Všetko o elektrolovke

Moderné nástroje sú potrebné na urýchlenie a kvalitatívne vykonávanie rôznych úloh. Pre objemové práce s materiálmi s vysokou pevnosťou sa často používajú elektrické vybitie. Tento nástroj je vynikajúcim asistentom každého majiteľa.

Čo je to a za to, čo potrebujete?

Elektrická skladačka zavolajte na rezací nástroj, ktorý má elektrický pohon. Jeho rozdiel z píl, frézy, frézovacích strojov sa považuje za významnú presnosť pri vykonávaní rezov. Electrolovik – univerzálne zariadenie, ktoré vykonáva rezný materiál rôznych druhov. Pomocou zariadenia môžete vykonávať nielen pozdĺžny propyl, ale tiež prišiel, bez vylúčenia rezných materiálov v uhle.

Použitie elektrických nástrojov je možné v dreve, plastu, kovu, skla, keramike.

Ak potrebujete vykonať priamočiare strih alebo s komplexnou trajektóriou, rozrežte vysokú presnosť s čistotou okrajov, hrubým rezaním obrobku, rezanie otvorov rôznych tvarov a oblasti, potom v takejto situácii bez skladačky nie je robiť.

Tento typ nástroja by mal byť považovaný za malú pílu, ktorá je vybavená jednotkou elektrického typu. Electrolzik našiel použitie v domácej práci. Počas opravy priestorov sa môže použiť na rezný laminát, dlaždice keramiky, preglejky, sadrokartónu.

Charakteristika a zariadenie

Jednoduchý dizajn a jednoduchosť prevádzky umožňuje používať elektrickú skladačku aj tých ľudí, ktorí nemajú žiadne schopnosti pracovať s ním. Pracovnou časťou nástroja je podpera. V hornej časti sa nachádza rukoväť a vnútorný – elektromotor, ako aj mechanizmus, ktorý konvertuje hrubé otáčanie motora na tyč. O poslednom plnení.

Rod je vybavená svorkou s štandardizovaným znakom, ktorý je určený pre stopku ružovej. Vďaka štandardizácii posledného prvku má Logsik schopnosť pracovať s rôznymi pílami. Píly môžu mať najrozmanitejší návrh, ktorý závisí od materiálov, na ktorých bude vykonaná charakteristická práca. Postup separácie sa uskutočňuje vertikálne, vďaka tejto funkcii, Elektrolovka vykonáva rez pozdĺž a vnútorných povrchov.

Princíp fungovania skladačky môže byť opísaný nasledovne: Počas prenosu elektriny zo siete alebo batérie motor cez prevodovku prenáša rotačné pohyby na ozubené koleso s pripojenou tyčinkou; Ďalej proces transformácie rotačných pohybov do vraždy. Dĺžka, ktorý je pripojený k zásobám, sa pohybuje hore a dole, čím sa poskytuje rezanie.

Hlavnými vlastnosťami elektrolybiz je možné pripísať energiu, frekvenciu odlupovania, typu výkonu, vlastností ružových ťahov, typ výmeny rezných píl, dodatočné vybavenie. Označenie píly je tiež veľmi dôležitou charakteristikou, pozostáva z písmen a číslic a aplikovaná na chvostovú časť výrobku.

Označenie prvého písmena označuje typ drieku, druhý – označuje veľkosť webu, nasledovné je veľkosť zubov, v tomto prípade je dôležité informácie týkajúce sa materiálu.

Názory

Elektroloviki majú širokú škálu vlastností, ako aj parametre, takže sú rozdelené do skupín pre domáce a profesionálne použitie. Na druhej strane má každý z týchto druhov vlastné vlastnosti. Populárne sú manuálne možnosti, pre kučeravé rezanie, s nastavením rýchlosti, páska.

Stálená verzia vysoko kvalitného nástroja je mini-jik. Je schopný zjednodušiť jasnosť rezania a modelu modelu v dôsledku vysokej tuhosti pracovných tiel. Tento produkt môže aplikovať nielen profesionálov, ale aj nováčikov. Lobzik sa ľahko používa a je vynikajúcou možnosťou, aby sa znížil pestrý materiál. Akvizícia nástroja zjednoduší výrobu tablety alebo zásuvky.

Profesionálny

Profesionálny cieľ Lobsiki spĺňa vysoké požiadavky, ktoré sú spôsobené vysokou funkčnosťou, výkonom, spoľahlivosťou, ergonomickým. Takýto nástroj je schopný odolať ťažkým zaťaženiam a fungovať nepretržite 7 hodín. Funkčnosť profesionálnych protokolov:

 • rezanie dreveného materiálu, ktorý má hrúbku 8 až 13,5 cm;
 • Oceľové polotovary s hrúbkou až 1 cm;
 • Hliníkové dosky – až 2 cm.

Pre výkon takéhoto nástroja má elektrická rezerva rezervu. Čím silnejší motor má zariadenie, tým ľahšie je pracovať rýchlejšie. Vďaka spoľahlivosti profesionálnych guľôčok je zabezpečená ich dlhá životnosť, ako aj zriedkavé poruchy.

Domáci

Elektrické guľatiny pre domáce použitie sa považujú za lacné. Je to celkom jednoduché použitie, takže môže byť použitý na vykonávanie rôznych funkcií domu av krajine. Odborníci si poznajú dobrú energiu zariadenia, takže je schopný vykonávať všetky úlohy. Vlastnosti domácich elektrokonalov:

 • malá sila;
 • Dostupnosť ďalších funkcií;
 • Pohodlná práca s dreveným materiálom, ktorá nemá viac ako 7 cm hrubá;
 • vysoko kvalitná rezaná oceľ s hrúbkou až 4 cm;
 • Trvanie prevádzky by nemalo byť viac ako 20 hodín mesačne;
 • Nízke náklady na tovar.

  Ak je to žiaduce, kúpiť elektrický Jigsik začať, je potrebné rozhodnúť o vlastnostiach jeho používania.

  Ak neexistujú žiadne vážne vypúšťanie po dlhú dobu, potom najlepšou možnosťou bude jednoduchý nástroj pre domácnosť.

  Hodnotenie najlepšie modely

  Electroloviki sú pomocníci pri vykonávaní všetkých druhov výstavby a opravy. Hmotnosť a kompaktnosť jednotky umožňujú, aby sa produktivita práce vyššia. Prehľad modelov podobných nástrojov svedčí o ich rozmanitosti v kategórii Cenovej kategórie: Existujú možnosti nízkeho rozpočtu, ako aj profesionálne s vysokou cenou. Populárne výrobcovia ponúkajú širokú škálu tovaru, rôznu spoľahlivosť, charakteristiky, funkčnosť.

  Poďme dať top 10 najlepších elektrokonalov.

  • BOSCH GST 65B charakterizované nízkym stupňom vibrácií, spoľahlivosťou v podrážkach, je to celkom kompaktné a málo vážnosti. Toto zariadenie je slušná možnosť pre pracovné procesy v každodennom živote, v krajine. Pri použití jigsions nie je žiadna únava rúk, ktorá je spôsobená úspešným dizajnom a ergonomickým základom. Vďaka fúkaniu môže užívateľ sledovať správnosť rezacej čiary. BOSCH GST 65B je ziskový v dielach s drevom, preglejkom a kovovým materiálom, čo je dôvod, prečo je tento elektrolický bizón univerzálny.
  • BOSCH PST 10.8 li Vyniknúť na pozadí iných modelov pracujúcich s batériou. Nástroj mierne váži, charakterizovaný hladkosťou pri pretajovaní motora, ako aj nastaviteľnej podrážky. Ďalšie funkcie tohto elektrolybizu zahŕňajú prítomnosť podsvietenia LED. Tento model je schopný fungovať v tme kvôli výkonu batérie.

  • Makita 4329 S ostatnými možnosťami s miernymi vibráciami. Vyznačuje sa tromi režimom prídavného zdvihu, má pogumovanú rukoväť. Zo mínov, používatelia prideľujú len trvanie pri výmene plátna.
  • AEG BST 18X – Batéria Lobská, ktorá sa vyznačuje rozsiahlou funkčnosťou. A model je vybavený obrazovkou na ochranu tváre, elektronickou brzdou, liatou hliníkovou podrážkou. So všetkými jeho výhodami má nástroj nízke náklady. Nepríjemnosti môžu spôsobiť závažnosť elektrolovky, takže vhodné bude dodatočné použitie tabuľky pri práci.

  • Dewalt DW 349 Je to považované za pomerne silné zariadenie, má rukoväť, ktorá prispieva k jednoduchej regulácii platformy. Rýchlosť elektrickej vane sa ľahko prepína. A tiež vlastnosti zariadenia môžu byť nazývané prítomnosť LED podsvietenia a možnosti fúkania pilín.

  Nákup tohto produktu, používatelia získajú špeciálne prekrytie na ochranu, zabraňuje tvorbe škrabancov na materiáloch.

  • Dewalt 331k. Tento nástroj je charakterizovaný špeciálnou spoľahlivosťou, prítomnosťou motorov s uzavretým typom. Existuje obrovské množstvo nastavení v elektrolovom bicykli, ako aj možnosť regulácie sklonu plávodov. Soles sú vybavené mäkkými obloženiami.

  • RYOBI CJS 180L – Toto je Jigsik, ktorý má rozsiahle schopnosti a nízky výkon. Zvážte jednotku mierne, má laserový odtieň a oplotenie ochrany. Nákup batérií a nabíjačiek sa vykonáva samostatne. RYOBI CJS 180L sa často používa ako stolné zariadenie.
  • „Interskol MP-100E“ – jeden z domácich modelov elektrických lobov. Jeho hlavnou výhodou je nízka cena. Nástroj môže ľahko odolať významným zaťažením kvôli špeciálnemu telesu na prevodovke. Kryt zariadenia je skladací, takže jigpription možno ľahko čistiť.

  • BOSCH GST 14.4 V-Li Professional – jeden z najlepších priaznivcov podložiek s batériami. Návrh tohto modelu vám umožňuje nahradiť držiak pillu pomocou jedného pohybu. Nástroj je vybavený podsvietením, vo funkcii fúkania pilín. Tento podvodník je schopný pracovať na dlhú dobu bez nabíjania.
  • Makita JV100DWE Charakterizované kompaktnosťou a schopnosťou nastaviť kyvadlo. Tento Jigsik má domácim účelom, takže sa používa na domáce úlohy. Nástroj nie je príliš silný, ale zároveň celkom účinný.

  Úpravy

  Aby bolo možné použitie elektrobalov čo najpohodlnejšie, môžu byť použité rôzne ďalšie zariadenia. Práca s použitím vymeniteľných dosiek, predlžovací kábel, desktop, sprievodcovia pneumatík sa stáva jednoduchšou a rýchlejšou.

  Mnohé modely elektrolovikov sú zahrnuté s vymeniteľnými doskami, Hlavným účelom je zlepšiť posuvu rezacích častí od predvalkne. Akvizícia vysokokvalitného rozšírenia môže v mnohých obchodoch a za prijateľnú cenu. Ťažkosti sa môžu vyskytnúť počas výberu pracovnej plochy. Tento predmet je schopný uľahčiť spracovanie malých polotovarov, ako aj zvýšiť kvalitu rezania veľkých častí.

  Tabuľka pre elektrolovky je možné inštalovať svoje vlastné. Ak chcete začať s, bude potrebné pripraviť pracovnú dosku pomocou listu MDF s hrúbkou 0,8 cm. Optimálne rozmery sú 35 o 35 alebo 40 na 40 centimetrov. Po príprave tableta vo svojom centre stojí za to urobiť dieru s takým priemerom, ktorý by nezasahoval do priechodu hrubých píl s dlhými zubami. Optimálna šírka otvoru je 20 o 25 centimetrov.

  Takéto rozmery prispievajú k normálnemu pohybu šupky.

  Upevnenie Elektrolovka k tabuľke sa vykonáva pomocou rec. Ten, zase, by mal pokrývať časť jedinej z troch strán. Upevnenie koľajníc by malo prispieť k pozdĺžnemu pohybu podrážky. Stolové nohy sú vyrobené z multilayerového preglejky. V spodnej časti tabuľky stojí za to vybaviť spojenie, pre ktoré je tiež stojí za to pomocou preglejky.

  Ďalší krok inštaluje a opraví nástroj. Pod rukoväťou Jigsaw stojí za to inštalovať malé pokládky, najlepší materiál, pre ktorý sa plast stane. Vďaka tomuto pokládku sa upevňovače zlepší a bude vykonaná funkcia vzpery. Strut vykonáva funkciu redukcie zaťaženia na upevňovacích prvkoch, znižuje úroveň vibrácií.

  Sprievodca pneumatikou pre galériu Electrol je ideálnym zariadením, ktorý je potrebný na vykonanie uhlových škrtov na okrajoch. Tento doplnok prispieva k elegantným a hladkým rezom. Detail, ktorý je spracovaný skladačkou s vodiacou zbernicou, chráni pred poškodením vďaka gumovým obloženiam. Zariadenie je ľahko inštalované a pevné.

  Ako si vybrať?

  Pri výbere skladačky pre domácnosť, chata alebo umelecké dielo stojí za to vyhodnotiť všetky možnosti nástroja a funkcií, ktoré môže vykonávať. Nákup dobrého modelu LOBZIK, stojí za to zaplatiť pozornosť viacerým vlastnostiam.

  • Frekvencia píl. Tento ukazovateľ je jedným z najdôležitejších v tomto nástroji. Čím vyššia je jeho hodnota, tým rýchlejší proces rezania. Ak chcete znížiť výrobky z hliníka, preglejky a dreva, bude stačiť na limitnú rýchlosť. Nízka rýchlosť je vhodná na citlivý materiál, ako je plastová a nehrdzavejúca oceľ. V mnohých modeloch Electrolovikov, existuje stupňovitá rýchlosť nastavenia, ktorá nie je poskytnutá v rozpočtových verziách. Pre domácnosť a chaty by sa nemali nadobudnúť rýchlymi modelmi, v tomto prípade bude optimálna možnosť výkonu v 2600 pohyboch za minútu.
  • Moc. Lobsiki môže mať výkon od 450 do 850 W. Pre dobrý výkon nástroja, jeho sila nie je vždy vysoká. Nízkopružené náradie sú tiež dosť produktívne.

  V závislosti od úloh stoja za výber jednotky so špecifickým indikátorom.

  • Podkachka. Zariadenie elektroloviki kyvadlo presunie rýchlosť rezania rýchlejšie. Inštaláciou jedného z 3-4 kyvadlových krokov môžete zabezpečiť pohyb píly nielen hore a dole, ale aj cez celú trajektóriu. Nástroj s pokrokom kyvadla by sa mal používať len na priame rezanie, ak je to potrebné, umelecké pitie stojí za to kúpiť elektrolybiz, ktorý nemá žiadne podcasty alebo vypnutie.
  • Hĺbka propylu. Pod maximálnou hĺbkou propylu znamená možnú hrúbku predvalky. Práca s rôznymi materiálmi má svoje obmedzenia. Maximálne indikátory hrúbky pílového čepele – 7-10 cm, hliník – 0,15-0,2 cm, keramika – až 0,1 cm a plast – až 0,8 cm.
  • Typy upevňovacích píl. Pre každý materiál je určený určitý druh plnenia, ktorý je uvedený na označení. Typy upevňovacích píl môžu byť t tvarované a u – tvarované. Vo väčšine elektrických protokolov sa používa prvý typ.

  • Druhy rukoväte. Moderné modely Electrolovka majú orténové alebo huby. Posledná možnosť je vhodná pre profesionálnu prácu. Bowbandové rukoväte sú rozšírené, môžu mať polkruhový aj štvorcový držiak.
  • Podrážka. Podporná platforma môže byť odliata a opečiatkovaná typu. Pečiatkové podrážky sú potrebné pre domáce a poloprofesionálne skladačky. Táto možnosť je vyrobená z tenkých kovov, takže s intenzívnym a dlhým použitím deform. V kvalitných a nákladných modeloch Electrolovikov sú poskytnuté odlievané silné platformy.
  • Typ napájania. Elektrická sieť potrebná elektrická sieť alebo prenosná elektráreň.

  Mnohé modely môžu vykonávať niekoľko ďalších funkcií:

  • Nútené porušenie pracovných oblastí;
  • Hladký štart;
  • laserové ukazovátko;
  • Typy kaziet;
  • Zvýrazňujúce pracovné oblasti;
  • Údržba energie s nákladmi.

  Ako použiť?

  Electrolovik je nástroj, ktorý je považovaný za univerzálny, takže sa môže stať vynikajúcou alternatívou k mnohým nástrojom. Na správne a kvalitatívne odrezajte materiál, musí byť nástroj nastavený a pripravený. Pred začatím práce je užitočné skontrolovať elektrolybiz pre poruchy, správne pripojenie k sieti. Potom stojí za to zvoliť požadovaný rezný materiál.

  Označenie by sa malo urobiť jasne, takže je to dobré.

  Práca by sa mala vykonať na tabuľke píly. Ďalším krokom bude výber píl a režimov prevádzky. Ak je táto práca nesprávna, potom môže byť Jigsik rozbitý. Pri pití kruhového alebo oválneho prvku je prvá vec v obrobku vŕtaná otvorom. Ak chcete znížiť prvky zakrivenia, stojí za to používať úzke piloty, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre takúto prácu. Na vyrezanie neštandardných obrázkov a vzorov Labzik sa stoja za inštaláciu so špeciálnymi spojovacími prvkami, ako aj pevnou tabuľkou.

  Bezpečnostná technika

  Dokonca aj najskúsenejší majstri môžu čakať na nebezpečenstvo pri používaní elektrobalov. Nepríjemné momenty sú spojené s rezmi, odrezanými končatinami, stratou vízie, sluchu, poruchy nervového systému.

  Základné bezpečnostné predpisy:

  1. Počas používania skladačky je potrebné aplikovať nástroje na ochranu, ako sú okuliare, rukavice, respirátory, klobúky;
  2. Je zakázané pracovať v stave alkoholických alebo narkotických intoxikácií, ako aj pod pôsobením silných liekov liekov, počas stresu alebo silnej únavy;
  3. Pred použitím elektrickej jigbcie je potrebné skontrolovať svoj stav a tiež ich pracovať na trochu nástroj
  4. Počas prevádzky elektrolickej bizze by mala byť voľná ruka umiestnená zo smeru prístroja, je prísne zakázané dať ho pred skladačkou;
  5. Pohyb elektrolybizu by mal byť nasmerovaný od seba a elektrokabel by nemala spadnúť do pracovného zariadenia;
  6. Keď je práca dokončená, zariadenie stojí za odpojenie od siete, vyčistiť jeho telo a skontrolovať poškodenie.

  Možné poruchy

  Rovnako ako akýkoľvek iný nástroj, elektrolybiz počas prevádzky môže zlyhať. Užívatelia si môžu všimnúť, že nástroj je krivý rezanie, alebo berie na stranu. Mnohé chyby môžu byť eliminované osobne, ale v prípade vážnych porúch je lepšie obrátiť sa na majstrov, aby sa situácia nezhoršila.

  Príčiny rozpadu valca je použitie nízko kvalitných pylónov, blopkových píl alebo tak, ktorí nespĺňajú vykonanú prácu.

  Aby sa zabránilo nepríjemnej situácii, stojí za to používať vysoko kvalitné komponenty, zmeniť plátno včas, aby sa zabránilo ich tuposti, ako aj starostlivo používali elektrolovku bez nadmerného úsilia.

  Aby sa zabránilo rozbitiu zostavy fixácie látky, je potrebné pravidelne čistiť upevňovacie prvky z prachu a nečistôt, ako aj časti mazatého nástroja. Keď bolo zaznamenané poškodenie detailov prevodovky, dôvodom to môže byť bitie prachu vo vnútri prevodovky. Odstráňte používanie vysávača.

  Jedným zo spoločných porúch Jigsaw je rozbitá alebo ohnutá referenčná tyč. Aby sa zabránilo takejto situácii, je potrebné vykonať prácu s elektrickým nástrojom veľmi opatrne. VÝSTRAHA Predčasné opotrebenie kotvy na prenos červa vám pomôže nastaviť normálnu rýchlosť.

  Electrolovik je kompaktný a lacný asistent nielenže vykonávať prácu na dome, ale aj pre profesionálne aktivity. Pri výbere nástroja je potrebné dodržiavať úlohy, ktoré budú doručené do skladačky. Ak chcete použiť toto zariadenie, starostlivo sledovanie všetkých bezpečnostných predpisov, len týmto spôsobom je možné zabrániť nepríjemným situáciám a poškodením.

  O tom, ako si vybrať elektrolovku, pozrite sa na nasledujúce video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: