Všetko o rezných doskách borovice

V rôznych oblastiach stavby sa aplikujú všetky druhy drevených materiálov. Pri vykonávaní inštalačnej práce sa považujú za populárnu a najuniverzálnejšiu voľbu. V súčasnosti sa vyrába veľká škála rôznych drevených dosiek, často sa používajú lesné druhy. By si mal byť vedomý ako rozdiel medzi týmito materiálmi z borovice.

Výhody a nevýhody

Všetky požiadavky na kvalitu a vlastnosti rezacej rady borovice možno nájsť v GOST 8486-86. Takéto rezivo sa môže pochváliť mnohými výhodami.

  • Silový. Toto ihličnaté plemeno má relatívne vysokú indikátor pevnosti, doska môže vydržať veľkým množstvom a expozícii šoku. Častejšie je takýto materiál vyrobený zo špeciálneho borovice Angarska.
  • Nízke náklady. Výrobky z borovice, si poskytnú akémukoľvek spotrebiteľovi.
  • Odolnosť voči hnilobe. Táto nehnuteľnosť je k dispozícii v borovice vďaka svojej zvýšenej živici, ktorá chráni povrch stromu pred takýmito procesmi, ako aj od škodlivého hmyzu.
  • Trvanlivosť. Dizajny z Pine Sawn Drevo, budú môcť trvať len dlhú dobu. Spoľahlivosť a trvanlivosť sa zvýši, ak liečite borovice ochrannou impregnáciou a lakom.
  • Atraktívny vzhľad. Borovicové materiály majú ľahkú farbu a neobvyklý prirodzený vzor, ​​takže sa niekedy používajú na vytvorenie nábytku a dokončovania fasád. Okrem toho, hradené dosky prechádzajú dôkladnejším ošetrením, nemajú hrán s kôrkou, ktorá kazí dizajn.

Medzi nevýhody, môžete vybrať len nadmerný nôž, ako aj relatívne nízku odolnosť voči vlhkosti.

Aké sú dosky?

Borovicové borovicové dosky sa môžu líšiť. Najbežnejšie sú odrody s hodnotami 50x150x6000, 25x100x6000, 30x200x6000, 40x150x6000, 50x100x6000 mm. A tiež vyrába vzorky 50 až 150, 50×200 mm. Takéto typy dosiek môžu byť klasifikované do oddelených skupín a v závislosti od rôznych borovíc. Každá odroda sa bude líšiť z hľadiska kvality a nákladov.

Vysoký obsah

Táto skupina reziva z borovice je najvyššia možná a spoľahlivá. Dosky nemajú ani malé uzly, nezrovnalosti, trhliny, škrabance. Pre nich, absolútne neprijateľné.

1 zrovnávač

Takéto suché položky sú najlepšou voľbou na vytvorenie rôznych vzorov. Majú vynikajúcu pevnosť, spoľahlivosť, odolnosť a trvanlivosť. Materiál vlhkosť sa líši v rozsahu 20-23%. Na povrchu rezaného dreva nie je povolené, prítomnosť čipov, škrabancov a iných nezrovnalostí (ale prípustná prítomnosť malého a zdravej suky). A tiež nemôže byť stopa hniloby. Všetky strany výrobku musia byť bez poškodenia úplne hladké. Trhliny na koncových častiach môžu byť, ale ich číslo by nemalo byť viac ako 25%.

Modely súvisiace s prvou triedou sa často používajú pri tvorbe Rafterových systémov, rámových konštrukcií a dokončovacích prác.

2 stupne

Pine rezanie dreva môže mať kosti na svojom povrchu (ale nie viac ako 2 mesačné meter). Je tiež možné, aby bol obol, ktorý môže výrazne kaziť vzhľad výrobku. Smithing strapce, malé stopy huby, môže byť aj na povrchu dosiek 2 odrôd.

3.4.5 TRUKY

Modely patriace do tohto druhu majú najnižšie náklady. Môže existovať veľký počet rôznych významných defektov na ich povrchu. Ale prítomnosť hnilobných miest nie je povolená. Dosky môžu mať vyššiu úroveň vlhkosti v porovnaní s predchádzajúcimi možnosťami (Mokré materiály sú výrazne horšie s pevnosťou a odolnosťou na suché výrobky).

Pôsobnosť

K dnešnému dňu je pri montážnych procesoch široko používaná doska borovica. Používa sa pri vytváraní vonkajších a nástenných masívnych povlakov, pri erekovaní fasád, záhradné verandy.

Táto doska bude dobrou voľbou na výrobu rôznych produktov nábytku. Niekedy sa používa v strešnej kryte zariadenia.

Materiály najvyššieho stupňa, spravidla sa používajú v automobilovom priemysle a stavbe lodí, vrátane od nich vyrábať lodné stožiare, paluby.

V niektorých prípadoch sa takéto hradené modely používajú na vytvorenie elitného a vysoko kvalitného nábytku.

Dosky 3.4.5 odrôd môžu byť použité na výrobu kontajnerov, dočasných osvetľovacích konštrukcií, podlahy.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: