Vlastnosti klinov davu

Tollerové nechty sa používajú na upevnenie ku konštrukcii strechy hydroizolačných materiálov. Strešné materiály môžu byť flexibilné a plastové výrobcovia vo valcovanom formáte. Pevnosť v ťahu v takýchto materiáloch je pomerne nízka, takže ich inštalácia musí byť presne presne s použitím špeciálneho hardvéru, nie je ničia mäkké gumenéroid alebo len. Pretože nechty boli použité na ich upevnenie, odtiaľto a ich meno prešiel – tolly. Zvážte si viac funkcií Tole nails.

Čo je to a za to, čo potrebujete?

Špecifikácie, pre ktoré sú spoplatnené nechty vyrábajú, spĺňajú štandardy GOST. Tieto štandardy však umožňujú určité odchýlky od predpísaných predpisov o vykonaní, a to: \ t

 • Malé chyby priemeru výrobkov sú povolené, ktorých parametre závisia od dĺžky nechtu;
 • Odchýlka pozdĺž dĺžky klinec nemôže prekročiť jeho priemer;
 • Centrálna poloha osi tyče vzhľadom na klobúk by nemala prekročiť štandardné normy, napríklad pri metizácii 3-4 mm odchýlka osi môže dosiahnuť 0,4 až 0,5 mm;
 • Povrch vonkajšej strany na nechty by mal byť hladký a byt;
 • Acopeition špičky pracovnej tyče pri meteizácii by nemalo prekročiť uhol rovný 40 °;
 • Určitý stupeň vychýlenia tyče klinca, v závislosti od jeho priemeru, napríklad pri meteizácii s priemerom 90 mm, vychýlenie by nemala prekročiť 0,5-0,7 mm.

V továrni je hotová šarža hardvéru v laboratóriu testovaná na dodržiavanie prijatia odchýlok od GOST, A analýza je hladkosť klobúkov, centrálnej polohy a vychýlenie tyče. Pokiaľ ide o tvar klobúkov a jeho hladkosť, ako aj výška – tieto parametre štúdie v laboratóriu v továrni nepodliehajú. Hardvér, určený na vykonanie strechy, závisí od materiálov, s ktorými interagujú. Zastrešenie je hladká alebo zvlnená. Flexibilné dlaždice, gumené, bitúmenové membrány sa považujú za hladké materiály. Vlnitý materiál je vlnový typ strešnej bridlice z asbetického.

Prevádzkové charakteristiky na hrubých nechtoch sú nasledovné:

 • Tyč nechty nemá rezanie, je poukazuje a jeho štandardná dĺžka je od 20 do 40 mm;
 • Klobúk na nechty je okrúhly, plochý a hladký, jeho priemer je úmerný priemeru nechtu a tvorí jeho veľkosť vynásobenú koeficientom 2.5;
 • Výška uzáveru nemôže byť nad ¼ priemeru tyče.

Takáto štruktúra tohto mesiaca umožňuje používať ho na upevnenie mäkkej strechy bez obáv, že materiál bude perforovaný alebo poškodený. Široký plochý klobúk na nechty bezpečne drží vrstvu materiálu, keď vykonáva úlohu rozsahu pôsobnosti.

Ostatné nechty s takýmto zaťažením by jednoducho poškodili strešnú podlahu.

Použitie vysokého hardvéru je dnes veľmi rôznorodé, a to:

 • Upevnenie na povrchu strechy mäkkých strešných materiálov;
 • Spoľahlivá fixácia azbetických dosiek;
 • na montáž komponentov kabinetového nábytku;
 • Keď dokážte drevené čipy alebo preglejky, ktoré nemajú hornú ochrannú vrstvu.

Použitie mýtneho hardvéru je vhodné len vtedy, ak, Keď sú hrúbka a hustota materiálu malá. Z tohto dôvodu nemôžu byť tieto hardvér vhodný kvôli ich veľkým uzáverom.

Preskúmanie druhov

Dizajn davových nechtov je jednoduchý, ale klasifikácia hardvéru nie je príliš rôznorodá, Vzhľadom k tomu, tieto produkty, ktoré sú navrhnuté ako upevňovacie prvky pre grugoid, majú veľmi špecifické použitie.

 • Klince s pozinkovaným povlakom sa vykonávajú z oceľového uhlíkového oceľového drôtu. Po razení studeného typu sú nechty pokryté tenkou vrstvou zinku. Hrúbka povlaku nepresahuje 6 mikrónov, ale táto vrstva chráni svoje metoly z vplyvu mokrého prostredia a zabraňuje rozvoju procesov korózie. Pozinkované nechty, ktoré majú ploché okrúhle čiapky, môžete bezpečne požiadať o vonkajšiu prácu. Zinok poskytuje trvanlivosť hardvéru, pevné upevňovacie prvky budú trvalé a spoľahlivé po mnoho rokov.
 • Nechty bez povlaku sú obyčajné čierne nechty vyrobené z oceľovej tyče. Keďže hardvér nemajú zinkové povlaky, majú oveľa nižšie náklady ako pozinkované analógy. Ale takýto hardvér rýchlo hrdza a pokaziť čiastkový vzhľad hrdze. Preto sú čierne nechty vhodné na vykonávanie vnútornej práce s cieľom zostaviť nábytok alebo pri montáži kĺbov drevených kachlí.
 • Škaredý povrch Toto je najbežnejšia možnosť, keď noha nechtu nemá nottes alebo nite.
 • Rezbárstvo na povrchu tyče – Tento typ hardvéru sa používa v oblastiach s komplexnými klimatickými podmienkami, kde silné vetry neustále fúkajú. Vlákna na takýchto výrobkoch sa vykonávajú vo forme gombíka a pri inštalácii. Poskytuje pevnú zlúčeninu strešného materiálu so strešnou konštrukciou.

Dôležitý! Uvedené odrody strešných striech hrubých nechtov sa môžu odlíšiť od seba vo vzhľade. Galvanizovaný hardvér má strieborný svetlý odtieň a nechty bez povlaku – tmavo šedá.

Veľkosti a hmotnosť

TOLER WHOTHING Hardvér má 5 veľkostí, ktoré stačia na bezpečné stanovenie akéhokoľvek mäkkého povlaku pre strechu. Je pozoruhodné, že priemer klobúkov v nechty sa líši v závislosti od zvýšenia dĺžky a priemeru tyče. Na priemere klobúka sa nechty vyrábajú dva druhy – a a v. Typ A Hat má najmenší priemer a Typ B má najväčší priemer s rovnakými dĺžkami dĺžky a priemeru.

V závislosti od parametrov metis sa zmení ich hmotnosť. V maloobchodných reťazcoch je zvykom predať nechty na váhu. Ak chcete správne vypočítať požadovaný počet šírky hmotnosti, môžete použiť tabuľku, kde je hmotnosť indikovaná pre 1000 ks. klinca.

Priemer, mm

Dĺžka, mm

Hmotnosť na 1000 ks. / kg

3

40

2.24

2.5

40

1,53

2.52

32

1,23

2

25

0,6

2

dvadsať

0,5

Minimálna veľkosť je produkt 2 x 20 mm. Maximálna dĺžka nôh meteizácie je 40 mm. Parametre s vyššou dĺžkou, napríklad 70 mm, by boli nevhodné na strešnú krytinu, pretože hrúbka mäkkých materiálov je nevýznamná.

Vlastnosti montáže

Tollerové nechty sú široko používané, ale sú obzvlášť populárne v sezóne opravy strešných krytín alebo stavebných prác. Pre dokončovacie hardvér s veľkým klobúkom nie sú nevhodné, pretože môže kaziť vzhľad produktu. Pokiaľ ide o dokončenie inštalácie strechy, takýto hardvér sa aplikujú nasledovne:

 • Pri výbere dĺžky a priemeru nechtu musíte zohľadniť hrúbku strešného materiálu; \ T Je nevhodné vybrať si najdlhšie nechty, pretože v čase ich hladkosti s pomocou kladiva, môže tyč Metis ohýbať, rozptyľovať čarodejníka na demontáž a nahradenie upevnenia, ale najhoršia vec je, že v tomto momente môže poškodiť povrch hydroizolačnej strešnej krytiny;
 • Veľkosti hrubých nechtov sú najviac v dopyte od hlavných vrstiev, ktorých priemer je 7 mm a dĺžka je 25 mm; \ T Na montáž strechy na hrebeň strechy alebo jeho rebrá, stačí si vziať klinec s dĺžkou 30 mm s priemerom hlavy 10 mm.

Proces montáže hardvéru je jednoduchý – Je poháňaný do konštrukcie strechy až do klobúky so strešnou tkaninou. Hardvér by mal byť umiestnený v prísne vertikálnej polohe v uhle 90 ° vzhľadom na konštrukciu prepravky.

V nasledujúcom videu rozpráva, ako správne skóre nechtov do dosky.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: