Všetko o nechtových platniach

Drevo – populárny materiál pri zostavovaní rôznych vzorov. V procese spájania drevených prvkov počas výstavby, vzniká otázka o ich spoľahlivom držiaku. Na tieto účely sa používajú rôzne upevňovacie prvky – najčastejšie je to nechty alebo pletené. Nedávno sa nechtové dosky používajú na trvalé pripojenie dreva, lúčov alebo iných drevených prvkov.

Všetko o nechtových platniach

Čo je to a za to, čo potrebujete?

Na nechty je upevňovač používaný pri práci s drevom. Je to pás z kovu, na pracovnej časti, ktorej je ostré zuby (analógové nechty). V závislosti od typu upevňovacích prvkov môžu mať takéto kolíky rôzne tvary a veľkosti. Platne majú minimálnu hrúbku, vďaka čomu sa takéto upevňovacie prvky môžu použiť v akýchkoľvek štádiách konštrukcie štruktúr.

Všetko o nechtových platniach

Všetko o nechtových platniach

Kovové prevodové dosky (skrátené MZP) sú široko používané pri konštrukcii drevených predmetov akéhokoľvek miesta určenia. Masívne sa uplatňujú v priemyselnom a súkromnom upratovaní, keď rámec drevných konštrukcií alebo inštalácie Rafterových systémov.

Všetko o nechtových platniach

V modernej konštrukcii sú takéto upevňovacie prvky veľmi populárne vďaka množstvu výhod:

 • Spájajú drevené prvky bez výčnelkov;
 • majú malú hmotnosť, vďaka ktorej štruktúra „zaťaženie“;
 • umožniť montáž komplexných systémov bez prilákania celkového špeciálneho vybavenia;
 • poskytujú spoľahlivú a odolnú zlúčeninu;
 • Korózne regály.

Všetko o nechtových platniach

Kovové nechty sú lacné, ľahko sa inštalujú a sú vhodné pre akékoľvek plemená dreva. Na ich hlavnú nevýhodu zahŕňajú nemožnosť zabezpečiť dostatočnú pevnosť pri ohybov v oblastiach zlúčeniny.

Ako vyrábať?

MZP produkujú na priemyselných zariadeniach pomocou výkonného lisovacieho zariadenia. Počas výroby použila zliatina alebo pozinkovaná oceľ. Tieto materiály nepodliehajú korózii.

Všetko o nechtových platniach

Pri výrobe takýchto spojovacích materiálov sa používajú hydraulické lisy. Pomocou ich pomoci, metóda lisovania na kovových platniach tvarovala riadky s ostrými hrotmi, ktoré sú ľahko zahrnuté do dreva. Použitie lisov umožňuje získať veľa lacných nechtov na krátky čas.

Názory

MZP sa líši v jeho vzhľade. Majú inú hrúbku kovovej základne, iný počet riadkov s hrotmi, ktorých dĺžka kolíše v širokom rozsahu. Výrobky vyrobené z oceľového plechu sú označené symbolmi GP (RK) a z pozinkovaného plechu – GPZ.

Všetko o nechtových platniach

Nail dosky sú s jednou alebo obojsmernou polohou kolíkov.

 • Výrobná technológia prvých spojovacích materiálov je jednoduchšia a lacná. Je to MZP v domácich továrňach. Platne s jednosmernými zubami sú menej spoľahlivé ako s obojsmernými kolíkmi.
 • Sekundy majú hroty s rôznymi smermi – sú umiestnené paralelne so stranami a diagonály dosky (vizuálne ich umiestnenie sa podobá „vianočného stromu“). Proces výroby multidrikčných nechtových platních pracnejších a finančne nákladov. V podstate sa takéto upevňovacie prvky vyrábajú v Poľsku, Nemecku a Fínsku.

Všetko o nechtových platniach

Všetko o nechtových platniach

Rozmery

Upevňovač vyrobený metódou lisovania za studena má dosku s hrúbkou 1 až 2 mm hrubé. Kovová základňa sa vykonáva vo forme obdĺžnika, jeho rozmery sú priamo závislé od počtu radov kolíkov. Štandardná upevňovacia šírka – od 20 do 130 mm, dĺžka – od 75 do 1250 mm.

Všetko o nechtových platniach

Na jednej doske je možné umiestniť od 2 do 16 rady zubov. Výška štandardných hrotov sa líši od 8 do 14 mm. Existujú však výrobky s dlhými hrotmi do 25 mm. Niektoré podniky prijímajú objednávky na výrobu MZP na jednotlivých veľkostiach.

Funkcie aplikácie

Hlavnou úlohou pripojenej dosky je spoľahlivé upevnenie 2 (alebo viac) prvky tyče (a iné rezivo) v tej istej rovine. Veľká spoľahlivosť pripojenia sa dosiahne, ak sa používa suché drevo, nie je naklonené na vytvorenie trhlín.

Všetko o nechtových platniach

Existuje niekoľko nudantov inštalácie MZP.

 • Každý uzol musí byť pripojený k doskám z dvoch strán.
 • Pre spoľahlivú zlúčeninu s vysokou pevnosťou sa má použiť špecializovaná tlač, ktorá je schopná upevniť presnú polohu kovových dosiek a zabezpečiť optimálny tlak kolíkov v strome.
 • Zbierajte drevené konštrukcie pomocou nechtových dosiek odporúčaných v workshopoch, po ktorých sa hotové prvky prepravujú na stavenisko.
 • Pri použití MZP použite kladivo alebo kladivo je neprijateľné. V opačnom prípade sa vyskytujú vibrácie, ktoré často vedú k deformácii zubov. Pri použití kladiva nie je zabezpečený správny tlak na kovový základ, s tým výsledkom, že upevnenie môže byť nespoľahlivé.

Všetko o nechtových platniach

Ochranné dosky, s výhradou dodržiavania pravidiel fixácie, môžu poskytnúť pevné pripojenie na drevené prvky. Takýto upevňovací prvok je pomaly, ale je správne získavateľnosť a každý rok aktívnejšie používané v sektore stavebníctva.

Podrobné informácie o inštalácii nechtov, pozrite si nižšie uvedené video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár