Stretch strop „Starry Sky“ v interiéri

Jedna z najpopulárnejších možností pre stropný povrch je inštalácia strečového stropu s hviezdnou oblohou. Už viac ako 10 rokov, Stretch Stropy tohto druhu priťahujú svoju originalitu a mágiu, takže pozitívna spätná väzba zákazníkov. Povieme o funkciách tohto krytu v našom článku.

Zvláštnosť

Konštruktívne natiahnutý strop je film natiahnutý v rôznych smeroch. Strop s efektom hviezdnej oblohy zahŕňa systém rôznych svetelných zdrojov, ktoré sú umiestnené medzi hlavným stropom a konštrukciou stropu. Vďaka vloženým závitom LED môžete vytvoriť rôzne kresby a vzory na povrchu.

Základné materiály pre strečové stropy môžu byť PVC film, sadrokartónové, preglejky. Najlepšou možnosťou vytvárania hviezdneho efektu bude použitie PVC filmu, ktorý vytvára dokonale hladký a hladký povrch. PVC film má vysokú odolnosť proti opotrebeniu proti znečisťovaniu, ale tiež udržiava zaťaženie na sto kilogramov.

Zdobenie stropu nočnými hviezdami sa používa nielen v súkromných domoch, ale aj v zábavných centrách (kluby, reštaurácie, kaviarne).

Vytvorenie efektu hviezdnej oblohy sa vykonáva niekoľkými spôsobmi:

 • Optické vlákno. Optické závity nie sú teplom. Samotné vlákna strávia len svetlo bez prúdu, čím sa osvedčili ako nízka elektrina. Operačné obdobie je asi 10 rokov. Jedinou nevýhodou tohto svetla je vysoká cena.
 • Vlákna optika s fotografiou. Fotografia tlač oblohy sa nosí na plátne. Ďalej sú vláknité vlákna fixované, čo bude žiariť zo zlej strany.

 • LED diódy. Takéto osvetlenie je ideálne na vytvorenie ľahkej hudby, pretože lampy môžu zmeniť farbu. Vzhľadom k tomu, že vykurovanie v pracovnom stave sa nevyskytuje, LED diódy sú bezpečné na použitie. Životnosť malá, približne 5-6 rokov.
 • Luminiscenčná farba. Tento typ dekorácie je založený na aplikácii rôznych výkresov (planéty, galaxie, konštelácie, mraky). V neprítomnosti umeleckých talentov môžete použiť šablónu. Farba bude viditeľná len v tme. Plus takýto spôsob je aplikovať výkresy pre každú chuť a nevýhodou je nemožnosť nezávisle nastaviť intenzitu osvetlenia štruktúry.

 • Svetelné piny Starpins. Pre túto možnosť sa strop odporúča používať tmavé, dokonca aj čierne odtiene filmového povlaku. Možná možnosť s krakzáciou hviezdnej oblohy. Z nesprávnej strany filmu je umiestnená LED páska a kolíky sú vyrobené z prednej strany. Výhodou tohto osvetlenia je, že kolíky môžu byť rôznych farieb, a to znamená, že hviezdy budú viacfarebné.

Pri výbere určitej metódy zdobenie stropu je potrebné zvážiť, koľko môže byť dizajn vynechaný. Stropy v nízkych priestoroch budú ešte nižšie o 10-15 cm. Správne vydaná voľba pomôže byť sklamaná v dôsledku.

Stretch Stropings „Starry Sky“ majú niekoľko výhod na použitie:

 • Ohňovzdorná konštrukcia.
 • Minimálna spotreba elektriny.
 • Existuje možnosť nezávisle na nastavenie intenzity svetla.
 • Optické vlákno nepotrebuje konštantnú náhradu.

 • Existujú rôzne farebné riešenia, zvýraznenie a režimy blikania.
 • Bezhovostný dizajn.
 • Vysoká odolnosť voči vlhkosti.
 • Stretch strop skrýva chyby a nepravidelnosti stropný povrch.

Stretch Stropy s takýmto tlačou je možné zakúpiť v hotovom dizajne. Systém môžete tiež nainštalovať samostatne a pozorovať špecifickú inštalačnú technológiu.

deväť

Fotografia

Dizajn

Space dekorácie stropu so špeciálnymi efektmi Existujú dva typy:

 • Dynamický. Tento strop umožňuje aplikovať dynamické efekty a špeciálne programy na nastavenie jasu, farby a intenzity blikania. Tento typ dekor vyzerá skvele v obývacej izbe, jedálni alebo v kuchyni, aby ste vytvorili slávnostný postoj. V spánkových a detských izbách sa neodporúča používať, pretože takéto výkresy budú vykrmované.

 • Statický. Strop je vyrobený tak, aby napodobňoval prirodzenosť hviezdnej oblohy. Tento stropný kryt je ideálny pre interiéry spální a detských, pretože jednoduchý, jemný lesk hviezd bude pôsobiť upokojujúcim a relaxačným.

Statické strop je vhodnejšie pre dynamické v tom, že má nižšie náklady na výstavbu. Inštalácia takéhoto stropu vyžaduje menej času a sily.

Tipy na ubytovanie

Existujú dve možnosti na montáž zaveseného stropu s účinkom hviezdnej oblohy. Prvá metóda umiestnenia sa vykonáva bez trestania plátna. V tomto prípade, svetlo padá na čistenú stranu tkaniny. Clám by sa mali používať menej trvanlivé.

Inštalačná technika:

 • Začať s návrhom stropného povlaku s aplikovanými vzormi alebo vzormi vo forme galaxie, súhvezdí. Tento povlak už pripravil výrezy vhodné na kresbu.

 • Cez mikro-námietky napnuté vlákno. Ak sa vytiahne jedným veľkoobchodným vláknom, potom je žiara menej jasná. Ak chcete zvýšiť jas svetla, použite celé lúče vlákien na natiahnutie do otvorov. Potom, čo sú vlákna narezané na úrovni stropu alebo s výstupkom nie viac ako 2 m.
 • Konečná fáza upevňuje piestovú plátnu. Môže sa líšiť vo farbe, textúre a kreslení z falošných plátnov. Môžete použiť lesklé alebo matné tkaniny.

Druhý spôsob, ako pripojiť stropný strop sa vykonáva takým spôsobom, že otvory sú už vyrobené v inštalovanom systéme hviezdnej oblohy. Aj cez otvory sú vlákna natiahnuté a lepené nesprávnou stranou stropného stropu napätia. Z vonkajšej strany vlákna.

Keď je konštrukcia pripojená, sada sériov začne žiariť.

V tejto variante inštalácie sa odporúča použiť kryštálové dýzy pre ľahkú disperziu. Takýto systém vyžaduje použitie hrubších a hustých plávodov. Montážny kryštál sa vyskytuje pomocou výstužných krúžkov. Kryštály dokonale pozerajú na matný PVC film čiernej alebo tmavej modrej.

Špeciálne projektory sa používajú na vytvorenie efektu hviezdnej oblohy. Projektor sa skladá z halogénovej labky a svetla filtra. Tento mechanizmus sa ticho otáča pri určitej rýchlosti, ovplyvňuje jas a farbu žiarenia. Projektory pomáhajú vytvoriť realistickejšiu imitáciu hviezdnej oblohy.

Niekedy sa vodivý sadrokartón používa na pokrytie stropu. Takéto zdvíhanie je osvetľovacie elektrické spotrebiče.

Inštalácia je listový držiak na strop a jeho sieťové pripojenie. V konečnom štádiu sa vykonáva LED vložka. Jedinou nevýhodou takéhoto výrezu je, že by mala byť inštalovaná profesionáli. Náklady na takýto materiál je dostatočne vysoký, ale výsledok stropného povlaku bude jednoducho úžasný.

Malé montážne triky:

 • Hviezdičky na oblohe môžu mať iný priemer. Ich hodnota priamo závisí od hrúbky použitého vlákna (mení sa od 0).75 až 2 mm). Pri inštalácii na rôznych miestach môže byť povlak odlišného množstva vlákien vytvorený úplnou ilúziou súčasnej hviezdnej oblohy.

Odporúča sa pre 1 m2 umiestniť 1-3 body vlákniny (priemer 2 mm), 3-4 vláknité body s priemerom 1 mm a zvyšok priestoru je naplnený optickými vláknami s priemerom viac ako 0.75 mm. 1 m2 Odporúča sa distribuovať od 100 do 150 hviezdičiek.

 • Priemer optického vlákna väčší ako 1 mm musí byť upevnený s ďalšími držiakmi, takže jeho hmotnosť nepoškodzuje návrh zaveseného stropu.
 • Pri inštalácii musí vlákno nutne potrebovať, aby sa zabezpečilo, že sa nie sú zasmiali. Pri výbere vhodného materiálu pre strop, stojí za to zvážiť, že maximálna teplota vykurovania optických závitov nie je viac ako 70 stupňov.

Stretch Stropy s efektom hviezdnej oblohy počas samoobsluhy vyžadujú osobitnú starostlivosť a presnosť, hoci konečný výsledok stojí za to. Ak si nie ste istí, že si vytvoríte takýto originálny a vynikajúci strop dekorácie, môžete vždy hľadať pomoc pre profesionálov.

Krásne príklady v interiéri

Hviezdičky na tmavom modrom pozadí. Klasická verzia interiéru je vytvorená aplikovaním hviezd na tmavomodrej alebo čiernom plátno. Takýto dizajn môže byť vykonaný na jednej úrovni, ako aj na dvojrozmernom stropnom povrchu. Táto možnosť je často doplnená bielym okrajom. Základom štruktúry je vytvorený lesklým povlakom. Veľmi pekná táto možnosť vyzerá v bazéne. V živých izbách zvetrané v štýle popurtu a futurizmu bude taký výzdoba veľmi vhodná.

Hviezdy na pozadí rôznych odtieňov. Nápady na vytvorenie stropného dekoru nemajú hranice. Napríklad možnosti na aplikáciu hviezd na základnom povlaku stropu ružovej a zelenej. Interiér izbových a nábytkových slúchadiel sú tiež doplnené svetlými a kričiacimi odtieňmi. Hlavnou vecou je, že všetky farby sú navzájom kombinované.

Foto tlač s hviezdami. Rôzne obrazy (konštelácie, planéty, galaxie) sa aplikujú na povrch matného alebo lesklého filmu. Taký dekor bude vyzerať skvele v škôlke. Môžete tiež pridať na povrch obrázku karikatúry znakov.

V tomto videu uvidíte inštaláciu stropu „hviezdnej oblohy“.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: