Vyberte škrabku pre sklenenú keramickú dosku

Inovácia v kuchyni sa už dlho pohybuje od stavu „ľahkej fikcie“ v dnešnej dobe. Takže sporák sklenenej keramiky nie je prekvapujúce. Externe veľkolepé, ergonomické, skryté pod prostredím, milovali mnohé z týchto vlastností. A ak niekto má dnes získať takýto sporák, potom vo väčšine prípadov sa pochybnosti týkajú starostlivosti o to. Hoci je to jednoduché, hlavná vec je získať pravý škrabka.

Vlastnosti a zariadenia

Sklenená keramická doska nie je vhodná pre tých, ktorí často trpia vlastnou kašou a chce variť rýchlo a poďme, brutálne. Sklenená keramika si vyžaduje starostlivú starostlivosť, ktorá sa nakoniec stane zvyčajným zvykom. Tradičné prostriedky nemôžu robiť. Ale ak tuk striekal z panvovej panvice na doske, polievka vypukla alebo šál kávy, nebola by nebola zanechaná bez pozornosti. Je to preto, že sa vynájdená špeciálna čepeľ, ktorú ste použili na zavolanie škrabky.

Čo sa vyrovnáva s:

 • s potravinovými zvyškami na povrchu dosky, ktorý sa podarilo vyschnúť;
 • s spaľovanými fragmentmi na povrchu.

Hlavnou výhodou tejto čepele – sporák zostáva bezpečný a zachovaný: ani trhliny, ani škrabance, žiadna nepresnosť. Škrabka sa skladá z rukovätí, čepelí a skrutiek. Rukoväť môže byť oceľová alebo plastová, lopatka je zvyčajne vyrobená z nehrdzavejúcej ocele a skrutka má nastaviteľné škrabky, sotva drží čistiacu časť nástroja.

Škrabka – povinné akvizície. Žiadne handry a kefy pre sklenené keramické dosky nie sú vhodné. A ak dokonca povolíte niekoľko škrabancov alebo trhlín, okrem zhoršenia vzhľadu, môže trpieť práca techniky, jej prevádzkové charakteristiky. Zdalo by sa, že by sa také maličkosti, ale všetko je prepojené. Škrabky na trhu sú veľa: od najjednoduchších na zlepšenie. Existujú vzorky špeciálneho dizajnu, čo umožňuje zavesiť na koľajniciach, čo je veľmi pohodlné.

Nie je však potrebné vypočítať len na škrabkách: ak sú škvrny vysoko zadané, nástroj bude musieť pomôcť. Škvrnutím môže byť vopred manipulovaná pasta, premiešajte sódu s vodou do stavu kyslej smotany. Táto kompozícia sa aplikuje na škvrnu, mokrá špongia je umiestnená na vrchole a po 8 minútach môžete odstrániť znečistenie. Ak nechcete používať pastu, je vhodný najradnejší olivový olej. Slab by mal zahriať tanier tak, aby sa nečistoty ľahšie zaostávalo za povrchom. Čistenie sa vykonáva pomocou špeciálnych prostriedkov, ktoré pomáhajú vytvárať ochranný film na povrchu.

Takéto prostriedky ponúkajú kupujúcemu v čase získania sklenených keramických platní.

Názory

Najjednoduchšie modely – plastové. V nich, spravidla, neexistujú žiadne vymeniteľné čepele, vážia malé a nemajú ochranné prvky. Plastové škrabky lacné, ale aj ich umývanie nie je veľmi pohodlné: tuk z plastu je neaktívny.

Najlepšou voľbou bude kovová škrabka s vymeniteľnými lopatkami. Okrem toho môže mať plastovú alebo pogumovanú rukoväť, ktorá vizuálne uľahčuje model, prečo sa škrabka nebude pozrieť na ťažkopádny kuchynský doplnok. Ideálne, ak má produkt ochrannú časť, ktorá vám umožní chrániť čepeľ a ruky majiteľa. Existujú univerzálne škrabky, ktoré môžu byť použité absolútne na akomkoľvek povrchu varenia a zároveň čistite dlaždice a sklo.

Existujú prísne špecializované, ktoré môžu byť dokonca predané kompletné s sporákom.

Ako si vybrať?

Plastové modely budú medzi najlacnejšie. Vyrovnávajú s odstránením škvŕn z povrchov indukčných dosiek, ale možno nie tak rýchlo a jednoduché, ako špeciálne kovové modely. Malá cena proti praktickosti – Večný spor.Škrabka s kovovou rukoväťou je drahšia a kupujúci zabraňuje tomu, či takáto príslušenstvo kuchyne stojí za jeho peniaze. Ale ak prídete na ďalšie čepele, to je vynikajúci nákup pre sklenenú keramiku. Skrutka je odskrutkovaná a namiesto starej čepele sa stane novým.

Kritériá výberu škrabkov nie je toľko.

 • Povesť výrobcu. Ak má dodávateľ dobré recenzie, a jeho značka s dôverou drží trh, s najväčšou pravdepodobnosťou odpovie na svoje výrobky. Samozrejme, že existujú aj inteligentné non-neuróny, ale s značkami sú čoraz viac predvídateľné.
 • Hrúbka škrabky. Ak má nástroj tenký rez reznou, takýto produkt sa bude považovať za vhodnejšie na použitie. Ak výrobok nie je tak vysoko kvalitný, jeho opotrebenie bude skoro. Čepeľ z zbor škrabky vykonáva pomerne mierne, niekoľko milimetrov, ale stále, ak je hrubá, je poskytnuté obtiažnosti.
 • Úložný otvor. Ak má škrabka dutinu na zavesenie, takýto nástroj nástroj je lepší. Pracovný nástroj sa visí pred očami a nestratí sa v boxoch a na policiach.
 • Možnosť čistenia. Takmer všetky moderné modely pre čistiacu keramiku a sklenenú keramiku možno umyť v umývačkách riadu. Chemické kompozície sa neboja z týchto nástrojov. A aj keď trávi v pene s „chémiou“ na dlhú dobu, jeho zloženie a integrita hrozby nie je.

Škrabka je správne vybratá pre varenie – garant skutočnosti, že sporák na dlhú dobu zostane v pôvodnom formulári. Čistenie povrchu sa bude oboznámení a umyje to nejako, inak sa majitelia už nebudú môcť: Rýchlo si zvyknete na škrabku, je to spoľahlivé, pohodlné a okamžite sa vyrovná s znečistením. Je to hanba, ak sa rýchlo rozbije.

Ale také zhrelené iba plastové modely.

Výrobcovia

Existuje niekoľko značiek, podnik, ktorý patrí do hodnotenia tohto produktu. Vzhľad svojho tovaru na pult – stimul získať užitočnú kuchyňu.V tomto zozname bude niekoľko značiek.

Indesit

Mark produkuje moderné, premyslené výrobky, absolútne bezpečné použitie. Toto sú pohodlné ergonomické štruktúry, ktoré odstránia všetky škvrny a znečistenie. Takmer všetky modely majú náhradnú čepeľ, škrabka je reprezentovaná pevným železným puzdrom. Výroba sídli v Taliansku.

Filtra

Sklo, dlaždice a sklo-keramické takéto nôž čistí rýchlo a bez škrabancov. Plastové puzdro uľahčuje zariadenie, celá dĺžka škrabky je 155 mm. Čepeľ je vyrobená z vysoko pevnej špeciálnej ocele. Je tu ochranná doska, je pohyblivý.

V rukoväti je vytvorená otvor, čo znamená, že stlačky tohto výrobcu sa dajú prehltnúť.

„Pyramída“

Ramená škrabiek tejto spoločnosti sú spravidla veľmi pohodlné, pogumované. Zahrnuté je obojstranná čepeľ.Ochranný kryt je tiež premýšľaný konštruktérov.

Túto škrabku môžete použiť na keramiku, sklenenú keramickú plochu.

„TOP HOUSE“

Populárna značka prišla s celou súpravou, ktorá pomáha rýchlo a efektívne starostlivosť o povrch varenia. Táto súprava obsahuje samotnú škrabku, 5 lopatiek pre to, špeciálny opustenie vložky, jemne čistí povrch zariadenia a silikónové činidlo, tiež zjednodušujúce čistenie.

TESCOMA

Roztomilé škrabky, svetlo, funkčné, pohodlné použitie. Mať závesný otvor.

DR. Beckmann

Je to tiež pomerne pohodlný a spoločný model, ktorý má plastovú rukoväť. Existujú ďalšie vymeniteľné čepele. Zvyčajne sa v obchodoch predávajú v úplnom množstve so špeciálnym nástrojom, ktorý čistí keramiku.

GEFU

Táto značka nie je lacná, ale predstavuje produkty, ktoré univerzálne. Odstráňte kontamináciu škrabky tejto značky nielen zo sporáku, ale aj z dlaždice, ušetrí z nečistôt a sklenených povrchov.

Všetky časti sú zložené v rukoväti výrobku a tento nástroj nevyžaduje dodatočné miesto ukladania.

„Multid“

Predstavuje rozpočtové modely, ktoré externe nemusia zdať obzvlášť atraktívne, ale absolútne presne zvládnuť ich funkcie. Jediný mínus škrabka – lopatky hlúpy rýchlo. Niekto má 2 čistenie, aby ste cítili, ostatní používatelia poznamenali potrebu zmeniť čepeľ po 6-7 veľkých čistení.

Náklady na škrabky od 200 do 600 rubľov v priemere. Existujú modely a drahšie, ale hlavné cenové segment je v rámci 400 rubľov.

Ako sa to používa?

Škrabka pri čistení sklenenej keramickej dosky nemusí zakaždým. Ak nie sú na povrchu nie sú žiadne nečistoty, nie sú žiadne pálené časti, nie je potrebné dostať škrabku. Všetky ostatné prípady si vyžadujú použitie mäkkých čistiacich prostriedkov, aplikovanie vektorov a jemných pohybov. Samozrejme, že čistiaca tekutina musí byť špeciálna, je to pre sklenenú keramiku. Toto sú gély alebo pasty navrhnuté tak, aby sa starali o povrchy, ktoré sú naklonené na vytváranie škrabancov.

A niekoľko ďalších rád na prácu na čistiacich sklo keramických dosiek.

 • Ak špeciálny čistiaci prostriedok vytvára film, odstráni sa škrabkou spolu s bahnom. Nástroj je umiestnený na povrch pod uhlom 30 stupňov. Kontaminované oblasti sa spracúvajú pohyby dozadu dopredu, kým sa povrch nevyčistí.
 • Povinná podmienka pre príslušné čistenie – monitorujte polohu škrabky. Ak ho budete držať zle, povrch môže byť poškriabaný, čo bude ireverzibilné poškodenie. Po použití čistiaceho noža, zostávajúce nečistoty na kachle je ľahko odstrániť špongiu a potom utrite povrch mäkkou vložkou.
 • Po práci sa prístroj dôkladne premyje teplou vodou, detergenty, ktoré sa nepoužívajú. Škrabka nevyhnutne úspechy tak, aby sa hrdza nešla. Ak nie ste suché, nože rýchlo hlúpy. Samozrejme, môžete jednoducho zmeniť čepeľ, ale urobiť to príliš často – nepracujúci prístup.
 • Škrabka nemá domáce analógy – akýkoľvek podobný nástroj (ako sa zdá, že majiteľ) môže byť traumatický pre dosky. V žiadnom prípade sa nepoužíva namiesto ostrých nožov, tuhých špinok, kovové žinky, čistiace prostriedky s abrazívnymi, aerosólmi na rúru a bežné umývacie kvapaliny riadu.
 • Sklenený keramický povrch môže byť vyčistený skleneným umývaním, ocot a sóda (ak nie je potrebná škrabka).
 • Ak je povrch dosky dôrazne kontaminovaný, je potrebné ho vyčistiť. Po prvé, pozostatky potravín odstraňuje škrabku, potom sa aplikuje špeciálna tekutina, je tree s mäkkou handričkou. Len ďalej povrchové obrúsky suché.

Zvlášť škodlivé pre keramické dosky sú fólie a plastové. Ak tieto komponenty padnú na predhriateho povrchu, roztopia sa a držia sa na sporáku. Dokonca aj škrabka nebude schopná ich odstrániť z povrchu v jednom okamihu.

Dosky so skleneným keramickým povlakom sú krásne, pohodlné, pekné pri pohľade na malé kuchyne a vo veľkom. A aby ste zachovali svoju krásu, musíte zorganizovať právo, pravidelnú starostlivosť, v ktorej škrabka zaberá centrálne miesto.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: