Všetko o sekáčoch

Rezbárstvo – zaujímavé a ziskové povolanie. Môžete samostatne vytvoriť z dreva všetkých – od miniatúrnych remesiel a končiace s plnohodnotným nábytkom. Kvalita budúceho výsledku závisí od kvality nástrojov, takže otázka výberu zariadení by sa mala venovať veľmi opatrne. Jedným z hlavných nástrojov drevených masterov sú sekáč.

Všetko o sekáčoch

Všetko o sekáčoch

Čo to je?

Sekáč je skutočne univerzálny nástroj, ktorý môže byť použitý v rôznych účel. S týmto zariadením môžete zmeniť kus dreva do reálnej umeleckej diela. Nástroj umožňuje pracovať s najvýraznejšími materiálmi.

S pomocou sekáčov môžete nahradiť hrany z nábytkových položiek. Sekáč je nevyhnutný, ak je potrebné zaokrúhliť časť alebo znížiť na drevo krásny vzor.

Okrem toho sa dláta aktívne používajú nielen pri práci so stromom. Toto je nepostrádateľný nástroj pri práci s kožou, s plastovým alebo mäkkým kovom. Môže sa použiť tak pre uzamykací zámok a na rezanie drevených lyžíc.

Všetko o sekáčoch

Všetko o sekáčoch

Táto jednotka je potrebná v akomkoľvek podnikaní, kde musí pracovať s rukami. Carpentry Courcel sa môže stať vynikajúcou alternatívou k takémuto nástroju ako sekáč. Medzi týmito možnosťami však existujú rôzne rozdiely: sekáč znižuje mierne menšie drevo ako sekáč. Rohy s rezaním v týchto nástrojoch sú tiež odlišné.

Všetko o sekáčoch

Názory

Profesionálne sekáče sú rozdelené na 2 typy – stroj a umenie. Odkalí vytvorené na vytvorenie rôznych prvkov dreva sa môžu meniť formou rezacieho zariadenia. Napríklad vďaka priamym rezačkam môžete vytvoriť hladké hrany z dreveného prvku. Životované frézy vám umožňujú rezať úzke drážky alebo vytvoriť hladké uhlové hrany.

Zaoblené alebo polkruhové rezačky umožňujú vytvoriť krásne kruhy na drevo alebo rezané vzory vo forme gule. Tieto variácie dlátov sa nazývajú výstuže.

Rohové frézy vám umožňujú vytvoriť hluchú prehĺbenie. Zakrivené čepele fungujú dobre s prvkami vo forme gule. Každý špecialista vyzdvihne nástroje v závislosti od účelu práce a jej špecifiká.

Všetko o sekáčoch

Všetko o sekáčoch

Všetko o sekáčoch

Veľká hodnota pri práci a pri výbere náradia prikladá nôž. Najčastejšie možnosti sú typy sekáčov.

 • Pruh. Tento nástroj sa aktivuje pri vytváraní polotovarov a pri vytváraní vybraní.
 • Okrúhly. Sekáč takejto konfigurácie je potrebný pri spracovaní polotovarov, ako aj rezať vybrania.
 • Polkruhový. Nástroj je vhodný na prípravu produktu na následné spracovanie. So zaobleným zariadením môžete rezať krásne ornamenty alebo vytvoriť serify. Zariadenie sa nachádza v kruhových, vonkajších alebo stredných konfiguráciách. Polkruhový sekáč sa nachádza v krytoch každého pána.
 • Univerzálny. Zariadenie má možnosť vymeniť pracovnú trysku. V komplexe k sekáčmu sú rôzne trysky hasiacich veľkostí.
 • Uhol. Nástroj je niečo podobné latinčine V (dvaja pracovníci čepelí sú dodávané v uhle a pri sebe sa navzájom priývajú na vrchole vrcholov). Sekáč s takýmto čepeľou je navrhnutý tak, aby získal vybrania vo forme písmena V. Čím lepšie sú lopatky ostré, tým nižšia je vybranie.
 • Kinderza. Vonkajšie je sekáč veľmi podobný predchádzajúcej verzii. Avšak, jeho povrch má zaoblené vývody a tyčový kotúč. Tento formulár vám umožní hladko presunúť sekáč na materiáli. Kurkaraza má niekoľko typov – niektoré možnosti sú zaoblené, práca čepele zostáva rovná alebo produkovaná vo forme uhlia.
 • Cesarick. Malé zaoblené zariadenie s veľmi úzkou rezačkou (len 3 mm). Toto zariadenie je potrebné na vytvorenie úzkych vybraní a pracovať s najmenšími prvkami všeobecného vzorca.
 • Kosya. Pracovný povrch sa nachádza v uhle 45 stupňov. Tento nástroj je zapojený, ak potrebujete znížiť pozdĺžne drážky. Môžete však použiť zariadenie a na počiatočné spracovanie výrobku.
 • Kloepik. Malý nástroj s tenkou čepeľou vo forme miniatúrneho listu. Zariadenie môžete použiť, keď sa práca nedohodá s veľkými nástrojmi.
 • Schichel. Zariadenie je skosené s čepeľou a rukoväť je vyrobená vo forme húb. Táto možnosť je potrebná, ak sú drážky rezané. Silnejšie vyvíjať tlak na STYCHEL počas práce, hlbšie ornament.
 • Nogotok. Miniatúrny nástroj, charakterizovaný zaoblený pracovný prvok.
 • Reverzný sekáč. Uvoľnený nástroj, ktorý je potrebný na vytvorenie vyčnievajúceho vzoru na plochom liste materiálu.

Všetko o sekáčoch

Všetko o sekáčoch

Všetko o sekáčoch

Všetko o sekáčoch

Všetko o sekáčoch

  Tiež existujú kované nárazové náradie pre punč 20 mm, opečiatkovaný, pečenie, rezanie. Kované zariadenia majú hrubé rezačky a zvyčajne sa používajú na spracovanie pevných rockových stromov. Modely rezania sú vhodné na prácu s typom mäkkého stromu. V zariadení opečiatkovaných sekáčov je tvrdohlavá podložka. Modely balenia sú určené pre včelárov. Existujú výrobky na prácu na betóne.

  Všetko o sekáčoch

  Všetko o sekáčoch

  Sprievodca si môže kúpiť kučeravý nástroj s krátkou čepeľou alebo uprednostňuje elektrické zariadenie. Ale pre prácu bude vždy potrebná časovo testovanými možnosťami pre komponenty špeciálnej sady. Skúsenosti a prax umožňujú majstrovstvu zvládnuť akýkoľvek, dokonca aj najťažší nástroj.

  Všetko o sekáčoch

  Všetko o sekáčoch

  Odkalí môžu byť aj domáce, čo nebude vyzerať horšie ako výrobné analógy. Avšak v kvalite, takéto modely sú horšie ako továreň. Faktom je, že výrobné nástroje sú najčastejšie produkované v komplexe, takže majster môže jednoducho kúpiť sadu sekáčov.

  Všetko o sekáčoch

  Pre potrebné lopatky:

  • Požiar (vynikajúca vzorka zdrojov pre stolársky nástroj);
  • Vŕtačky (musíte užívať modely určené na prácu na kov, z ktorých ukazuje krásny súbor miniatúrnych dlátov);
  • Filé (potrebné pre základňu pod tenkom sekáč);
  • Mill, určený na spracovanie kovov;
  • Kovový profil (z nej bude uvoľnená uhlová čepeľ).

  Najlepšie je vytvoriť si vlastné ruky dostane miniatúrne sekáče. Pre rukoväte sa často používajú malé bary.

  Všetko o sekáčoch

  Všetko o sekáčoch

  Brúsny uhol

  Gramotné brúsenie čepelí u umožňuje vykonať vysokokvalitný rez a zabezpečuje jednoduchosť riadenia nástrojov. Niekedy však nie je ľahké vyostriť rohové čepele.

  Ak sa brúsenie všeobecne vykonáva správne, rohy čepelí sú uvedené, potom bude možné strieľať hrubšie čipy. Áno, a pre prácu to nebude potrebné urobiť veľa úsilia.

  Cool sa dláta akejkoľvek konfigurácie môžu byť s skrutkovačmi alebo špeciálnymi zariadeniami. Najčastejšie doma sa používajú brúsne kamene, listy s abrazívnymi povrchmi alebo kusmi dreva, pokryté brúsnym papierom. Môžu byť použité pre tieto rovnaké účely leštenie plsti alebo tkanivových základov. Existujú špeciálne otáčky, ktoré sú rozdelené do horizontálnej a vertikálnej.

  Všetko o sekáčoch

  Všetko o sekáčoch

  Všetko o sekáčoch

  Existuje niekoľko nuansy so správnym zostrihovaním sekáčov.

  • Pri brúsení je potrebné pozorovať určitý uhol – od 25 stupňov na 5 (tieto parametre sú uvedené v hosťovi). Zvyčajne závisí brúsenie, závisí od hrúbky čepele. Je potrebné pozorovať široké pracovné plochy.
  • Na vykonanie procedúry, abrazívny povrch pre počiatočné spracovanie, brúsenie, ako aj tŕň na konci akcie na upevnenie uhla.
  • Ak je produkt manuálny, na výpočet uhla sa dajú použiť malé kliny. V od výrobných zariadeniach je zabezpečená nastavenie rohov. Samotná vzorka je veľmi jednoduchá – vozne musia byť prenesené do abrazívneho materiálu (je potrebné konať na všetkých povrchoch). Formulár klipu v určitom uhle.
  • Kosačka môže byť priradená a nezávisle alebo použiť špeciálny nástroj. Ak automatické ostrenie neposkytlo požadovaný výsledok, môžete si vylepšiť model sami.
  • Kamene na ostrenie pracujúcich na vode sú dokonale vhodné na spracovanie pracovných rezných povrchov. Najprv musíte dať kamene do vody. Potom, v procese, voda pôjde von a mieša s abrazívom, ktorá tvorí hmotnosť.
  • Brúsenie a prinášanie – rôzne postupy. Brúsenie je potrebné na odstránenie drsnosti z produktu a povrchové úpravy vytvára presný hladký povrch.

  Všetko o sekáčoch

  Všetko o sekáčoch

  Všetko o sekáčoch

  Všetko o sekáčoch

   Stráviť tento postup sami, potrebujete:

   • Pekne hlasovať skosenie;
   • Skontrolujte rezné povrchy.

   Potom by ste mali zabaliť dosku alebo hrudku brúsneho papiera. Výsledné zariadenie môže byť použité na zosilnenie nástroja. Potom, čo musíte utrieť sekáč.

   Všetko o sekáčoch

   Všetko o sekáčoch

   Ako si vybrať správne?

   Vždy môžete nájsť možnosť, ktorá bude dohodnutá v kvalite a nákladoch. Existuje však niekoľko univerzálnych tipov v prípade náradia.

   • Najlepšie nástroje sú vytvorené zo špeciálnej ocele (označenie 8kHF alebo 13x). Takýto materiál sa vyznačuje veľkým množstvom uhlíka v kompozícii, ako aj chróm. Niekedy v kompozícii môžete vidieť volfrám.
   • Tvrdosť by mala byť na úrovni, modely s označením pod indikátorom HRC 59.60.
   • Optimálna dĺžka je indikátor 15-10 cm. Rezačky viac odolať menšiemu zaťaženiu. Rukoväť musí byť vyrobená z dreva alebo odolného plastu.
   • Ak výrobok nie je uvedený na výrobku, názov značky je s najväčšou pravdepodobnosťou pred falošným. Falošné nástroje, ako keby nemali hodnotu, môžu rýchlo zlomiť alebo poškodiť.
   • Oceľ musí byť vysoká kvalita. Túto funkciu môžete určiť na brúsenom kameni. Pri ostrenia na vysoko kvalitný produkt zostanú Burrs, ktoré možno ľahko odstrániť. Ak bol materiál nesprávne vytvrdený, takéto častice nebudú môcť odstrániť. Nástroj bude počas prevádzky nebezpečný, pretože oceľ je príliš mäkká. Sekáč sa môže zlomiť po prvom brúsení a čepeľ sa deformuje aj s miernym úsilím.

   Všetko o sekáčoch

   Všetko o sekáčoch

    Malé nezrovnalosti alebo Burrs – Toto je normálny majetok pre akýkoľvek nástroj. Tieto nezrovnalosti sa ľahko upravia pri brúsení. Rovnakým spôsobom môžete eliminovať čipy alebo hrdzu. Brúsny kameň pre 3 úrovne s ľahkosťou nástroja Hopping.

    Všetko o sekáčoch

    Výrobcovia

    Vždy si môžete zakúpiť súbor všetkých potrebných nástrojov. Najobľúbenejšie je Bahco, rovnako ako Sandwik alebo Narex. Dobré modely nájdete z japonských firiem. Medzi ruskými produktmi stojí za zvýraznenie nástrojov ENKOR FIRMY.

    Nižšie je hodnotenie najobľúbenejších výrobcov nástrojov.

    Všetko o sekáčoch

    Ashley Iles

    Nástroj je dokonale nabrúsený, na dlhú dobu uloženú. Chány sú pekná kvalita. Rukoväť sa vytvára z preberacieho stromu a je pohodlne (rovnako dobre s nástrojom môže byť ovládané držiaky veľkých a malých palíc). Avšak okraje slučky mosadze na mieste nastavenia na rukoväť sú príliš ostré. Správy značky sady z 11 a 4 nástrojov, ktoré neposkytujú jazdu alebo box.

    Všetko o sekáčoch

    Narex

    Stredné kvality nástroje, ale sada je celkom dobrá technická špecifikácia. Rukoväte sú vyrobené z bukového, ale „hriech“ nerovnováha. Dodatočné zarovnanie vyžaduje založenie čepelí, ale jednoducho ich zaostrie. Značka vydania stanovuje z 10, 3 a 4 nástrojov. Prípad stromu alebo valčeka v súbore nie je zahrnutý.

    Všetko o sekáčoch

    Modrý smrek

    Každý nástroj je vytvorený manuálne, počas testov, tieto dlátky vykazovali jeden z najlepších výsledkov. Rukoväte sú vyrobené z kanoe a nasýtených živicou. Zariadenie ľahko odoláva fúkania a nie je hrozné mechanické poškodenie. Základné rezačky príliš široké, ich hrany sú uvedené.

    Táto možnosť je vhodná na výrobu uhlových spojení, ale hrany sa budú musieť trochu upevniť (je potrebné chrániť pred možnými zraneniami). Oceľ vynikajúcej kvality, vychádza pod štítkom A2. Je lepšie nepoužívať elektrické pre taký vysoko kvalitný nástroj naostrený alebo punč s ním v Číne. Napriek vysokým nákladom na výrobky, sada nejdú tyč ani prípad.

    Všetko o sekáčoch

    Irwin Marples

    Pred nami, zástupca veľmi obľúbenej značky. Rozdiel nových modelov sa spracuje, čo je veľmi vhodné na použitie acyklu. Avšak na zmenu trajektórie pohybu prístroja počas prevádzky je ťažké. Čepeľ rýchlo stráca svoju počiatočnú ostrosť, ako aj takmer všetky lacné nástroje. V sortimente môžete nájsť súbory z azúrovej a 3-eyed.

    Všetko o sekáčoch

    Lee Valley

    Čepele takýchto modelov sú veľmi ľahko vyostrí, a tiež šetria ostrosť dlhú dobu. Niektoré vzorky však musia zosúladiť základ, ktorý trvá približne 30 minút. Okrem, Nástroje majú príliš ostré hrany, rukoväte majú rebrovanú štruktúru a nemôžu byť vo svojej práci príliš pohodlné. Avšak, náklady sú prijateľné a v strednom segmente cenového cenníka nájdete nástroje rôznych veľkostí a typov.

    Všetko o sekáčoch

    Lie-Nielsen

    Rukoväť prístroja je pripojená k „sukne“. Ak je spojovací prvok oslabený, potom bude potrebné, aby sa zmestili rukoväť na prehĺbenie pripevnenia. Mali ste niekoľkokrát zasiahnuť časť kĺby azúnu a potom nástroj môže znova pracovať. Odkalí sa vytvárajú manuálne, môžete si zakúpiť súbory z 9 alebo 7 modelov. Komplex so súpravou poskytuje kožený valček.

    Všetko o sekáčoch

    Prefeil

    Švajčiarska značka je pomerne slávna medzi domácimi spotrebiteľmi. Fame leštené na zrkadlové trblietky. Modely sú vybavené mini-CHOP. Rezačky sa ľahko vyostria, sú perzistentné a vyrobené z primitívnej ocele. Fazetovaná rukoväť je veľmi pohodlná, ale prechod z kruhu nie je tak hladký, ako by som chcel.

    Všetko o sekáčoch

    Robert Sorby

    Rukoväť modelov je vytvorená z Samshatu a dokonale odoláva prácu s azúrovým. Niektorí užívatelia však všimli nepríjemnosti v práci, prstencovia sa rýchlo oslabujú. Blades sa ukázali byť najmenšie, ak sú porovnané s inými modelmi z iných značiek. Z tohto dôvodu, rezačky rýchlo dulp.

    Všetko o sekáčoch

    Robert Sorby Shupea River

    Model sa vyznačuje nezvyčajným dizajnom rukoväte. Rukoväte majú tvar OCTIC, sú vyrobené z popola a celkom pohodlné pri použití. Čepeľ rýchlo bliká. Tradičné rukoväte sú dlhšie ako 32 mm tieto modely a nástroje z tohto výrobcu majú zúženú formu. Ich konfigurácia je určená pre hladký prechod z krúžku do čepele, ktorý je veľmi pohodlný v manuálnej práci.

    Všetko o sekáčoch

    Všetko o sekáčoch

    Stanley Bailey

    Modely tejto značky majú objemné rukoväte z buk. Rukoväte nie sú príliš dobre vyvážené, tváre na bokoch sú ploché a klipy široké kovové krúžky. Výrobca poskytol titánové čepele. V súbore je kožený valček.

    Všetko o sekáčoch

    „Turbodrill“

    Takéto sekáče boli vyrobené počas ZSSR, ale s veľkou túžbou, ktoré možno nájsť a teraz.

    Všetko o sekáčoch

    Ako použiť?

    Aby ste náhodne nepoškodili drevo, vytvorte krásny vzor, ​​bez toho, aby ste zanechali ruky súčasne, musíte použiť sekáč na správne. Rozsah tohto nástroja určuje špecifiká všetkej práce.

    Použite sekáč s dvoma spôsobmi. Prvá možnosť predpokladá len manuálne dielo špecialistu. Pre ťažšiu prácu, okrem sekáča, musíte si vziať kladivo. Môžete pracovať so zariadením pomocou 3 hlavných techník. Pre orezávanie by malo znížiť drevené vlákna. Pre bočné vlákna, odstránenie drevených fragmentov v určitom uhle. Koniec orezané krmivami z drevených vlákien.

    Všetko o sekáčoch

    Všetko o sekáčoch

    Vykonať potrebné množstvo práce pomocou dlátov, aby sledovali nasledujúce rady.

    1. Orezávanie. Počas prevádzky musí byť nástroj mierne dokončený v nízkom uhle. Brúsená čepeľ by mala položiť na materiál. Jedna ruka musí držať rukoväť a druhý, aby sa na materiál umiestnil tak, že palec pracovnej ruky sa nachádza smerom k rukoväti.
    2. Bočný závit. Pre bočné vlákna sa používa rovnaký princíp účinku, ako pri práci s okrajom. Môžete použiť rôzne možnosti prístroja. Alebo priame sekáče. Niektorí odborníci v tejto práci používajú kruhový nástroj. Ak chcete vytvoriť drážku, musíte najprv vytvoriť rezy a potom vybrať výber.
    3. Prekročenie konca. Pre tento postup položte ruky do správnej polohy. Jedna ruka musí byť zachytená na rukoväť a dlaň druhej ruky by mala byť umiestnená nasledovne: Kovová doska musí byť upnutá medzi indexom a palcom. Pracovný povrch by sa mal voľne pohybovať a dole. Ak sa v pohybe mierne vyzdvihne prístroj, ukazuje sa na priamy a plynulý plátok.

    Nováčik môže byť ťažké zvládnuť nástroj, ale čoskoro praktizuje a skúsenosti budú robiť svoju prácu.

    Všetko o sekáčoch

    Hodnotiť článok
    ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
    Zdieľať s priateľmi
    Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
    Pridať komentár