Typy vosku na drevo a nuansy podľa jeho výberu

Drevo zraniteľné voči vlhkosti, huby, paraziti. Pre jej ochranu sa používa špeciálny vosk. Z materiálu tohto článku sa dozviete, čo predstavuje, ako sa to stane, ako si ho správne vybrať a používať.

Čo to je?

Vosk na drevo – šetrný k životnému prostrediu prírodný materiál. Týka sa klasických lipidov a nie je nič viac ako ester vyšších organických kyselín a vyššie monatomické alkoholy. Obsahuje parafín, voľné kyseliny, aromatické zlúčeniny, farbivá. Jeho komponenty môžu byť prísady anorganický pôvod, včelí vosk, olej. V závislosti od odrody sa zloženie líši, ukazovatele plasticity a charakteristiky. Používa sa ihneď po otvorení balíka. Robí ošetrený povrch hladký, esteticky atraktívny.

Stáva sa to transparentná, tónovaná, ľahká béžová, žltkastá. Dokonale zmiešané, vďaka ktorému môžete vytvoriť nové tóny, dostať tmavé a ľahké odtiene. Používa sa na spracovanie fasád, arbors, plotov, malých architektonických foriem. Odolnosť voči zničeniu s negatívnymi faktormi vonkajšieho prostredia. Udržiava drevené vlákna, je ochranný prostriedok priepustný pre pary.

Nevytvára filmovú vrstvu na povrchu. Je najlepšia alternatíva k laku. Netoxický, plne bezpečný pre zdravie. Nevyvoláva alergické reakcie, nemení ošetrenú drevnú štruktúru. Jednoduché použitie, spojené s farbou materiálu. Na rozdiel od mnohých impregnácií chráni strom nielen vonku, ale aj vnútri. Inertné do vody, vlhké, kvapky teploty.

Je tmel na drevo, prevenciu jeho hniloby, oderu, výskyt škvŕn. Robí drevo-repelent, odolný voči tvorbe škrabancov a iné mechanické poškodenie. Ochranný vosk ohňovzdorný a efektívny v aplikácii. Poskytuje dlhodobú ochranu materiálu a opätovné spracovanie je potrebné len v prípade opravy do poškodeného miesta.

Vosk perfektne preniká vláknami, vyplní mikrotrváci. Sú obnovený drevený nábytok, dvere, parkety, stenové panely. Používa sa na ochranu zastrešenia, drevených debien, stropov, podlahy.

Názory

Na základe formy uvoľňovania a charakteristík sa rozlišuje niekoľko odrôd voskových voskov. Súlad finančných prostriedkov môže byť mäkká, pastovitá a pevná. Účinnosť a prístup k používaniu závisí od.

Tam sú odrody bielizeňového oleja, drevených výrobkov na báze vody. Obľúbené produkty – Olej-voskový impregnácia, Tinting Dekoratívne vosk, Biela, Matte Transparentné.

Pre každý typ poškodenia a objemu práce sa používa jeho typ vosku. Kvapalné odrody sa aplikujú na kefu, ako je klasické farbenie. Pevné látky sa treujú do obnoveného povrchu.

Pevný

Odrody tejto skupiny sú viac populárne ako iné, napriek tomu, že sú ťažšie. Vizuálne podobné multicolorujúceho plastelínu, vyrobené na základe rastlinných olejov a prirodzeného vosku. Doplnené chemickými zložkami, takže pred spracovaním sa zahrieva. Používa sa na utesnenie veľkých trhlín, ako aj čipov. Vosk tejto skupiny je vhodný pre vonkajšie a vnútorné práce pri teplote vzduchu od +10 do +25 stupňov.

Fondy výrazne obnovia integritu povrchu, zlepšujú jeho lesk. Najmä plastové, vyznačujúce sa vysokou priľnavosťou. Sú považované za všeobecné odpustenie. Cool s spracovaním základov akéhokoľvek typu. Vytvorte vysoko kvalitnú ochrannú vrstvu.

Vyžadovať maximálnu presnosť v aplikácii. Pod nerovným povlakom je prakticky schopný zosúladiť. Zároveň riziko spracovania s zjavnými rozdielmi v odtieňoch.

Mäkký

Softové voskové produkty zahŕňajú prirodzené fondy. Ich ochranný účinok bude najslabší. Ale majú hlbšie penetrácie. Ak ich porovnáte s inými analógmi, mäkké nástroje zostávajú dlhšie lepkavé, je lepšie roztaviť. Avšak nezvyšujú antistatické vlastnosti spracovaných výrobkov. Takže voskované drevo dokonale priťahuje prach. Vyžaduje si tiež pravidelnú aktualizáciu povlaku. Ak teplota prekročí číslo 20 stupňov, hustota voskovej hustoty klesá.

Mäkké mastné impregnácie aktualizujte pole, vizuálne maskovať čipy a dents. Neexistujú žiadne agresívne rozpúšťadlá a benzén. Čím menej percentuálneho podielu rozpúšťacieho komponentu, tým rýchlejšie sa roztok schne.

Prečítajte si viac  Čo je to zväčšovač a ako si vybrať?

Tekutý

Vosk s tekutou konzistenciou je dobrá s jeho prenikajúcou schopnosťou. Preniká do ťažkostných miest, môže vytvoriť rovnomernú ochrannú vrstvu aj na komplexnom vlákne. Má príjemnú vôňu, robí drevo nezraniteľné na vlhkosť. Má umelé pozastavenia, ktoré zachovávajú požadovanú konzistenciu. Kvapalný vosk vyplní škrabance a trhliny, má syntetické inklúzie. Používa sa pri spracovaní veľkých oblastí (panely, pohlavie).

Je ľahké použiť, vyznačujú sa úrovňou mútku a lesku. Vzhľadom k tomu sa líši a úroveň klznej plochy. Na povrchu sa aplikuje štetcom alebo konvenčným maľbou s mäkkou srsťou. Aby sa zbavili prebytku, používa sa výzva tkaniny. Podpery sú však prakticky žiadne sklon, pretože nástroj rýchlo schne.

Zafarbený

Zaradenie do zloženia farebného farbiva nemení vlastnosti vosku. Kvôli výrobku je možné obnoviť počiatočný odtieň drevených výrobkov, skryť malé chyby (napríklad škrabance). Farba vosk má veľa odtieňov v palete, čo vám umožní vybrať najvhodnejšiu farbu. Používa sa na reštaurovanie, deje sa čierna, hnedá, zlatá, červená, jantárová.

Tieto typy vosku sa nepoužívajú na pokrytie stolov, stoličiek, podrúdrostí v dôsledku schopnosti pigmentu používaného na farbenie. Sú však veľmi vyrovnané, vytvárajú jednotný tenký film.

Populárne výrobcovia

Rôzne domáce a zahraničné značky sa zaoberajú výrobou voskov na spracovanie dreva. Niekoľko ochranných známok vybraných zákazníkmi na rôznych portáloch internetu padol do rebríčka najlepších spoločností.

Borma Holzwachs

Taliansky dodávateľ surovín šetrných k životnému prostrediu na spracovanie rôznych prvkov klasického a záhradného nábytku (stolové dosky, fasády nábytku), drevená podlaha, terasy. Produkuje obvyklý a pigmentovaný typ parketovým olejom, zlúčeninami pre sauny a kúpele s interlayer sušením za 6-8 hodín a 1-2 vrstvu používajú spotrebu.

Osmo

Nemecký výrobca protiargénnych voskových impregnácií s sotva viditeľný rastlinný zápach určený pre internú a externú prácu. Rozsah zahŕňa pevné látky pre stolové dosky, bezfarebný podlahový vosk, terasy, ako aj nábytok pre záhradu, balkóny, dvere a okenné otvory.

Produkty značky dáva lesklý povlak, konzistentné chemikálií pre domácnosť. Sa líši nízky prietok na 1 m2, predpokladá sušenie medzi vrstvami o 10 hodín. Dáva bezfarebný hodvábny povlak s hmotnostným účinkom.

Biofa

Nemecko Ochranná známka špecializujúca sa na ekologické spracovanie dreva. Produkuje dekoratívne a odchádzajúce zloženia vo veľkom sortimente. Vyzerá oleje s voskom a kel, impregnácie s antiseptikom.

Výrobky sú v dopyte z dôvodu pohodlia prihlášky, vhodné pre domácnosť a profesionálne použitie. Navrhnuté na dokončenie dreva v interiéri, s výnimkou pohlavia a pracovných dôvodov. Má baktericídne vlastnosti a antistatický účinok, predpokladá 2 vrstvy aplikácie.

Hrdzavy

Britská spoločnosť dodala na domácom trhu s vodou na vode a vosky s bielym duchom. V závislosti od odrody sú výrobky určené pre vnútornú a vonkajšiu prácu (vrátane plotov, dopravníkov, dverí, rezných dosiek).

Značkové produkty budú rýchlo vysušiť, sa líšia v slabom zápachu, frosess, bezfarebnosti, sú semi-muž, satén. Aplikované v 3 vrstvách so sušením 4-6 hodín. Priemerné náklady na 1 kV. M. Vhodné na spracovanie poľa, ktorá bola predtým orezaná inými materiálmi.

Rubio Monocoat

Výrobca Belgicka, výroba produktov s jednou vrstvou aplikácie. Uvoľňuje impregnácie olej-vosk s interlayer sušením za 3-5 hodín a minimálnu spotrebu materiálu. Sortiment má zlúčeniny pre prácu vo vnútri a mimo priestorov určených pre všetky povrchy stromu. Produkty sú určené na spracovanie veľkých sekcií v minimálnom čase. Je drahšie ako analógy svojho segmentu.

Varovanie popraskanie orezaného masívu, jeho hniloby a poškodenie škodlivého hmyzu.

Tikkurila

Vytvára impregnačné materiály obsahujúce vosku v malom sortimente. Značka 2 sadzby finančných prostriedkov: Valtti (Impregnácie pre terasy a záhradný nábytok), ako aj Supi (povlaky na posilnenie logarov a sauny).

Prečítajte si viac  Všetko o mobilných obrazovkách

Spoločnosti môžu mať mastnú vôňu. Vyrovnávajú s spracovaním schodísk, nábytok končí. Vytvorte rovnomernú vrstvu vosk, sa aplikuje v 1-2 vrstve so stredným sušením o 4 hodiny a majú rozpočtovú hodnotu.

„Sigma-universal“

Toto sú výrobky reprezentované voskami rôznych účelov. Na základe odrody je určený na ochranu dreva vo vnútri kúpeľa a sauny. Vhodné pre steny, stropy, Locker Rooms, Pre-Bankers, Decoration. Výrobky môžu byť použité pre fasády budov, arbors, plotov, podkrovie, podkrovných stien a iných základov, ako aj na pokrytie drevených prvkov zbraní. Majú nízku cenu 1 l. Niektoré formulácie sú určené na pokrytie povrchov, ktoré majú byť vysoké (schody, podlahy, chodby).

Aký produkt je lepší, kupujúci rieši nezávisle na základe svojich vlastných preferencií k dispozícii rozpočet a typ plánovanej práce. Napríklad produkty OSMO sú úplne bezpečné, môžu byť použité na pokrytie detských postieľok a pracovných povrchov. Niekto ako včelí vosk, iní si vyberú produkty so syntetickými podväzkami.

Výrobca Rubio Monocoat, ktorého impregnácie dávajú vysoký výsledok spracovania.

Serety voľby

Nákup jednej alebo inej škály vosku na spracovanie dreva, je potrebné vziať do úvahy množstvo kritérií. Kľúčom z nich je schôdzka, ktorá je uvedená na označení. To vám umožní čo najviac zdvihnúť kompozíciu. Kompozície pre kúpele a sauny sa líšia od impregnácií určených pre fasády budov a záhradného nábytku. Existujú odrody na impregnáciu parkiet, ako aj materiálov, ktoré sú vhodnejšie pre podlahy.

Vysokokvalitný materiál má olej (bielizeň, sójové, slnečnicové) alebo olivový základ. Je to olej, ktorý určuje hĺbku prieniknujúcej vrstvy. Vytvára hydrofóbnu ochranu, engrabes textúry dreva. Je žiaduce, aby tuhý vosk (Carnubský, Cantelilsky). Jeho hodnoty odolnosti proti opotrebeniu a odolnosť voči vode sú oveľa vyššie ako iné odrody. Lesklá úroveň závisí od pomerov použitých komponentov.

Ako súčasť najlepšieho vosku musí existovať sekrava. Zrýchlijú sušenie, sú zodpovedné za vytvrdnuté mastné komponenty. Vďaka nim, povlak nesie nielen rýchlo, ale rovnomerne. Okrem oleja môžu byť rozpúšťadlá organické látky, voda. Odrody pre vonkajšie práce by mali byť vyrobené z minerálnych pigmentov. Kvôli tomu sa zvyšuje citlivosť materiálu. Okrem toho by kompozícia mala zahŕňať prírodný olej (sójová, matica, znásilnenie).

Pre niekoho je významným kritériom nákupu. Môže sa líšiť v Esikeskom. Avšak, ak je vôňa silný, neznamená nízku kvalitu impregnácie. Bežné výrobky vonia s olejom alebo voskom. Objem materiálu je vybraný na základe plánovanej práce. Ak nie je drevo pripravené, absorbuje silnejší olej. Okrem toho existuje veľa závisí od hustoty poľa a účinku, ktorý chcem dosiahnuť. Pre takéto povlaky možno budete potrebovať od 3 do 5 vrstiev. Na to však nie sú vhodné kompozície s použitím 1 vrstvy. Vytvoria ochranný film z prvej vrstvy. Následné vrstvy nedávajú viditeľný účinok a nebudú posilniť lesk.

Výber špecifického vzhľadu impregnácie, venovať pozornosť typu poľa. Výrobky na spracovanie listnatých, exotických, mäkkých skál sa líši.

Ako sa použiť?

Použitie vosku rôznych typov má svoje vlastné nuansy. Aby sa zabránilo deformácii, vosk je doplnený bielym duchom. Pred pokračovaním s aplikáciou pripravte povrch objektívneho objektu. Správna príprava povrchu zahŕňa elimináciu nezrovnalostí, znečistenia, prachu. Existujúce postriekanie laku sa považujú za čepeľ alebo nôž. Po stripovaní na základe základne (brúsny papier plytký abrazívny). V prípade potreby suchý materiál. V závislosti od objemu pevných častíc vo vosku sa môže počet aplikovaných vrstiev líšiť. Po každej vrstve potrebujete kompletnú sušičku. Pri izbovej teplote vosk suchý dlhý čas.

Na zarovnanie sušeného pokrytia sa používa špeciálne žehlenie (zaoblené tvaru). Povinná fraktúra Fraktúra – Konečné leštenie. Vykonáva sa pomocou rotujúcej kefy. Vďaka tomuto nástroju je povrch zahrievaný a drevo nadobúda krásny lesk. Teraz zvážte spôsoby spracovania drevných dôvodov v závislosti od typu vosku.

Prečítajte si viac  Zámočnícke nástroje: požiadavky, typy a tipy na výber

Pevná kompozícia sa aplikuje po príprave potrebných nástrojov a materiálov. Pre prácu je potrebný brúsny stroj samotný voskový impregnácia, cín, kefy, vlnená alebo tkanina klapka. Po príprave povrchu sa vosk roztavil vodným kúpeľom. Na drevo sa aplikuje predhriatená kvapalná hmota. Náprava sa lisuje špachtľou alebo trieť v mäkkej handričke v smere drevných vlákien. Potom nechajte až do úplného sušenia, prebytočný materiál sa odstráni. Ďalej vykonajte brúsenie a leštenie s bavlnenou handričkou. Hlboké poškodenie vyžadujú niekoľko voskových vrstiev.

Ošetrujte drevo s tekutým voskom jednoduchším. Výrobcovia odporúčajú použiť ho podľa nasledujúcej schémy. Z povrchu sa odstráni starý lak. Vezmite si valčeku buď kefu, aplikujte prvú vrstvu vosku. Po približne 2 hodinách, opätovné použitie. Po dosiahnutí požadovaného výsledku, brúsenie. Na tento účel používajte mäkkú handričku. Pri leštení, povlak získa požadovaný intenzitu lesku. Čím dlhšie spracovanie dreva, čím viac lesklý bude fungovať. Farebná technika aplikácie produktu sa nelíši od predchádzajúceho. Je však určený na pokrytie pole akýmkoľvek typom prostriedkov, je potrebné zvážiť, že nebude chrániť strom pred kvapalinami obsahujúcimi alkohol.

Okrem toho nebude schopný prekrývať škvrny, ktoré sa objavili z vody alebo slnečných lúčov.

Ak po distribúcii kompozície je zaznamenaný opuch horného vrstva, je potrebné chodiť na základni suchou handričkou. Tým sa zbaviť drsnosti a vráti vlákna do predchádzajúcej pozície. Konečný čas schnutia je ťažké určiť. Záleží na rôznych faktoroch (zloženie prostriedkov, teplotné podmienky, úroveň vlhkosti). Dokončovací povlak môže získať silu 2-3 týždňov. Niekedy brúsenie, odmasťovanie, základný povrch. Kompozícia vyplní malé póry. Po tom, základňa prechádza v plytkom brúsení.

Vosková pasta distribuovať cez povrch s kruhovým pohybom bavlny. Spracovanie sa vykonáva v niekoľkých vrstvách, trením pasty pozdĺž vlákien. Ak je nástroj zle aplikovaný, je mierne zahrievaný. Povrchy vystavené najväčšiemu treniu sú pokryté špeciálnym zložením. Tieto oblasti musia byť znova spracované, pretože časom strácajú ochrannú vrstvu. Pre hračky, steny a stropy sa snažia použiť farebné zlúčeniny s carnaubou a včelím voskom.

Nasledujúca povrchová starostlivosť

Zvážte niekoľko pravidiel pre efektívnu starostlivosť o povrch vosku.

  • Neodporúča sa používať produkt niekoľko dní po dokončení povlaku. To možno urýchliť vzduchom vetraním.
  • Ochranné vlastnosti vosku sa líšia od laku. Fikcia povrchov je dekoratívnejšia. Základné pravidlá starostlivosti preto majú byť opatrní.
  • Nie je možné skontrolovať ošetrené pole pre silu, nie je možné zámerne pokaziť základňu. Nespracujte povrch s voskom v blízkosti vysokých teplôt, inak materiál jednoducho pláva.
  • S náhodným hitom na povrchu alkoholu je potrebné okamžite utrieť základňu suchého. Inak, aby sa zabránilo vzhľadu bodov. Je nemožné utrieť povrch vlhkou handričkou príliš často. Postupom času to vymaže ochrannú vrstvu.
  • Základňu nemôže utrieť brúsnymi časticami. Kvôli takýmto manipulácii nastane naliehavá potreba opakovaného pravopisu.
  • Ak chcete predĺžiť estetiku orezaných predmetov, musíte nezabudnúť na pravidelné trenie s suchou handričkou. Ak je potrebné zbaviť sa znečistenia, môžete použiť nealkoholové činidlá alebo prípravky na voskovanie.
  • Uložiť dekoratívne môžu byť použité pomocou špeciálnych nástrojov fixácie vosku predávaných vo forme aerosólov. Kompozície obsahujú prírodné živice, vďaka ktorej je vytvorená ďalšia vrstva ochrany. Tieto koncentráty odstraňujú nečistoty a škvrny z farbiacich výrobkov a nápojov, bez prania oleja a vosku. Môžete tiež použiť dovolenku s voskom. Pridávajú povrch potu povrchu, predlžuje životnosť výrobkov z dreva.

Pravidlá osobnej starostlivosti, ošetrený povrch sa nemusí obnoviť najmenej 5 rokov.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: