Vlastnosti, profesionálov a nevýhody olkhova

Pre vykurovanie rôznych priestorov, vrátane kúpeľov, rôzne druhy palivového dreva sa používajú. Môžu byť vyrobené z rôznych druhov dreva. Často robia z Alša, ktorý má mnoho dôležitých výhod v porovnaní s inými druhmi dreva. Mali by ste si byť vedomí funkcií Olkhov palivového dreva a akých oblastiach, ktoré môžu byť použité.

Vlastnosť

Olkhovy palivové drevo sa často nazýva Royal. Budú vysušiť čo najviac a zároveň si zachovať svoju príjemnú vôňu. Rýchlo a ľahko sa zahrieva a čo je najdôležitejšie – dáva veľké množstvo tepla.

Takéto palivové drevo sa pomaly zlomí. V procese spaľovania materiál dá minimálne množstvo sadzí a dymu. Tieto výrobky z Alša sa považujú za uprednostňovanú možnosť v porovnaní s mnohými inými predvalmi vrátane breza. OLHU sa dá zbierať a uskladniť na veľmi dlhú dobu. Birch je lepšia, aby sa uchovávala na obdobie dlhších ako 2 roky, pretože sa rýchlo odhlási a začnite hnilobiť. V tomto formulári už nemôže poskytnúť riadny proces.

Drevo z Alša sa považuje za uzdravenie, často sa pripravuje špeciálne infúzie na boj proti rôznym chorobám. Okrem toho dym pridelený nemusí obsahovať škodlivé nečistoty, je schopné zbierať a prinášať celú akumulovanú sadzí z komína.

Toto drevo má dobrú odolnosť voči vode. Prakticky sa neblokuje, ale zároveň by sa nemali umiestniť do nedostatočne vetraných priestorov. Sušené výrobky nebudú prasknúť a deformovať aj po veľkom čase. Majú relatívne malú hmotnosť, takže je vhodné pracovať s nimi.

Klady a zápory

Palivové drevo z ander sa môže pochváliť mnohými významnými výhodami.

 • Jednoduchá liečba. ALDER nevyžaduje ďalšie špeciálne sušenie. Pre výťažky z pecí, spravidla predávať výrobky zo stromov, ktoré sa odrádzali od vodných útvarov, takže drevo rýchlo vysuší do požadovaného stavu. Ale pre to budete musieť predrezať prázdne miesta.
 • Aróma. V procese spaľovania sa takýto palivové drevo vyznačuje nenápadným a príjemným zápachom. Často presne Olhovy palivové drevo používajú pri varení rýb, mäsa a zeleniny na grile.
 • Krásny vzhľad. Pri odrezaní popolníkov, môžete vidieť rôzne farby, vrátane modrej, žltej, červenej. Farbenie bude závisieť od typu ALDER, ako aj z miesta rastu. Keď spaľovanie, takáto palivové drevo možno pozorovať úžasný obraz.
 • Pomalé spaľovanie. To vám umožní výrazne ušetriť na drevených surovinách.
 • Ekológia. Materiál počas spaľovania nebude rozlíšený látkami škodlivými pre ľudí a jeho zdravie.
Prečítajte si viac  Bit s obmedzovačom sadrokartónu: výhody použitia

Nevýhody takéto palivové drevo prakticky nemajú. Treba poznamenať, že všetky vyššie uvedené dôležité vlastnosti sa budú vzťahovať len na tie druhy, ktoré rástli v suchých oblastiach.

Palivové drevo z BOLOTNAYA ALDER, NEPOUŽÍVAJTE KÚRENIE.

Žiadosť

Takéto drevené materiály sa môžu použiť na rôzne účely.

 • Sú celkom možné utopiť kúpeľ. Koniec koncov, okrem vydania tepla budú tiež poskytovať liečebné účinky na osobu.
 • Okrem toho, Olkhovy Kolotaya palivové drevo je možné vziať na extrahovanie domácej pece. Niekedy sa získali, aby vyčistili komín a vytvorili vetranie, pretože dym pridelený ich berie celý akumulovaný sadze, ktorý zostal po použití iného dreva.
 • Niekedy vyrobené z takýchto výrobkov robia malé čipy, ktoré sa neskôr používajú na fajčenie mäsa a rýb. Týmto spôsobom sa pripravia jedinec v jedinečnej chuti a aróme.
 • Olkhovské prázdne miesta budú tiež schopné prísť na stavebné práce. Z nich môžete stavať malé domácnosti budov na pozemku, kúpeľne. Materiály, ktoré sa starajú o starostlivosť a zarovnanie, sa používajú pri vytváraní záhradného nábytku a arborov.
 • Zriedkavé také palivové drevo sa používa na spracovanie dreveného uhlia. Výsledná hmotnosť sa môže venovať na výrobu prášku.

Uskladnenie

Aby SLDER nestratil všetky svoje dôležité a prospešné vlastnosti, mali by ste spomenúť na niektoré pravidlá skladovania.

 • Pre prístrešok bude optimálna možnosť bridlice, grugoid alebo rovnako čo najviac. Takéto materiály budú chrániť drevené polotovary od atmosférických zrážok. V tomto prípade sa palivové drevo nestane a nezničuje.
 • Nezabudnite na konštantné vetranie. Palivové drevo môže byť pokryté iba ochranným materiálom, neodporúčajú sa zatvoriť. V tomto prípade sa vyskytne cirkulácia vzduchu potrebná na drevo. Ak ste zkladali materiály v miestnosti a úplne ich zatvorili, potom aj suché položky môžu tancovať.
 • Neodporúča sa zložiť palivové drevo príliš tesné na stenu. Vzdialenosť musí byť najmenej 20 cm. Postarajte sa o vytvorenie pevného základu. Nižší riadok by nemal byť položený na zemi alebo na podlahe v interiéri, pretože palivové drevo môže rýchlo tancovať.
 • Na povrchu je najprv lepší položiť vrstvu tehál. Ak nie sú, potom obvyklá drevená doska alebo bar. Uistite sa, že ovládate stanovené z konštrukcie od palivového dreva bolo pomerne udržateľné. Ak je to potrebné, môže byť bezpečne zabezpečené pomocou kovových káblov, ktoré sú upevnené priamo v zemi alebo úhľadne pripojiť iné trvanlivé štruktúry.
 • Skladacie čiary od Alša by mali byť tak, že medzi nimi zostáva malý otvorený priestor. Neskladujte príliš veľké prázdne miesta. Je lepšie ich znížiť na kúsky strednej veľkosti. Budú musieť byť umiestnené v blízkosti domu, aby bol materiál vhodný ako potrebný.
Prečítajte si viac  Ako urobiť stuhu píl s vlastnými rukami?

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: