete použiť na farbenie nábytku, steny a dekorácie. Fasády budov a kovových plotov v dôsledku malej spotreby tiež priaznivo zvládnuť NC-132. Ale škodlivé látky pridelené pri práci s nitroemalom, prinútili niektoré krajiny sveta, aby obmedzili používanie tohto výrobku a dokonca ho zakazovali úplne.

Preventívne opatrenia

Vzhľadom na vyššie uvedené charakteristiky a toxicitu, pri používaní smaltov, je potrebné dodržiavať určité odporúčania. Uchovávajte materiály lepšie v špeciálne určených priestoroch mimo jednoduchých horľavých materiálov a priameho slnečného žiarenia. Pri použití kompozície je potrebné použiť rukavice z gumy a respiračnej masky na vylúčenie výparov v pľúcach. Ochrana by mala byť poskytnutá pre oko vo forme špeciálnych okuliarov. Vyžaduje tiež použitie pracovného odevy. Je lepšie vykonávať prácu v miestach s možnosťou odvzdušnenia. Zafarbenie by sa malo vykonávať v neprítomnosti otvoreného ohňa.

Na konci práce, musíte si umyť ruky a tvár s mydlom a vodou.

Výrobcovia

Rastliny produkujúce smaltovanie NTS-132 a ďalšie LKMs sa nachádzajú v rôznych mestách v Rusku.

Dlhé a všeobecne známe NGO „Ladoga“, Mať dve výroby – v Omsku a na Kryme. Novosibirsk rastlina „Colorite“ vyvinula systém zliav pre pravidelných zákazníkov a predajcu programu na uľahčenie implementácie svojich kvalitných a rozpočtových produktov.

LLC „Belkolor“ Populárne v bežnom spotrebiteľstve. Kupujúci oslavujú vynikajúcu osloviteľnosť, svetlé farby a rýchle sušenie z smaltu NTS-132 tohto výrobcu. Belgorod Enterprise má dvadsaťročnú históriu, vyrástla z malého obchodu v medzinárodnej značke, ktorá má prémiový riadok, nie horší ako zahraničné náprotivky.

Získajú sa dobré recenzie LKM firma „Tex“. Dostupnosť výrobkov v rôznych stavebných predajniach v kombinácii s nízkymi cenami z neho robí hodný konkurent na trhu farieb a lakov. Výrobca je pripravený potvrdiť kvalitu svojich výrobkov v mnohých certifikátoch.

Skupina spoločnosti „Lacra“ vyrába svoje výrobky v Kanade, Švajčiarsku, Poľsku a ďalších európskych krajinách. Intratívne ceny sú spôsobené dostupnosťou výrobnej kapacity av našej krajine. Entamels podporujú západnú úroveň kvalitných charakteristík.

Continental LLC Je rýchlo rozvíjajúci sa mladá spoločnosť na stavebnom trhu Ruska. Kvalitné štandardy, dynamický rozvoj a rozšírenie výrobných zariadení v kombinácii s obrovskou škálou výrobkov umožnili požičať si ich výklenok na trhu predaja LKM. Smalt značky „KRAFOR“, ktorý vyrába tento výrobca, je umiestnený podľa potreby pre GOST a sanitárne a epidemiologické normy. Závody spoločnosti sa nachádzajú v mnohých mestách centrálnej časti Ruska, v Udmurtii, ako aj v Českej republike, Slovensku a Srbsku.

Prehľad ENAMEL NTS-132 Pozri ďalšie video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: