Vylepšená omietka: Čo je to a čo zložené požiadavky?

Dnes je omietka jednou z najvyhľadávanejších materiálov v oblasti opravy a stavebných prác. Na rozdiel od mnohých možností sú tieto kompozície k dispozícii za cenu a ľahko s nimi pracovať. Osobitná pozornosť by sa mala venovať tomuto druhu ako zlepšená omietka. Zvláštnosťou tohto variantu zo štandardnej zmesi je prítomnosť ďalších zložiek, ktoré zabezpečujú vysoké výkonové vlastnosti.

Čo to je?

Vylepšená omietka – nie je špeciálny typ dokončovania s pokročilými látkami, ktoré sú súčasťou tejto zmesi. Materiál je založený na štandardných komponentoch bez modifikátora. Je to len stredná možnosť v klasifikácii tmel: trvá štandardnú polohu medzi jednoduchou a vysoko kvalitnou zmesou.Rozdiel medzi všetkými typmi pokrytia je definovaný regulačnými dokumentmi – SNIP a GOST.

Jednoduchý – Najčastejšie sa používa na dokončenie nebytových priestorov, keď neexistujú žiadne zvýšené požiadavky na hladkosť a zosúladiť povrch stenách. Aplikácia Iba 2 vrstvy – sprej, základný náter.

Vylepšený – Používa sa ako interiérová výzdoba obytných budov, keď je potrebné vykonať extrémne hladký na steny, povrchový povlak alebo obklad bude aplikovaný na ošetrený povrch – dlaždice, mozaiky a t. Ns. Oshpocking sa vykonáva v troch vrstvách: sprej, pôda a pokrytie.

Vysoká kvalita – omietka naznačuje, okrem troch vrstiev, aplikovanie ďalšej prídavnej pôdy. Tak dosiahnuť dokonalú hladkosť povrchu stien.

A napriek tomu, v porovnaní s mnohými ďalšími povrchmi, tmel má vysokú mechanickú stabilitu. Na povrchy ošetrených vylepšenou omietkou sa zriedka objavia mikrocky. Okrem toho materiál poskytuje vysokú odolnosť proti vlhkosti na steny, čo umožňuje použitie v rôznych miestnostiach.

Okrem toho kompozícia zlepšených omietok často používa PVC lepidlo pôsobiace ako prídavný spojovací komponent. Univerzálnosť leží v požiarnej odolnosti. Aj pri priamom tepelnej expozícii sa povrch zachováva svoju počiatočnú štruktúru.

Vlastnosti a požiadavky na zloženie

Predtým, ako sa budete zoznámiť s zložením zlepšenej omietky, malo by sa chápať, aké sú rozdiely tejto možnosti z iných typov povrchových úprav.

V tomto prípade je potrebné venovať pozornosť nasledujúcim funkciám:

 • Po spracovaní zlepšeného štukom sa povlak stáva hladký a hladký;
 • Na dosiahnutie požadovaného výsledku je potrebná malá vrstva materiálu – až 1,5 cm;
 • S vylepšeným štukom, dokončovacie práce sa stanú oveľa rýchlejšie ako s jednoduchým.

Stojí za zmienku, že ihneď po použití takejto tmel môže byť povrch natretý alebo pokrytý tapetou. Ďalšie manipulácie sa nevyžadujú, pretože sadra významne zlepšuje vlastnosti povlaku.

Upozorňujeme, že pri práci s údajmi môžete, ale voliteľne používajte majáky. V tomto prípade musí hrúbka prvkov plne zodpovedať vrstvám dokončovania, inak bude aplikačná technológia rozbitá.

Stojí za to venovať pozornosť skutočnosti, že hrúbka vrstiev musí spĺňať normy Snip. Podľa jej ustanovení:

Sprej:

 • pre tehlové a železobetón – až 0,5 cm;
 • Pre drevené steny, s prihliadnutím na DRANCO alebo METAL MESH – 0,9 cm.

Je určený na prípravu povrchu a zvýšiť adhéziu pred nanesením nasledujúcich vrstiev, takže stena je predbežne určená, prach odstráni. Zmes sa pripraví v konzistencii kvapalnej kyslej smotany. Potom sú všetky trhliny a depresie hlbšie ako 5 mm. Kontakt betónu je v tomto štádiu nevyhnutne aplikovaný na betónové steny.

Pôda pre každú vrstvu:

 • Pre ťažké cementové roztoky (pre miestnosti so zvýšenými hladinami vlhkosti) – 5 mm;
 • Pre ľahkú – omietku, vápno (pre suché miestnosti) – 7 mm;
 • Hrúbka všetkých vrstiev (povolené na 3) – nie viac ako 10-15 mm.

Tento povlak musí dokončiť zarovnanie povrchu. Používa sa dosť hrubé riešenie – na konzistenciu testu. Každá nasledujúca vrstva priméru sa aplikuje po úplnom vysušení predchádzajúceho.

Kryt – nie viac ako 2 mm:

Pre túto vrstvu je možné použiť dekoratívnu omietku. Aplikuje sa na už vyplnené, ale nie na koniec predchádzajúcej vrstvy pôdy. Sušená pôda sa zvlhčí, aby sa zvýšila spojka.

Hrúbka všetkých vrstiev vylepšenej omietky by nemala prekročiť hodnotu – 20 mm. Osobitná pozornosť by sa mala venovať požiadavkám kvality omietky. Kompozícia použitá na sprej a priming by mala prechádzať cez mriežku s bunkami s priemerom do 3 mm. Pokiaľ ide o riešenie pre priečok, toto hovoríme o dier s až 1,5 mm.

V piesku, ktorý sa používa na prípravu kompozície, musí byť prítomný zrno. Prípustná veľkosť každej častice na sprej a pôdu – 2,5 mm. V prípade ukončenia úpravy by indikátor nemal prekročiť 1,25 mm.

Aplikačná oblasť

Vylepšená omietka sa používa pre obytné izby, ako aj pre verejné priestory, zvýšenie ochranných povrchov kvality. Kompozícia poskytuje vysoký stupeň adhézie s rôznymi povrchmi a povrchovými materiálmi.

Výhodou zlepšeného štukom je, že je vhodná:

 • pre tehlové, betónové, drevené a zmiešané bázy pozostávajúce z rôznych materiálov;
 • pre dokončovacie steny, otvory okien, dýhy odkvapov a stĺpcov;
 • Ako vyrovnávacia vrstva pre stropy v miestnostiach rôznych účelov.

Technológia aplikácie

Technologický proces nie je obzvlášť ťažký, ak sa dodržiavate sekvencie štádií. Najprv musíte pripraviť základ. Prach a kontaminácia sa odstránia z povrchu, takže v budúcnosti nie sú žiadne ťažkosti. Potom by sa mal odstrániť malé chyby a trhliny.

Mnohí odborníci odporúčajú používať penetračný základný náter. Spracovanie stenou sa musí vykonať pred použitím omietky, čo zvýši povrchovú priľnavosť s rôznymi kompozíciami. Stojí za zmienku, že je potrebné prejsť na nasledujúce kroky len po úplnom sušení.

Potom musíte urobiť zmiešavacie komponenty pre obklady. Ako ingrediencie si vezmite vlasový vápno a pieskovú základňu. Ich vodný pomer by mal byť 1: 1,5.

Odborníci odporúčajú inú spoločnú metódu. Pre riešenie, ktoré potrebujete na prípravu piesku, cementu a vody. PVA lepidlo sa používa ako spojovacia zložka. V tomto prípade všetky zložky oddelene budú stáť oveľa lacnejšie ako hotové riešenie.

Bude to brať nádobu, ktorá sa má zmiešať, v ktorej sa vlieva voda – 20 litrov. Približne 200 g lepiacej zložky sa používa na taký objem tekutiny, ak je to potrebné, môže byť pomer zmeniť. Potom sa všetky komponenty miešajú, postupne spamovať v nádrži piesku a cementu. Zmes sa musí starostlivo premiešať až do zloženia požadovanej konzistencie.

Vďaka použitiu tejto metódy je vrstva omietky je možné urobiť trochu viac. Prípustná hrúbka – 80 mm. V tomto prípade môže byť aplikácia vykonaná bez rámca rámca, čo značne uľahčuje prácu. To tiež umožní vyhnúť sa nezrovnalostiam.

V nasledujúcom kroku sa sprej uskutočňuje s použitím slabého roztoku. Toto obdobie práce je jedným z najdôležitejších, pretože povrchová príprava je pripravená na primovanie. Vzhľadom na prítomnosť kvapalnej konzistencie kompozície môžete rýchlo a jednoducho vyplniť všetky chyby na stene. Spracovanie poskytuje maximálny povrchový tuk.

Ďalším krokom je použitie pôdy. Pre prácu, potrebujete stierku, ktorá sa v procese nachádza v uhle 150 stupňov. Po prvé, podáva sa na bočných pohyboch a potom – zdola nahor. Priemerná hrúbka pôdy kolíše v rozsahu 12-20 mm. Na určenie rovnomernosti sa používa pravidlo. Vady defektov sú povinné pre riešenie.

Záverečná fáza – pokrývka. Táto vrstva sa aplikuje v súlade so špeciálnou technológiou. V tomto procese je potrebné nielen zosúladiť, ale aj na povrch. Uplatňuje sa hlavne na zakrytie tejto vrstvy, použije sa špeciálny pneumonovoy.

Pôda, ktorá sa už podarilo vysušiť, musí byť zmiešaná s malým množstvom vody. Pomocou kefy, v niekoľkých vrstvách vykonaných kríž. Po vysušení sa trel s pomocou drevenej hysterley, pevne stláčaním nástroja na povrch. Najprv vykonajte kruhové pohyby, po – horizontálne a vertikálne.

Takáto práca sa vyznačuje ťažkosťami, najmä ak sa spracovanie omietnej vrstvy vykonáva na mriežke. Výkon crossbar vyžaduje určité zručnosti a väčšie skúsenosti. Ak používate riešenie pripravenosti, mali by ste striktne dodržiavať pokyny uvedené výrobcom.

Tipy a odporúčania

Ak prvá práca s vylepšenou omietkou, odporúča sa využiť niekoľko užitočných odporúčaní profesionálnych majstrov. Napríklad počas prípravy roztoku sa namiesto cementu použije omietka. Tiež pridať trochu PVA lepidla – 100 g. Vďaka tomu je zlepšená sila a kvalita dekoračnej vrstvy.

  Vykonávanie striekania, venovať osobitnú pozornosť nezrovnalostiam. Po starostlivosti s výdavkom získate spoľahlivý povlak bez prítomnosti malých trhlín, ktoré často komplikujú ďalšie procesy.

  Ak chcete určiť rovnomernosť dymu po použití, pravidlo by malo byť pripojené horizontálne. Potom sa nástroj používa vertikálne a diagonálne.

  Pokiaľ ide o požiadavky na zloženie vylepšenej omietky, pozrite si nasledujúce video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: