Senzorické spínače pre LED pásky

LED stuha sa aktívne používa na osvetlenie rôznych typov povrchov. Použitie podobného prvku umožňuje vytvoriť jedinečnú atmosféru v každej miestnosti, ako aj dosiahnuť optimálnu úroveň osvetlenia. Pre to Na maximálne pohodlne a bezpečne spravovať takéto systémy sa používa dotykový spínač pre LED pásku, ktorá sa môže pochváliť širokým príležitostiam a dostupným nákladom.

Zvláštnosť

Na modernom trhu sa nachádza obrovské množstvo zmyslových spínačov, ktoré sa vyznačujú ich funkčnosťou, dizajnom a inými vlastnosťami. Bez ohľadu na vlastnosti modelu, systém obsahuje niekoľko základných prvkov.

 • Tvárový panel. Aby ste zabezpečili maximálne pohodlie, je to podsvietenie. Môže mať inú formu realizácie. V procese výberu takéhoto zariadenia mnohí venovať pozornosť dizajnu, a nie na technických a funkčných parametroch.

 • Dotykový senzor, ktorý spravuje signály zariadenia.

 • Spínacia schéma, ktorý je nevyhnutný, aby sa signál premenila na elektrický prúd a zaistite stabilnú prevádzku LED pásky.

 • Rámec. Je v ňom, že všetky podrobnosti zariadenia sú. Treba poznamenať, že podľa svojich konštruktívnych prvkov sa dotykové spínače môžu líšiť, z ktorého závisia funkcie inštalačnej práce.

Senzorické spínače pre LED pásky sú veľmi populárne a dopytom v dôsledku mnohých výhod.

 • Jednoduché použitie. Takéto zariadenia sú pomerne ľahko zapnuté a vypnuté. Ak to chcete urobiť, stačí kliknúť na citlivý povrch.

 • Používatelia môžu ovládať jas osvetlenia v obrovskom rozsahu, ktoré výhody z takýchto spínačov na pozadí iných.

 • Vysoká úroveň pohodlia. V procese zmeny prevádzky sa neuskutočňujú žiadne zvukové efekty.

 • Vynikajúca bezpečnosť. Takéto spínače sa neboja v oblasti vlhkosti, preto môže byť namontovaná nielen v kuchyni, ale aj v kúpeľni, ktorá sa vyznačuje vysokou úrovňou vlhkosti.

 • Atraktívny vzhľad. Moderné modely bez problémov sa budú môcť stať skutočným vrcholom interiéru, harmonicky zapadnúť do akéhokoľvek dizajnu.

 • Kompaktné rozmery. Senzorické spínače sa môžu pochváliť malých veľkostí, takže môžu byť inštalované aj v podmienkach stiesneného priestoru.

 • Dostupnosť špeciálneho indikácie svetla, aby sa spínač mohol nájsť aj v tme.

Prečítajte si viac  Plafóny pre lampy to robia sami

Pôsobnosť

Potreba pripojiť LED svietidlo alebo pásku sa môže vyskytnúť v obrovskom množstve situácií. Typicky sa takéto osvetľovacie zariadenia používajú, ak potrebujete zabezpečiť osvetlenie pracovného priestoru v kuchyni, pripojte viacero zariadení súčasne alebo na usporiadanie osvetlenia na schodoch. Okrem, Takéto prvky sú nevyhnutnou súčasťou inteligentného domáceho systému, ktorý bol nedávno veľmi populárny.

Takéto ukazovatele však používajú najväčší dopyt v kuchyni, kde je potrebné vybrať, s prihliadnutím na potreby vlastníka a vlastnosti samotného miestnosti.

Ak je potrebné organizovať osvetlenie pracovného priestoru, je najlepšie uprednostniť výkonný zdroj svetla, ktorý bude pod skrinkami. Táto možnosť sa považuje za najúčinnejšie, pretože to umožňuje odstrániť negatívny vplyv jasného svetla na oči a zjednodušiť proces práce v kuchyni.

Môžete si vybrať takmer všetky modely do kuchyne, pretože sa líšia v ich odolnosti voči vlhkosti, výparov a iným odparovaním, čo z nich robí bezpečné riešenie pre takúto miestnosť.

Preskúmanie druhov

Moderný trh predstavuje obrovské množstvo zmyslových spínačov pre LED pásky, ktoré sa líšia hlavne vo svojom vzhľade a funkčnosti. Počas výberového procesu musíte venovať pozornosť vlastnostiam inštalácie špecifického zariadenia, na jeho tvare, textúr a farbe.

Podľa typu montáže

Toto kritérium je dôležité, pretože určuje, ako bude inštalovaný dotykový spínač. Niektoré modely sú namontované v hliníkovom profile iluminátora, zatiaľ čo iní sa líšia svojou vlastnými vlastnosťami nad hlavou. Okrem toho je potrebné vziať do úvahy typ pripojenia, ktoré môže byť prechádzajúce a neuspieť. Najlepšie je uprednostniť prvé varianty, ktoré vám umožnia ovládať osvetlenie z rôznych miest v rovnakom čase.

Farba, tvar a textúra

Všetky prepínače LED pásku prezentované na trhu sú vo svojej forme, farebné riešenie a hlavná textúra panelu.

Vďaka tomu si každý človek môže vybrať optimálne riešenie pre svoje priestory, vzhľadom na vlastnosti jeho plánovania a dizajnu.

Moderné zmyslové spínače sa môžu tiež líšiť v závislosti od prítomných ďalších funkcií, medzi ktorými možno rozlíšiť niekoľko možností.

 • Konzola s infračerveným senzorom, Kvôli tomu, ktorý je proces tvorby osvetlenia do značnej miery zjednodušený. Okrem toho umožňuje užívateľovi vybrať si farbu podsvietenia, ktorý je pre neho najvhodnejší.

Prečítajte si viac  Veľké lustre

 • Časovač. Vďaka tejto funkcii je vo veľkej miere možné optimalizovať náklady na elektrickú energiu, ako aj prispôsobiť časové intervaly, v ktorých bude systém fungovať. Časovač je mimoriadne dôležitý pri organizovaní inteligentného domáceho systému.

 • Bezkontaktný systém, ktorý vám umožní reagovať na akékoľvek zmeny v externom prostredí, vrátane alebo vypnutie osvetlenia miestnosti. Okrem toho, vďaka tomu môžete nainštalovať systém automatického svetla, keď sa deteguje pohyb.

 • Mini Dimmer. Je to jedinečný prvok, s ktorým môžete zmeniť jas LED stuhou. Je to preto, že táto funkcia je veľmi veľa používateľov uprednostňovať prepínače, pretože zvyčajné neumožňuje meniace sa jas.

Existujú modely, ktoré môžu byť zahrnuté s malou aproximáciou s senzorom alebo počas kontaktu s ním. Druhá možnosť je najvýhodnejšie, pretože to znamená maximálne pohodlie a eliminuje možnosť falošnej reakcie.

Pripojenie

Na to, aby dotykový spínač plne vyrovnal s úlohami stanovenými pred ním, sa venuje úlohe jeho inštalácie. Treba poznamenať, že To je dosť jednoduchá úloha, s ktorou môže niekto zvládnuť. LED pásky môžu pracovať z napätia v rozsahu 12-24 V, a nie 220 voltov, Čo sa musí zohľadniť v procese montáže takéhoto systému. Aby sa získali potrebné hodnoty napätia, spojenie sa bude musieť vykonať pomocou špeciálneho napájania.

V procese inštalácie inštalácie budete potrebovať špeciálne konektory alebo nízko-výkonové spájkovanie.

Zároveň by silu spájkovacieho železa nemal prekročiť 40 W, inak poškodí drôty a robí ich nevhodné na ďalšie použitie. Akékoľvek inštalačné práce by sa mali vykonávať s použitím kábla, ktorého plocha prierezu nepresahuje jeden a pol milióna. Ak ste namontovaný príliš dlhú pásku, budete musieť vykonávať ďalšie výpočty na určenie najvhodnejšieho priemeru drôtu.

Pri pripojení dotykového spínača čo najpresnejšie pripojte počas inštalácie, musíte venovať pozornosť označovaniu, ktorá je uvedená na prístroji zariadení.

Prečítajte si viac  USB lampa

Odborníci odporúčajú s použitím tepelného zmršťovacej trubice v úlohe izolácie, ktorá sa podarilo určiť ako najúčinnejší a bezpečný fond. Všetky pracovné predmety musia byť na jednej strane, aby zariadenie mohlo pracovať čo najdlhšie a hladko. Vypočítať zmyslové spínače môžu byť výlučne pomocou dvojstrannej pásky, pretože zostávajúce nástroje v tomto prípade nemožno použiť. Ochranný panel sa môže ďalej posilniť pomocou zátky.

Charakteristickým znakom zmyslových spínačov je, že môžu pracovať aj s minimálnym dotykom.

To vytvára určité nepríjemnosti v procese vykonávania inštalačných prác. Pre to Ak chcete inštalovať inštaláciu tak pohodlne, ako je to možné, môžete predinštalovať panel tak, aby neexistujú žiadne náhodné kliknutia a inklúzie.

V procese výberu takéhoto zariadenia je potrebné venovať pozornosť materiálom, ktoré boli použité pri výrobe, ako aj spoločnosti výrobcu. Čínske analógy sa zvyčajne rozlišujú častou falošnou odpoveďou a zlyhaním, takže je najlepšie zvoliť domáce alebo európske možnosti.

Teda, Senzorické spínače pre panely LED sú najúčinnejšie a pokročilejšie spôsoby kontroly osvetlenia v každej miestnosti. Moderný trh predstavuje obrovské množstvo modelov takýchto spínačov, takže každý človek môže nájsť perfektné riešenie pre svoje priestory, pričom zohľadní vlastnosti usporiadania a interiéru. V procese inštalácie musíte extrémne opatrne vybrať panely a jasne postupujte podľa pokynov na inštaláciu. Kompetentne nainštalovaný dotykový panel výrazne zjednoduší proces riadenia osvetlenia a bude efektívnejšie ako pri používaní panelu diód s tlačidlom.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: