Všetko o gumovej drviny

Gumová drobná drobná – Materiál získaný recykláciou automobilových pneumatík a iných výrobkov z gumy. To robí nátery pre chodníky a detské ihriská, používajte ako plnivo, urobte čísla. Dieťa sa vyrába na rôznych technológiách a vyrába sa v niekoľkých formách. V tomto článku zvážte všetko o gumovej drviny.

Charakteristika

Gumová drobná drobná – granulát s rôznymi frakciami a formami. Bez ohľadu na výrobnú metódu si zachováva všetky technické vlastnosti zdroja reissue. Granulát a výrobky z nej majú tieto vlastnosti:

 • Mechanická čistota (obsah nečistôt nepresahuje 2%, kovy – nie viac ako 0,03%);
 • hustota – až 350 g / dm³;
 • Vlhkosť – 0,9-0,95%.

Dôležitým parametrom plniaceho materiálu z gumovej drviny – jeho hrúbka. Minimálna hodnota je 10 mm, maximálne – 40 mm. Okrem toho sa povlak vykonáva z zrná rôznych veľkostí. Populárne frakcie – 2 a 3 mm.

Výhody a nevýhody

Gumové granuláty a materiály na základe toho sú vo veľkom dopyte z dôvodu vynikajúcich prevádzkových vlastností. Rozlišuje sa elasticitou, odolnosťou voči natiahnutiu a ohýbaniu. Stojí za zmienku nasledujúce výhody:

 • Trvanlivosť a odolnosť voči akýmkoľvek mechanickým a energetickým vplyvom;
 • Odolnosť voči účinkom kyslých a alkalických kompozícií;
 • Absencia v zložení toxických a horľavých zložiek, vďaka ktorej materiály počas prevádzky nerozlišujú látky škodlivé pre ľudské zdravie;
 • Odolnosť voči teplotným rozdielom (odoláva teplotu od -50 do +65 stupňov);
 • Vysoká hygiena – v materiáli nežijú škodcovia a hmyz a jeho povrch je odolný voči tvorbe formy;
 • Príjemné na touto textúrou dotykovej;
 • Schopnosť prenášať ultrafialové žiarenie bez deformácií.

Gumové strúhanky sa nepokrúhli, nemusia sa hromadiť vlhkosť. Maľované produkty majú atraktívny vzhľad. Okrem toho sú v súvislosti s bezpečnosťou – keď osoba spadá na gumovú dlaždice, úder bude zmiernený, pretože riziká zranenia sa výrazne zníži. Kryty z granulátu sú k dispozícii za cenu, sú ľahko inštalované a demontovať. Inštalácia nebude vyžadovať použitie špecializovaného zariadenia, ako aj špeciálne vedomosti a zručnosti zamestnanca.

Existuje materiál a nevýhody. Minusy zahŕňajú nestabilitu pigmentu. Dye nie je schopný preniknúť do hlbokých vrstiev granulátu, z dôvodu, ktorý povlak v čase stráca jas a nasýtenie farby.

Ďalšia nevýhoda – obmedzená paleta odtieňov.

Výrobná technológia

Gumová drvina sa vyrába v súlade s predpísanými predpismi, ktoré sa spravujú GOST 8407-89. Používa takéto prvky na jeho výrobu ako:

 • Pracované alebo chybné pneumatiky;
 • Komory na podlahové krytiny;
 • Gumové výrobky nevhodné na ďalšie použitie.

Pri recyklácii by nemali byť žiadne kovové komponenty, ako napríklad zvyšky špice, ako aj kábel.

Existujú 2 spôsoby, ako vyrábať granulát.

 • Rázová vlna. Takáto technológia sa uchýlil k veľkým továrňam, pretože si vyžaduje použitie drahých techník. Metóda spočíva v chladiacich pneumatikách na extrémne nízke teploty v kryogénnych komorách a ich následné drvenie s vlnou šokov.
 • Mechanický spôsob rafinácie pneumatík je jednoduchší a je menej nákladný. Zároveň je brúsenie recyklovateľných je nasledovné:
  1. pri normálnej teplote okolia;
  2. pri vysokých teplotách;
  3. s výrobkami z chladenia gumy;
  4. s použitím „ozónového noža“;
  5. predajom surovín cez matrice lisovacieho zariadenia.

Zvážte najobľúbenejší typ spracovania – mechanické brúsenie pri normálnej teplote. Táto výrobná technológia obsahuje niekoľko stupňov.

 • Triedenie pneumatík pre veľkosti. Táto fáza je potrebná na následné nastavenie reznej jednotky za určitých rozmerov šírenia.
 • Rezanie gumy na kusoch. Suroviny sú rozdrvené hydraulickými nožnicami, gilotínmi alebo mechanickými nožmi.
 • Brúsenie získané kusy na čipy s rozmermi 2-10 cm². Na tieto účely používajte severové nastavenia.
 • Konečné brúsenie surovín. Na tento účel výrobcovia používajú zariadenia typu rotora vybavené 4-stupňovými nožmi alebo inými agregátmi, ktoré môžu odolať veľkým mechanickým zaťaženiam.
 • Katedra granulátu z vedľajších produktov Vzhľadom na použitie vzduchových a magnetických separátorov.
 • Filtrácia omrvinky na frakcie prechodom granulátu cez vibrácie. Výsledný materiál je balený a odoslaný na následné spracovanie.

Najčastejšie sa gumový granulát používa na výrobu podláh. Pre ich výrobu je strúhanka zmiešaná s polyuretánom a pigmentmi na špecializovaných priemyselných miešačkách pre jednotné pripojenie všetkých komponentov. Ďalej je surovina orezanie – je stanovená vo formách a odoslaná na špeciálne lisovacie zariadenie. Pri teplote +140 stupňov je sopka surovín.

Názory

Materiál sa vyrába vo forme granulovaného placer – v tomto prípade je implementovaný v kilogramoch. Babe je ihla, kubický alebo ľubovoľný tvar. Hlavný parameter na venovanie pozornosti je veľkosť frakcie. Zrná môžu byť malé, stredné alebo veľké. Russer môže byť farebný alebo čierny. Vzhľadom na používanie drahých pigmentov budú maľované granule stáť približne 1,5-2 krát drahšie.

Materiál sa vyrába vo forme dlaždíc s rôznymi veľkosťami (populárny materiál vo forme námestia s stranami 50×50 cm). A výrobcovia ponúkajú granulátové pásky. Ich šírka sa pohybuje od 30 do 50 cm a dĺžka nepresahuje 10 m.

Možnosti aplikácie

Granulát z pneumatík, dlaždice a valcovaného materiálu na základe gumových omrviniek sú široko používané v modernom živote. Z nich robia rohože na pouličné použitie, nastaviť podlahy v bazénoch, odrážajú parky.

Nátery pre šport

Povlaky gumených krmární sa týkajú vysoko kvalitných športových podláh. Sú široko používané pri dokončovaní cross-country stopy na otvorených a uzavretých oblastiach, vybavujú hracie polia. Takýto povlak vyhovuje medzinárodným požiadavkám. To poskytuje:

 • Vedenie školiacich športovcov v pohodlných a bezpečných podmienkach;
 • Spoľahlivé a udržateľné uchopenie topánok s povrchom.

Nátery si zachovávajú svoje vlastnosti a vzhľad, aj napriek intenzívnej operácii.

Dokončovacie práce

Gumová drvina je široko používaná pri vedení vnútorných a vonkajších povrchových úprav v komerčných priestoroch, menej často – v bytoch obytných apartmánoch. Využíva ho pre externú prácu pri rafinácii schodov, kancelárií, nákupných centier, nemocníc, kozmetických salónov. Vďaka hrubému povrchu materiálu a reliéfnej štruktúry je zabezpečená bezpečnosť okoloidúcich. Dokonca aj na mokrej dlaždice riziká skĺznuť a dostať zranenia znížené na nulu.

Striekačka sa používa, keď zariadená bezšvové povlak na podlahách v detských zábavných komplexoch a športových kluboch. Široké použitie materiálu Pri usporiadaní herných zón pre deti je spôsobené jeho vysokými zraneniami.

Dizajn krajiny

Dekoratívne dlaždice a gumené hrudky z gumových omrviniek pridávajú skladby v mestských parkoch a štvorcoch. Môžu si vybrať cesty v záhradách, vytvoriť krásnu a pohodlnú zónu na domácom pozemku, chate alebo v vidieckom dome. Na odrážanie lokalít, ale aj modulárnych výrobkov je možné použiť nielen tradičné gumové dlaždice. Ich hlavná funkcia – zástrčka. Pri pokládke sú roztrhané, vytvárajú spoľahlivé a trvanlivé pripojenie.

Krajina dizajn tiež používala hranice a stĺpce vyrobené z gumených omrviniek. S ich pomocou je možné nielen urobiť krásne usporiadať, ale aj rozlišovať verejné oblasti.

Hranice a stĺpce zbernice nevyžadujú maľovanie a nepotrebujú špecializovanú starostlivosť.

Ďalšie použitia variácií

Gumová drvina – jeden z najlepších materiálov na výrobu ZD. Oni vyžarujú detské hry, parky a rôzne stránky. Z granulátu môžete urobiť:

 • Kreslené hrdinovia;
 • huby;
 • kvety;
 • hmyz;
 • Zvieratá.

Dekoratívne čísla sú schopné vytvoriť báječnú atmosféru pre deti a dospelých. Takéto štruktúry sú absolútne bezpečné pre zdravie. Malé-boxerové gumové granuláty sa používajú ako plnivo pri výrobe bezrámového nábytku, ako sú stoličky, boxerské hrušky. Crumb sa tiež používa na posypečka hornej strešnej vrstvy. Kvôli takejto liečbe je možné dosiahnuť veľké vlastnosti odpudzujúce vlhkosť a proti korózii.

Kritériá na výber dlaždice

Kvalita omrvinky priamo ovplyvňuje trvanlivosť povlaku. Spoľahlivé materiály vyrobené podľa GOST a prísne dodržiavanie výrobných technológií sú schopné slúžiť najmenej 10 rokov. Aby nedošlo k chybe pri výbere, je dôležité vyhodnotiť materiál vykonaním nasledujúcich experimentov:

 • Odporúča sa stráviť dlaň niekoľkokrát na tvári a zahŕňajúcu stranu materiálu; Ak sa na výrobu produktu použil optimálny počet väzbových komponentov, drvina sa nerozpadá;
 • Opatrne by ste si mali skontrolovať niekoľko dlaždíc od strany, aby ste si vybrali; Vypoznal som bočné časti alebo povrchy žeriavov budú indikovať výrobky s nízkou kvalitou;
 • Dlaždice musia byť dokonca, odchýlka je povolená, ale nepresahujúca 1 mm; Na posúdenie geometrie by sa malo pridať niekoľko produktov, môžete použiť meradlo pásky, pravítko alebo iné meracie zariadenia;
 • Odporúča sa ohnúť dlaždice – kvalitný produkt sa okamžite obnoví a na jeho povrchu nebude trhnúť, nezrovnalosti a iné deformácie;
 • Kvalitná dlaždica má hladký povrch a jednotnú farbu.

Pri výbere dlaždíc je tiež potrebné venovať pozornosť povesti výrobcu a cenu tovaru. Nekupujte produkty pochybnej výroby pri nízkych nákladoch – často takýto tovar neprechádza vyššie opísané testy testov.

Výrobcovia

Medzi domácimi spotrebiteľmi je populárny s gumovými granulátmi vyrobenými zahraničnými spoločnosťami. Hodnotenie v čele s niekoľkými bežnými nákupnými značkami.

 • Ecostep. ECOSTEP GUBE TILE má najlepší výkon. Má vynikajúce odpisy, nekĺzne pri zvlhčovaní, stabilné odoláva ostré teplotné rozdiely.

 • Gangart. GANGART TILE – výrobky vyrobené v spoločnej rusko-nemeckej výrobe. Hlavným rozdielom takýchto materiálov je prítomnosť 2 vrstiev. 1 je vyrobený z primárneho granulátu a 2 – od frakcií získaných v dôsledku drvenia pneumatík z nákladných vozidiel a špeciálnych zariadení.

 • UNIPEP. Produkty UNISTEP značky ukazujú dobrý výkon a vysokú kvalitu. Spoločnosť vyrába širokú škálu výrobkov založených na gumovej drviny. Prostredníctvom využívania moderných inovatívnych náterových technológií sa povlak vyznačuje finančnou dostupnosťou širokého kruhu spotrebiteľov.

Popular domáci výrobcovia gumových drviny zahŕňajú Saratov RPZ, Volzhsky závod (Vrsrz), „CST Ekológia“ a iné spoločnosti.

Príklady

Fotografie nižšie sú jasne znázornené, ako môžete úspešne používať gumové granuláty dlaždice v krajinnom dizajne, keď chladiareň parkov, štvorce a ihriská.

Nasledujúce video povie o položení gumovej drviny povlaku v krajine.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: