Syccats: Vlastnosti a aplikácie

Príprava na maľovanie, ľudia si vyberajú smaly, oleje, rozpúšťadlá, naučiť sa, čo a ako aplikovať. Ale je tu ďalší veľmi dôležitý bod, ktorý je často vynechaný, neberú do úvahy. Hovoríme o používaní sekvenčných, to znamená, že špeciálne prísady, zrýchľujúce sušenie akéhokoľvek materiálu farby.

Čo to je?

Sikkativ – jedna z týchto komponentov, ktorých zavedenie umožňuje výrobcom diverzifikovať formuláciu a prispôsobiť ho osobitným situáciám oblastí použitia. Pridáva sa do rôznych farieb a lakov na urýchlenie procesu procesu sušenia.

Odrody kompozícií

Chemickým zložením sú sekvenčné soli kovov s veľkou valenciou. Aj v tejto skupine môže zahŕňať soli mono-axiálnych kyselín (tzv. Kovový). Zrýchlenie priebehu sušenia Činidlá sa vzťahujú na akýkoľvek existujúci typ laku.

Predtým sa začali aplikovať reagencie kobaltu a mangánu, ako aj olova. O niečo neskôr sa začalo použitie zirkoničných solí a niektoré ďalšie prvky. Prevažná väčšina moderných zmesí sa vykonáva bez vedenia, pretože konajú negatívne na ľudské zdravie. Chemistov a technológovia rozdeľujú katalyzátory pre látky prvého riadku (true) a zlúčeniny druhého radu (promótorov). Platný urýchľovač je kovová soľ s meniacou sa valenciou, ktorá pri kontakte s cieľovou látkou vstupuje do redukčnej reakcie, potom sa oxiduje na látku so zvýšeným valenciou.

Pomocné kompozície sú soli kovov, ktoré majú nemennú valenciu. Patrí medzi ne zinok, bárium, horčíkové a vápnikové formulácie. Ich úlohou je zvýšiť účinnosť konvenčných zmesí reakciou s karboxylovými skupinami látok, ktoré tvoria film. Vývojári zohľadňujú túto a čoraz viac používané kombinované kompozície.

 • Single Siccativa Na základe kobaltu sú uznané ako najúčinnejšie, ale ich činnosť je ovplyvnená len na povrchovej časti filmu LKM. Preto je taký kov vhodný len pre veľmi tenkú vrstvu alebo v očakávaní horúceho sušenia.
 • Viesť DJe to vo všetkých objemoch, je to celkom jedovaté a schopné tvoriť sulfidové škvrny, pretože nezávislý liek je zriedka aplikovaný.
 • Mangán aktívne a na povrchu a hrubšie. Trivalentný typ kovu tmavo hnedý a môže skresliť vzhľad povlaku. Pri práci sa vyžaduje, aby sa odchýlili od štandardnej formulácie – nadbytok mangánu len oslabuje účinok, na rozdiel od dôkazov.

Výrobné metódy Dva – Tavenie a ukladanie. V prvom prípade tepelný účinok na oleje a živice, ktoré sú potom kondenzované s kovovými zlúčeninami. Toto je veľmi jednoduchá a efektívna technika. Vyzrážané látky sa získajú reakciou medzi zlúčeninami kovu a produktmi spracovania kyselín. Podobné sekvirácie sa vyznačujú objasnenou farbou, obsahujú stabilnú koncentráciu intenzívne aktívnych kovov.

 • Zinok robí sušenie povrchu pomalšie a hlavný objem – rýchlejšie, zatiaľ čo silný film je vytvorený.
 • Vápnik Vykonáva promótor v komplexných zmesiach, vďaka neho, sušenie sa stáva ľahším v chladu.
 • Vanád a tserii Konať v rozsahu farby, ale ich nevýhoda je žltá, ktorá sa objavuje v aplikovanom povlaku.
 • Výmena olova v moderných liekoch kombinácie zirkónia a kobaltu.

Pokiaľ ide o organické kyseliny, existujú štyri hlavné skupiny Semicca:

 • Nastiate (vyrobený z oleja);
 • Linoleatická (získaná z ľanového oleja);
 • Guma (vyrobený z rosínu);
 • Tallatatický (na základe Talno Oil).

Zmes mastných kyselín (ako je LCD) sú tvorené rozpúšťaním soli mnohostranného kovu v mastnej kyseline alebo zmiešaním takýchto roztokov s naftaninátom kyseliny. Použitie takýchto látok je možné s lakom, farbami alkydových typov a v kombináciách s olejom z ľanu. Externe je to transparentné pre ľahkú kvapalinu, pri ktorej je prítomných 18 až 25% nečervených látok. Koncentrácia mangánu kolíše od 0.9 až 1.5% a olovo môže byť obsiahnuté viac, minimálne 4.päť%.

Sekvivácie mastných kyselín interagujú s ľanovým olejom bez toho, aby poskytli zákalu a sediment. Minimálny bielok svietidiel je 33 stupňov tepla. DÔLEŽITÉ: Pripravený na použitie sekvencií tejto skupiny jedovatých a môže spôsobiť požiar. Ak je 6 mesiacov po dátume vydania, musíte starostlivo skontrolovať látku, či stratila svoje vlastnosti.

Drog NF1 je kombináciou „oloveného mangánu“. Ide o tekutú látku získanú metódou depozície. Skoršie analógy tejto zmesi – NF-63 a NF-64. Pridajte zrýchľovač sušenie do farbív oleja a alkydovej prírody, u smaltovaných a lakov materiálov, olifa. NF1 je ideálne transparentné a homogénne, nemá kal alebo nečistoty. Prípustné zdieľanie v spojení s katalyzátormi na základe CO. Medzi nimi sú najlepšie NF-4 a NF-5. Pri zmiešaní s LKM sa chemikália vstrekuje s drobnými dávkami, s ohrozujúcou koncentráciou maximálne 5% počtu spotreby filmu. Digitálny index po tom, čo písmená NF označuje chemické zloženie lieku. Obrázok 2 znázorňuje prítomnosť olova, obrázok 3 – prítomnosť mangánu, 6 – vápnika, 7 – zinok, 8 – železo. Index 7640 ukazuje, že liek je tvorený kombináciou kobaltu kaučuku s olejom a roztokom olovených solí, mangánu v bielom duchu. Tento liek je možné aplikovať a pri obnovení strateného kreslenia smaltov.

DÔLEŽITÉ: Aplikácia nejakého sekvencie, musíte venovať pozornosť dávkovaniu. Nadmerné zavedenie činidla ostro znižuje rýchlosť sušenia fólií a môže dokonca zmeniť odtieň farbenie zloženia, najmä ak je biely spočiatku. Kobaltský oktanát rozpustený v bielom duchu môže mať vplyv opalescencie. Najväčší podiel neprchavých látok je 60%, koncentrácia kovov sa pohybuje od 7%.5 až 8.päť%. Medené Syckens sa nestane, na základe tohto kovu sú k dispozícii iba pigmenty.

Výrobcovia

Medzi rôzne značky sekvencií, prvé miesto je zaslúžené dodať produkty spoločnosti Borchers, Ktorá výroba je veľmi úplne a spĺňa najnovšie technologické požiadavky. Zavedenie takýchto zmesí posudzovania podľa požiadaviek nasleduje vo veľmi nízkych koncentráciách, sú pomerne ekonomické a praktické, vám umožnia vyhnúť sa viacerým problémom.

Ďalší popredný nemecký výrobca – obavy Syntopol, Vyrába tiež vysoko kvalitné a kvalitné výrobky.

Urobte si vlastné ruky

Recept na varenie sekvencií je relatívne nízke. Ak chcete získať zmes vhodnú na spracovanie OLIFA, zodpovedajúcej GOST, musíte použiť fúzovanú gumu. Porcelán (v extrémne metalických) riadu vyplňte 50 g rosínu. Je kosené pri teplotách 220-250 stupňov tepla. Po tavení sa látka mieša a pridá sa do nej 5 g negovaného vápna. Výmena vápna 15 g olova Gurta, ktorá je triturovaná s ľanovým olejom do stavu pasty, a potom vstupuje do malých častí do Rosínu, môžete získať elektródu pneumatiky. Je potrebné zasahovať do oboch variantov kompozícií pred tvorbou homogénnej hmoty. Kvapky pravidelne odstrániť a dať na transparentné sklo, akonáhle budú sami budú transparentní, je potrebné zastaviť vykurovanie.

Môžete tiež pripraviť oxid mangánu získaný z siričitanu sodného a permanitačného draslíka (presnejšie, ich roztoky). Pri zmiešaní sa vytvorí čierna prášková zrazenina. Je filtrovaný a sušený vonku, nie je potrebné žiadne vykurovanie, je to dokonca škodlivé.

Pôsobnosť

Použitie sekvencií pre olejové farby má jeho jemnosť; Ak je v lakovej vrstve vytvorený nadbytok derivátov oleja, môže sa znovu zmätať. Príčina – Polymerizovaný olej je citlivý na koloidnú koaguláciu. Kombinované laky, podľa niektorých špecialistov, nesmú obsahovať sekvenčné, pretože zahrnutie dusičnanu celulózy zvyšuje rýchlosť sušenia. Ale vo vodných systémoch, rovnako ako v prípade potreby získať najrýchlejšie suchý lak, musíte pridať sekvenciu.

Praktické skúsenosti ukázali, že značné teploty eliminujú potrebu urýchľovačov. Syckens musia vždy používať tie odporúčané výrobcami farieb.

Tipy na použitie

Výpočet počtu sekvencií na pridanie do alkyd PF-060 lak pre efektívne spevnenie sa pohybuje od 2 do 7%. So zavedením takejto doplnkovej látky je čas schnutia obmedzený na 24 hodín. Takýto výsledok sa dosahuje aj v prípade, že elektróda vedenia obsahujúcich vedie v prospech modernejších technologických riešení, ktoré mnohé sú stále s nedôverou. Čas použiteľnosti sekvencií vo väčšine prípadov je pol roka.

DÔLEŽITÉ: K akémukoľvek pripraveným zmesiam nie sú v zásade odporúčania na zavedenie semice. Už vo výrobe spočiatku uložili správne množstvo všetkých látok, a ak nie (výrobok je nízka kvalita), stále nie je oceniť problém a opraviť ho doma nebude uvoľnený. Vo vzťahu k zajatiu môžete zadať od 0.03 až 0.05% Cobalt, od 0.022 až 0.04% mangán, od 0.05 až 2% vápnika a od 0.08 až 0.15% zirkónia.

Pozornosť! Proporcie sú uvedené z hľadiska čistého kovu, a nie na absolútny objem zmesi, jeho množstvo, samozrejme, je o niečo väčšie.

V prítomnosti sadzí, ultramarínu a niektorých ďalších zložiek v zložení farbiva, povrchový účinok sekvencionátora je oslabený. Môžete sa vysporiadať s tým v úvode zvýšených dávok lieku (okamžite aj oddelené časti, môže len kvalifikovaný technológ poskytnúť podrobnejšie odporúčania).

Ako používať SikCATIV s OLIFE, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: