Vlastnosti opravy striekacích stropov

Stropná dekorácia zahŕňa to, aby to bolo. Na takéto účely sa dnes používa niekoľko praktických prístupov, medzi ktorými jedným z najobľúbenejších je zavedenie napínacích materiálov. Prevádzka stropných filmov je veľmi často sprevádzaná škodou, ktorá vyžaduje vysokokvalitné a rýchle oživenie.

Zvláštnosť

Stretch Stropy sú tenkým filmom polyméru alebo tkaniva, ktorý je suspendovaný v horizontálnej rovine na špeciálnom rámci. Takéto prvky sú vyrobené z rôznych materiálov, čo im umožňuje rozdeliť ich na tieto typy:

 • Tkanina. Zloženie tohto produktu sa môže líšiť v závislosti od výrobcu. Ale výrazným znakom tejto možnosti je prítomnosť pórov schopných prejsť vzduchom, takže tkaniny stropy sa používajú v spálňach alebo detí, to znamená, že potrebujete optimálnu výmenu vzduchu. Materiál je dobre toleruje rozdiely v teplotách a je tiež ťažšie náhodne rezať. Výrobná technológia vám umožňuje získať plátno takmer ľubovoľnú veľkosť.

Medzi nevýhody, môžete zvýrazniť minimálny indikátor plasticity, ako aj rýchlu akumuláciu prachu. Za stropom tkaniny musíte neustále monitorovať.

 • Polymér. Hlavnou zložkou produktu je polyvinylchlorid a jeho kombinácia. Strop je tenký film. Šírka jednej vrstvy nemôže prekročiť 3 m, takže na inštaláciu vo veľkých miestnostiach je niekoľko prvkov jednoducho spájkované, čo vedie k tvorbe viditeľného švu.

Výhody tohto produktu sú:

 • Trvanlivosť a univerzálny dizajn;
 • Schopnosť farbiviť polyméry v takmer akejkoľvek farbe;
 • Horná vrstva nenachádza elektrostatická energia, ktorá zase zabraňuje sedimentácii prachu na povrchu;

 • Polymér je dobre natiahnutý, čo umožňuje zabrániť náhodnému záplav bytu so susedmi zhora;
 • Sila materiálu závisí od teploty;
 • Produkt je dostatočne ľahký;
 • Poškodenie materiálu môže byť takmer akýkoľvek akútny predmet.

Prevádzkové pravidlá

Oprava strečových stropov – pomerne zložitá operácia, ktorá sa nedá vždy vykonať. Ale praktickosť a všestrannosť týchto modelov dnes vytesňuje závesné stavby z sadrokartónu. Na odstránenie škôd na plátno, počas prevádzky ťahových modelov by sa mali dodržiavať niektoré odporúčania: \ t

 • Je potrebné minimalizovať riziko mechanických účinkov na plátno. Týka sa to stropu polyméru a tkaniny. Ak sa to nerobí, potom skôr alebo neskôr materiál môže prepichnúť, čo povedie k úplnej výmene celého výrobku alebo komplexných manipulácií počas opravy.

 • Ak osoba nemá žiadne skúsenosti s takýmito látkami, potom všetky operácie na inštalácii svietidiel, ako aj na odstránenie netesností by mali dôverovať len odborníkmi.
 • Stropy len so špeciálnymi riešeniami. Je nežiaduce používať agresívne zmesi v bytoch, pretože tento prístup nie je len škodlivý pre materiál, ale ovplyvňuje aj zdravie obyvateľov domu.

 • Prevádzkové polyméry sa môžu prevádzkovať len pri teplote, ktorá nie je vyššia ako 70 stupňov. Ak sa handričku zahrievate na tieto hodnoty, jednoducho sa roztaví alebo stratí elasticitu. Preto musia všetky lampy inštalované v miestnosti chránené špeciálnymi covesries alebo sa nachádzajú na určitej vzdialenosti od tkaniny. Tiež je nemožné dostať horúcu vodu na tieto položky.
 • Plus teplota by mala byť podopretá v miestnosti s úsekom stropu. Neodporúča sa prevádzkovať materiály so svojimi zápornými hodnotami, pretože látka stráca svoje fyzikálne vlastnosti a stáva sa krehkým a ľahko poškodeným.

Druhy poškodenia

Stretch Stropy možno ľahko poškodiť, pretože sú prevádzkované s významným napätím. Toto odbočenie znižuje úsilie, ktoré potrebuje zničiť prepojenia medzi molekulami. Existuje niekoľko typov škôd, ktoré môžu byť rozdelené do skupín.

 • Propagačné akcie a prepichnutia. Tvorba takejto škôd nastane pri náhodnom tlaku akútneho subjektu na povrchu materiálu. V prípade plastových modelov môže byť látka otrávená žiadnym ostrým predmetom: ihla alebo ostrý uhol na nábytok.

 • Odchýlka. Tieto poruchy môžu vzniknúť z týchto dôvodov ako materiál s nízkou kvalitou alebo vodou. Mnohé modely začínajú prihlásiť časom, čo znamená, že tkanina stropného dizajnu stratila elasticitu a je nevhodnejšia. Ak si strop v tomto prípade nezabudol, môžete sa ho pokúsiť opraviť, ale nie je to vždy možné.
 • Medzera pozdĺž švu alebo v mieste nastavenia profilu. Prvá zmena poškodenia je relatívne zriedkavá. Vo väčšine prípadov je to spôsobené nízko kvalitným dodaným materiálom, ktorý nestojí zaťaženie. Rozdiel v miestach nastavenia profilu dochádza, keď je tkanivová zložka nesprávne nainštalovaná alebo po jeho konečnom starnutí.

 • Roztavenie. Príčinou tohto problému sú svietidlá alebo stropné svietidlá, ktoré zahrejú dizajn na vysoké teploty. Takže osvetľovacie zariadenie nespáli materiál, mal by byť namontovaný na základe špeciálnych ochranných prvkov. Okrem toho je potrebné minimalizovať riziko dokovania týchto komponentov počas prevádzky.

Podlaha opravy

Reštaurovanie strečových stropov je pomerne komplikovaná operácia, ktorá nie je vždy realizovaná. Nižšie sú uvedené niektoré technológie, ktoré vám umožnia opraviť produkty s vlastnými rukami bez prilákania špecialistov takéhoto profilu.

Oprava škrtov alebo prepichnutí

Takáto poškodenie sa predpokladá, že tvorí na povrchu otvorenia neštandardnej formy. Postupom času sa môže jednoducho rozpadať v rôznych smeroch.

Pred vykonaním opravy je dôležité určiť povahu poškodenia. Ak bol po punkcii mal malý otvor s polomerom až 2 mm, potom sa môžete pokúsiť naletieť s lepidlom. Jednoducho zdržiava materiál, ktorý tvorí druh plastovej náplasti.

Oprava je tiež vystavená malým otvorom, ktorých dĺžka je nižšia ako 10 cm. Ak chcete pripojiť roztrhané konce na lesklom strope, mali by ste rezať náplasť z tej istej látky a prilepiť ho z vnútra vrstvy. Je dôležité, aby sa starostlivo spojili opačné strany diery.

Ak osoba nemá istotu, že bude schopný opraviť západku z vnútra plátna, potom to môže byť lepené a vonku. Aby nedošlo k pokaziť dizajn miestnosti, na takéto účely sa odporúča používať dekoratívne škvrny. Určitý výkres sa aplikuje na povrch takéhoto prvku, ktorý dokonale zapadá do vnútra miestnosti.

Alternatíva k patchwork je inštalácia zavesenej lampy. Pre toto, nad hornou časťou otvoru lepeného kovového krúžku, ktorý zabráni šíreniu polyméru. Potom sú zvyšky materiálu úhľadne narezané a lampa sa vloží. Túto možnosť môžete použiť len vtedy, keď takéto atribúty už majú na strope. Ak je len jeden, potom takýto štýl bude nepoctne.

Keď je rez v blízkosti bagety, môžete sa pokúsiť pretiahnuť materiál. Takéto operácie však vykonávajú len skúsení špecialisti. Malé rezy na tkaninové plátna môžu byť len šité na vlákno. Aby ste to urobili, je dôležité si ho vybrať pod farbou hlavného povlaku. Stojí za to venovať pozornosť skutočnosti, že len malé chyby sú trochu.

Strečing pri zaplavení

Podobné situácie sú celkom bežné. Malo by sa zrejmé, že ak bola na strope polyméru ovplyvnená horúca voda (teplota nad 70 stupňov), potom by to nebolo možné obnoviť. Už nemôže byť späť na nákup potrebného tvaru, a preto bude potrebné plne nahradiť.

Ak bol materiál natiahnutý pod vplyvom studenej kvapaliny, potom takéto stropy môžu byť opravené. V tomto prípade je pred začatím práce, byt alebo stúpačka úplne odpojená od elektrickej energie. Potom potrebuje kvapalina na odtok.

Stojí za to zaplatiť pozornosť tomu, že by ste nemali robiť dieru, pretože hmotnosť vody jednoducho rozbije handričku na polovicu. Lepšie pre odtok použite otvor závesného svietidla, ktoré potrebujete pred demontovať. Alternatívny otvor môže byť hrana plátna, ktoré majú byť uvoľnené z západky.

Keď je všetko pripravené, mali by ste jemne presunúť vodu do diery. Nesnažte sa to urobiť ostro alebo časti. Je lepšie, aby sa celý objem postupne pohyboval správnym smerom.

Ak distribuujete tok vody, potom jeho malé množstvo môže zostať v rohoch pod materiálom a voda nebude vylúčená. Po vypustení kvapaliny by ste mali dať povrch vysušiť. Môže trvať niekoľko dní.

Po ukončení takéhoto tréningu sa tkanina postupne zahrieva s sušičom vlasov. V rovnakej dobe, polymér opäť získava elasticitu a formulár, ktorý bude naďalej naďalej využívať.

Veľký

Podobné škody nie sú tak často. Oprava algoritmu je veľmi podobná technológii redukcie počas škrtov alebo prepichovania.

Ak je diera malá, potom je najodľahlejšou možnosťou tepelne odolný prsteň. Spočiatku je to prilepené na strop a po sušení sú všetky interiéry rezané.

Neoprávnené strečing

Opravte túto chybu je nezávisle dosť ťažká, pretože pre to musíte úplne odstrániť handričku a znova ju vytiahnuť.

Ďalším problémom je, že nie všetky upevnené umožňujú demontáž. Vhodné pre takéto účely len náplňové profily, čo vám umožní vytiahnuť materiál a znova ho opraviť.

Tipy a odporúčania

Opravárenské práce súvisiace s Stretch Stropy vyžadujú presnosť a starostlivosť. Preto na vyriešenie takýchto úloh kvalitatívne a rýchlo, je vhodné dodržiavať niektoré odporúčania:

 • V prípade všetkých škrtov na plátne by malo byť maximálne eliminovať možnosť ďalšieho rozpadajúceho satinového stropu. Na to, na okrajoch otvorov sú úhľadne prilepené k maláriu pásku, ktorá bude držať materiál predtým, ako je plne opravený.
 • Všetky rekonštrukčné operácie by sa mali vykonávať v počiatočnej fáze. Je potrebné použiť iba vysoko kvalitné materiály na opravu, schopné odolať zaťaženiu bez poškodenia materiálu.
 • Ak je príčinou rozpadu manželstvo v produkte alebo jeho nesprávnej inštalácii, okamžite stojí za to kontaktovať spoločnosť, ktorá nainštalovala a predávala takéto výrobky. Vo väčšine prípadov obnovia takéto nedostatky na vlastné náklady.
 • Všetky operácie plátna sú dôležité pre vykonávanie veľmi opatrne, aby sme nezničili svoju štruktúru ďalej.

Všetky operácie na rekonštrukciu plátna musia dôverovať tímu skúsených profesionálov, ktorí vedia, ako rýchlo a kvalitatívne vyriešiť špecifický problém. Takýto prístup zníži riziko ďalších poškodení tkanín a zaručuje dlhodobú prevádzku výrobku na dlhú dobu.

Oprava stropného stropu je prezentovaná v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: