Urobte si pásový brúsny stroj z bulharského

Niekedy je na farme mimoriadne nevyhnutná brúska pásov. Toto je mimoriadne užitočný nástroj, vďaka ktorým môžete ostré alebo poľské akékoľvek materiály. Aby bol tento stroj nezávislý od obyčajného bulharského. Takýto nástroj je zvyčajne prítomný v každom domácom workshope a náklady na malú brúsku sú veľmi malé.

Zvláštnosť

Čo potrebujete vedieť o pásovom brúsení pásu pred jeho nezávislou výrobou? Existuje niekoľko dôležitých kritérií, ktoré ovplyvňujú výkon a kvalitu zariadenia. Hlavná je sila. Koniec koncov, je hlavnou zložkou vlastného stroja. Vysoké napájacie prístroje a veľký počet otáčok sú vhodné na intenzívne stripovanie akýchkoľvek materiálov. Priemerné odbočky však budú užitočné pre povrchové brúsenie. Univerzálna možnosť bude považovaná za USH s regulátorom revolúcie. V tomto prípade môžete samostatne nastaviť rýchlosť rotácie v závislosti od stupňa spracovania.

Mala by tiež vziať do úvahy šírku budúcej mlecej pásky. V závislosti od toho by ste mali vybrať veľkosť popredných a poháňaných kolies z vlastného prístroja. Mnohé stuhy majú šírku 100 mm, ale pre malé potreby domácností a stuhy šírka 75 mm sa zvýši. A nezabudnite na bezpečnosť. To platí aj pre výrobu a používanie zariadenia. Pri výrobe zvárania sa použije. Takže pracujú striktne v ochrannej maske.

Odporúča sa nechať v blízkosti všetkých horľavých predmetov a horľavých kvapalín. Samotné prístroje samotné funguje zo siete. Preto je potrebné vyhnúť sa vysokým úrovniam vlhkosti a sledovať izoláciu drôtov.

Čo je potrebné?

Takže, pred začatím výroby pásových brúsení z bulharčiny je potrebné pripraviť všetky komponenty materiálov a nástrojov. K tomu budete potrebovať:

 • Bulharský sama, ktorý je základom budúceho prístroja;
 • skrutky a orechy;
 • Plechová oceľ;
 • pružiny;
 • Štvorcové trubice.

Medzi nástrojmi budú potrebné:

 • Veci, na ktorých sa bude vykonávať väčšina výroby brúsnych brúsení;
 • vrták;
 • kladivo;
 • zváranie;
 • súbor kľúčov;
 • ruleta.

Ako na to?

Keď sú všetky komponenty pripravené, môžete pokračovať priamo do práce. Najprv musíte urobiť držiak pre bulharčinu. Slúži na bezpečné držanie nástroja. Oceľové dosky konzoly je vyrábané. Musia pevne upnúť vikum a priniesť do tvaru bulharského. Potom sú výsledné listy zvárané navzájom. Okrem toho môžete nainštalovať nastavenie skrutiek na držiaku, ktoré vám umožní zmeniť uhol umiestnenia nástroja.

Potom môžete začať robiť otročné kolesá. Všetko v konštrukcii sú poskytnuté dve. Na to potrebujete ložiská a skrutky. Ložiská sú pripevnené k skrutkam a fixovaným maticami. Nad to všetko, môžete vysadiť gumovú hadicu na hladkosť. Ďalej by sa mali vykonať pracovná rovina. Pri práci na budúcom brúsení pásu bude založené na výrobku. Pracovná plocha oceľových dosiek, ktoré sú spolu zvarené.

Je tiež potrebné vyčistiť švy zo zvárania dobre. Ďalej na koncoch roviny otvory, v ktorých sú nainštalované otrocké kolesá.

Stojí za to pripraviť základ pre celý dizajn. Pre ňu a potrebujú štvorcovú trubicu. V rúre je potrebné vyvŕtať otvory, na ktorých držiak a bulharský. Odporúčajú sa upevniť skrutky a orechy. Potom je pracovná rovina pripojená. Všetko je opatrne zvárané. Ďalej musíte urobiť hlavné vedúce koleso. Pre neho môžete použiť krátke kovové potrubie s gumovým povlakom. Takéto rúrky je pevne pripevnené k hriadeľu USM s maticou. Potom medzi základňou a konzolou je potrebné upevniť pružinu, ktorá sa roztiahne brúsny pás.

Ďalej môžete na stroji nainštalovať brúsnu pásku. Toto zariadenie by malo byť bezpečne zabezpečené na vhodnom pracovisku a môžete pokračovať na testovanie. Je mimoriadne dôležité vytiahnuť pás tak, že je v strede popredných a otrockých kolies.

Odporúča sa tiež správne starať sa o stroj. S dlhodobým používaním na páse a na pracovných častiach sa môže hromadiť prach, čo vedie k skorému opotrebeniu. Dokonca aj špecializované brúsne stroje s kolektormi prachu nie sú poistené proti takémuto problému. Všetky pracovné diely by preto mali byť k dispozícii na ich čistenie z zvyškov spracovaných materiálov.

Ako si vybrať stuhu?

Brúsna páska je jednou z hlavných komponentov domáceho brúsneho stroja. Hlavným ukazovateľom kvality brúsneho pásky je veľkosť abrazívnych zŕn. Zodpovedajú za kvalitu brúsneho materiálu. Stuhy môžu byť hrubé, stredné a jemnozrnné. Abrazívne zrná sú umelé minerály s vysokým stupňom tvrdosti. Tiež materiál pásky by nemal byť nadmerne tuhý. Takéto pásky sú často náchylné na prestávku. Tiež pre domáce brúsny stroj možno použiť rolky obyčajného brúsneho papiera.

Takže je možné, aby sa pásový brúsny stroj z brúsky bez problémov a pomerne rýchlo s vlastnými rukami. A vzhľadom na náklady hotových brúsnych strojov je jeho nezávislá produkcia pomerne relevantné a primerané riešenie.

O tom, ako vytvoriť pásový brúsenie z mlynčeka, pozrite sa na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: