Všetko o veľkosti listov drevotrieskovej dosky

Laminovaná drevotriesková doska (LDSP) je drevotriesková doska s vrstvou ochrannej laminovacej fólie, impregnovaná vodotesnými a vodohospodárskymi repelnými živicami aplikovanými na povrch. A podľa GOST laminátu drevených platničiek len najvyššieho stupňa s hladkým povrchom. Laminovaná drevná drevotriesková doska je priaznivo odlišná od jej jednoduchej odolnosti voči vlhkosti, trvanlivosti a krásnej textúry za prijateľnú cenu a jednoduchosť pri spracovaní.

Tieto vlastnosti urobili LDSP najobľúbenejší materiál na výrobu nábytku, dokončovacie práce. Nájde aj aplikáciu vo výrobe kontajnerov, debnenia. Nábytok z LDSP je možné zakúpiť, ale môžete sa vytvoriť individuálne pre jednotlivé veľkosti as potrebným funkčným – to bude dokonale zapadajú do akéhokoľvek interiéru a s náležitou starostlivosťou bude slúžiť mnoho rokov. V tomto prípade, aby ste správne vypočítali všetko, je užitočné zoznámiť sa s tým, čo rozmery, hmotnosť a hustota laminovanej drevotrieskovej dosky.

Štandardné rozmery

Takže kachle odolať zaťaženia, netrhal, neboli bete, ako papierový list, mal by mať určité proporcie a pomer lineárnych rozmerov, hrúbky a tuhosti. Preto pre LDSP existujú určité vypočítané rozmery. Štandard je rozmery, ktoré sú definované v GOST 33289-2013. Dĺžka je to 19 hodnôt v rozmedzí od roku 1830 do 5680 mm, v šírke 9 hodnôt od 1220 do 2500 mm:

 • dĺžka – 1830, 2040, 2440, 2500, 2600, 2700, 2750, 2800 2840, 3220, 3200, 3600, 3660, 3690, 3750, 4100, 5200, 5500, 5680;
 • šírka – 1220, 1250, 1500, 1750, 1800, 1830, 2135, 2440, 2500.

V tomto prípade sa štandard určuje, že hrany by mali byť prísne jednoduché (prípustná odchýlka nie viac ako 1,5 mm na 1 meter).

Najobsnejšie formáty sú 2440 x 1830 mm, 2500×1830 mm, 2750×1830 mm, 3500×1750 mm. LESP Listy takéhoto formátu vyrábajú všetky popredné spoločnosti – Egger, Kronostar, Kronospan, Swisspan, Uvadrev Holding, „Shexninsky Drevený tanier“, „Cherepovetsky FanRoom Furniture Plant“, „SYKTYVKAR Preglywood Plant“ a ďalšie.

Štandard tiež predpokladá, že výrobcovia môžu určiť rozmery výrobkov s inými parametrami. Všetko závisí od schopností zariadenia a potrieb zákazníkov. Typické pre ruské oceľové plechy s rozmermi: 2500×1850, 2620×1830, 2800×2070, 3060×1830, 3060×1220. Sú zahrnuté v štandardnej dimenzionálnej línii Kronostar, Kronospan, Swisspan a ďalších spoločností, sú široko zastúpené vo veľkoobchode a maloobchode. Často často vyrábali malé listy s rozmermi 500×500 mm, 600x500mm.

ŠPECIFIKÁCIE ZÁKAZNÍKA ZÁKAZNÍKAŤ LDSP s neštandardnými rozmermi. Môžu mať špeciálne druhy okrajov a náteru (oheň, mrazuvzdorný). Takéto výrobky spravidla sú k dispozícii na vyžiadanie spoločností s nábytkom.

Čo sa deje hrúbka?

GOST definuje, že minimálna hrúbka LDSP môže byť od 3 mm. A potom môže mať akúkoľvek hodnotu, násobok 1 mm a je obmedzený len technologickými možnosťami výroby. Zvyčajne, Zariadenie väčšiny firiem je nakonfigurované na uvoľnenie hrúbky LDSP 8, 10, 12, 16, 18, 20, 22, 25, 30, 32, 38 mm – považujú sa za zvláštny priemysel. Niektoré spoločnosti tiež produkujú 19 mm zlúčeniny. A dosky hrubé 5, 7, 13, 17 mm sú veľmi zriedkavé a zvyčajne sú vyrobené na objednávku.

Maximálna štandardná hrúbka výrobcovia sa považujú za 38 mm. Ale v osobitnom poradí, niektoré spoločnosti sa prijímajú, aby sa dosky husté 40, 50 a dokonca 100 mm. LDSP zvýšená hrúbka, spravidla sa používa len pre úzke priemyselné úlohy. Pre obyčajný nábytok sú príliš ťažké.

Hrubšia doska, väčšia hmotnosť, ktorú môže vydržať. Tenké listy (3-10 mm) sa preto používajú na dekoratívne prvky nábytku, malých políc, ako aj na smerovanie priestorov. Pre vysoko naložené prvky (masívne dosky, nosné steny bytového nábytku, police v ťažkých veciach sa používajú hrubé listy – od 20 do 25 mm.

Najjednoduchšie a dopytu sú LDSP stredná hrúbka – od 12 do 20 mm. Sú vhodné na vytvorenie väčšiny nábytkových častí (vrátane rebier tuhosti nie veľmi naložené skrine), ako aj na dekoráciu stien, podláh, vytváraní oddielov obytných a kancelárskych priestorov. Podľa štatistík stavebných hypermarketov, najčastejšie získal laminované listy s hrúbkou 16 mm.

Hmotnosť

Je jasné, že väčšia oblasť a hrúbka LDSP, tým viac váži. Ale hmotnosť je určená nielen rozmermi, ale aj:

 • Kvalita a rozmanitosť surovín – hustota vlákien stromov rôznych hornín sa líši a čipové materiály z nich budú mať tiež odlišnú hustotu a hmotnosť (najviac hustá a vysoko kvalitná breza);
 • Stlačenie hustoty, spojivové kompozície pre lepenie surovín a dokonca aj chip geometry – tým viac dutín zostávajú medzi žetóny, a tým zle impregnované s lepidlami, čím viac krehká bude sporák;
 • Vlhkosť – Podľa noriem musí byť v rozsahu 5 -7%.

Preto, listy s rovnakými celkovými rozmermi, v závislosti od výrobnej technológie, sa môže líšiť podľa hmotnosti a ich hustota (podiel) bude tiež odlišná. Zároveň je to hustota, ktorá určuje prípustné mechanické zaťaženie a ďalšie dôležité charakteristiky výkonnosti. Normy GOST definujú prípustnú rozsah hustoty v pomerne širokom rozsahu 550 – 850 kg / m3. Priemerované hodnoty zúčtovania sú uvedené v príslušných referenčných tabuľkách. Napríklad hmotnosť 1M2 hrúbka LDSP 10 mm bude nasledovná s rôznymi hodnotami hustoty:

 • 550 kg / m3 – 5,5 kg;
 • 700 kg / m3 – 7,0 kg;
 • 820 kg / m3 – 8,2 kg.

Podľa skutočnosti, že skutočná hodnota vypočítanej, profesionála môže posúdiť technológiu výroby laminovanej drevnej dosky a či jeho kvalita je v súlade s deklarovaným výrobcom. Výroba popredných spoločností sa napríklad mierne odlišuje od priemerných hodnôt hustoty a spĺňa normy. Pre porovnanie predstavujeme veľa LDSP s rozlohou 1 m2 a hrúbkou 10 mm od lídrov na trhu:

 • Egger – 7,04 kg;
 • Kronospan Rusko – 7,1 kg;
 • Swisspan – 7,8 kg.

Ak sú dôležité rozdiely zo stredných a štandardných hodnôt – to označuje porušenie výrobných technológií, takýto sporák sa ľahko rozbije a rozpadne, nevydržia regulačné zaťaženie. Hrúbka a kvalita aplikácie laminovacej vrstvy na hmotnosť ovplyvňuje veľmi mierne – to sú záujmy percenta. Ale tuhosť hornej vrstvy je najdôležitejším ukazovateľom, ktorý ovplyvňuje, či sa upevní.

Ako si vybrať rozmery?

Najprv musíte vykonávať merania a určiť celkovú veľkosť výrobku tak, aby sa zmestili do zamýšľaného priestoru. Potom predstavuje podrobný výkres, kde sú všetky časti vypočítané a uvedené. To umožní správne vypočítať požadované množstvo materiálu, vyzdvihnite typ upevňovacieho prostriedku.

Pre každú časť, v závislosti od zaťaženia, existuje optimálne proporcie. Pre pohodlie sa môžete zamerať na veľkosti nábytku, ktorých spoľahlivosť je testovaná skúsenosťami, ktorá nie je jednou generáciou majstrov. Napríklad, pre skrinku so štandardnou hĺbkou 600 mm, odporúčaná maximálna dĺžka police s hrúbkou 16 mm nesmie prekročiť 600 mm, a s hrúbkou police 18 mm – 800 mm.

Ak plánujete vybudovať komplexný nábytok s rôznymi funkčnými prvkami a neštandardnými veľkosťami, potom je lepšie použiť špecializované programy na vypracovanie výkresu (rezanie 3 alebo podobne) alebo objednať projekt zo súkromného špecialistu, profilovej spoločnosti. V tomto prípade budete musieť zvážiť veľa faktorov, je ťažké ich vypočítať ručne a dokonca aj profesionál, nie novší.

Výhodou špecializovaných programov pred výpočtom „Manual“ je, že pomôžu vybrať si oblasť listov a počtu píl tak, aby bol zvyšok veľmi malý pri rezaní, a nemusel prebytočne prebytočný materiál.

Rezanie môže byť zverené špecializovaným spoločnostiam, ktoré ho vyrábajú na stroji, čím sa získa vysoko kvalitná manipulácia s EDKI. Môžete však znížiť LDSP a nezávisle, hlavnou vecou je, aby nedovolil trhliny materiálu a uistite sa, že sa s okrajom zaobchádza.

Pri odstraňovaní a rezaní je dôležité nezabudnúť položiť okraj materiálu pre okraj, ak je plánovaná viac ako 0,5 mm (napríklad flexibilný alebo tvrdý PVC). Zanedbávanie veľkosti okraja môže len vtedy, ak je nižšia ako 0,5 mm (melamínová páska, akrylový lak, PVC-0,4).

Vzhľadom k tomu, predaj predstavuje rôzne listy listov, nájsť materiál vhodnej oblasti je jednoduchá. Najmä preto, že mnohí výrobcovia sú zamerané na populárne rozmery nábytkových častí. teda Pre typické výrobky často nemusia znížiť.

Napríklad veľkosť hárkov drevotrieskovej dosky sa už nachádzajú pozdĺž veľkosti hotového horného stola a s ošetreným okrajom. Stačí kúpiť takýto list, nainštalovať ho na rám, pripevnite nohy z vhodných pruhov – a jednoduchý stravovací alebo písací stôl pripravený. Napriek jednoduchosti dizajnu bude vyzerať štýlovo vďaka estetickému typu LDSP. Z rôznych možností si môžete vybrať z ľubovoľného povrchu textúry, vzoru, farby.

Listy so stranou 2500 mm zodpovedajú typickej výške skrinky.

Námestie je možné zvoliť, ale je dôležité, aby to nebolo príliš veľké – inak sa plátno bude kŕmiť, pohybovať s úsilím, ničí sprievodcov.

Typicky sa šírka takýchto dverí neurobí viac ako 1800-2000 mm. Preto, ak je skrinka dlhá, potom je to výhodnejšie vytvoriť 2 alebo 3 dvere menšej veľkosti ako jedno plátno obrovskej oblasti.

Ak chcete dať väčšiu tuhosť, dvere pre skriňa sú často zarámované kovovým alebo plastovým profilom. To umožňuje použitie malých hrúbkových plechov – zvyčajne brať 8, 10, 12 mm (nie sú príliš ťažké, štandardné profilové rozmery sú vhodné pre nich). Dreckové dvere sú hrubšie – 16 mm. Ale v každom prípade by mala byť hmotnosť koordinovaná s možnosťami upevňovacieho systému a hnacím mechanizmom – limitné zaťaženie, ktoré môžu odolať, možno získať z priloženej dokumentácie.

Je tiež ľahké nájsť hotový list vhodných rozmerov na výrobu postele, operadlo štandardného lôžka, skrine. Pre nosné steny nábytku skrine používajte hrúbku 20-38 mm hrubé. Listy malých rozmerov sa používajú na vytváranie políc, nočné stolíky, komody, sklopné skrine. Pre steny stien sa zvyčajne odoberá malá veľkosť na hrúbku panelu nie viac ako 10 mm.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: