Stretch Stropy s podsvietením v interiéri

Návrh stropu s zvýrazňovaním v modernom interiéri je jedným z trendových oblastí. Objemné lustre v centre stropu postupne idem z módy, udávajú sa na moderné technológie. Inovatívne LED podsvietenie prichádza nahradiť, čo je najefektívnejšie a bezpečné ako hlavný zdroj osvetlenia miestnosti.

Zvláštnosť

Stretch strop s zvýrazňovaním okolo obvodu má množstvo výhod, ktoré môžu byť výhodné zdôrazniť dizajnové funkcie v modernom interiéri bytu. LED diódy používané na osvetlenie môžu byť ako páska aj bod.

Medzi hlavné pozitívne parametre LED pásky, možno poznamenať nasledujúce položky:

 • Bezpečnosť v prevádzke – mierne ohrev LED pásky prakticky eliminuje možnosť spaľovania;
 • LED páska je ľahko namontovaná na mieste, ktoré potrebujete, pre to nebudete potrebovať ďalšie materiály, pretože reverzná strana páska má samolepiacu vrstvu, ktorá je bezpečne pripevnená k stropu na stretnutie;

 • Elasticita pásky vám umožňuje vytvárať originálne riešenia dizajnu v osvetlení miestnosti, ako aj možnosť kombinácie s inými svetelnými zdrojmi, ako sú bodové svetlá a tradičné lustre;
 • Vysoká účinnosť v spotrebe elektrickej energie, ktorá výrazne znižuje účty elektrickej energie;
 • Zvýšená odolnosť LED nosenia a dlhá životnosť výrobku – výmena pásky sa bude vyžadovať až po 120 tisíc hodinách nepretržitej prevádzky;

 • Jedným z pôvodných vlastností stropnej LED pásky je schopnosť nastaviť silu osvetlenia a meniacich sa farieb;
 • Relatívne nízka cena produktu je k dispozícii širokému okruhu spotrebiteľov.

Ak chcete nainštalovať podsvietenie bodu LED, je potrebné v štádiu návrhu projektu zvážiť všetky podrobnosti o osvetlení stropu. Umiestnenie zdrojov osvetlenia sa musí merať so špeciálnou presnosťou a pred vytvorením stropného stropu bliká na paneloch nosiča. Pamätajte, že po inštalácii produktu sa niečo na zmenu v dizajne jednoducho nerobí.

Druhy návrhov

Pred inštaláciou stropného stropu je potrebné určiť jeho typ v závislosti na úlohách, ktoré chcete vyriešiť prostredníctvom dizajnu miestnosti. Strop môže byť nielen na úrovni jednej úrovne, nedávno zaujímavé viacúrovňové štruktúry sú stále populárnejšie.

Zvážte viac svojich hlavných typov:

 • Štandardné jednoúrovňové štruktúry pozostávajú z jednej vrstvy vinylovej fólie alebo prírodného tkaniva, ktoré sú mierne pod hlavným stropom. Tieto jednoduché úpravy stropného povlaku sú ideálne pre inštaláciu v malých izbách so štandardným rozložením.

 • Viacúrovňové stropné konštrukcie sú módnym smerom v dizajne bytových priestorov. Metóda a inštalácia takýchto vzoriek je dosť komplikovaná a vyžaduje špeciálnu profesionalitu, ale zároveň sa otvára neobmedzené možnosti v dizajne. S pomocou viacúrovňových štruktúr, môžete vytvoriť rôzne formy, rozbiť miestnosť do samostatných zón, kombinovať rôzne farby plátna, hrať s textúrou a osvetlením, ktoré dosahujú najúčinnejšie vizuálne riešenie.

Medzi viacúrovňové stropy sú čoraz obľúbenejšie plávajúce alebo stúpajúce štruktúry. Charakteristickým rysom tohto typu stropu je, že ušľachtilý je niekoľko úrovní a zvýraznenie, ktoré sú špeciálne inštalované medzi nimi, vytvára druh immanenčného efektu. Najčastejšie je nainštalovaný na dvoch úrovniach, ale môže existovať trojnásobná verzia. Pamätajte, že dvojité a tak viac trojitého stropu je najlepšie inštalovaný v priestranných a dostatočne vysokých priestoroch.

Osvetlenie

Umiestnenie svetelných zdrojov pri inštalácii stretových stropov má rad funkcií diktovaných špeciálnymi vlastnosťami stropného plátna.

V týchto štruktúrach je možné rozlíšiť tieto možnosti umiestnenia svietidiel:

 • Bodové osvetlenie. Často sa toto umiestnenie svietidiel porovnáva s efektom „Star Sky“. Táto metóda predpokladá smerovanú zo stropu nadol svetla z diódy alebo neónovej lampy. Toto umiestnenie svetelných zdrojov je ideálne pre rozlišovanie priestoru na zóne.

 • Osvetlenie okolo obvodu. Takéto smerové osvetlenie sa vytvára pomocou inštalácie LED pásky na svahoch z vnútra stropných hraniciach. Tento typ vnútornej suspenzie tvorí mäkký rozptýlený žiaru pozdĺž celého stropu, čím sa vytvára účinok nosníkov, ktorí sa líšia na povrchu.
 • Podsvietenie kontúry. Najjednoduchší spôsob, ako osvetliť strop, v ktorom sú LED svietidlá namontované na špeciálne nainštalovanom polici, takže svetelný tok pochádzajúci zo Sofity je nasmerovaný výlučne na povrch stropu.

 • Podsvietenie. S týmto typom osvetlenia sa používajú malé stropné plafóny, vnútri, z ktorých sú LED diódy umiestnené. Takáto možnosť osvetlenia poskytuje neobmedzené možnosti pri vytváraní svetelných efektov v interiéri.
 • Ak chcete osvetliť strop v priestranných izbách, ako je obývacia izba alebo sála, je vhodné vytvoriť sadrokartónové box s vyčnievajúcim výklenkom nachádzajúcim sa.

Dizajn

Existuje niekoľko typov tvárí strečiek a, samozrejme, je veľmi dôležité zvoliť si stropné povlak, v ideálnom prípade v celkovom dizajne miestnosti.

Hlavné typy povrchov zahŕňajú nasledujúce typy:

 • Lesklá tkanina. Najobľúbenejší snow-white strop tohto typu, ale na predaj, môžete nájsť všetok farebný gamut, pre každú chuť.
 • Matte Bars. Biela verzia takéhoto stropu polyesteru je najlacnejšia a vhodná v takmer akéhokoľvek interiéru. Okrem toho, rozmery takýchto stropov vám umožňujú vykonávať bezproblémový úsek aj vo veľkej ploche.

 • Transparentné alebo priesvitné.
 • Tkanina alebo satén – drahšie, ale podľa toho, ušľachtilý typ stropného povlaku. Satinové stropy môžu byť tradične biele a farebné.

Voľba textúry stropných plátnov závisí aj do značnej miery a v ktorej miestnosti vášho domova alebo bytu plánujete umiestniť.

V obývacích izbách a halách je zvyčajné používať lesklý povrch, Takéto riešenie pomôže, aby sa miestnosť priestranná, naplňte ju svetlovou a sviežosťou. Pre stropy v miestnostiach zdobených v klasických a šľachtických štýloch, ušľachtilý povrch satinov bude vyzerať najvýhodnejšie.

V kuchyni, to je tiež najlepšie, aby sa lesklý strop, pretože je pre neho jednoduchšie, aby sa staral, nebudú sa akumulovať sadze a je ľahké ho utrieť z tuku, nevyhnutne akumulovať v dôsledku varenia. No, v kúpeľni, lesklý povlak bude úspešne kombinovaný s kachľovými stylovými stenami.

Matte Stretch Stropy jemných pastelových odtieňov je dokonalý v spálni. Na chodbe, to je tiež najlepšie používať matné stropné plátno, výber tieňa, ozvena s hlavnou farbou miestnosti, ale na jednej a pol alebo dvoch tónov.

Ak pochybujete o výbere textúry stropného plátna, potom odvážne vybrať matné vzorky, pretože sú klasiky a prispôsobujú sa takmer akékoľvek dizajn umiestnenia. Matte povrch nepritiahne zbytočnú pozornosť a naopak, teplo a útulný je zlepšenie mäkkého odrazené svetlo povrchu jasných predmetov v miestnosti, rozptýlenie oslnivého slnečného žiarenia, vypadávanie z okna cez záclony a plnenie miestnosti s komfortom a pokojom.

Tipy na výber

Na modernom trhu sú stropy na modernom trhu ako domácich a dovážaných výrobcov. Samozrejme, výrobky vyrobené v našej krajine sú rádovo lacnejšie, ale ak nie ste zvyknutí ušetriť na kvalitu, stojí za to venovať pozornosť osvedčeným značkám. Vedúci vo výrobe tohto produktu je nepochybne Francúzsko. Produkty francúzskych výrobcov – to je bezchybná vzorka vysokej kvality a krásny pocit štýlu. Francúzske stropy sú luxusné, spoľahlivé a bezpečné, a možno jediná nevýhoda, ktorá môže narušiť ruský spotrebiteľ – veľmi vysoká cena tovaru, ktorá je však viac než kompenzovaná neprekonanými výhodami krásnych francúzskych vzoriek.

Je tiež možné odporučiť našim krajanovým strečovým stropom z Nemecka, ktoré sa tiež rozlišujú vysokou kvalitou spoľahlivosťou a trvanlivosťou v prevádzke. Nemecké vzorky sa vyznačujú obrovským výberom všetkých druhov textúr a širokej farebnej palety, ktorá uľahčí výber stropného povlaku na takmer akýkoľvek dizajnérsky štýl. Talianski výrobcovia boli schopní vytvoriť stropy, o ktoré sa starajú, čo je minimalizované, čo je veľmi dôležité pre tých, ktorí nechcú tráviť príliš veľa času. Talianske stropy sa vyrábajú aj z vysoko kvalitných materiálov a majú dostatočne dlhú životnosť.

Tí, ktorí ešte nemohli dovoliť drahé dovážané vzorky, môžu zastaviť svoj výber na domácom tovare. Naše domáce stropy sa vo vzťahu nie sú veľmi odlišné od drahých značiek, ale ich životnosť, bohužiaľ, je o niečo nižšia ako západná značka. Budete ich musieť nahradiť oveľa skôr ako európske analógy. Obzvlášť starostlivo potrebujete priblížiť výber čínskeho výrobného stropu. Samozrejme, a medzi nimi existujú výrobcovia svedomí, ktorí ponúkajú zákazníkom vysokokvalitné a relatívne lacné výrobky. Existujú však smutné prípady pri inštalácii lacného čínskeho stropného plátna v byte, potom nájomníci trápia zo silného špecifického zápachu, ktorý vyžaruje strop. Takéto stropy sú skutočne nebezpečné pre zdravie a musia sa okamžite demontovať.

Krásne príklady v interiéri

Vytvorenie pôvodného osvetlenia stretových stropov vo svojom byte, môžete premeniť atmosféru doma, prinášajú kúsok mágie a tajomstvo do neho. A moderné technológie vám umožnia realizovať ktorúkoľvek z vašej predstavivosti do reality.

Jednou z populárnych inovácií v dizajne stretových stropov je priesvitné plátno so zabudovanými LED diódami schopnými meniť ich farbu – zmenu režimov emitovaného svetla, vrátane nielen chromatickosti, ale aj intenzitu osvetlenia sa vykonáva pomocou diaľkového ovládania z ktorejkoľvek časti miestnosti. Takýto originálny strop „Chameleon“ môže byť nastavený pod jeho náladou alebo ho použiť na vytvorenie slávnostnej situácie počas dôležitých udalostí vo vašom živote, či už k narodeninám alebo romantický večer.

V škôlke alebo v spálni s pomocou LED pásku môžete nainštalovať neobvyklé vnútorné podsvietenie vo forme najviac zložitých vzorov. Na to je potrebné umiestniť LED stuhy na určené vopred na základný strop. LED diódy sú pripevnené v tesnej blízkosti na úseku. V popoludňajších hodinách, keď je svetlo vypnuté, takýto dizajn bude úplne neviditeľný, ale večer budú existovať mimoriadne svetelné vzory na strope, ktoré otáčajú atmosféru vašej izby do magickej rozprávky.

Pre obzvlášť citlivé a romantické prírody s pomocou moderných technológií, môžete umiestniť na strop spálne. Táto hviezda neba. Priesvitný strop s blikajúcimi svetlami skrytý v jeho vstavanom podsvietení vytvorí imitáciu nekonečna v diaľkovom priestore.

Na vytvorenie takéhoto stropu sa zvyčajne používajú dva hlavné cesty:

 • S optickým káblom. Táto metóda je pripojenie základných stropných vlákien k celkovému napájaniu s ich následným upevnením na vnútornej strane stropu. To vám umožní vytvoriť žiariace body, ktoré budú počas dňa úplne neviditeľné;

 • Dvojvrstvový dizajn „Starry Sky“. Táto metóda zahŕňa použitie bilaterálneho stropu na prednej strane, čo nenechajte si ujsť svetlo. Na simuláciu ľahkých hviezd v povlaku v chaotickom poradí, špeciálne otvory prerezali. Svetelné lúče, prechádzajúce cez tieto otvory na druhej vrstve, vytvárajú fascinujúce výkresy priestoru.

Na inštalácii stropného stropu s podsvietením sa dozviete z nasledujúceho videa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: