Všetko o respirátoroch P-2

Skladovanie Technický pokrok každý rok sa dopĺňa s najliodejšími – užitočnými a nie veľmi – vynálezmi. Ale niektoré z nich, bohužiaľ, majú na druhú stranu medailí – majú negatívny vplyv na životné prostredie, zhoršujú sa už intenzívnej environmentálnej situácii na našej planéte. Moderní ľudia často musia pracovať a žiť v podmienkach ochrany svojho tela pred vplyvom škodlivých faktorov. Napríklad z pouličného prachu, výfukové plyny a rôzne druhy chemikálií trpia primárne svetlo a bezpečne chrániť, je potrebné použiť respiračné zariadenia. Na to budú vhodný respirátory modelu P-2.

Popis

Respirátor P-2 je prostriedkom individuálnej ochrany ľudských dýchacích orgánov. Je určený na použitie v rozšírenom prachu. Polovica masiek tejto značky sú považované za vysoko efektívne, majú široký účel, pretože chránia nielen dýchacie orgány, ale aj telo ako celok z otravy rôznych druhov.

Všetko o respirátoroch P-2

Všetko o respirátoroch P-2

Tento respirátor chráni pred nasledujúcimi typmi prachu:

 • minerál;
 • rádioaktívne;
 • zviera;
 • kov;
 • závod.

Okrem toho R-2 respirátor môže byť tiež získaný na ochranu pred pigmentovým prachom, rôznymi pesticídmi a práškovými hnojivami, ktoré nerozlišujú toxické odparovanie. Ochranné zariadenie tohto typu sa však nemôže používať v médiu s vysokou vlhkosťou, ako aj na miestach, kde existuje riziko kontaktu s rozpúšťadlami. Výrobca uvoľňuje respirátory R-2 niekoľkých veľkostí.

Všetko o respirátoroch P-2

Všetko o respirátoroch P-2

Medzi hlavné výhody tohto produktu patria:

 • vysoká účinnosť a odolnosť voči prachu;
 • Široké vymenovanie a univerzálnosť;
 • možnosť podania bez potreby predbežného vzdelávania;
 • Ideálne pre deti a starších ľudí s oslabeným zdravím;
 • dlhá skladovateľnosť pri zachovaní tesnosti obalu;
 • Záručná doba obdobia do 7 rokov;
 • Zvýšený komfort Počas používania: Pod maskou sa nezachováva ani teplo ani vlhkosť a rezistencia klesá na výdychu.

Všetko o respirátoroch P-2

Všetko o respirátoroch P-2

technické údaje

Nedávno sú respirátory R-2 vo veľkom dopyte, pretože neposkytujú len dýchacie úrady, aby účinne chránili pred negatívnym vplyvom rôznych faktorov, ale majú tiež dobré technické špecifikácie. Tak, S objemovým prúdom vzduchu na 500 kubických metrov. cm / s odporom prúdenia vzduchu v takýchto zariadeniach nie je viac ako 88.2 pa. V tomto prípade je koeficient permeability prachu až 0.05%, pretože zariadenie v jeho konfigurácii obsahuje vysoko kvalitný filtračný ventil.

Všetko o respirátoroch P-2

Všetko o respirátoroch P-2

Takéto respirátory môžu byť použité v teplotnom režime od -40 do + 50 s. Hmotnosť ochranného zariadenia 60 g. Respirátory P-2, s výhradou všetkých pravidiel skladovania, majú dlhú životnosť:

 • s plášťom netkaného materiálu – 7 rokov;
 • S plášťom polyuretánovej peny – 5 rokov.

Zariadenie a princíp prevádzky

Tento model respirátora má celkom jednoduché zariadenie – pozostáva z troch vrstiev rôznych materiálov. Prvá vrstva je reprezentovaná polyuretánom, ktorý sa vyznačuje ochrannou farbou, má typ filmu a nenechajte si ujsť prach obsiahnutý vo vzduchu. Zariadenie tiež obsahuje 2 ventily, medzi ktorými je druhá ochranná vrstva vyrobená z polymérnych vlákien. Hlavnou úlohou tejto vrstvy je dodatočné filtrovanie vzduchu inhalovaného. Tretia vrstva je vyrobená z jemného vzduch-priepustného filmu, v ktorom sú namontované samostatné ventily.

Všetko o respirátoroch P-2

Všetko o respirátoroch P-2

Predná časť ochranného zariadenia má výstupný ventil. Aby bolo vhodné použiť respirátor, výrobcovia navyše vybavia nosnou svorkou a mäkkými elastickými popruhmi, vďaka ktorému je zariadenie spoľahlivo fixované na hlave a nekĺzne na očiach alebo brade.

Princíp prevádzky respirátora P-2 je založený na oplotení dýchacích orgánov z škodlivých účinkov životného prostredia.

Všetko o respirátoroch P-2

Inhalovaný vzduch preniká cez filtre, vyčistené výfukovým vzduchom cez samostatný ventil. Pomocou takéhoto zariadenia osoba prakticky chráni svoje telo pred negatívnymi účinkami prachu.

Rozmery

R-2 zariadenie je možné zakúpiť v troch veľkostiach: prvý, druhý, tretí. Prvá zodpovedá vzdialenosti od odstránenia nosa do spodného brady v 109 cm, druhá je určená na vzdialenosť od 110 do 119 cm a tretí je viac ako 120 cm.

Všetko o respirátoroch P-2

Počas nákupu tohto ochranného prostriedku by sa mala venovať osobitná pozornosť správnej voľbe veľkosti, Vzhľadom k tomu, respirátor by mal pevne zapadnúť na kožu tváre, ale zároveň nie je vytvoriť žiadne nepríjemnosti. Niektorí výrobcovia produkujú takéto univerzálne modely.

Pri konštrukcii univerzálnych respirátorov sú poskytnuté špeciálne úpravové prvky, ktoré poskytujú pevnú fixáciu na akúkoľvek veľkosť tváre človeka.

Funkcie prevádzky

Respirátor P-2 je umiestnený na tvár takým spôsobom, že nos a brada sa umiestnia do polovice masky. V tomto prípade je jedna z jej pásky umiestnená na kusipital a druhá – na tmavej časti hlavy. Treba poznamenať, že špecifikované dva upevňovacie prvky nemajú schopnosť natiahnuť. Preto pre pohodlnú prevádzku sa odporúča nastavovať elastickú stuhu pomocou špeciálnych spony, ale je potrebné to urobiť na respirátore.

Všetko o respirátoroch P-2

Všetko o respirátoroch P-2

Uvádzanie ochranného zariadenia, je potrebné zabezpečiť, aby sa v nose nestabilizoval a nestlačil sa veľa.

Uistite sa, že hustota nastavenia postoja ochranného prostriedku je veľmi jednoduchá, potrebujete len pevne zakryť otvor bezpečnostného ventilu rukou s dlaňou a potom urobte jeden svetlý výdych. Ak zariadenie nevstupuje do zariadenia na fit line, ale len malé balóny, potom zariadenie nosí hermeticky. Výjazd z vzduchu pod krídlami nosa označuje, že respirátor lisoval voľne. Ak s niekoľkými pokusmi, nie je možné ho nosiť hermeticky, je najlepšie vykonať náhradu za inú veľkosť.

Ak chcete odstrániť nadmernú vlhkosť z masky, musíte napáliť hlavu dole. S bohatým prideľovaním vlhkosti sa odporúča odstrániť zariadenie niekoľko minút, ale to je povolené len vtedy, ak sa respirátor používa ako ochrana proti rádioaktívnemu prachu.

Všetko o respirátoroch P-2

Po odstránení respirátora odstráňte vlhkosť zvinku z vnútra a utrite vložku, potom môže byť zariadenie znovu naskrutkované a použiť na účel.

Aby ste zabezpečili dlhú životnosť respirátora R-2, musí byť chránený pred mechanickým poškodením, inak to bude nevhodné na použitie v dôsledku tvorby cez otvory. Tento nástroj nie je možné použiť a v prítomnosti mechanického poškodenia popruhov, nosovej svorky, akéhokoľvek poroty polyetylénovej fólie a neprítomnosť dychových ventilov.

Všetko o respirátoroch P-2

Všetko o respirátoroch P-2

Po každej prihláške sa respirátor riadi suchým stieračom suché čisté handry (nie je možné ukázať). Je prísne zakázané vykonávať čistenie polovice nasiaknutej v organických látkach handry. To môže viesť k zničeniu materiálu ochranného zariadenia a znížiť jeho silu.

Pretože respirátorový materiál sa topí pri teplote + 80s, nemôže byť vysušená a uložená vedľa požiar a vykurovacích zariadení. Okrem toho by sa polo-maska ​​mala zachovať z negatívneho nárazu zrážok, pretože s jeho zmáčaním je významná strata ochranných vlastností a zvyšuje odolnosť pri vdýchnutí.

Všetko o respirátoroch P-2

Ak sa to stalo, že respirátor je mokrý, nemusíte sa ponáhľať, aby ste ju vyhodili – po vysušení, zariadenie môže byť použité ako ochranné činidlo respiračných orgánov z rádioaktívneho prachu.

Hlavnou výhodou respirátorov R-2 je skutočnosť, že sa môžu kontinuálne dodržiavať 12 hodín. A neovplyvní funkčný stav a ľudský výkon.

Skladujte takéto polomómy v špeciálnych balíkoch alebo vreckách určených pre plynové masky. Produkty, ktoré boli použité vo zvýšených žiarečných zónach a majú rýchlosť infekcie viac ako 50 mp / h, je potrebné nahradiť nové.

Všetko o respirátoroch P-2

Všetko o respirátoroch P-2

Ak správne spĺňate všetky podmienky skladovania a prevádzky, R-2 respirátory môžu byť použité niekoľkokrát (až 15 posunov).

O tom, ako správne používať respirátor, sledujte video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár