Všetko o drôte bmp 1

Všetko o drôte bmp 1

Drôtený z kovu je univerzálny materiál, ktorý bol použitý v rôznych priemyselných a ekonomických oblastiach. Každý typ tohto výrobku však má vlastné vlastnosti, charakteristiky a účel. Tu sa pozrieme na aké parametre sú charakterizované nízkouhlíkovým drôtom značkou BP 1, ako aj to, aké tvrdenia sa vyrábajú na jeho výrobu.

Všetko o drôte bmp 1

Popis

Pri výrobe železobetónových výrobkov na zvýšenie pevnosti rámu je široko používaný drôt BP 1. Môže dokonca vymeniť výstuž, takže sa nazýva aj výstužný drôt.

Dekódovanie skratky: „B“ – výkres (výrobná technológia), „P“ – vlnitý, obrázok 1 – prvá trieda spoľahlivosti výrobku (je päť z nich).

Po prvé, tento drôt bol použitý výlučne na vystuženie betónových výrobkov, ale neskôr začal používať na výrobu plotov, káblov, nechtov, elektród a mnohých ďalších vecí. A dôvodom to bola lacnosť jeho výroby a univerzálnosti. Veľmi často sa takýto drôt používa pri posilňovaní fasád, výstuže budov a prekrývania. To robí zvárané mriežky pre betónové výrobky a povrchy ciest, ako aj pletací materiál.

Všetko o drôte bmp 1

Všetko o drôte bmp 1

Profilom tohto produktu je rebrovaný, má periodický krok konvexít a vybraní. Vďaka týmto klinovým, zosilneným drôtom je rámec spoľahlivejší pri pútavých riešení betónu. Výsledkom je, že hotový úplatok je pevný.

Ako normy GOST 6727-80, tento typ ocele je vyrobený z ocele, v ktorom veľmi nízky obsah uhlíka – maximálne 0,25%. Prierez drôtu môže byť oválny a polygonálny druh, ale najčastejšie je to okrúhle, čo je najvhodnejšie použitie.

Na štandard drôtu sa uvoľňuje parametre špecifikované v nasledujúcej tabuľke (všetky veľkosti sú prezentované v mm).

Všetko o drôte bmp 1

Všetko o drôte bmp 1

Všetko o drôte bmp 1

Priemer

Odchýlka veľkostí priemeru

Hĺbka dents

Prípustné odchýlky hĺbky

Vzdialenosť medzi dents

3

+0,03; -0,09

0,15

+0,05 a -0,02

2

4

+0,4; -0,12

0,20

2.5

päť

+0,06; -0,15

0,25

3

Na povrchu výrobkov by nemali byť žiadne chyby (trhliny, škrabance, škrupiny a iné škody).

Po preskúmaní štandardu môžete zistiť, že kovový produkt tohto typu môže odolať aspoň štyroch zapaľovaniam, ako aj veľkosti úsilia na strečing, čo je limit v závislosti od priemeru.

Všetko o drôte bmp 1

Vlastnosti výroby

Keďže drôt BP 1 má skvelú popularitu, mnohé kovové výrobky sa zaoberajú jej výrobcom. Najnovšie vybavenie vám umožní prijímať až niekoľko desiatok metrov tohto produktu za 1 sekundu, pri rýchlom a efektívnom vykonávaní všetkých zárezov. Technológia kresby sa považuje za vyspelejšiu a ekonomickú.

Výroba Používajte valcované tyče vyrobené z ocele valcovanej za tepla. Okrem toho sa spracúvajú tak, že kvalita výrobkov zostáva na vysokej úrovni. Napríklad povrch je veľmi elegantný a usilovne odstránený, ak je.

Potom prejdite na výrobu drôtu kreslením cez otvory (filmy) na špeciálnych dokončovacích mlynoch. Tieto otvory sa postupne znižujú v množstve a umožňujú vám získať produkty pravej časti. Táto technika znamená rozpad surovín cez niekoľko obrúskov s filtrami rôznych veľkostí, ktoré dosahuje produkt dokonca veľmi malého úseku.

Okrem GOST, stále existuje iný lokálny tu, vedený, ktorými podniky môžu produkovať produkty neštandardných častí v rozsahu od 2,5 do 4,8 mm.

Všetko o drôte bmp 1

Všetko o drôte bmp 1

Veľkosti a hmotnosť

Značka BP 1 by sa mala vyrábať v stonkách s hmotnosťou od 0,5 do 1,5 tony, ale možnej výroby a menej hmotnosti – od 2 do 100 kg. Užívanie spriemerovaných parametrov, môže byť uzatvorená dĺžkou a hmotnosťou produktov v závislosti od priemeru jeho časti:

  • 3 mm – v motoke bude približne 19230 m a hmotnosť jedného riadka (n. m) – 52 g;

  • 4 mm – dĺžka zálivu výrobku – asi 11 km, hmotnosť 1 p. m bude 92 g;

  • 5 mm – v cievke drôtu – do 7 km, hmotnosť 1 p. M – 144 g.

Domáce podniky nevytvárajú bp 1 v tyče – je to nerentabilné, sú potrebné veľké výdavky.

Ale ak si zákazník želá, potom nič nezasahuje do predaja odvíjania zálivu, narovnajte drôt a nastavte ho na kúsky požadovanej dĺžky.

Všetko o drôte bmp 1

O tom, ako jednoducho zarovnať drôt s vlastnými rukami, môžete sa naučiť z videa nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár