Všetko o respirátoroch U-2K

Respirátor B-2K je filtračná polovica masky, s ktorou je možné bezpečne izolovať ľudský dýchací systém z agresívneho prostredia. V článku zvážte popis, špecifikácie zariadenia, vymenovanie a pravidlá pre použitie.

Zvláštnosť

Ochranný respirátor modelu U-2K sa používa v národnej ekonomike a keď nastane núdzový režim, aby sa chránilo ľudské telo vniknúť do dýchacieho systému jemného minerálu, chemického alebo rádioaktívneho prachu, niektorých typov baktérií a spór húb , ako aj hnojivá vo forme prášku, ktoré nie sú zvláštne pre uvoľňovanie škodlivého plynného odparovania. B-2K respirátor môže byť účinný na ochranu pred aerosólovými tekutinami, ak ich hustota nepresahuje 200 mg / m³. Zariadenie je rovnako efektívne pracovať v zime aj v lete, v rôznych klimatických podmienkach, s výnimkou vstupu do prostredia, kde je vlhkosť v kvapke.

Vzduch, ktorý inhaluje osobu cez toto zariadenie, prechádza špeciálnym filtrovaním v dôsledku prítomnosti v respiráte určitých materiálov.

Technické vlastnosti respirátora neovplyvňujú nasýtenie kyslíka inhalovaného cez vzduchové zariadenie. Okrem toho, v návode na použitie výrobca varuje, že Y-2K nebude chrániť ľudské dýchacie orgány z účinkov nebezpečného plynného odparovania. Hmotnosť respirátora Y-2K nie je vyššia ako 60 gramov, jej rozsah pracovného teploty sa rovná -40 až + 50 ° C.

Tri vrstvy filtračného materiálu vstupujú do respirátora P-2K. Vonkajšia vrstva využíva penový polyuretán (pena), natretá v zelenej farbe. Ďalšou vrstvou je film vyrobený z hustého polyetylénu, ventily na inhaláciu vzduchu sú v ňom namontované. Posilňuje konštrukčnú vrstvu, ktorá sa nachádza v strede, medzi penou kaučuku a fóliou je filtračný materiál vyrobený z polymérnych kompozícií vlákien. Ventily, s pomocou ktorej sa dýchajú, sú umiestnené na respirátore vpredu, majú dodatočnú ochranu so špeciálnou obrazovkou. V prípade jednoduchého použitia má ochranné zariadenie hliníkové svorky, ktoré vám umožní upevniť respirátor v oblasti nosa, ako aj tenký gumový kábel namontovaný v obvodovej polovici masky, ktorý umožňuje stlačiť okraj zariadenia tak, aby boli čo najbližšie k tváre. Okrem toho, na upevnenie na hlave je ochranné zariadenie U-2K vybavené bavlnenými a elastickými kolíkmi, ktoré sú upravené dĺžkou pomocou pracky.

Prečítajte si viac  Veľkosti kuchynských obkladov

Počas implementácie inhalácie prechádza vzduchom v ochrannom respiráte cez zodpovedajúce ventily a je odstránené cez filtračný systém.

Výdych dochádza cez otvor nazývaný exhalačný ventil. Vnútri ochranného respirátora odolného voči vlhkosti je farba indikovaná rastom osoby, pre ktorú je tento výrobok vhodný. Na elastickej páske je označenie výrobcu a produkt výrobku uvedený – tieto informácie sú dôležité, pretože skladovateľnosť tohto výrobku nie je dlhšia ako 5 rokov.

Účel

Ochranný respirátor W-2K je určený na ochranu ľudského tela od vstupu do svojho dýchacieho systému najmenších častí vo forme prachu:

 • Zeleninový pôvod – od spracovania dreva, konope, bavlny, tabaku, uhlia, cukru, a tak ďalej;
 • Živočíšne pôvod – od spracovateľskej vlny, rohov, kostí, perie a chmýří;
 • Kovové zloženie – pri spracovaní liatiny, železa, medi, olova a iných kovov;
 • Minerálna kompozícia – pri práci s cementom, sklom, vápnami, cestou prachu, prachu;
 • Hnojivá a chemikálie – pracovať s látkami, ktoré nerozlišujú toxické odparovanie;
 • Rádioaktívny prach.

Ochranné činidlo U-2K nie je vhodné na prácu v podmienkach vlhkosti odkvapkávania, ako aj to je absolútne nestabilné pre účinky rozpúšťadiel alebo podobných chemických organických látok.

Podmienky používania

Iba zariadenie môže byť aplikované na individuálnu ochranu, ktorej doba použiteľnosti nevyšla. Pracovný respirátor musí byť absolútne suchý, pretože v mokrom stave stratí jeho ochranné vlastnosti.

Pre najúčinnejšiu ochranu je model APAPPEAR U-2K vybraný na základe rastu osoby av pomere k veľkosti jeho tváre.

Po výbere zariadenia je to dôkladné prispôsobenie podľa stupňa montáže ochrannej polovičnej masky.

Ak chcete správne nastaviť ochranné zariadenie, budete musieť vykonať sériu po sebe nasledujúcich akcií.

 1. Odstráňte ochranný respirátor z obalu, skontrolujte svoju životnosť a použiteľnosť každého konštrukčného prvku.
 2. Zariadenie U-2K by malo byť umiestnené na tvár a je potrebné urobiť tak, že nos a brada vnútri polovice masky. Ak je ťažké dosiahnuť, to znamená, že ste si vzali veľkosť ochranného zariadenia nevhodné.
 3. Bavlnený rad položený na zadnej strane hlavy, druhý záves – na tmavej časti hlavy.
 4. S pomocou existujúcich pracích, je potrebné nastaviť veľkosť elastického závesu, aby bol dizajn pevne upevnený na hlave a nepohybuje sa ani počas intenzívnej práce.
 5. Model hliníkové stúpanie na nos tak, že je dobre vybavený hustým priľahlým respirátorom v strešoch.
 6. Ak je to potrebné, musíte stlačiť okrajové okraje masky pre maximum susedné pri jej tvári.
Prečítajte si viac  Odrody a veľkosti oceľových nitov

Ak chcete skontrolovať, koľko hermeticky je respirátor susedí s vašou tvárou, musíte vykonať malý test: bude potrebné upraviť oblasť obrazovky rukou, aby vzduch cez ventily mohlo urobiť. Ďalej, skúste dýchať a vydýchnuť. Ak vzduch nemôže prejsť kontúrami masky, ale len nafúknite dizajn, potom ochranné zariadenie, ktoré ste správne umiestnili. V prípade, keď vzduch prechádza v oblasti Briefs, budete potrebovať pevnejšie stlačiť štruktúru nosa nosa. Ak sa ukázali, že všetky pokusy o chytenie polovice masky sa ukázali, že to naznačuje, že ste si vybrali veľkosť produktu.

Simulovaná poloaškáska v hotovej forme by mala byť uložená v obalovom obale av prípade potreby ho môžete vždy používať bez toho, aby ste vynakladali čas na dodatočnú zmenu produktu podľa vašich parametrov.

Pred použitím, zakaždým, keď potrebujete skontrolovať hustotu nastavenia ochranného respirátora, je tiež potrebné urobiť po dlhom období používania polovice masky počas dňa.

Vzhľadom k tomu, že zariadenie U-2K má tesnosť, časom sa kondenzát akumuluje v priestore pod maskou. Ak chcete odstrániť, budete potrebovať niekoľkokrát znížiť svoju hlavu a znovu zvýšiť, zatiaľ čo paralelne s pohybmi hlavy, ktoré potrebujete vykonať niekoľko silných výdych. Ak sa vlhkosť vo vnútri ochranného respirátora zhromaždila veľké množstvo, ak je to možné, zariadenie sa odstráni v mieste bezpečné na dýchanie, odstráňte vlhkosť, utrite vnútornú časť dizajnu suché a opotrebované na hlavu.

Po každej aplikácii ochranného zariadenia musíte vykonať jeho čistku a deaktiváciu. Na tento účel je z vonkajšej časti respirátora odstránený prach, poklepaním na semi-masky pomocou pevného povrchu. Povrch vnútri zariadenia sa musí liečiť gázou alebo bavlnou mokrou tamponom (Niekedy sú zmáčané antibakteriálnym činidlom, ale častejšie – jednoduchá voda). Vedenie vnútornej úpravy, dizajn semi-maska ​​sa zakazuje smerom von. Po spracovaní respirátora B-2K, musíte ho vyschnúť a odstrániť do balenia, berie to pevne. Dôkladná a správna starostlivosť o výrobok to umožňuje používať mnohokrát – až 12-15 krát.

Prečítajte si viac  Festool Systainers: Výber a model Review

Ak bola operácia v respiráte vykonaná v rádioaktívnom médiu, kde rýchlosť žiarenia presiahne 48-50 μR / h, zariadenie je zlikvidované a nahradené novým príkladom.

Aby bolo ochranné zariadenie slúžiť po dlhú dobu a správne, budete ho musieť chrániť pred akýmkoľvek mechanickým poškodením. Ak sú medzery z koncových koncových medzier zistené v konštrukcii zariadenia, poškodené ktorýmkoľvek z filtra vrstiev, stratili inhalu alebo výdychu ventilu, poškodené na nosové svorky alebo upevňovacie slučky, potom tento respirátor nemôže použiť. Semista triedy B-2K by mal byť chránený pred nárazom na jeho rozpúšťadlá, pretože penová guma vstupujúca do ochranných vrstiev polovičnej masky, pod vplyvom tejto chemickej kolaps.

Je potrebné si uvedomiť Polymérne materiály zahrnuté v respirátori sa môžu začať roztaviť, ak teplota okolia dosiahne 75 ° C. Z tohto dôvodu je zakázané uložiť výrobok po sanitárnom spracovaní na paneloch vykurovacích zariadení, sušenie v blízkosti otvoreného plameňa, používajte elektrické ohrievače.

Ako používať respirátory U-2K alebo P-2, pozrite sa ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: